عاقبت فریدون زندی در استقلال چه شد؟ بیوگرافی و حواشی جدید ستاره ایرانی آلمانی

فریدون زندی بازیکن سابق تیم های باشگاهی و تیم ملی ایران است که چندین سال با پیراهن تیم ملی بازی کرد و تاثیر زیادی در پیروزی‌ های تیم ملی فوتبال ایران داشته است. او در پست هافبک بازی می کرد و پس از مدتی به صورت رسمی از فعالیت در فوتبال به عنوان بازیکن خداحافظی کرد و در حال حاضر به عنوان مربی فعالیت خود را در عرصه فوتبال ادامه می دهد. در این مطلب می خواهیم در خصوص این بازیکن و فعالیت های ورزشی او اطلاعاتی را ارائه دهیم.

فریدون زندی کیست

بیوگرافی فریدون زندی

فریدون زندی بازیکن فوتبال می باشد که در ۲۶ آوریل سال ۱۹۷۹ در شهر لایدیک آلمان متولد شده است. پدر او پرویز اصالتی ایرانی دارد و زاده شهر سنندج می باشد و مادر فریدون زندی اصالتی آلمانی دارد و او یک بردار بزرگتر از خودش به نام کوروش دارد. پدر او در زمان جوانی به آلمان مهاجرت می کند و برای اینکه بتواند اقامت این کشور را بگیرد با یک زن آلمانی ازدواج می کند و حاصل این ازدواج دو فرزند پسر او یعنی فریدون و کوروش می ‌باشد که هر دو در آلمان متولد شده اند و ملیتی آلمانی دارند.

از علاقه مندی های فریدون این است که او لباس های برند و شیک او را خیلی دوست دارد طوری که یک اتاق پر از لباس های شیک با برند های معروف دارد. همچنین به جز فوتبال به رشته رالی نیز بسیار علاقه ‌مند است و عاشق سرعت و هیجان می باشد و به همین خاطر زود به زود مدل ماشین خود را عوض می کند و حتی چندین بار به خاطر حضور در رالی تصادف شدید هم داشته است.

او از نوجوانی به صورت حرفه‌ای به فراگیری و تمرین رشته فوتبال پرداخت و در تیم های باشگاهی متعددی از جمله اس.وی.مین، فرایبورگ، لوبک آلمان بازی کرده و عضو تیم ملی جوانان زیر ۲۱ سال آلمان نیز بوده است. به خاطر حضور حرفه ای او در لیگ بوندسلیگای آلمان و بازی های موثری که انجام داد توجه سرمربی ایران را که در آن زمان برانکو یوانکوویچ بود به خود جلب کرد و در ادامه از او برای پیوستن به تیم ملی ایران دعوت به عمل آمد و همزمان از تیم ملی آلمان نیز درخواست داشت. تا اینکه پس از مکاتبات متعدد او پذیرفت به عضویت تیم ملی ایران در آید و برای پرچم این کشور بازی کند.

چرا فریدون زندی به عنوان یکی از فوتبالیست‌های برجسته ایران محسوب می‌شود؟

پس از این که فریدون زندی به عنوان بازیکن فوتبال به ایران آمد و در تیم‌ های مختلف مشغول به فعالیت شد، به یکی از فوتبالیست‌ های برجسته در ایران تبدیل شد. در این باره بهتر است بدانید که زندی به دلیل توانایی‌ های گلزنی، مهارت‌ های فنی برتر و مشارکت‌ های مهم در تیم‌ های ملی و هم چنین باشگاهی، به عنوان یکی از فوتبالیست‌ های برجسته ایران شناخته می‌ شود. این بازیکن فوتبال برای دهه‌ ها یکی از نماد های فوتبال ایران بوده است.

فریدون زندی در چه تیم هایی سابقه بازی دارد؟

قبل از پیوستن فریدون زندی به تیم ملی ایران، او در لیگ آلمان بازی می ‌کرد و در تیم‌های باشگاهی این کشور عضو بود. اما با ورود او به جمع بازیکنان تیم ملی ایران بیشتر از قبل در ایران شناخته شد و درخواست های متعددی برای او از سوی باشگاه های مختلف ایرانی شکل گرفت و در تیم های باشگاهی مهمی بازی کرده است که برخی از این باشگاه‌ ها عبارتند از:

استقلال

باشگاه استقلال که یکی از باشگاههای معتبر در ایران محسوب می شود و طرفداران بسیار زیادی در خاورمیانه دارد، از جمله تیم‌ هایی است که فریدون زندی در آن بازی کرده است و در طی سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۲ عضو این تیم بوده و در ۲۹ بازی ۴ گل به ثمر رسانده است. دلیل عدم عضویت فریدون زندی در پرسپولیس هم علاقه و عشق فراوان او به تیم استقلال بوده است.

استیل آذین

استیل آذین دیگر باشگاه معروف ایرانی است که فریدون زندی در طی سال های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۱ عضو آن بوده است و در ۴۱ بازی در این تیم ۲ گل به ثمر رسانده است.

الاهلی قطر

این بازیکن در سال ۲۰۱۲ به عضویت تیم الاهی قطر در می آید و تا سال ۲۰۱۴ برای این تیم توپ می زند. او در این مدت فقط در ۳ بازی حضور پیدا می کند و موفق به گل زنی برای این تیم نبوده است.

افتخارات باشگاهی فریدون زندی

فریدون زندی در چه تیم هایی سابقه مربیگری دارد؟

این بازیکن پس خداحافظی از دنیای فوتبال به طور کامل از آن بیرون نرفت و فعالیت خود را در عرصه فوتبال به عنوان مربی و دستیار مربی ادامه داد در حال حاضر فریدون زندی دینامو درسدن را مربی گری می کند.

تعداد بازی های ملی فریدون زندی

فریدون زندی بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایران است که دارای ملیت ایرانی-آلمانی می باشد. بهتر است بدانید زندی به دلیل بازی خوبی که در مسابقات فوتبال از خود به نمایش گذاشت، در نهایت از اواخر سال 2004 و با درخواست مقامات فدراسیون فوتبال ایران به تیم ملی فوتبال ایران پیوست.

البته ناگفته نماند که او قبل از این در تیم ملی فوتبال زیر 21 سال آلمان بازی کرده بود. زندی نخستین بار در زمان برانکو ایوانکوویچ به تیم ملی ایران دعوت شد. او اولین بازی ملی خود را در مقابل تیم ملی بحرین انجام داد. هم چنین زندی اولین گل ملی خود را نیز در برابر آذربایجان به ثمر رساند.

حال این موضوع را باید افزود که زندی از سال 2005 تا 2009 عضو تیم ملی فوتبال ایران بوده است و در 29 بازی برای تیم ملی به میدان مسابقات رفته است و توانسته پنج گل را هم به ثمر برساند. زندی در طی این سال‌ ها توانست بازی بسیار خوبی را در تیم ملی از خود به نمایش بگذارد و به همین دلیل طرفداران و هواداران بسیار زیادی را در بین مردم ایران به دست آورد.

افتخارات باشگاهی فریدون زندی کدامند؟

فریدون زندی در مدتی که به عنوان بازیکن در تیمهای باشگاهی مختلف توپ می ‌زد افتخارات و پیروزی های متعددی را به همراه تیم باشگاهی خود به دست آورده است، که یکی از این افتخارات مربوط به زمانی که او عضو تیم باشگاه استقلال بوده و به همراه این تیم موفق به کسب عنوان قهرمانی در جام حذفی باشگاه‌های ایران شد.

افتخارات انفرادی فریدون زندی کدامند؟

از جمله افتخارات فردی این بازیکن که می ‌توان به آن اشاره کرد این است که او در سال ۲۰۰۶ به عنوان بازیکن تیم ملی ایران در جام جهانی آلمان حضور پیدا کرد و با پرچم ایران به میدان مسابقه رفت.

فریدون زندی سابقه چند گل ملی دارد؟

این بازیکن به خاطر وجود حرفه ای که در تیم زیر ۲۱ سال آلمان داشت مورد توجه مسئولین تیم ملی ایران قرار گرفت و با مکاتباتی که انجام شد بالاخره او در سال ۲۰۰۵ به عضویت تیم ملی ایران درآمد. او به مدت چهار سال یعنی تا سال ۲۰۰۹ برای تیم ملی ایران بازی کرد و به همراه این تیم در جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان نیز حضور یافت. فریدون زندی در مدت زمان بازی در تیم ملی ایران در مجموع در ۲۹ بازی حضور یافت و موفق شد ۵ گل ملی به نام خود ثبت کند.

بازی خداحافظی فریدون زندی

بازی خداحافظی فریدون زندی

این بازیکن برای مدت طولانی به دلیل مصدومیت شدیدی که داشت در بستر به سر می برد تا اینکه بالاخره فریدون زندی بعد از مصدومیت در پیامی اعلام کرد که قصد دارد از دنیای فوتبال و بازیکنی خداحافظی کند. به دنبال آن او در یک بازی دوستانه که بین بازیکنان تیم هنرمندان ایران و بازیکنان بازنشسته رئال مادرید برگزار شد در یک مراسم باشکوه از فوتبال خداحافظی کرد.

zandi چه عناوینی را با تیم‌هایش کسب کرد؟

اگر از طرفداران این بازیکن فوتبال هستید، شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید زندی با حضورش در تیم‌ های فوتبال ایران توانست افتخارات و دستاورد های متعددی را در کارنامه حرفه‌ ای اش به ثبت برساند.

به عنوان مثال او با تیم پرسپولیس موفق به کسب عنوان قهری (جام لیگ) در فصل‌ های مختلف شد و نقش بسیار مهمی در این دستاورد ها داشت. حال اگر تمایل دارید تا در رابطه با سایر عناوینی که زندی با تیم‌ هایش کسب کرده است اطلاعات کاملی را به دست آورید، پیشنهاد می‌ کنیم تا به ویکی پدیای او مراجعه نمایید.

فریدون زندی در پرسپولیس

شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید زمانی که فریدون زندی به عنوان بازیکن حرفه‌ ای مشغول به فعالیت بوده است، از خیلی از باشگاه‌ های پرطرفدار و به نام پیشنهاد همکاری داشته است که یکی از این باشگاه‌ ها، باشگاه پرسپولیس تهران بوده است.

تیم پرسپولیس یکی از محبوب‌ ترین تیم‌ های فوتبال کشور ایران می باشد که در سراسر کشور طرفداران و هواداران بسیار زیادی دارد. حال مدیران باشگاه پرسپولیس تهران به زندی پیشنهاد بازی و همکاری دادند. این بازیکن فوتبال نیز این پیشنهاد را قبول کرد و مدتی را در این تیم معروف مشغول به فعالیت بوده است.

حال ناگفته نماند که زندی در تیم پرسپولیس توانست بازی بسیار خوبی را از خود به نمایش بگذارد و افتخارات و دستاورد هایی را هم در کارنامه حرفه ای اش به ثبت رساند.

عکس های فریدون زندی را در کجا مشاهده کنیم؟

عکس های زیادی از این بازیکن توانا و صاحب نام ایرانی در مجلات رسانه ها و وب سایت های مختلف خبری منتشر شده است، که علاقه مندان و طرفداران او می تواند با مراجعه به هر کدام از این منابع عکسهای مربوط به فریدون زندی را مشاهده کنند. علاوه بر این شبکه های فضای مجازی به خصوص اینستاگرام فن پیج های متعددی توسط هواداران این بازیکن ایجاد شده است که همگی آنها عکسهای متنوعی از فریدون زندی را به اشتراک گذاشته اند و در دسترس کاربران فضای مجازی قرار گرفته است.

پیج اینستاگرام فریدون زندی چیست؟

این بازیکن با آیدی @ferydondo در اینستاگرام فعالیت دارد و از این طریق با طرفداران و هوادارانش در ارتباط می باشد. بیش از ۳ هزار نفر دنبال کننده پیج اینستاگرام این فوتبالیست دوست داشتنی هستند. او پست‌ های زیادی با موضوعات متعدد برای فالوورانش به اشتراک گذاشته است. بنابراین شما می‌توانید فریدون زندی اینستا با  وارد شدن به این آدرس دنبال کنید.

همسر فریدون زندی کیست؟

این فوتبالیست مدتی است که ازدواج کرده و نام همسر او آرزو شایانفر می باشد این خانم نیز اصلیتی ایرانی دارد که در آلمان زندگی می کند و در کار طراحی طلا و جواهرات می باشد. همچنین او به عنوان یک بانوی موفق و کارآفرین از سوی رسانه ‌های آلمانی معرفی شد و در کار خود بسیار موفق است. در حال حاضر فریدون زندی و همسرش یک زندگی عاشقانه و صمیمی در کنار یکدیگر دارند و عکس های متعددی از این دو شبکه های اینترنتی به اشتراک گذاشته شده است.

آکادمی فوتبال فریدون زندی

فریدون زندی چه حاشیه هایی داشته است؟

فریدون زندی بازیکن بدون حاشیه و جنجال فوتبال می باشد که در رابطه با او نمی توان حاشیه‌ای در فضای مجازی و شبکه‌ های اینترنتی پیدا کرد. او در مدت حضورش در فوتبال ایران چه بازی های باشگاهی و چه بازی های ملی با عشق و علاقه به کار خود می پرداخت و کمتر به دنبال حاشیه سازی و مطرح شدن به این وسیله بود.

این فوتبالیست هم اکنون به چه کاری مشغول است؟

در حال حاضر خیلی از طرفداران و مخاطبان این فوتبالیست کنجکاو هستند تا بدانند فریدون زندی در حال حاضر مشغول به چه فعالیتی است؟ در این باره بهتر است بدانید که این بازیکن دوست‌ داشتنی فوتبال ایران با آن لهجه شیرین و کلمات منحصر به فردش بعد از سال‌ ها حضور در تیم‌ های مطرح و بازی خوبش مدتی است که کار مربیگری را در اروپا و از تیم های پایه شروع کرده است و هم اکنون در تیم دینامو درسدن حضور دارد.

آکادمی فوتبال فریدون زندی

فریدون زندی در مدتی که به عنوان بازیکن فعالیت داشت در تیم های معتبر و متعددی بازی کرد و در کنار آن سابقه حضور در تیم‌های ملی ایران و تیم ملی زیر ۲۱ سال آلمان را نیز داشته است. او پس از خداحافظی از فوتبال به عنوان مربی گری فعالیت خود را ادامه داد و در مصاحبه های متعددی که از آن شده است همواره بیان کرده که در آرزوی این است که یک آکادمی فوتبال با تمامی امکانات و تجهیزات را در ایران ایجاد کند تا این گونه بتواند استعدادهای ناشناخته فوتبال در ایران را کشف کند.

فریدون زندی کجا زندگی می کند؟

شاید برای طرفداران این فوتبالیست این سوال مطرح شده باشد که در حال حاضر فریدون ‌زندی کجاست؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که در حال حاضر به عنوان دستیار مربی در آلمان فعالیت دارد و به همراه همسرش در این کشور زندگی می کند.

 باشگاه مورد علاقه این بازیکن

 او در بین تیم های مختلف باشگاهی به تیم استقلال علاقه دارد و عاشق این تیم است. طوری که به خاطر این تیم  در تیم پرسپولیس حضور نیافت و حتی راضی بود به صورت رایگان برای این تیم بازی کند.

آیا وی تاکنون در فوتبال ایران تأثیری گذاشته است؟

با توجه به این که این فوتبالیست ایرانی- آلمانی مدت زمانی را ساکن ایران بوده است و در برخی از تیم‌ های معروف ایران و هم چنین تیم ملی ایران به عنوان بازیکن فوتبال مشغول به فعالیت بوده است. به همین دلیل خیلی از افراد کنجکاو هستند تا بدانند که آیا این بازیکن تا به اکنون در فوتبال ایران تاثیری هم گذاشته است؟

در این باره بهتر است بدانید که فریدون زندی بازیکن فوتبال به عنوان یکی از افراد تاثیرگذار در تاریخ فوتبال ایران شناخته می‌ شود. هم چنین ناگفته نماند که او همچنان بعد از بازنشستگی هم نقش مثبتی در توسعه فوتبال ایران داشته است.

سوالات متداول

فریدون زندی متولد کجاست؟

این بازیکن متولد کشور آلمان می باشد.

 مصدومیت این فوتبالیست که موجب خداحافظی او از فوتبال شد چه بوده است؟

مصدومیت فریدون زندی شکستن پا بود.

 در حال حاضر فریدون زندی مربی کدام تیم است؟

او در حال حاضر تیم دینامو درسدن را مربی گری می کند.

فریدون زندی در چه تیم های باشگاهی بازی کرده است؟

تیم های استقلال، استیل آدین و الاهلی قطر

4/5 - (4 امتیاز)

mrpool

محقق دیجیتال مارکتینگ هستم. به مدت 12 سال است که زمینه تولید محتوا و ارائه اخبار جدید فعالیت می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا