بازی 7 سنگ چگونه است؟ | آموزش بازی هفت سنگ + بررسی قوانین

بازی 7 سنگ یک بازی دورهمی بسیار قدیمی است که در بین ایرانیان محبوب است و طرفدار دارد. این بازی جذاب باز تقویت روحیه همکاری و همچنین مهارت در نشانه گیری و بهبود سرعت می شود یک سرگرمی بسیار عالی با تحرک زیاد برای کودکانتان است و باعث سلامت جسمی آنها می شود و همچنین وضعیت روحی آنها را سامان می بخشد و شما کودکان شادی خواهید داشت. این بازی باعث می شود که روحیه ایثارگری کودک شما افزایش یابد و یک رقابت سالم با تمرکز حواس در این بازی داشته باشند.

هفت سنگ یک بازی برای آمادگی زندگی اجتماعی است و باعث همکاری و مسئولیت پذیری کودک می شود این بازی تمرین ساختن و فرو ریختن است و همچنین داشتن تمرکز در هیجانات و فشارهای زندگی این بازی شکل کوچکی از یک زندگی اجتماعی از که در آن می شود با همکاری با یکدیگر به پیروزی برسیم.

آموزش بازی هفت سنگ

بازی 7 سنگ چگونه است؟

هفت سنگ یک بازی مشارکتی و گروهی بسیار محبوب در بین مردم ایران است که در سراسر ایران افراد زیادی این بازی را می شناسند و بازی می کنند. با دیدن کتاب ها و منبع های قدیمی می توانیم این را ببینیم که هر فرسنگ در قرن های گذشته هام یکی از بازی های محبوب و پر طرفدار در نزد ایرانیان بوده است و مردم ایران علاقه زیادی به این بازی داشتند و بازی می کردند طوری که حتی در کتاب‌ ها و منابع از این بازی یاد شده است. درباره اینکه عدد هفت چرا به این اندازه مهم است دیدگاه های بسیار زیادی وجود دارد یکی از این دیدگاه ها این است که عدد ۷ نشانه تکامل روح بر معنویت است. هفت سنگ بازی بسیار پرتحرک و شاد است که باعث سلامت روحی و جسمی فرزند شما می شود و شما یک کودک شاد خواهید داشت.

این بازی همراه با حرکات دویدن و جست و خیز همراه است و همچنین تمرکز بالایی می خواهد در باید در این بازی هماهنگی بین چشم و دست حرکات تعقیب و گریز داشته باشیم. با این بازی کودک شما با کار گروهی آشنا می شود و امنیت آن را متوجه می‌ شود. این بازی یک بازی بومی ایرانی است از روی هم گذاشتن هفت سنگ تخت به ترتیب اندازه شروع می‌ شود. این بازی برای کودکان هشت سال به بالا مناسب است و باعث تقویت روحیه همکاری مسئولیت پذیری و سرعت عمل کودکان شما می شود.

آموزش بازی هفت سنگ

بازی هفت سنگ یک بازی سنتی و بومی قدیمی هست که حتی در کتاب ها و منبع های قدیمی می توانید آثار و این بازی را ببینید. این بازی یک بازی گروهی از که با همکاری افراد با یکدیگر انجام می‌ شود. در این بازی به دو گروه تقسیم می شوند که یک گروه سنگ ها را می چینند و یک گروه دیگر سعی بر فروریختن سنگ ها با توپ دارد. در فاصله ۴ الی۷ متری سنگ های چیده شده خطی کشیده می شود که نفر اول باید در پشت خط بایستد و با پرتاب توپ خود سعی کند سنگ های چیده شده گروه مقابل را بریزد اگر موفق به این کار شود گروه مخالف توپ را می ربایند و بعد از آن دوره سنگ های ریخته شده حلقه می زنند تا گروه دیگر نتوانند دوباره آنها را بچینند. پس از این که دور سنگ ها حلقه زدن توپ را در زیر لباس یکی از اعضای گروه مخفی می‌کنند و گروه مقابل آنها باید حدس بزنند که توپ دست چه کسی است و در همین حال باید سعی کنند که سنگ هایی که ریخته شده را دوباره به همان شکلی که بود روی یکدیگر بچینند.

انواع بازی 7 سنگ

بازی 7 سنگ را چگونه دانلود کنیم؟

هر چند در گذشته یک بازی با تحرک بسیار زیاد بود که نیاز به سرعت عمل و تمرکز بالایی داشت ولی امروزه به دلیل تغییر شکل زندگی انسان ها با کمبود فضا برای انجام این بازی اپلیکیشن این بازی جذاب آمده است که می توانید آن را از گوگل پلی باز کردن بازی هفت سنگ پیدا کنید و دانلود کنید و از بازی کردن آن لذت ببرید.

محتویات بازی 7 سنگ چیست؟

بازی هفت سنگ یک بازی بسیار جذاب است که می توانید آن را با کمترین امکانات بازی کنید به این صورت که هفت تکه سنگ تخت را در ۷ اندازه متفاوت پیدا می کنید و آن ها را به ترتیب اندازه شان بر روی یکدیگر می چینید و همچنین یک توپ کوچک برای ضربه زدن به این سنگ ها لازم دارید.

عکس بازی 7 سنگ

اگر شما علاقمند هستید که تصاویر بازی 7 سنگ را تماشا کنید و طرز انجام صحیح این بازی مطلع شوید می توانید نام این بازی را در داخل گوگل سرچ کنید و تمام اطلاعاتی که درباره این بازی که در سایت های مختلف در گوگل موجود است را بخوانید و همچنین تصاویر این بازی را در آنجا تماشا کنید یا برای دیگران ارسال کنید.

انواع بازی 7 سنگ

بازی 7 سنگ یک بازی بومی و قدیمی در ایران است که در تمامی نقاط ایران افراد زیادی این بازی را انجام می دهند. در نقاط مختلف ایران این بازی به شکل های متفاوتی انجام می شود و ممکن است کمی تفاوت در این بازی در نقاط مختلف ایران مشاهده کنید.

قیمت خرید بازی 7 سنگ چقدر است؟

7 سنگ یک بازی بسیار ساده با کمترین امکانات از که میتوانید به راحتی آن را بازی کنید و نیازی به خرج کردن هزینه بالا برای انجام این بازی ندارید و تنها با چند قطعه سنگ و یک توپ می توانید به راحتی به این بازی مشغول شوید و از این بازی جذاب لذت ببرید بازی 7 سنگ یک بازی گروهی با تحرک بالاست که برای بالا بردن تمرکز مفید است.

قوانین بازی هفت سنگ

این بازی برای کدام رنج سنی مناسب است؟

7 سنگ یک بازی بسیار جذاب و گروهی است که می‌ توانید با دوستان و آشنایان این بازی را به راحتی انجام بدید. کودکان بالای هشت سال می توانم بازی 7 سنگ را انجام دهند ولی به خاطر تحرک زیاد این بازی برای کودکانه پایین تر از سن ممکن است خطراتی داشته باشد. این بازی همچنین برای کودکانی که دارای LD,ADHD,DCD,MR مناسب است و می‌ توانند از فواید این بازی بهره‌ مند شوند.

تعداد نفرات این بازی باید چقدر باشد؟

بازی 7 سنگ یک بازی گروهی است که می‌ توانید با تعداد ۴ تا ۱۶ نفره این بازی را انجام دهید. 7 سنگ یک بازی پر تحرک و بسیار شاد است که باعث می شود کودک شما همکاری و تمرکز بالایی داشته باشد.

زمان این بازی چقدر است؟

این بازی جذاب و مهیج را باید در سه ست انجام دهید و حداقل زمان برای انجام هر۵ دقیقه می باشد. در بازی 7 سنگ تیمی می‌تواند برنده بازی شود که حداقل در دو ست بازی برنده شده باشد.

قوانین بازی هفت سنگ چیست؟

بازی 7 سنگ یک بازی بومی است که قوانین بسیار سختی ندارد و به راحتی می توانید آن را بازی کنید. یکی از این قوانین است که اگر بازیکنان تیم مهاجم نتوانند با توپ خود سنگ‌هایی که هریک برای یکدیگر کشیدند را مورد هدف قرار دهند و بزنند امتیاز آن بازی به تیم مقابل می رسد و آنها برنده می شوند. همچنین هرچیزی می تواند فقط ۲۰ ثانیه توپ را نگه دارد و بعد از گذشتن این زمان خطا محسوب می شود و تیم مقابل حق دارد که یک سنگ دیگر بچیند.

سوالات متداول

بازی 7 سنگ چگونه انجام می شود؟

بازی 7 سنگ یک بازی بومی است که از گذشته در ایران وجود داشته و هنوز مردم ایران این بازی را انجام می‌دهند هفت سنگ بازی پرتحرک است که به کار گروهی و تمرکز بالایی نیاز دارد. این بازی با چیدن هفت سنگ بر روی یکدیگر و پرتاب توپ به سمت آنها انجام می‌ شود.

تعداد افراد بازی 7 سنگ چند نفر باید باشد؟

تعداد افرادی که می توانند این بازی را انجام بدهند ۴الی۱۶ نفر می باشد.

زمان انجام این بازی چقدر است؟

این بازی در سه ست انجام می شود و حداقل زمان برای انجام هر ۵ دقیقه می باشد.

این بازی برای چه رنج سنی مناسب است؟

این بازی برای کودکان بالای ۸ سال مناسب است و می توانند بازی را انجام دهند.

Rate this post

mrpool

محقق دیجیتال مارکتینگ هستم. به مدت 12 سال است که زمینه تولید محتوا و ارائه اخبار جدید فعالیت می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا