بررسی روند پیشرفت ژان آلسی از مسابقات فرانسه تا قهرمانی جهانی

ژان آلسی یا به عبارتی جووانی آلسی، متولد 11 ژوئن 1964 می باشد. او یک راننده اتومبیل رانی فرانسوی با اصالت ایتالیایی است. پس از موفقیت در رده های کوچک، به ویژه قهرمانی فرمول 3000 در سال 1989، دوران حرفه ای او در فرمول یک شامل جادوها در تایرل، بنتون، ساوبر، پروست، جردن و فراری بود، جایی که او در بین تیفوسی ها بسیار محبوب شد. در طول مدت حضورش در فراری از سال 1991 تا 1995، سبک رانندگی تهاجمی او، همراه با استفاده از عدد 27 در ماشینش، باعث شد که برخی از روزنامه نگاران و تیفوسی ها او را با ژیل ویلنوو مقایسه کنند. او در سال 1995 جایزه بزرگ کانادا را برد، اما این تنها پیروزی دوران حرفه‌ ای او در فرمول یک بود. بیوگرافی ژان آلسی را در این مطلب معرفی می کنیم.

ژان آلسی کیست؟

ژان آلسی کیست؟

ژان آلسی ویکی پدیا را در این متن به شما معرفی می کنیم. آلسی یک راننده بسیار خوب رالی است. او در شهر آوینیون در جنوب فرانسه، واکلوز متولد شده است. پدرش فرانکو اهل آلکامو سیسیل و مادرش اهل ریسی بود. پدر او یک گاراژ تعمیر بدنه خودرو را در شهر اداره می‌ کرد، جایی که آلسی بیشتر سال‌ های خود را در آنجا گذراند و عشق به ماشین‌ ها را توسعه داد. آلسی کار خود را با علاقه به رالی به جای مسابقه شروع کرد، او کارتینگ را در سن 16 سالگی آغاز کرد و سپس در سال 1983 با ورود به مسابقات قهرمانی فرانسه رنو 5 توربو، جایی که برای دو فصل مسابقه داد، فارغ التحصیل ماشین شد. او در سال 1987 عنوان فرمول 3 فرانسه را به دست آورد. قبل از اینکه در سال 1988 به فرمول 3000 بین‌ المللی برود. فصل 1988 ناامیدکننده بود و با دو مقام در جایگاه دهم مسابقات قهرمانی را به پایان رساند و مشکلات درون تیم کمکی نکرد. اما در سال 1989 به تیم فرمول 3000 اردن پیوست و عنوان قهرمانی را به دست آورد. هر دو تاج بعد از دوئل با رقیبش اریک کوماس بود. در سال 1989 آلسی در امتیازات برای عنوان F3000 با کوماس به تساوی دست یافت، اما بر اساس تعداد بردها، با سه امتیاز به دو گل کوماس، این عنوان را به دست آورد.

ژان آلسی تا کنون چه افتخاراتی کسب کرده است؟

آلسی پس از ترک فرمول یک، از سال 2002 تا 2006 در مسابقات قهرمانی DTM شرکت کرد و در برخی مسابقات پیروز شد و بهترین نتیجه او کسب مقام پنجم در مسابقات قهرمانی رانندگان بود. او در سال 2008 و 2009 در سری اسپیدکار شرکت کرد و در سال 2010 در لمانز مسابقه داد. او در سال 2012 در ایندیاناپولیس 500 مسابقه داد و مسن ترین راننده حرفه ای شد که تست تازه کار را برای ورود به مسابقات انجام داد. او همچنین چندین سال مجری برنامه تلویزیونی ایتالیایی Pol Position بود. در سال 2006، السی نشان شوالیه لژیون افتخار را دریافت کرد. این راننده تا کنون افتخارات زیادی را از آن خود کرده است.

این راننده عضو کدام تیم است؟

این راننده عضو کدام تیم است؟

این راننده خوب عضو تیم های مختلفی بوده است و تا کنون افتخارات خیلی زیادی را به دست آورده است. اما در سال 1989 به تیم فرمول 3000 اردن پیوست و عنوان قهرمانی را به دست آورد. ژان آلسی راننده فرمول 1 تا الان موفقیت های زیادی را از آن خود کرده است. تیم های رانندگانی نظیر ژائومه آلگرسوآری و فرناندو آلونسو نیز در سایت بررسی شده است.

عکس های این راننده را در کجا مشاهده کنیم؟

عکس های این راننده را می توانید در اینستاگرام او و همچنین در گوگل مشاهده کنید. ایشان در ایستاگرام زیاد فعال هستند و او موفقیت های خیلی زیادی داشته اند و شما می توانید عکس های او را در سایت های مختلف مشاهده کنید و همچنین این راننده در یویتیوب هم فعالیت می کنند و شما می توانید ایشان را در یوتیوب دنبال کنید.

پیج اینستاگرام ژان آلسی را چگونه پیدا کنیم؟

صفحه اینستاگرام این راننده در حال حاضر فالوور زیادی دارد. اگر دوست دارید که از زندگی او و از مسابقات این او باخبر شوید می توانید صفحه شخصی او را در اینستاگرام پیدا کنید و می توانید نام این این راننده را در اینستاگرام سرچ کنید و با علامت آبی رنگی که کنار اسم ایشان است می توانید او را دنبال کنید.

سوالات متداول
© Photo4 / LaPresse 29/09/2016 Sepang, Malaysia Sport Grand Prix Formula One Malaysia 2016 In the pic: Jean Alesi (FRA)

سوالات متداول

 1. ژان آلسی ازدواج کرده است؟

  در رابطه با همسر ژان آلسی اطلاعات زیادی در دسترس نیست.

 2. آیا ژان آلسی هنوز هم مسابقه می دهد؟

  ژان آلسی خیلی کمتر مسابقه می دهد. زیرا سن ایشان بالا رفته است.

 3. آیا ژان آلسی هنوز هم در فرانسه زندگی می کند؟

  ژان آلسی در حال حاضر در کشور خود زندگی می کند.

 4. آیا ژان آلسی هنوز هم عضو تیم فرمول یک است؟

  ژان آلسی هنوز در مورد تیم جدید خود چیزی نگفته است.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا