آموزش بازی مافیا و شهروند + راهنمای شرط بندی این بازی

بازی مافیا یکی از بازی های دورهمی است. این بازی را می توانیم در جمع دوستانه انجام دهیم و اوقات خوشی را با دوستانمان سپری کنیم.

شما می‌ توانید با یک دورهمی بسیار معمولی اطرافیانتان را به این بازی جذاب دعوت کنید و از بازی کردن لذت ببرید. این بازی به گونه ای طراحی شده است که در مورد تعداد افرادی که در گروه های بازی حضور دارند نظرات مختلفی وجود دارد بعضی از افراد می گویند که حداقل باید تعداد بازیکنان ۱۰ نفر باشند اما عده ای دیگر اعتقاد دارند که تعداد بازیکنان با گروه‌ های کوچک ۵ نفره هم قابل اجرا می باشد.

شما نیز اگر علاقه مند هستید که با طرز بازی کردن این بازی مهیج آشنا شوید در ادامه مطلب با ما همراه باشید. این بازی برای اولین بار به واسطه فردی به نام دیمیتری دیویدف که یک دانشجوی دانشکده روانشناسی دانشگاه مسکو بود تحت عنوان یک پروژه تحقیقاتی به نوعی اختراع شد و مورد بررسی های فراوان قرار گرفت بعد از آن نیز در آمریکا و اروپا هم گسترش یافت و به حدی مورد استقبال همگان قرار گرفت که در دهه ۹۰ به عنوان یک سرگرمی محبوب در میان خانواده ها جای خود را پیدا کرد.

روش بازی مافیا

روش بازی مافیا چگونه است؟

قدرت تکلم در بازی مافیا یکی از ارکان اصلی می باشد. همچنین داشتن خونسردی و آوردن استدلال‌ های منطقی که برای نقش های دیگر باید به کار ببریم نیز می‌ تواند در برنده شدن ما روش های موثری باشد. بازی به گونه ای است که بازیکنان به صورت مخفیانه نقش هایشان را می فهمند و سپس گروه مافیا همدیگر را پیدا می کنند. مافیا پزشک شهروند و کاراگاه نقش های اصلی بازی مافیا می باشند.

ممکن است در بازی‌ های دیگر شخصیت‌ هایی مانند تک تیر انداز و غیره به بازی اضافه شوند. در طول روز بازیکنان در مورد هویت های گروه مافیا بحث می کنند و برای حذف یکی از مافیا تلاش می‌ کنند. بازی تا جایی ادامه پیدا می کند که یا تمام گروه مافیا از بازی بیرون بروند که در این صورت شهروندان برنده بازی می شوند و یا تعداد مافیا و شهروندان برابر شوند که در این صورت مافیا برنده بازی می‌شود این روزها فیلم ها و مسابقات زیادی از روی این بازی ساخته است از جمله شب های مافیا که یک نمایش خانگی می باشد و همچنین فیلم هایی مثل گرگ بازی گرگینه و آدمکش که از روی این بازی ساخته شده است. همچنین مسابقه شهروند و مافیا از شبکه سلامت یعنی شبکه ۷ جمهوری اسلامی ایران پخش می شود که می توانید با نگاه کردن آن از بازی مافیا سر در بیاورید و از دیدن آن لذت ببرید.

نقش شخصیت های بازی مافیا چیست؟

هر کدام از شخصیت هایی که در بازی مافیا به عنوان یکی از بازی های فکری شرکت می کنند یک نقش مخصوص به خودشان را دارند که به صورت کاملا اتفاقی آن را می پذیرند، یعنی باید از بین کارت های موجود یکی را که اطلاعی راجع به آن ندارند را بردارند سپس در هنگام شب نقش هایشان را برای راوی یا خدا یا گاد رو می کنند. نقش هایی که در این بازی موجود می باشد شامل شهروند، کارآگاه، پزشک، تک‌ تیرانداز، خدا یا همان راوی، فرشته، جان سخت، نگهبان، زندانبان و شهردار می باشند که در ادامه هر کدام را برایتان باز می کنیم تا بیشتر متوجه مدل این بازی شوید.

شهروند

شهروند ساده نقش بسیار خاصی در بازی مافیا ندارد و تنها زمانی می تواند مثمر ثمر واقع شود که در شناخت مافیا تلاش کند و در بیرون کردن افراد مافیا به شهر کمک کند.

کاراگاه

کاراگاه جزو شخصیت های شهروندی می باشد او در هر دوره از شب می تواند به یکی از افرادی که حس می زند مافیا می باشد اشاره کند و از راوی راجع به مافیا بودن و یا نبودن او سوال بپرسد. نقش کاراگاه در این بازی بسیار جذاب است زیرا او می تواند هویت تمام بازیکنان را بشناسد و سپس پس با شهروندان دیگر آشنا شود و متحد شوند و علیه ما فیها بازی کنند.

تک تیرانداز

تک تیرانداز یا همان اسنایپر یکی از بهترین مهره های شهروندان می باشد. او معمولاً دو تیر دارد و این تیرها ممکن است با توجه به تعداد نفرات کم یا زیاد شوند. او به دستور خدا بیدار می شود و به افراد مشکوک به مافیا شلیک می کند. زمانی که او در انتخاب مافیا و شلیک کردن به آن درست عمل کرده باشد می تواند در ادامه بازی همراه باشد ولی اگر به اشتباه به شهروندان شلیک کند خودش از بازی حذف می شود پس بنابراین این شخصیت باید زمان درستی به شلیک بپردازد و بی گدار به آب نزنید.

گاد

وظیفه اصلی این شخصیت که خدایا، راوی و یا گاد نام دارد پیش بردن روند صحیح بازی مافیا می باشد زمانی که شب می شود و همه بازیکنان به خواب فرو می روند راوی به ترتیب نقش ها را بیدار می کند و سوال هایی را از آنها می پرسد مثلاً برای دکتر این سوال پرسیده می شود که قصد نجات چه کسی را دارید و یا از مافیا سوال پرسیده می شود که قصد دارید چه کسی را بکشید. سپس در هنگام روز تمامی نقشه ها بیدار می شوند و خدا بازی را بدون طرفداری از گروه خاصی هدایت می کند.

پزشک

شخصیت دکتر در بازی مافیا به‌ گونه‌ ای است که هر شب می تواند یکی از اعضا را انتخاب کرده تا اگر توسط مافیا تیر خورده بود کشته نشود و در بازی بماند. اگر هدس دکتر درست بوده باشد و جان فرد کشته شده را نجات دهد وی می‌ تواند به بازی خود ادامه دهد و اگر توسط دکتر این کار انجام نشود از ادامه بازی حذف می شود. دکتر در هر بازی تنها یک بار می‌ تواند جان خود را نجات دهد.

فرشته

در بازی مافیا نقش فرشته نجات به اینگونه است که هر بازیکنی که در حال خروج از بازی مافیا می باشد می تواند اسم یک نفر را روی کاغذ بنویسد و به گرداننده بدهد اگر فرشته نجات او باشد او می تواند به بازی ادامه دهد و فرشته نجات به یک شهروند ساده تبدیل می شود. یعنی اینکه فرشته نجات تنها یک مرتبه قابلیت این کار را دارد.

جان سخت

جان سخت یکی از قوی ترین شهروندان بازی مافیا می باشد. او در واقع می تواند در شب از راوی استعلام افراد بیرون بازی را بگیرد تا متوجه این شود که چه نقش هایی از بازی خارج شده اند. او تنها دو مرتبه می تواند از راوی استعلام بگیرد. او در شب تنها یک مرتبه جان سخت می باشد و اگر مافیا به او شلیک کند کشته نمی شود و تیم مافیا می تواند در روز با جمع آوری آرا او را به بیرون بازی راهی کند و یا اینکه دو شب متوالی به او شلیک کند و او را به قتل برساند.

نگهبان

شخصی که نقش نگهبان را دارد همچنین محافظ می باشد که باید از دارایی های شهر مواظبت کند یکی از فرجه های مثبت این نقش این است که در انتخاب بازیکنان مشکوک امکان این هست که گروگانگیر نیز انتخاب شود و بدون اینکه نگهبان متوجه شود فعالیت مافیا متوقف شود.

زندان بان

این شخصیت توانایی این را دارد که بازیکنان را به زندان بفرستد او این موقعیت را دوبار در شب می تواند انجام دهد. زندان یک مکان جداگانه است و از بازیکنان و بازی دور می باشد شخصی که به زندان فرستاده می‌شود باید بیست و چهار ساعت در آنجا بماند زندانبان با گروه شهروندان همکار می باشد پس باید به انتخاب خود دقت کنیم.

شهردار

شهردار می‌ تواند وقتی که بین دو یا سه نفر رای گیری برای اخراج صورت می گیرد در صورت تمایل در شب بین دو گزینه ملغی کردن رای گیری و یا رای مستقیم خروج یکی از گزینه های رای گیری روز را انتخاب نماید و در شب به خدای بازی اعلام کند تا یا یک شخص را نجاتش دهد و یا اخراجش کند.

دانلود بازی مافیا برای اندروید

دانلود بازی مافیا برای اندروید

برای دانلود بازی مافیا در سیستم عامل اندروید می توانیم در سایت های معتبر دنبال بگردیم و همچنین می توانیم از طریق گوگل پلیر نیز این نرم افزار را دانلود کنیم. لینک های موجود که با سرچ کردن در گوگل برای ما باز می‌ شود می‌ توانیم به این پلتفرم جذاب دسترسی پیدا کنیم بازی مافیا در اندروید بسیار جالب و مهیج می باشد شما نیز اگر علاقه مند به انجام دادن بازی هیجان انگیز مافیا می باشید بهترین گزینه نصب نرم افزار مافیا بر روی تلفن همراهتان می باشد. این بازی هم به صورت آنلاین و هم به صورت آفلاین صورت می گیرد.

دانلود فیلم بازی مافیا

برای دانلود کردن فیلم بازی مافیا می توانید از اینترنت تلفن همراه مان استفاده کنید و یا همچنین از طریق نرم افزار یوتیوب می توانید فیلم های مافیا را با کیفیت عالی پیدا کنید. بازی مافیا در بین افراد جامعه از طرفداران زیادی برخوردار است.

امروزه فیلم ها و سریال های خانگی زیادی در این رابطه برای این بازی ساخته شده است همچنین می توانیم تیکه هایی از فیلم مافیا را در برنامه‌های اینستاگرام و تیک تاک و آپارات مشاهده کنیم، اما برای دیدن فیلم های کامل یا باید آن را دانلود کنیم و یا اینکه به کافی نت مراجعه کرده و تقاضا کنیم قسمت های این فیلم را برایتان بریزند. همچنین فیلم بازی مافیای دیگری از شبکه سلامت پخش می شود که شما نیز می توانید آن را ببینید و لذت ببرید و همچنین با نحوه بازی کردن و مقررات آن آشنا شوید.

تعداد کارت های بازی مافیا چه قدر است؟

تعداد کارت های بازی مافیا نزدیک به ۴۰ کارت می باشد که عنوان‌ های مختلفی دارند اما بسته به تعداد نفراتی که این بازی را انجام می‌ دهند تعداد کارت ها کم یا زیاد می شود این بازی حداقل با ۶ کارت و عضو قابل انجام می باشد اما اگر تعداد نفرات تا ۴۰ نفر هم باشند باز هم می توانند این بازی را انجام دهند. هر چقدر تعداد نفرات بیشتر باشد بازی سخت تر و گمراه کننده تر می شود. بازی با دو گروه شروع می شود گروه شهروندان و مافیا که گاد آن را رهبری می کند. گروه شهروندان معمولا دو برابر گروه مافیا می باشد.

گروه مافیا توسط گاد فادر یا پدر خوانده اداره می شود از دیگر اعضای مافیا می توانیم به دزد، ناتاشا، تروریست، مذاکره کننده اشاره کنیم. این گروه یکدیگر را نمی شناسند رهبر و مدیر ندارند و باید با تفکر و تعقل یکدیگر را پیدا کنند. گروه شهروندان شامل نانوا، معجزه‎ گر، دکتر، کارآگاه، شهردار، تک تیرانداز، کشیش، جوکر و … می‌شود. برای اطلاعات بیشتر در مورد شخصیت های بازی بهتر است که در مرورگر تلفن همراهتان سرچ کرده و مطالب بیشتری را بخوانید.

حداقل تعداد نفرات در بازی مافیا

حداقل تعداد نفرات در بازی مافیا چه تعداد است؟

حداقل تعداد بازیکنان در بازی مافیا شش نفر می باشد که اینگونه ساده ترین شکل مافیا می باشد. هر چقدر تعداد نفرات بیشتر باشد نقش های بیشتری را وارد بازی می کنیم و بازی مان جذاب تر و مهیج تر و همچنین طولانی تر می شود مافیا یک بازی مناسب و تغییر پذیر است. می‌توانیم با توجه به تعداد نفرات به سلیقه خودمان آرایش آن را بچینیم.

قوانین بازی مافیا چیست؟

قوانین خیلی محکم و خاصی راجع به بازی مافیا وجود ندارد و هر تیمی که قصد انجام این بازی را دارد می تواند با توافق بین اعضای تیم خود این قوانین را تغییر دهد. در کل بازی مافیا به دو دسته تقسیم می شوند، به گروه مافیا و گروه شهروندان که اغلب تعداد نفرات شهروندان دو برابر مافیا می باشد. گروه مافیا از وجود یکدیگر و هم گروهی های خود خبر دارند اما گروه شهروندان از هم تیمی های خود خبر ندارند و باید از روی صحبت ها و واکنش‌ های بازیکنان مافیا تشخیص دهند که هم گروهی های خود کدام می باشند.

مافیا سعی بر این دارد که شهروندان را فریب دهد و آنها را از بازی بیرون کند. در صورتی که مافیا با شهروندان برابر شود گروه مافیا برنده مسابقه می باشد اما اگر شهروندان یکدیگر را پیدا کنند و تمام مافیا را بکشند در این صورت گروه شهروندان برنده مسابقه هستند.

حداقل سن برای بازی مافیا چه سنی می باشد؟

سن در بازی مافیا ملاک نمی باشد و هر کس با هر سنی که دوست داشته باشد می تواند در این بازی حضور پیدا کند. البته برای حضور در این بازی باید تقریبا ۱۰ سال به بالا بود تا از بحث و شکل بازی سر در آورد. زیرا این بازی یک بازی فکری با قدرت تکلم بالا می باشد که باید از خود دفاع کرد. بنابراین کودکان نمی توانند در این بازی از پس خود برآیند.

قوانین بازی مافیا

برای بازی مافیا به چه مهارت هایی نیاز است؟

برای بازی مافیا باید قدرت تکلم و قدرت گفتن استدلال های به جا وبه موقع را داشته باشید. همچنین شما باید آنقدر زیاد این بازی را انجام دهید تا با انواع مختلف سناریو های گوناگون بازی مافیا آشنایی پیدا کنید. اما باز هم دانستن تاکتیک ها و سناریو ها کافی نمی باشد و شما باید قدرت سناریو سازی نیز داشته باشید و بتوانید تیمتان را هدایت کنید. برای حرفه ای شدن در بازی مافیا باید مطالعه بیشتری درباره رفتار شناسی و زبان بدن داشته باشیم که می تواند یکی از مهمترین و اصلی ترین نقطه های شروع بازی باشد. دومین کار یادگیری اصطلاحات موجود در بازی مافیا می باشد به عنوان مثال تارگت که به معنای اتهام زدن می باشد و یا تارگت بک که به معنای اتهام متقابل به کسی که به شما اتهام زده است می باشد و کلمات این چنینی و در نهایت باید گفت که برای حرفه ای شدن باید با حرفه ای ها بازی کرد و ترسو نبود.

حداقل زمان لازم برای بازی مافیا چقدر است؟

حداقل زمان لازم برای شروع این بازی شش دقیقه می باشد که کارت ها را بین افراد پخش می کنند و مدت زمانی که این بازی طول می کشد یعنی زمانی که افراد به یکدیگر اتهام می زنند حداقل ۱۵ دقیقه تا ۶۰ دقیقه می باشد. هرچقدر تعداد نفرات بازیکنان کمتر باشد بازی زودتر به پایان می‌رسد و هر چقدر تعداد نفرات موجود در بازی مافیا بیشتر باشند زمان بیشتری صرف بازی کردن می شود.

فیلم آموزشی بازی مافیا را از کجا دانلود کنیم؟

این روزها دسترسی به آموزش اکثر بازی ها بسیار آسان شده است و شما می توانید فیلم آموزش بازی ها را از سایت های معتبر موجود در گوگل پیدا کنید و آن ها را ببینید تا بتوانید خیلی راحت تر این بازی ها را بیاموزید. همچنین می توانید در پلتفرم هایی همچون یوتیوب و اینستاگرام نیز آموزش بازی مافیا را ببینید و از دیدن آن لذت ببرید و بتوانید در گروه های دوستانه خود این بازی‌ ها را انجام دهید. دقت کنید برای دیدن فیلم آموزشی بازی مافیا در یوتیوب ابتدا فیلتر شکن تلفن همراه تان را روشن نمایید.

فیلم آموزشی بازی مافیا

در بازی مافیا تعداد نفرات گروه شهروند و مافیا چقدر باید باشد؟

اگر فرض را بر این بگذاریم که در بازی مافیا ۱۰ نفر شرکت کننده وجود دارند معمولاً سه نفر از آنها مافیا می باشند که یکی از آنها گاد فادر یا پدرخوانده نامیده می شود. این سه نفر در شب اول توسط راوی بیدار می شوند و با یکدیگر آشنا می‌شوند و ۷ نفر دیگر شهروند می باشند که یکدیگر را نمی شناسند. اما این تعداد می تواند زیادتر یا کمتر شوند که بستگی به گروهی که می خواهند این بازی را انجام دهند دارد. این بازی از ۶ نفر تا ۴۰ نفر قابل تغییر می باشد.

کدام شخصیت های بازی مافیا جزو گروه شهروند هستند؟

گروه شهروندان یکدیگر را نمی شناسند و باید از طریق صحبت و اتهام هایی که بازیکنان به هم می زنند متوجه شوند که چه کسی مافیا و چه کسی شهروند است. معمولا تعداد شهروندان دو برابر مافیا می باشد. شهروندان شخصیت هایی همچون کارآگاه، دکتر شهر، جان سخت یا رویین تن، اسنایپر یا تک تیر انداز یا حرفه ای، شهردار، روانشناس، شهروند ساده و نقش های فرعی همچون ناتاشا، ساقی، دزد، شهروند خائن، محافظ، کشیش، قاضی، نقش کابوی و شهروندان متحد می باشند که هر کدام از آنها وظیفه خاص و متفاوتی را برای نجات شهر انجام می دهد.

کدام شخصیت های این بازی جزو گروه مافیا می باشند؟

گروه مافیا معمولا نصف گروه شهروندان هستند اما به دلیل اینکه یکدیگر را می شناسند و با هم متحد هستند کار آسان تری دارند، این گروه شخصیت های مختلفی دارد که از جمله آنها می توانیم به نقش پدر خوانده یا رئیس مافیا، دکتر لکتر یا جراح و نقش های فرعی تیم مافیا همچون شاه کش، معشوقه، تروریست، مذاکره کننده یا روانکاو، جلب و قاتل حرفه ای اشاره کنیم که اکثرا به فکر این هستند که تعداد شهروندان را به تعداد خودشان برسانند تا بتوانند برنده مسابقه شوند.

سوالات متداول

بازی مافیا توسط چه کسی و در چه سالی تشکیل شد؟

بازی مافیا برای بار اول به واسطه فردی به نام دیمیتری دیویدف که یک دانشجوی دانشکده روانشناسی دانشگاه مسکو بود تحت عنوان یک پروژه تحقیقاتی به نوعی اختراع شد و مورد بررسی های زیاد قرار گرفت بعد از آن نیز در آمریکا هم گسترش یافت و به حدی مورد استقبال همگان قرار گرفت که در دهه نود به عنوان یک سرگرمی محبوب در میان خانواده ها جای خود را پیدا کرد.

شخصیت های گروه مافیا در بازی مافیا کدامند؟

شخصیت های گروه مافیا در نقش های پدرخوانده یا رئیس مافیا، دکتر لکتر یا جراح و نقش های فرعی تیم مافیا همچون شاه کش، معشوقه، تروریست، مذاکره کننده یا روانکاو، جلب و قاتل حرفه ای می باشند.

شخصیت های گروه شهروندان در بازی مافیا کدامند؟

شهروندان شخصیت هایی همچون کارآگاه، دکتر شهر، جان سخت یا رویین تن، اسنایپر یا تک تیر انداز یا حرفه ای، شهردار، روانشناس، شهروند ساده و نقش های فرعی همچون ناتاشا، ساقی، دزد، شهروند خائن، محافظ، کشیش، قاضی، نقش کابوی و شهروندان متحد می باشند.

حداقل تعداد نفرات در بازی مافیا کدامند؟

تعداد بازیکنان در بازی مافیا حداقل شش نفر می باشد که اینگونه ساده ترین شکل مافیا می باشد. هر چقدر تعداد نفرات بیشتر باشد نقش های بیشتری را وارد بازی می کنیم و بازی مان جذاب تر و مهیج تر و همچنین طولانی تر می شود.

5/5 - (1 امتیاز)

mrpool

محقق دیجیتال مارکتینگ هستم. به مدت 12 سال است که زمینه تولید محتوا و ارائه اخبار جدید فعالیت می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا