نحوه بازی سیطره کتان + معنی مختلف کارت های این بازی

یکی از بهترین بازی های فکری که مناسب افراد از سنین کم تا بزرگسالان می باشد، بازی فکری سیطره کتان می باشد. این بازی بسیار هیجان انگیز و جذاب است که تا به امروز طرفداران بسیاری را با خود به همراه داشته است. اگر شما نیز جزء طرفداران این بازی می باشید، پیشنهاد می کنیم با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

بازی فکری سیطره کتان

بازی فکری سیطره کتان چگونه است؟

ساخت بازی سیطره کتان به این صورت انجام شده است که شما فقط به دنبال جمع آوری امتیاز نباشید، بلکه بتوانید با بدست آوردن شانس در کنار جمع آوری امتیازها، در این بازی برنده شوید. بازی فکری سیطره کتان که به نام انگلیسی Settlers of Catan معروف می باشد، یک بازی گروهی است. صفحه این بازی و هم چنین لوازمی که باید به کمک آن ها این بازی را انجام دهید، آنقدر از رنگ های متنوع و جذابی ساخته شده اند که هر فردی را مجذوب خود می کند. هیجان این بازی نیز بسیار بالا می باشد. به طور کلی می توان گفت که این بازی، یکی از بهترین ها در زمینه بازی های فکری است.

آموزش بازی سیطره کتان

حال که با این بازی آشنا شدید، به سراغ آموزش بازی فکری سیطره کتان می رویم. در ابتدا شما باید دریای این بازی را که به صورت پازل است در کنار هم بچینید. این بازی در یک جزیره انجام می شود که این جزیره 16 کارت شش ضلعی می باشد که به صورت رندومی آن ها را نیز در کنار یک دیگر قرار می دهید. افراد باید به این جزیره حاصلخیز مهاجرت کنند و در این جزیره شروع به مبادله کالا به کالا و تجارت کنند. همان طور که اشاره شد، در این بازی تنها داشتن منابع زیاد برای این که بتوانید برنده بازی باشید مطرح نمی باشد. شما باید هم چنین اولین نفری باشید که در این بازی به امتیاز ده می رسد. در این صورت می توانید برنده بازی باشید.

آیا نرم افزار بازی فکری سیطره کتان هم وجود دارد؟

خبر خوب برای افرادی که علاقمند به بازی های کامپیوتری هستند این است که بازی سیطره کتان برای کامپیوتر نیز وجود دارد و امکان این را به شما می دهد که به صورت همزمان چهار نفری این بازی را انجام دهید. به راحتی می توانید با جست و جو در گوگل، این بازی را دانلود کرده و سپس بر روی کامپیوتر خود نصب کنید و از انجام آن لذت ببرید.

آموزش بازی سیطره کتان

محتویات بازی فکری سیطره کتان چیست؟

در جعبه این بازی شما تعداد زیادی از وسایل را مشاهده می کنید. در این جعبه شما صفحه اصلی، کارت های منابع، کارت های طولانی ترین جاده، کارت های ارتش، کارتهای شانس، کارتهای پیشرفت، 2 عدد تاس، مهره و دفترچه راهنما را مشاهده می کنید. جعبه این بازی نیز تقریبا نسبت آن به دیگر بازی های فکری بزرگ تر می باشد.

عکس بازی فکری سیطره کتان

اگر قصد دارید قبل از خرید این بازی، عکس هایی از آن را مشاهده کنید تا با آن بیشتر آشنا شوید، به راحتی می توانید نام لاتین و یا فارسی این بازی را در قسمت تصاویر گوگل جست و جو کنید. از این طریق، قبل از خریداری کردن بازی می توانید عکس های آن را مشاهده کرده و با این بازی فکری بسیار پر هیجان بیشتر آشنا شوید.

قیمت خرید بازی فکری سیطره کتان چقدر است؟

به دلیل این که این بازی تعداد زیادی قطعات دارد و هم چنین بسیار گسترده تر از بازی های فکری دیگر است، کمی قیمت بالا تری دارد اما این موضوع به این معنا نیست که اصلا نتوانید آن را خریداری کنید. شما می توانید به راحتی با جست و جو بازی فکری سیطره کتان دیجی کالا در گوگل، وارد لینک خرید این بازی در سایت دیجی کالا شوید و از آن جا علاوه بر سفارش دادن آن قیمت بازی فکری سیطره کتان را نیز مشاهده کنید.

تعداد نفرات بازی فکری سیطره کتان

این بازی برای کدام رنج سنی مناسب است؟

شاید در ابتدا با مشاهده کردن عکس های این بازی به این فکر بیوفتید که بازی فکری بسیار پیچیده ای است و باید حتما مربوط به بزرگسالان باشد اما اینطور نیست. این بازی را از 10 سال به بالا به راحتی می توانند بازی کنند. کافیست تنها در ابتدا، دفترچه راهنمای آن را با دقت خوانده و از قوانین این بازی مطلع شوید.

تعداد نفرات بازی فکری سیطره کتان باید چقدر باشد؟

همان طور که اشاره شد، این بازی به صورت گروهی انجام می شود اما تعداد نفرات این گروه محدود هستند. تنها بین 3 تا 4 نفر می توانند در این بازی شرکت کنند تا قوانین و مراحل به درستی پیش رود. تعداد نفرات بیشتر، می تواند روند بازی را به مشکل برساند.

زمان این بازی چقدر است؟

این بازی به دلیل این که مراحل بسیاری دارد، تقریبا یک ساعت زمان می برد. این یک ساعت می تواند برای شرکت کننده سراسر هیجان باشد و بسیار جذاب پیش رود. البته در نظر بگیرید که برای کسانی که در ابتدا شروع به این بازی می کنند از قبل تجربه آن را نداشته اند، به طبع ممکن است بیشتر از این زمان به طول بی انجامد.

فواید این بازی چیست؟

این بازی می تواند برای افراد فواید بسیاری داشته و مهارت های بسیاری را در انسان تقویت کند. در این بازی، فرد می تواند بی آموزد که چگونه یک تجارت هوشمندانه را آغاز کند. این موضوع برای بزرگ تر ها، می تواند به کسب و کارشان در زندگی واقعی کمک کند و برای کوچک تر ها نیز در آینده بسیار سودمند باشد. پس از آن، قدرت تصمیم گیری را بالا ببرد.

یکی از موضوعاتی که در بازی های فکری وجود دارد، این است که فرد باید در لحظه درست ترین تصمیم را بگیرد تا بتواند خود را به عنوان برنده اعلام کند. این موضوع در بازی سیطره کتان نیز دیده می شود. در آخر نیز، به افراد می آموزد که چگونه برای پیشرفت ریسک پذیر باشند و چگونه این کار را انجام دهند. با این روش، می توانید به راحتی این کار را که در زندگی تاثیرات منفی دارد را بیاموزید.

سوالات متداول

از چه طریقی می توان عکس های این بازی را مشاهده کرد؟

به راحتی می توانید با جست و جو در قسمت تصاویر گوگل، عکس های این بازی را مشاهده کنید.

از چه طریقی می توان معرفی و خرید بازی فکری سیطره کتان را انجام داد و مشاهده کرد؟

با مراجعه به سایت دیجی کالا می توانید به راحتی این کار را انجام داده و از این بازی اطلاعاتی را کسب کنید.

رده سنی این بازی چگونه می باشد؟

در این بازی افراد 10 سال به بالا می توانند به راحتی این بازی را انجام دهند.

این بازی تقریبا چقدر زمان می برد؟

این بازی تقریبا برای افراد به مدت یک ساعت زمان می برد.

Rate this post

mrpool

محقق دیجیتال مارکتینگ هستم. به مدت 12 سال است که زمینه تولید محتوا و ارائه اخبار جدید فعالیت می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا