بازی رومیزی دیز آف واندرز را حرفه ای آموزش ببینید

اگر به این موضوع فکر کرده اید که زمانی در روز را از دغدغه های روزمره و زندگی روزانه خود دور باشید و بتوانید مغز خود را به چالش بکشید و سرگرم نیز بشوید معمولا بازی های فکری به سبک برد گیم وسیله ای خوبی برای این کار است. بازی دیز آف واندرز یکی از این بازی ها است که انواع مختلف نیز دارد. در ادامه این بازی ها را بررسی می کنیم. با ما همراه باشید.

آموزش بازی دیز آف واندرز 

بازی دیز آف واندرز چگونه است؟

این بازی همان طور که گفتیم انواع مختلفی دارد. هر کدام از این انواع داستان های متفاوتی دارند که افراد می توانند در این داستان ها قرار بگیرند و چند نفره آن را جلو ببرند. به طور مثال برد گیم خاطرات 44 داستان جنگ جهانی دوم را دارد یا در yamatai بازیکنان معبد و ساختمان های شخصی را برای خود می سازند و با هم رقابت می کنند و داستانی مربوط به دوران قدیم ژاپن دارد. در نوع شهرسازی و شهروندی نیز بازی بلیطی برای اروپا را ارائه داده است که در آن هر بازیکن سعی می کند بهترین تمدن و رهبران را شناسایی کند و بسازد و با دیگران نیز رقابت داشته باشد.

آموزش بازی دیز آف واندرز 

برای آموزش این بازی باید دستور العمل آن را مطالعه کنیم هر کدام از انواع آن قوانین خاص خود را برای بازی دارد. به طور مثال در بازی یاماتای هر بازیکن کشتی های متفاوتی را انتخاب می کند و آن ها می خرد یا می فروشد، این کشتی ها در کنار هم روی برد بازی قرار می گیرند و به نوعی راهی برای گرفتن تجهیزات برای ساخت معبد ها را فراهم می کند. با استفاده از قوانین دیگر افراد می توانند امتیاز کسب کنند و در آخر امتیازات محاسبه می شود برنده معلوم شده و به دور بعدی می رود. در بازی بلیطی برای اروپا نیز تقریبا همین نقشه اجرا می شود اما تفاوت هایی نیز برای آن وجود دارد.

آیا نرم افزار بازی دیز آف واندرز هم وجود دارد؟

همان طور که گفتیم این مجموعه بازی به صورت برد گیم یعنی بازی رومیزی موجود است. هنوز دیز آف واندرز برای کامپیوتر یا تلفن همراه طراحی نشده است و به نظر نمی رسد که این کار نیز انجام شود زیرا این بازی به صورت فیزیکی باید انجام شود و بازیکنان آن باید به صورت گروهی و حضوری با هم در ارتباط باشند. اگر دانلود دیز آف واندرز را نیز جستجو کنید نتیجه ای ندارد.

عکس بازی دیز آف واندرز

محتویات بازی دیز آف واندرز چیست؟

این بازی ها معمولا محتویات یکسانی دارند. یک صفحه بازی دو طرفه دارند که به آن تخته نیز می گویند. کارت هایی به عنوان کاشی زمینه که تعداد آن برای هر بازی متفاوت است. به طور مثال خاطرات 44، 60 کارت فرماندهی، 44 کارت کاشی زمینه، 9 کارت خلاصه و 8 تاس برای نبرد دارد. باقی بازی ها نیز همین اجزا را دارند اما با نام های متفاوت و هم چنین تعداد متفاوت. البته تمام آن ها یک دفترچه راهنما و سناریو نیز دارند.

عکس بازی دیز آف واندرز

عکس این بازی را می توان از طریق اینترنت دید. سایت های مختلفی در اینترنت وجود دارند که این بازی را عرضه می کنند یا درباره آن مطلب می نویسنند و آن را نقد می کنند. این سایت ها عکس هایی نیز از این بازی ارائه می دهند. برای دیدن این عکس ها باید نام این بازی یا هر نوع از آن را در صفحه جستجوی گوگل قسمت تصاویر بنویسیم. در قسمت نتایج می توان تمام عکس های این بازی را مشاهده کرد.

قیمت خرید بازی دیز آف واندرز چقدر است؟

برای خرید و قیمت دیز آف واندرز را نیز می توان از طریق اینترنت اقدام کرد. قیمت این بازی متغیر است. زیرا ایرانی نیست و معمولا بخاطر دلار قیمت آن تغییر می کند. می توان با مراجعه به سایت های مربوطه بهترین قیمت این بازی را پیدا کرد و آن را خریداری کرد. هم چنین به صورت حضوری نیز با مراجعه به فروشگاه های معتبر بازی های فکری، کتاب فروشی ها یا لوازم تحریرهای بزرگ نیز می توان این بازی را هم قیمت کرد و هم آن را خریداری کرد.

این بازی برای کدام رنج سنی مناسب است؟

این بازی معمولا برای نوجوانان و بزرگسالان توصیه می شود و افراد بالای 13 یا 14 سال می توانند آن را بازی کنند. زیرا این بازی به هوش یک فرد بالغ نیاز دارد تا بتواند شرایط سناریو های بازی را درک کند و برای پیشبرد بازی تصمیم گیری کند. یک کودک نمی تواند به این منطق برسد. هم چنین به دلیل داشتن قطعات ریز و حساس باید از دسترس کودکان به دور باشد. زیرا ممکن است به تخته یا کارت ها آسیب برسانند یا این که مهره ها را ببلعند.

تعداد نفرات بازی دیز آف واندرز

تعداد نفرات بازی دیز آف واندرز باید چقدر باشد؟

تعداد نفراتی که برای هر کدام از انواع این بازی ها مورد نیاز است 2 یا 4 نفر است و به صورت گروهی انجام می شود. افراد در این بازی هم باید با هم همکاری داشته باشند و هم رقیب هم حساب می شوند. اگر تعداد از این بیشتر بود می توانند به عنوان یار کمکی به بازیکن اصلی یاری برسانند. اما تعداد یار کمکی برای هر بازیکن باید یکسان باشد.

زمان این بازی چقدر است؟

این بازی ها معمولا بین 60 تا 90 دقیقه زمان لازم دارد. پس باید این را در نطر داشته باشید که در زمان اوقات فراغت خود و ساعاتی در روز که تایم کافی دارید آن ها را انجام دهید. این بازی ها بیشتر در سبک استراتژی یا اکشن هستند و داستان دارند که این بدان معنی است که کمتر به شانس یا تاس انداختن وابسته هستند پس ممکن است بازی سریع به پایان نرسد.

قوانین این بازی چیست؟

انواع مختلف این بازی قوانین متفاوتی دارند. به طور مثال در بازی یاماتای نمی توانید کشتی هایی که روی برد قرار داده اید را چند شاخه کنید باید یک شاخه باشد و اگر می خواهید کشتی دیگری را به آن ها اضافه کنید باید حتما هم رنگ با بقیه باشد. اگر در این بازی ساختمانی را ساختید که به ساختمان قبلی ساخته شده توسط خودتان متصل باشد نیز برای آن پول دریافت می کنید.

سوالات متداول

بازی دیز آف واندرز را از کدام سایت خریداری کنیم؟

بازی دیز آف واندرز دیجی کالا نیز دارد. می توانید به اپلیکیشن آن و یا سایت دیجی کالا مراجعه کنید و آن را خریداری کنید.

آیا دیز آف واندرز برای اندروید موجود است؟

همان طور که گفتیم این سری بازی ها فقط به صورت برد گیم و فیزیکی موجود است و به صورت بازی موبایلی وجود ندارد.

آیا خرید این بازی از آمازون امکان پذیر است؟

این بازی در وب سایت آمازون نیز موجود است. اگر کارت اعتباری بین المللی دارید و امکان حمل و نقل بین المللی فراهم باشد می توان آن را خریداری کرد.

آیا بازی دیز آف واندرز برای کافه های بازی مناسب است؟

افرادی که می توانند این بازی را انجام دهند باید بزرگسال باشند به همین دلیل این بازی برای استفاده در کافه های بازی و سرگرمی مناسب است.

Rate this post

mrpool

محقق دیجیتال مارکتینگ هستم. به مدت 12 سال است که زمینه تولید محتوا و ارائه اخبار جدید فعالیت می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا