آموزش ساده و پله به پله بازی ناین بال + بررسی قوانین 9 ball

ناین بال ( بیلیارد 9 توپ )از جمله بازی های سبک پول در بیلیارد می باشد که طرفداران بسیار سر سختی دارد و افراد زیادی آن را دنبال می‌ کنند. خوبی این بازی آن است که قوانین بسیار ساده‌ ای دارد و در عین حال از هیجان بسیار زیادی برخوردار می باشد. همچنین زمان انجام این بازی بسیار کوتاه می باشد و بازیکنان آن بنا بر میزان تجربه و استعدادی که دارند می‌ توانند به زودی آن را به پایان برسانند و از اوقات فراغت خود لذت ببرند. اگر شما نیز از طرفداران بازی ناین بال هستید و می خواهید قوانین مرتبط با آن را بیاموزید در ادامه همراه ما باشید.

ناین بال چگونه است؟

ناین بال چگونه است؟

بازیکنان بازی مجاز هستند تا زمانی که به انداختن تمامی توپ ها در سبد موفق نشده اند به توپ ضربه بزنند. فرض را بر این بگذارید که بازیکنی بتواند توپ ها را در سبد خود بیندازد سپس ضربه دیگری به توپ بزند و همچنان فعالیت خود را ادامه دهد اگر ضربه موفقی نداشته باشد برای ضربه بعدی نوبت به حریف می‌ رسد و این کار آنقدر ادامه پیدا می‌ کند تا برنده بازی مشخص شود.

بازیکن هر بار که بخواهد به توپ ضربه بزند باید توپ را انتخاب کند که کمترین شماره را دارد به این صورت که شما باید به توپی ضربه بزنید که کمترین شماره را دارد و این ضربه به پرتاب توپ در هدف منتهی شود و توپ را داخل سبد پرتاب کند و اگر به طور مستقیم به توپ ضربه بزنید و آن توپ کمترین شماره را نداشته باشد شما مرتکب خطا شده اید. برای دسترسی به بهترین سایت شرط بندی بازی بیلیارد فقط کافی است بر روی کلمه آبی کلیک نمایید.

آموزش ناین بال

مرحله اول آموزش بازی نحوه چیدمان توپ های این بازی بر روی میز می باشد. این کار باید تحت نظارت یک داور و یا چیدمان مستقیم داور انجام می‌ شود ولی اگر بازی شما حالت دوستانه‌ ای دارد نیاز به داور نیست و خود این بازیکنان بدون نظارت داور می‌ توانند این کار را انجام دهند. توپ ها در این بازی باید به شکل لوزی چیده شوند و وسط چیدمان شماره نه قرار گیرد و در نوک این لوزی نیز توپ شماره یک وجود داشته باشد.

آیا نرم افزار بازی ناین بال هم وجود دارد؟

آیا نرم افزار بازی ناین بال هم وجود دارد؟

در نرم‌ افزارهایی که انواع بازی های مختلف را در خود گنجانده اند و برای انواع رده سنی این بازی را به صورت آنلاین فراهم نموده اند، شما می‌ توانید شرکت در این بازی را تجربه کنید. با توجه به آن که بازی های آنلاین می توانند بهترین تجربه آموزش و یادگیری انواع بازی‌ ها را در اختیار شما قرار دهند توصیه می‌ کنیم که برخی از نرم افزارهایی که این بازی را به شما ارائه می دهند انتخاب کنید.

عکس بازی ناین بال

عکس بازی ناین بال برای آموزش آن در سایت های مختلفی هم اکنون قرار گرفته است و شما می توانید با جستجوی نام این بازی عکس های مرتبط با آن را مشاهده کنید. پس توصیه می کنیم به سایت هایی که قوانین بازی را آموزش داده اند مراجعه کنید تا عکس هایی از میز این بازی یا دیگر جزئیات مربوط به آن را مشاهده نمایید. عکس های جدید تر را می توانید در مقاله 9 بال ویکیپدیا انگلیسی دنبال نمایید.

قیمت خرید میز بازی ناین بال چقدر است؟

با توجه به آن که شما این میز را در چه ابعادی بخواهید تهیه کنید و برای چه محلی قصد خرید آن را دارید قیمت این میز متفاوت می باشد اما به طور کلی رنج قیمتی این میز از ۱۰ میلیون تومان تا ۱۰۰ میلیون تومان تعیین شده است و شما می توانید از سایت های معتبر که در هنگام تخفیفات قیمت خوبی را به شما پیشنهاد می کنند این میز را خریداری کنید.

این بازی برای کدام رنج سنی مناسب است؟

این بازی برای کدام رنج سنی مناسب است؟

این بازی بیشتر برای گروه سنی بزرگسال مناسب می باشد و گروه سنی کودکان شاید چندان نتوانند از قوانین پیچیده این بازی آگاه شوند. به همین دلیل توصیه می کنیم که اگر به دنبال یادگیری قوانین این بازی هستید هنگامی به شرکت در این بازی بپردازید که رنج گروه سنی شما در رده سنی بزرگسال قرار گرفته باشد.

تعداد نفرات بازی ناین بال باید چقدر باشد؟

تعداد نفرات بازی ناین بال باید چقدر باشد؟

تعداد بازیکنان این بازی به صورت دو نفره می باشد ولی اگر بازیکنان این بازی بیش از دو نفر شدند، می‌ توانند به دو گروه تقسیم شوند. بنابراین هیچ محدودیت تعدادی در این بازی وجود ندارد اما حداقل تعداد نفرات این بازی دو نفر می‌ باشد.

زمان این بازی چقدر است؟

بر اساس این که بازیکنان این بازی بتوانند در زمان کم این بازی را به پایان برسانند، زمان این بازی چندان زیاد نمی باشد و زمان مشخصی برای به اتمام رساندن این بازی تعریف نشده است. به همین دلیل تنها تجربه و میزان تبحر بازیکنان این بازی است که زمان آن را مشخص می‌ کند.

قوانین این بازی چیست؟

همانطور که می دانید مهم ترین قانون این بازی آن است که بازیکنان ابتدا به توپی ضربه بزنند که کمترین شماره را دارد و تا وقتی که به طور قانونی توپ های شماره دار وارد پاکت شوند نوبت به بازیکن دیگر نمی رسد و زمانی بازیکن دیگر می‌ تواند وارد بازی شود که حریفش مرتکب خطا و اشتباه شده و نتوانسته توپ را وارد پاکت نماید. اگر علاقه مند به یادگیری بازی هایی نظیر بیلیارد ایرانی و بیلیارد انگلیسی کافی است سری به مقاله های دیگر سایت بزنید.

بازی ناین بال چند توپ دارد؟

بر اساس قوانین بازی ناین بال و آموزش ناین بال در تمامی سایت ها و منابع معتبر این بازی شامل ۹ توپ می باشد که چیدمان آن در هر فرآیند دانلود بازی ناین بال و یا بازی گروهی و دوستانه به صورتی است که توپ ۱ در راس لوزی و توپ ۹ در وسط لوزی باشد.

سوالات متداول

مهم ترین قانون بازی ناین بال چیست؟

مهم ترین قانون این بازی آن است که بازیکنان باید به توپی ضربه بزنند که کمترین شماره را دارد و اگر این قانون را رعایت نکنند مرتکب خطا می شوند.

تعداد بازیکنان بازی ناین بال چقدر است؟

این بازی حداقل دو بازیکن دارد و حداکثر بازیکن آن محدودیتی در تعداد ندارد.

زمان این بازی چه میزان است؟

زمان این بازی به دلخواه بازیکنان می باشد و هیچ محدودیتی برای آن وجود ندارد.

این بازی شامل چه تعداد توپ است؟

همانطور که از نام این بازی مشخص می باشد، این بازی شامل ۹ توپ است.

Rate this post

mrpool

محقق دیجیتال مارکتینگ هستم. به مدت 12 سال است که زمینه تولید محتوا و ارائه اخبار جدید فعالیت می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا