راهنمای شرط بندی فوتسال + بررسی قوانین این رشته ورزشی

فوتسال یکی از رشته های مهیج و پرطرفدار ورزشی است که ما در این مقاله به نحوه انجام و تاریخچه و قوانین آن می پردازیم. شما می توانید در این مقاله با نحوه بازی و برخی از تخلف های او آشنا شوید و با استفاده از این اطلاعات با این ورزش مهیج آشنا شوید. باید بدانید که ما در این مقاله قصد داریم شما را با برخی از حواشی پشت پرده این ورزش توپی و جهانی آشنا کنیم و مقدار دوپینگ های تیم های معروف را برای شما بازگو کنیم، با ما همراه باشید تا بتوانیم تمامی نکات را به خوبی برای شما بیان کنیم.

تاریخچه بازی فوتسال

تاریخچه بازی فوتسال

این رشته در شهر مونته ویدئو اروگوئه ابداع شد و در سال ۱۳۹۰ توسط ژوان کارلوس سریانی پی ریزی شد هم اکنون فوتسال و مسابقات آن تحت حمایت فیفا در سراسر جهان بازی می شود در حال حاضر این مسابقات در ایران با حضور ۱۴ تیم برگزار می شود که لیگ برتر فوتسال ایران در بالاترین سطح مسابقات باشگاهی ایران است. بسیاری از رشته های ورزشی پیشینه بسیار قدیمی دارند و فوتسال یکی از آن ها می باشد.

تیم فوتسال ایران چه وضعیتی دارد؟

ایران دارای بهترین و قدرتمند ترین تیم در کل آسیا است و ۱۲بار عنوان قهرمانی را در مسابقات فوتسال آسیا از آن خود کرده است در فوریه ۲۰۱۹ بر اساس رنکینگ جهانی فوتسال ایران پس از برزیل و اسپانیا در رده سوم و در رنکینگ آسیایی در رده اول قرار داشت. بهتر است بدانید که ایران در ورزش های توپی بسیار خوب عمل می کند اما در برخی از سال ها بسیار ضعیف در برابر تیم ها ظاهر می شود. شما می توانید برخی از ویدیو های مربوط به بازی های ایران را تماشا کنید. لیگ فوتسال ایران بسیار خوب بازی می کند و تمرینات فوتسال آن ها در سالن برگزار می شود.

جام جهانی فوتسال چه زمانی برگزار می شود؟

نهمین جام جهانی این رشته در سال ۲۰۲۱ در کشور لتیوانی برگزار می شود، لتیوانی برای اولین بار است که از فوتسال تحت نظارت فیفا میزبانی می کند این سومین باری است که بعد از اسپانیا و هلند این مسابقات در اروپا برگزار می شود. باید بدانید که یکی از مهیج ترین رقابت ها می باشد و افراد زیادی از شبکه های متفاوتی برای دیدن آن ها نیز اقدام می کنند.

قهرمان بازی فوتسال در المپیک چه تیمی بود؟

تیم ملی فوتسال پرتغال با شکست دادن حریف خود آرژانتین پیروز جام جهانی شد و عنوان قهرمانی را در جام جهانی ۲۰۲۱ بدست آورد. شما می توانید تمامی اخبار مربوط به این رشته را از طریق تلویزیون و شبکه های ورزشی دنبال کنید و یا با استفاده از سایت های مربوط به فدراسیون های شهر ها نیز به این اخبار دسترسی پیدا کنید. آموزش فوتسال از طریق تیم ها متفاوتی انجام می شود.

قوانین بازی فوتسال

اندازه زمین فوتسال چقدر است؟

اندازه طول زمین فوتسال بین ۲۵متر تا ۴۵متر متغیر است و عرض آن بین ۱۵تا ۲۵متر قابل اجر است. از مرسوم ترین ابعاد زمین فوتسال به ۲۰*۴۰ می توان اشاره کرد. بهتر است بدانید که این ابعاد در حال حاضر در فدراسیون های جهانی ثبت شده است. شما می توانید با استفاده از قوانین فدراسیون ها با این ورزش آشنا شوید.

قوانین بازی فوتسال چگونه است؟

در حالت کلی بازی قوانین بسیاری را شامل می شود که در اینجا به چند نمونه از این قوانین می پردازیم. باید بدانید که این قوانین برای تمامی فدراسیون های کشور ها یکی می باشد و تمامی تیم ها از آن ها پیروی می کنند. با ما همراه باشید تا بیشتر با این ورزش آشنا شوید. باید بدانید که قوانین رشته های ورزشی بسیار زیاد می باشد و برخی از آن ها حتی با هم خانواده خود متفاوت می باشد. برای مثال قوانین فوتسال با برخی از قوانین فوتبال بسیار متفاوت می باشد.

وسایل بازیکنان

بازیکنان باید از کفش فوتسال مخصوص استفاده کنند این امر کاملا اجباری است این نوع کفش از پاشنه ایی صاف و پنجه ایی مقعر تشکیل شده برای مثال کفش های F90 که از رایج ترین کفش هاست و می توان با استفاده از آن ها بسیار راحت این ورزش را انجام داد. باید بدانید که تمامی رشته های ورزشی دارای وسایل مخصوص به خود می باشند. بسیاری از بازیکنان قبل از شروع بازی از مواد مخدر استفاده می کنند و یا از انرژی درینگ ها نیز استفاده می کنند.

تعداد بازیکنان

تعداد بازیکنان هر تیم از ۵ نفر نباید بیشتر باشد و فقط ۷ نفر ذخیره باید برای هر تیم داشته باشند در صورتی که از تیمی ۳ نفر اخراج شوند و تعداد بازیکنان به ۲ نفر برسد بازی باید تعطیل شود. بسیاری از افراد درباره تعویض های بازیکنی سوالاتی دارند که ما در این مقاله به آن ها می پردازیم. باید بدانید که این رشته تفاوت هایی با فوتبال دارد که یکی از آن ها این مورد می باشد.

توپ فوتسال

وزن توپ باید بین ۳۹۰ تا ۴۳۰گرم باشد (توپ سایز ۴) و هنگامی که توپ از ارتفاع ۲ متری به زمین می افتاد نباید کمتر از ۵۵ سانتی متر از زمین جهش داشته باشد. ما می توانید برای دانستن برخی از قوانین به سایت های فداراسون سر زنید اما باید بدانید که موارد درج شده جزئی از قوانین یک پارچه در جهان می باشد. تمامی رشته های توپی دارای توپ های متفاوتی می باشند و شما می توانید با استفاده از آن ها در زمین بازی حضور پیدا کنید.

اخبار فوری فوتسال

تعویض ها در این بازی چندتاست؟

تعداد تعویض در فوتسال نا محدود است حتی دروازبان نمی تواند مدام تعویض شود. بازیکنی که تعویض می شود می تواند مجددا به بازی برگردد. دروازبان فوتسال می تواند جای خود را با سایر بازیکنان تعویض کند و این عمل باید بدون وقفه و از محل مشخص شده انجام شود. باید بدانید که بسیاری از افراد در هنگام تعویض تخلف انجام می دهند.

تیم ایران در رده بندی فوتسال جهان چندم است؟

بر اساس آخرین رده بندی فوتسال که در ۲۸سپتامبر ۲۰۲۱ منتشر شده است. تیم ملی فوتسال ایران در رنکینگ جهانی دو پله سقوط داشته و به رده ی هشتم تیم های برتر فوتسال سقوط کرده است. باید بدانید که پیشینه ورزشی ایران بسیار قوی می باشد و در برخی از رشته ها حرف اول را می زند. بازی های ایران بسیار مهیج می باشد و می توانید از شبکه ورزش به دیدن آن ها بپردازید.

فوتسال بانوان چه محدودیت هایی دارد؟

از جمله محدودیت های فوتسال بانوان می توان به این موضوع اشاره کرد. هیچ مراسم و عکس تیمی قبل مسابقه گرفته نمی شود همه افراد باید روی صندلی خود که از قبل مشخص شده بنشینند تنها ۸ خبرنگار و ۸ عکاس می توانند در سالن حضور داشته باشند بسیاری از افراد در حال حاضر به دنبال حضور در مسابقات فوتسال بانوان می باشند. بانوان در ایران بسیار با مسائل حجاب و پوشش کلنجار می روند و برخی از مسابقات آن ها را برای این موضوع کنسل کرده اند.

اخبار فوری فوتسال را از کجا پیگیری کنیم؟

شما می توانید اخبار مرتبط با این رشته ورزشی را از طریق اخبار و سایت های معتبر و حتی اینستاگرام بازیکنان این رشته که حوادث و حواشی این ورزش را منتشر می کنند پیگیری و دنبال کنید. شما می توانید با استفاده از صفحات مجازی زیادی، به اخبار های زیادی درباره این رشته ورزشی دست یابید. باید بدانید که بازیکنان فعالیت زیادی در پیج های اینستاگرام خود دارند.

قهرمان جهان فوتسال کدام تیم است؟

برزیل قهرمان جهان است که با گرفتن ۵ طلا ۱نقره و ۲برنز و در مجموع بدست آوردن ۸ مدال از مسابقات توانسته به این مقام در دست پیدا کند. باید بدانید که سالانه قهرمانان زیادی در این رشته جود دارد و برخی از کشور ها به طور کاملا اتفاقی قهرمان می شوند. دوپینگ در این ورزش بسیار زیاد می باشد و افراد زیادی از مواد مخدر استفاده می کنند. عکس فوتسال را از طریق شبکه های مجازی دنبال کنید.

سوالات متداول

آیا بازی های فوتسال به طور رسمی و زیر نظر فیفا برگزار می شود؟

بازی های فوتبال و فوتسال از بازی هایی هستند که از سال های ۱۳۹۰ بازی های این دو ورزش زیر نظر فیفا صورت گرفته است. بسیاری از بازی های فوتسال به صورت محلی برگزار می شود و در شهر ها و شهرستان ها نیز اتفاق می افتد.

آیا ایران بهترین تیم در آسیا شناخته شده؟

ایران با بردن ۱۲ بار عنوان قهرمانی بهترین تیم در آسیا شناخته شده است. باید بدانید که تمامی اخبار مربوط به این موضوع در اینستاگرام و گوگل وجود دارد و برخی از سایت ها مخصوص به فدراسیون های ایران و شهر های متفاوت آن می باشد. شما می توانید از بازی ایران را از طریق سایت آپارات ببینید.

آیا برزیل قهرمان جهان است؟

برزیل با بدست آوردن جمعا ۸ مدال توانسته عنوان قهرمان جهان فوتسال را از آن خود کند. باید بدانید که رقابت ها بسیار نزدیک به هم می باشد و برخی از تیم های دیگر تا لحظات آخر نمی توانند نتیجه بازی را به نفع خود نگه دارند. برزیل در این رشته بسیار قوی عمل می کند.

تمرینات این رشته در زمین فوتبال برگزار می شود؟

درست است که بازی فوتسال خیلی به فوتبال شباهت دارد اما بازی فوتسال در زمینی با ابعاد کوچک تر و در داخل سالن برگزار می شود و برخی از قوانین و وسایل آن متفاوت می باشد. اما بسیاری از تمرینات هوازی آن ها در فضای باز می باشد، تا دستگاه تنفسی آن ها برای مسابقات آماده شود.

Rate this post

mrpool

محقق دیجیتال مارکتینگ هستم. به مدت 12 سال است که زمینه تولید محتوا و ارائه اخبار جدید فعالیت می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا