جکی استوارت چگونه به اولین قرمان اسکاتلندی فرمول یک تبدیل شد؟

جکی استوارت یکی از رانندگان برجسته فرمول 1 در سال های بسیار دور است، در واقع او به همراه رانندگان معروف دیگری مثل جان سورتیس، جیم کلارک، گراهام هیل، لورنزو باندینی، بروس مک لارن و مایک اسپنس فرمول یک را به جهان معرفی کردند. او متولد اسکاتلند است و در مسابقات فرمول 1 به اسکاتلندی پرنده معروف بود، جکی استوارت تجربه سه بار قهرمانی در مسابقات فرمول 1 با تیم کن تایرل را در کارنامه خود دارد.

این راننده بازنشسته فرمول یک در فاصله سال های 1965 تا 1973 در این مسابقات با رانندگان مطرح بسیاری رقابت کرد و 43 بار روی سکو رفت. اولین حضور او به عنوان راننده فرمول 1 در مسابقات جایزه بزرگ آفریقای جنوبی در سال 1965 بود و در همین سال نخستین پیروزی را در مسابقات جایزه بزرگ ایتالیا 1965 کسب کرد.

بیوگرافی جکی استوارت

سر جکی استوارت (Jackie Stewart) یکی از اسطوره های مسابقات اتومبیلرانی فرمول 1 است که در سال 1939 در اسکاتلند متولد شده است. این راننده بریتانیایی در سال های 1969، 1971 و 1973 توانست قهرمان مسابقات فرمول 1 جهانی شود. او در این 9 فصل توانست در مجموع 43 بار ( 2 بار به عنوان نفر دوم) روی سکو برود. به نظر بسیاری از کارشناسان و علاقه مندان به این مسابقات او یکی از بزرگ ترین رانندگان تاریخ فرمول 1 شناخته می شود.

او در سال آخر فعالیتش و در آغاز فصل 1973 تصمیم خود را برای کناره گیری از این مسابقات اعلام کرد. در این فصل نیز بسیار خوش درخشید و در 5 گرندپری نفر اول شد، سرانجام قبل از برگزاری گرندپری آمریکا در سال 1973 از این مسابقات کنار رفت و دیگر هرگز به پیست مسابقه بازنگشت. می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از جکی استوارت ویکی پدیا او را مطالعه کنید. بیوگرافی آندریا دو آدامیچ و کنی آچسون در بت سایت بررسی شده است.

جکی استوارت تا کنون چه افتخاراتی کسب کرده است؟

این راننده در 9 فصل حضورش در مسابقات فرمول 1 جهان، 3 بار قهرمان دوره های مختلف شد. او در این مسابقات به مدت 14 سال، رکورد بیشترین پیروزی (27 پیروزی) را برای خود نگهداشت تا اینکه این رکورد در سال 1987 توسط آلن پراست شکسته شد. او در زمانی که به عنوان گزارشگر فعالیت می کرد، در سال 1988 از اینکه رکوردش توسط این راننده شکسته شده است ابراز خوشحالی کرد و او را یکی از بهترین رانندگان فرمول 1 دانست.

همچنین از دیگر افتخارات جکی استوارت رکورد بیشترین پیروزی یک راننده بریتانیایی بود که تا سال 1992 به مدت 19 سال متعلق به این راننده سرشناس بود تا اینکه این رکورد نیز توسط نایجل منسل شکسته شد. در بین بهترین رانندگان جکی استوارت در کنار نام هایی چون جیم کلارک و گراهام هیل از رانندگان هم دوره اش و نام هایی چون لوئیس همیلتون، مایکل شوماخر در رانندگان بعد از خودش قرار دارد.

نام پیج جکی استوارت در اینستاگرام چیست؟

این راننده بازنشسته فرمول 1 در اینستاگرام با آدرس sirjackiestewart فعالیت می کند و 108 هزار دنبال کننده دارد. می توانید برای دیدن عکس های او و اطلاع از فعالیت های جکی استوارت اینستاگرام او را دنبال کنید.

فیلم مسابقات جکی استوارت را در کجا ببینیم؟

برای تماشای فیلم های او باید در اینترنت جستجو کنید، یکی از فیلم هایی که از او در اینترنت وجود دارد، 5 برد خاطره انگیز جکی استوارت در مسابقات فرمول 1 است که در صورت تمایل می توانید آن را دانلود و تماشا کنید.

این راننده در سال های فعالیتش پس از اتفاقات و تصادف هایی که برای خودش و همکارانش رخ می داد، یکی از کسانی بود که برای ایجاد ایمنی بیشتر برای رانندگان کارهایی کرد. او یکی از کسانی بود که لزوم استفاده از کلاه ایمنی تمام صورت، کمربند ایمنی، واحدهای پزشکی سیار، ماشین ایمنی و … را وارد مسابقات فرمول 1 کرد.

تصاویر این اتومبیل ران را در کجا مشاهده کنیم؟

تصاویر این راننده را می توانید با جستجوی نام او در گوگل به فارسی و یا انگلیسی مشاهده کنید. جکی استوارت راننده سابق فرمول یک در حال حاضر81 سال سن دارد و در برخی رویدادهای فرمول 1 حضور دارد، عکس های او در این سن نیز در برخی سایت های خبرگزاری یافت می شود. او در سال های اخیر و با رکوردشکنی های لوئیس همیلتون اظهارنظرهای زیادی در مورد او داشته است و به نظر او همیلتون در سطح بزرگان فرمول یک نیست.

سوالات متداول

  1. جکی استوارت کیست؟

    جکی استوارت یکی از بزرگ ترین رانندگان فرمول 1 است که در سال های 1965 تا 1973 فعالیت می کرد و 3 بار عنوان قهرمانی جهان را از آن خود کرد.

  2. جکی استوارت چند سال دارد؟

    این راننده بازنشسته فرمول 1 در سال 1939 در اسکاتلند متولد شده است و در حال حاضر 81 سال سن دارد.

  3. آیا جکی استوارت پیج اینستاگرام دارد؟

    او در اینستاگرام با آیدی sirjackiestewart فعالیت می کند و 108 هزار دنبال کننده دارد.

5/5 - (2 امتیاز)
خروج از نسخه موبایل