آموزش بازی فکری لوکوموتیو + بررسی قوانین و ترفند ها

یکی از بهترین بازی های فکری خانوادگی، بازی فکری لوکوموتیو می باشد. این بازی نمونه ایرانی بازی Ticket to Ride می باشد که با تغییر شهر های آن به شهر های ایران، برای شما بازی ای بسیار هیجان انگیز می باشد. در این مقاله قصد داریم شما را با این بازی بیشتر آشنا کنیم. با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

بازی فکری لوکوموتیو

بازی فکری لوکوموتیو چگونه است؟

در این قسمت به نقد و بررسی بازی فکری لوکوموتیو می پردازیم. در این بازی، شما نقشه ای را مشاهده می کنید که تمامی درمورد کشور ایران می باشد. این نقشه شهر های ایران در آن قرار دارد و شما با مراجعه به این شهر ها، علاوه بر این که با نقاط جغرافیایی کشور ایران آشنا می شوید، به طور کلی یک ایرانگردی بسیار عالی را نیز در بر می گیرید. این بازی کاملا خانوادگی می باشد و شما می توانید آن را با تمامی اعضای خانواده خود انجام دهید.

آموزش بازی لوکوموتیو

آموزش بازی فکری لوکوموتیو بسیار ساده است. در ابتدا، تمامی بازیکن ها، چند بلیط را انتخاب می کنند که در آن ها مقصد ها مشخص می باشد. در این دوره، کارت ها نزد شخص نگهداشته می شود شخص می تواند در طول بازی، تنها یک مقصد را از دور خود خارج کند. هر شخص دارای 45 واگن قطار می باشد. او باید این واگن ها را طوری بچیند که علاوه بر این که مسیر رقیبان را ببندد، شهر ها را نیز به یک دیگر متصل کند.

آیا نرم افزار بازی فکری لوکوموتیو هم وجود دارد؟

متاسفانه باید برای اون دسته از افرادی که به دنبال نسخه آنلاین این بازی هستند، باید بگوییم که بازی لوکوموتیو هیچ گونه اپلیکیشنی ندارد که بخواهید آن را روی گوشی خود نصب کرده و به صورت آنلاین آن را بازی کنید. تنها راه انجام این بازی، خرید آن از فروشگاه ها و به صورت حضوری بازی کردن می باشد. هیجان این بازی آنقدر بالاس که هر فردی را مجذوب خود می کند.

آموزش بازی لوکوموتیو

محتویات بازی فکری لوکوموتیو چیست؟

این بسته دارای محتویات بسیاری است. در این بازی مشاهده می کنید که 110 عدد کارت واگن رنگی وجود دارد. در کنار آن ها نیز 240 قطعه واگن پلاستیکی که بین بازیکن ها به صورت 45 تایی تقسیم می شود. 5 عدد آدمک رنگی به همراه  58 عدد کارت بلیت مقصد معمولی و 6 عدد کارت بلیت مقصد طولانی نیز مشاهده می شود. در آخر نیز یک صفحه بازی به همراه دفترچه قوانین به چشم می خورد.

عکس بازی فکری لوکوموتیو

قبل از این که اقدام به خرید این بازی بکنید، بهتر است با مشاهده کردن عکس های این بازی، از آن اطلاعاتی را کسب کنید. ما در این مقاله تعدادی از عکس های این بازی را برای شما عزیزان ارائه داده ایم. برای مشاهده کردن عکس های بیشتر، کافیست تنها نام این بازی را در قسمت تصاویر گوگل جست و جو کنید. از این طریق می توانید تعداد بیشتری از عکس های این بازی را مشاهده کنید.

قیمت خرید بازی فکری لوکوموتیو چقدر است؟

برای این که بتوانید از قیمت خرید بازی فکری لوکوموتیو اطلاع پیدا کنید، می توانید از فروشگاه های اینترنتی استفاده کنید. با جست و جو بازی فکری لوکوموتیو دیجی کالا در گوگل، از طریق سایت معتبر خرید اینترنتی که دیجی کالا می باشد، این بازی را خریداری کرده و از قیمت بازی فکری لوکوموتیو نیز اطلاعاتی را کسب کنید. هم چنین می توانید با مراجعه حضوری به فروشگاه ها نیز از این موضوع اطلاع پیدا کنید.

عکس بازی فکری لوکوموتیو

این بازی برای کدام رنج سنی مناسب است؟

این بازی همان طور که اشاره شد، بازی ای خانوادگی می باشد. در این بازی شما می توانید تمامی افراد بالای 8 سال را در کنار خود داشته باشید. سطح سادگی این بازی در کنار هیجان بالایی که در آن وجود دارد، به این صورت است تمامی افراد خانواده را می تواند سرگرم کند. پس تنها کافیست که شخص تواند کارت های بازی را بخواند، سپس می تواند به راحتی وارد بازی شود.

تعداد نفرات بازی فکری لوکوموتیو باید چقدر باشد؟

این بازی می تواند بین 2 الی 5 نفر انجام شود. بالا بودن تعداد افراد در این بازی و هم چنین انعطاف پذیر بودن آن، باعث می شود تا هیجان آن بالا رود. به طبع هرچه تعداد افراد در این بازی بیشتر باشد، هیجان بازی بالاتر می رود. می توانید مهمانی های خانوادگی خودتان را به همراه بازی لوکوموتیو، جذاب تر از گذشته کنید.

زمان این بازی چقدر است؟

اگر اطلاعاتی که درمورد این بازی در سایت های مختلف وجود دارد را مشاهده کنید، متوجه می شوید که زمان این بازی را بین 30 تا 60 دقیقه بیان کرده اند. اما به طبع زمانی که شما برای اولین بار این بازی را انجام بدهید، مقدار زمانی که صرف این بازی می کنید، بیشتر از یک ساعت است. پس می توان گفت که زمان افراد حرفه ای بین 30 تا 60 دقیقه و افراد مبتدی بیشتر از آن می باشد.

قوانین این بازی چیست؟

بازیکن می تواند در طول بازی سه بلیط را انتخاب کند. او نمی تواند بیشتر از این سه بلیط را برای خود داشته باشد. بازیکن نمی تواند در طول بازی تمامی بلیط های خود را از دست بدهد و حداقل باید یکی از آن ها را برای خود نگهدارد. بازیکن در طول بازی فقط سه کار را می تواند انجام دهد. او یا می تواند کارت بردارد، یا کارتی را بسوزاند و مسیری را با استفاده از واگن ها بسازد و یا بلیط جدیدی را برای خود بردارد. زمانی که یک بازیگن، تنها دو واگن و یا کمتر داشته باشد، دور، دوره آخر بازی می باشد.

سوالات متداول

آیا می توان به صورت اینترنتی بازی فکری لوکوموتیو را خریداری کرد؟

از طریق انواع فروشگاه های اینترنتی می توانید به راحتی این بازی را خریداری کرده و درب منزل تحویل بگیرید.

آیا این بازی را می توان به صورت خانوادگی انجام داد؟

رده سنی این بازی بالا 8 سال می باشد. به همین دلیل می توانید به راحتی با اعضای خانواده خود بازی کنید.

آیا بازی آنلاین لوکوموتیو نیز وجود دارد؟

این بازی متاسفانه به صورت آنلاین وجود ندارد و تنها می توانید پکیج آن را خریداری کنید.

زمان این بازی چقدر می باشد؟

زمان بازی لوکوموتیو بین 30 تا 60 دقیقه می باشد.

Rate this post

mrpool

محقق دیجیتال مارکتینگ هستم. به مدت 12 سال است که زمینه تولید محتوا و ارائه اخبار جدید فعالیت می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا