بازی قایم موشک چگونه است؟ آموزش این بازی فکری ایرانی

اگر به زمان کودکی خود برگردیم و بخواهیم بازی هایی که آن زمان انجام می دادیم را مرور کنیم معمولا اولین بازی که از آن یاد می کنیم بازی قایم موشک است. حال باید بگوییم که یک بازی فکری نیز با همین نام ساخته شده است که تقریبا شییه به بازی ما در زمان کودکی است. در ادامه بیشتر به این بازی می پردازیم. با ما همراه باشید.

بازی فکری قایم موشک چگونه است

بازی فکری قایم موشک چگونه است؟

بازی قایم موشک جدید به تقویت حافظه افراد کمک می کند. در واقع این سرگرمی بر اساس تاریخچه بازی قایم موشک در قدیم ساخته شده است اما با این تفاوت که ما در این شکل از آن باید تصاویر را حدس بزنیم و از راه بتوانیم به دنبال گمشده بگردیم. این بازی می تواند یک سرگرمی مهیج برای تمام افراد خانواده باشد و برای کودکان نیز بسیار جالب باشد. این بازی حافظه دیداری افراد را به چالش می کشد و باعث می شود کودکان نیز با رنگ ها و تصاویر مختلف آشنا شوند.

آموزش بازی قایم موشک

آموزش بازی قایم موشک به این صورت است که افراد باید کارت های این سرگرمی را روی زمین قرار دهند. بعد با استفاده از تشتک های پلاستیکی روی بعضی از این کارت ها پوشانده می شود. اما بازیکنان باید به دقت این مرحله را تماشا کنند تا کارت ها را به خاطر بسپارند. بعد تاس انداخته می شود و بر اساس رنگ ان بازیکن حدس می زند که زیر آن رنگ چه تصویری است. اگر حدس درست بود کارت را برمی دارد و تشتک را روی کارت دیگر می گذارد. اگر حدس اشتباه باشد نوبت به بازیکن بعدی می رسد. در آخر نیز هر بازیکن که کارت بیشتری را جمع کرده باشد برده است. فیلم بازی قایم موشک نیز برای آموزش در اینترنت موجود است.

آیا نرم افزار بازی قایم موشک هم وجود دارد؟

این بازی برای کامپیوتر و موبایل نیز طراحی شده است ولی شبیه به بازی فکری مورد نظر نیست. درواقع تعداد زیادی بازی در اینترنت با این نام موجود هستند که شبیه به بازی نوستالژی طراحی شده اند. برای دانلود بازی قایم موشک برای کامپیوتر می توانید به اینترنت مراجعه کنید و از سایت های ارائه دهنده با توجه به توضیحات این سرگرمی مورد نظر خود را دانلود کنید. می توان این بازی را آنلاین نیز در یعضی از سایت ها بازی کرد و نیازی به نصب آن در رایانه وجود ندارد.

آموزش بازی قایم موشک

محتویات بازی قایم موشک چیست؟

داخل جعبه این بازی اولین چیزی که مشاهده می شود تعداد 35 عدد کارت است که به صورت فومی است و روی آن ها تصاویر کارتونی وجود دارد. 6 عدد تشتک رنگی با جنس پلاستیک نیز برای پوشاندن تصاویر موجود است. یک عدد تاس رنگی با رنگ تشتک ها نیز وجود دارد. ممکن است جنس کارت ها و یا تشتک ها برای محصولات مختلف متفاوت باشد. یک دفترچه راهنما نیز معمولا وجود دارد یا این که راهنمای بازی روی جعبه نوشته می شود.

عکس بازی قایم موشک

عکس این بازی را می توان از طریق اینترنت مشاهده کرد و با آن آشنا شد. با مراجعه به گوگل و بخش تصاویر آن نام این بازی فکری را جستجو می کنیم. در قسمت تصاویر می توان تمامی عکس های این بازی که در سایت های مختلف ارائه شده اند را مشاهده کرد. هم چنین با مراجعه مستقیم به این سایت ها نیز می توان عکس های این بازی را دید.

قیمت خرید بازی فکری قایم موشک چقدر است؟

قیمت بازی قایم موشک معمولا بر اساس کیفیت محصولی که ارائه می شود متفاوت است. برای آگاهی از قیمت این بازی نیز باید از سایت های اینترنتی که آن را عرضه می کنند کمک گرفت. با جستجوی نام بازی می توان به این سایت ها دسترسی داشت و بازی مناسب با بودجه خود را خریداری کرد. هم چنین اگر دسترسی به اینترنت نداریم معمولا اسباب بازی فروشی ها یا لوازم تحریر فروشی نیز این بازی را موجود دارند که می توان به صورت حضوری برای خرید آن اقدام کرد.

تعداد نفرات بازی فکری قایم موشک

این بازی برای کدام رنج سنی مناسب است؟

این بازی برای کودکان بالای 4 سال و بزرگسالان مناسب است. هم چنین می تواند به صورت گروهی انجام شود. انجام این بازی در حضور کودکان با سن کمتر باید با احتیاط انجام شود. زیرا رنگ ها و تصاویر جالب آن ممکن است باعث جلب توجه آن ها شود و ممکن است کارت ها را در دهان خود قرار دهند و آن را اشتباهی ببلعند.

تعداد نفرات بازی فکری قایم موشک باید چقدر باشد؟

این بازی را می توان 2 نفره تا 6 نفره بازی کرد. بدین خاطر برای جمع های خانوادگی بسیار مفید است و همزمان می تواند بزرگسالان و کودکان را به چالش بکشد. امکان بازی با نفرات بیشتر نیز وجود دارد. می توان نسبت کودکان به بزرگسالان را دو به یک قرار داد و همکاری را در کودکان در این بازی افزایش داد.

عکس بازی قایم موشک

زمان این بازی چقدر است؟

زمان این بازی به تعداد بازیکنان و محدوده سنی آن ها بستگی دارد. اگر افراد شرکت کننده کودک باشند معمولا این بازی زمان بیشتری را برای حدس و فکر کودکان نیاز دارد و ممکن است تا یک الی دو ساعت طول بکشد. اگر بازی ترکیبی از بزرگسالان و کودکان باشند یا کودکان با هم در آن همکاری داشته باشند ممکن است زودتر کارت ها تمام شود و به دنبال آن نیز زمان بازی به پایان برسد.

قوانین این بازی چیست؟

در این بازی رعایت نوبت از مهم ترین قوانین آن است. باید هر فرد بر اساس نوبت خودش تاس را بندازد. افراد مجاز نیستند نوبت خود را به دیگری بدهند. باید روی کارت ها به دقت پوشانده شود تا دیده نشوند و هر بازیکنی که اقدام به تقلب کند باید جریمه شود و یا از دور بازی حذف شود.

سوالات متداول

آیا دانلود بازی قایم موشک برای موبایل وجود دارد؟

این بازی برای موبایل با سیستم عامل اندروید نیز طراحی شده است. می توان با مراجعه به سایت های مورد نظر آن را دانلود کرد.

فواید بازی قایم موشک چیست؟

از اهداف بازی قایم موشک این است که قدرت حافظه افراد مخصوصا کودکان را بالا ببرد و آن ها را وادار می کند تا تمرکز کنند و سعی کنند به یاد بیاورند. به همین خاطر این بازی برای کودکان یا بزرگسالانی که مشکل تمرکز یا حافظه دارند مفید است.

بازی قایم موشک به صورت آنلاین را چطور خریداری کنیم؟

می توان با جستجوی نام این بازی در اینترنت این بازی را از سایت های ارائه دهنده در اول لیست نتایج خریداری کرد.

آیا بازی فکری قایم موشک فقط برای کودکان است؟

این بازی برای تمام گروه های سنی به جز کودکان زیر 4 سال طراحی شده است و همه افراد بزرگسال نیز می توانند آن را انجام دهند و هیجان آن را تجربه کنند.

Rate this post

mrpool

محقق دیجیتال مارکتینگ هستم. به مدت 12 سال است که زمینه تولید محتوا و ارائه اخبار جدید فعالیت می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا