آموزش بازی مانکالا و راهنمای خرید انواع Mancala

بازی مانکالا یکی از بازی های مهیج خانوادگی می باشد، ما در مقاله سعی بر توضیح بازی باستانی وقدیمی مانکالا را برای شما عزیزان داریم. بازی مانکالا یکی از قدیمی ترین بازی ها است که معروف به ارباب مهره ها نیز می باشد، بسیاری از افراد وقت ود را با بازی کردن می گذرانند واین سنت از قدیم وجود داشته است. بازی مانکالا یکی از بازی های پر هیجان بوده است که در هنگام بازی افراد زیادی به تماشای آن می پرداختند. این بازی قدمت بسیار زیادی دارد و می توان گفت قدمت آن به 1400 سال قبل از مسیح بر می گردد که نشان دهنده قدمت این بازی در کره زمین می باشد. بسیاری از مردم در قبایل آفریقایی این بازی را یک بازی خوش یمن می دانندو ساعات زیادی از روز را به این بازی می پردازند چرا که بازی مانکالا یکی از جالب ترین بازی ها در کل جهان می باشد. ما در این مقاله قوانین این بازی وهمچنین نحوه اموزش و نحوه ساخت ووسایل مورد نیاز آن را به شما اطلاع می دهیم تا باری دیگر در کنار خانواده اوقات فراغت خود را پر کنید. شما در پایان این مقاله با تمامی موارد وقوانین این بازی اشنا شده اید، با بت سایت فارسی همراه باشید تا بازی مانکالا را به چالش بکشیم.

بازی مانکالا چیست؟

بازی مانکالا چیست؟

همان طور که در بخش قبلی به آن اشاره شد، بازی مانکالا یکی از قدیمی ترین بازی ها می باشد و جز دسته بازی های باستانی قرار گرفته است. قدمت این بازی به 300 سال پیش برمی گردد ونام آن را از بازی های مشابه آن الهام گرفته اند.قبیله های متفاوتی در آفریقا برای سرگرمی خود وانجام تشریفات مذهبی از این بازی استفاده می کنند. همان طور که می دانید این بازی دارای مهره و صفحه م باشد که در برخی از افسانه ها به این گونه از آن ها یاد می کنند که صفحه این بازی حکم شهر ویا روستا را دارد ومهره اهی این بازی حکم انسان ها واهالی روستا را دارد. شما می توانید در حال حاضر این بازی را در بیشتر نقاط جهان پیدا کنید چرا که یشتر کشور های آفریقایی وآسیایی از این بازی لذت می بزند و با سبک اختراع شده خود آن را بازی می کنند. البته ناگفته نماند که بازی مانکالا یکی از بازی هایی می باشد که به شدت شما را درگیر می کند وشما را مصمم می کند تا در این بازی خبره شوید، شما می توانید با در نظر گرفتن راحتی این بازی، آن را در تمامی مکان ها بازی کنید ودر جمع های خانوادگی با لذت و حس رقابت اوقات خود را بگذرانید.

قوانین بازی مانکالا به چه صورت است؟

قوانین بازی مانکالا به چه صورت است؟

ما در این بخش قوانین بازی مانکالا را بررسی می کنیم وقواعد وقانون های این بازی ساده را در نظر می گیریم. قوانین بازی مانکالا در عین سادگی بسیار پیچیده است و یمی از بازی هایی است که هوش شما را می سنجد. شما برای پیروزی در این بازی باید از استراتژی های خیلی خوبی استفاده کنید، شما می توانید با چند عدد، تمامی برد ها را در این بازی از آن خود کنید و تمامی مهره های حریف را در صفحه بازی به خطر بی اندازید. قربانی کردن یکی از استراتژی های این بازی می باشد که به این صورت است که شما برای به دست اوردن امتیاز های بیشتر، امتیازات کوچک را قربانی می کنید. برای بردن در این بازی باید از استراژدی هایی که وجود دارد استفاده کنید چرا که این بازی مانند بازی های فکری دیگر به تمرکز و دقت نیاز دارد ودر این بازی باید بیشتر به فکر حمله باشید تا دفاع کردن چرا که باید باهوش عمل کنید. استراتژی گرسنه نگه داشتن، معطل کردن، استراژدی پر کردن ودیگر استراژدی ها را باید در زمان مناسب در بازی اجرا کنید تا نتیجه دلخواه شما را رقم بزند. شما باید در این بازی هوشیار عمل کنید وحرکات های حریف خود را حدس بزنید تا بتوانید با خواندن دست آن امتیازات خود را بیشتر نید البته نا گفته نماند که این بازی یکی از پر طرفدار ترین بازی ها برای جمع های خانوادگی ودور همی های دوستانه می باشد.

آموزش بازی مانکالا به صورت کامل

شما می توانید برای اموزش بازی مانکالا از سایت های متفاوت و سایت یوتوب وآپارات استفاده کنید و با دیدن ویدیو های کامل برای اموزش این بازی، خود را از سطح مبتدی به سطح پیشرفته منتقل کنید. بازی مانکالا دارای صفحه ای که شامل دو ردیف می باشد و در هر ردیف 6 حفره گرد مانند قرار دارد. شما در ابتدای صفحه دو مخزن بزرگ را مشاهده می کنید که به نام کالاه معروف می باشد که هر بازیکن 6 حفره ای که به کالاه های آن نزدیک تر است را از آن خود می دانند. بازیکن تازه کار با 3 مهره در هر کالاه می تواند بازی را شروع کند اما بازی اصولا با 4الی 6 مهره شروع می شود و بازی بیشتر جذاب می شود، در حال حاضر رایج ترین تعداد مهره 4 عدد است. هر بازیکن باید مهره های خود را در دست بگیرد و مهره های خود را در جهت پاگرد ساعت در حفره ها قرار دهد. برای اموزش دقیق این بازی با تماشا کردن ویدیو های متنوع خود را خبره کنید تا بتوانید در بازی ها مدام برنده شوید. با دیدن کلیپ های مربوطه می توانید دانش خود را نسبت به این بازی بیشتر کرده و در نهایت برنده این بازی شوید.

خرید بازی مانکالا چگونه ممکن می شود؟

شما می توانید برای خرید این بازی از سایت های متفاوت ایرانی استفاده کنید و یا از طریق اپ های فرشو در ایران برای خرید این بازی اقدام کنید. البته باید بدانید که بازی مانکالا در تمامی فروشگاه ها بر ای فروش اماده است و شما می توانید با مراجعه به فروشگاه های مخصوص خرید و فروش بازی بر ای خرید این باز ی اقدام کنید و از این بازی جذاب لذت ببرید. امروزه به دلیل امکانات بسیار زیاد خرید بازی هرگز مشکل نبوده است چرا که شما می توانید این بازی را از سایت های مربوط به بازی که درامد خود را از فروش بازی ها به دست می اورند تهیه کنید واز آن لذت ببرید. این بازی بسیار آسان ودر دسترس مس باشد وشما می توانید با کمی هم فکری وتهیه تجهیزات مورد نظر مانند چوب، چسب، میخ، پیچ یکی از این صفحات بازی را در منزل تهیه کنید وبرای محره ها از وسایل موجود در خانه استفاده کنید، در این صورت شما با هزینه بسیار کم، به خانواده خود شور واشتیاق زیادی داده اید ومحیط منزل ودورهمی های دوستانه خود را بسیار مهیج کرده اید، در این صورت کودکان شما آمزش می بینند و درک می کنند که در محیط خانواده نیز می توان بهترین اوقات فراغت را داشت.

نحوه بازی مانکالا چگونه است؟

شما برای این بازی باید حواستان به مهره های خود باشد چرا که نحوه قرار گیری مهره ها در این بازی اهمیت دارد. اگر در هنگام پخش مهره یکی از مهره های شما در حفره حریف و یا حفره خالی باشد، بازیکن هیچ سودی نمی کند. اگر اخرین مهره را در کالای خود بی اندازید شما حق بازی دوباره دارید. شما باید در این بازی با هوش عمل کنید چرا که بازی مانکالا یکی از بازی هایست که فقط با استراتژی به برد خواهید رسید. این بازی باعث تمرکز حواس می شود و شما با پیش بینی حرکات ریز حریف خود بسیار هوشیار عمل می کنید. بهتر است این بازی را برای کودکان خود فراهم کنید تا بتواند با یادگیری آن تجارب بسیار زیبایی مانند برد وباخت را بدست اورد. شما می توانید این بازی را برای دوستان وخانواده خود در منزل فراهم کنید واز بازی کردن در کنار خانواده لذت ببرید. صفحه این بازی در اشکال مختلفی وجود دارد واگر شما برای تعداد بیشتر از دو نفر می خواهید باید آن را به شکل گرد فراهم کنید.

دانلود بازی مانکالا برای سیستم عامل های مختلف

دانلود بازی مانکالا برای سیستم عامل های مختلف

در حال حاضر شما می توانید بازی مانکالا را از طریق سایت های متفاوت دانلود کرده و نیازی به خرید آن ندارید البته باید بدانید بسیاری از افراد از بازی خای حضوری بیشتر لذت می برند تا بازی در سیستم. اگر به دنبال دانلود بازی مانکالا هستیند می توانید نسبت به سیستم عاملی که با آن سو کار دارید این بازی را از طریق سایت های متفاوت و اپلیکیشن های معروف و مخصوص دانلود کنید. شما می توانید با انتخاب دانلود این بازی هزینه های مربوطه را کاهش دهید وهمزمان همان نتیجه را بگیرید، اگر به این فکر می کنید که بازی در سیستم عامل ها بسیار سخت می باشد باید به شما بگوییم این بازی در تمامی شرایط یکسان است و فرقی با بازی حضوری ندارد، پس به دانلود آن بیشتر فکر کنید.

بازی مانکالا برای آیفون

برای دانلود بازی مانکالا برای ایفون می توانید از طظریق اپ استور ویا سایت های ایرانی برای دانلود آن اقدام کنید. شما می توانید برای دانلود آن در قسمت سرچ اپ استور کلمه مانکالا را سرچ کرده تا بازی های متفاوت آن را انتخاب کنید. بسیاری از نرم افزار ها وجود دارد که دارای بازی های بسیار زیادی می باشد وبازی مانکالا جزئی از آن بازی ها می باشد. اگر به فکر دانلود آن از اپ های ایرانی هستید می توانید از اپ استور ایرانی برای دانلود این بازی جذاب استفاده کنید. متاسفانه برخی از اپ ها برای سیستم عامل ios ساخته نده است و شما بسیار سخت می توانید آن را به دست اویر اما امروزه سیستم عامل ایفون دارای پیشرفت بیشتری شده است و شما می توانید به راجتی با آن بازی کنید ولذت ببرید.

بازی مانکالا برای اندروید هم ارائه شده است؟

خوشبختانه دانلود بازی برای سیستم عامل اندروید بسیار راحت تر و در دسترس تر از سیستم عمل ios نیز می باشد. شما می توانید با مراجعه به پلی استور اپ های مختلفی را دانلود کرده که بازی مانکالا را نیز در آن دارا می باشد اما در راحت ترین حاتلت می توانید با سرچ نام بازی در گوگل از لینک های مستقیم برای دانلود این بازی استفاده کنید. سیستم عامل اندروید دسترسی به تمامی بازی ها را برای شما آسان کرده است و شما می توانید آن ها را از راه های متفاوتی به دست اورید، ما به شما توصیه می کنیم اگر به دنبال بازی هستید از این بازی معروف استفاده کنید واوقات فراغت خود را پر کنید.

بازی مانکالا برای ویندوز

تمامی بازی هایی که در سیستم عامل های ios , اندروید وجود دارد، در سیستم عامل ویندوز نیز وجود د ارد. برای دانلود این بازی برای کامپیوتر خود می توانید در سایت های متفاوت به دنبال لینک های دانلودی برای سیستم ویندوز نیز باشید. بازی مانکالا یکی از مهیج ترین بازی ها برای جمع های دورهمی وخانوادگی می باشد که می تواند شما را سرگرم کند.همان طور که می دانید بازی ها در کامپیوتر فضای خاص خودش را دارد و بسیاری از افراد ترجیح بر بازی با این سیستم عامل را می دهند.

سایت های آنلاین بازی مانکالا چه سایت هایی هستند؟

سایت های آنلاین بازی مانکالا چه سایت هایی هستند؟

اگر شما به فکر بازی کردن این بازی می باشید و شرایط دانلود کردن وخرید آن را ندارید می توانید با مراجعه به سایت های بازی به صورت آنلاین از آن استفاده کنید. شما در هنگام استفاده از سایت های آنلاین باید به یاد داشته باشید که قبل از شروع بازی به اموزش آن پرداخته باشید تا بتوانید به نحوه احسن با رقیبان آنلاین خود بازی کنید. ما می توانیم برای بازی شما سایت های ایرانی زیادی را به شما معرفی کنیم و شما می توانید با سرچ بازی مانکالا آنلاین در قسمت جستجو مرورگر ها سایت های پیشنهادی زیادی را باز کرده واز بازی های مختلف آن استفاده کنید. سایت های متفاوتی برای این بازی وجود دارد اما پیشنهاد ما به شما، استفاده از خلاقیت خود برای درست کردن این بازی آسان می باشد، شما می توانید بسیار راحت این بازی را تدارک ببینید.

تعداد بازیکن های بازی mancala

بازی مانکالا یکی از بازی های آسان و کم خرج می باشد که با جذابیت زیاد خود افراد زیادی را جز طرفداران خود کرده است البته باید بدانید به دلیل در دسترس بودن ونوع بازی شما می توانید به راحتی آن بازی را در منزل خود بسازید و از آن لذت ببرید. این بازی بسیار ساده می باشد و حتی کودکان در یادگیری آن بسیار راحت عمل می کنند وباعث پیشرفت در شمردن اعد اد و یادگیری پایه ریاضی آن ها دارد. به علت در دسترس بودن امتیازات بازی، این بازی می تواند به طور همزمان برنده را پر انرژی کند وبزنده را ناراحت جلوه دهد و این امر باعث جذابیت این بازی شده است. شما می توانید این بازی را تا تعداد 4 نفر بازی کنید تا بتوانید بازی با کیفیت تری داشته باشید. شما می توانید با ساخت این بازی در منزل به اندازه تعداد خانواده خود، بازی را مهیج تر کنید ومحیط خانواده را بسیار صمیمی تر کنید.

نام دیگر این بازی ارباب مهره ها می باشد؟

بسیاری از افراد این بازی را با این نام می شناسند ,و می دانند که مانکالا یکی از قدیمی ترین بازی های جهان می باشد که جلوه باستانی را نیز به خود گرفته است. شما می توانید این بازی را با کمترین امکانات بازی کنید وهر چیزی که در دسترس دارید را برای مهره های آن انتخاب کنید. بسیاری از قبایل آفریقایی با کندن چاله بر روی زمین برایر خو میدان زمین را فراهم می کردند وبا استفاده از مهره ها و سنگ ها به بازی مانکالا می پرداختند. به همین دلیل به آن ارباب مهره ها می گویند چرا که شما با تمامی مهره اه می توانید آن را بازی کنید. قبایل آفریقایی برای پیشرفت بازی خود صفحات چوب را می تراشیدند و با آن صفحه بازی مانکالا را فراهم می کردند و از صدف ها، سنگ ریزه ها، حبوبات برای مهره های این بازی استفاده می کردند. کاشفان برخی از صفحات سنگی را در معابد مصری پیدا کرده اند که نشان دهنده قدمت بازی مانکالا می باشد.

بازی مانکالا آفلاین هم داریم؟

بازی مانکالا آفلاین هم داریم؟

برخی از اپلیکیشن های موجود در بازار نرم افزار ها نشان می دهد که شما می توانید این بازی را حتی به صورت آفلاین بازی کنید چرا که این نرم افزار ها طوری طراحی شده است که در صورت آنلاین بودن می توانید بازی را با دیگر افراد در سرتاسر جهان شریک شوید و در غیر این صورت می توانید با بازی آفلاین که یک بازی برنامه ریزی شده می باشد این بازی را در منزل وهر کجای دیگر انجام دهید. ما به شما پیشنهاد می کنیم با انجام این بازی اوقات فراغت خود را هیجان انگیز تر کنید وهمزمان هوش خود را محک بزنید.

شرط بندی بر روی این بازی چگونه ممکن می شود؟

بسیاری از افراد در زمان های قدیم بر روی بازی مانکالا شرط بندی می کردند ودر برخی از موارد این شرط بندی ها بسیار سنگین بوده است اما امروزه با پیشرفت علم وتکنولوژی این شرط بندی به صورت اینتذنتی شده است و شما می توانید با استفاده از سایت های ایرانی به آن ببپردازید. ما هرگز این عمل را به شما پیشنهاد نمی کنیم چرا که امکان ضرر برای شما در این سایت ها بسیار زیاد است. اما شرط بندی بر روی ازی در حال حاضر با استفاهد از سایت های شرط بندی اتفاق می افتد. شما می توانید برای بازی کردن، این بازی را در خانه تهیه کنید و سرگرمی خود را با دیگر افراد خانواده شریک شوید. باید بدانید ساخت این بازی به هیچ وجه سخت نمی باشد وشما می توانید با چتد تکه چون ویا کارتن از پس آن برآیید.

آموزش های تصویری بازی mancala

آموزش های تصویری بازی mancala

شما می توانید برای اموزش این بازی به صفحات آپارات ویوتوب سر بزنید وبا جستجو این بازی اموزش آنلاین آن را از طریق ویدیو های بسیار با کیفیت فرا بگیرید. بسیاری از افراد در حال حاضر با استفاده از این بازی در گوشی وکامپیوتر خود اوقات فراغت خود را سر می کنند اما اموزش آن را از طریق فیلم های اموزشی موجود در سای های متفاوت فرا گرفته اند چرا که در حال حاضز با علم به انجام کار وتماشا کردن کلیپ های اموزشی مشکلات اموزش بازی ها به کل حل شده است. شما می توانید برای ساخت این قطعه بازی آموزش های لازم را در سایت های معتبری مانند آپارات ببینید وبا تجهیزاتی مه در دسترس دارید این بازی را بسازید واز بازی کردن با خانواده لذت ببرید چرا که بازی مانکالا بسیار در محیط خانواده دوست داشتنی می باشد. در mancala wikipedia اطلاعات مفیدی هم آمده است.

سوالات متداول

آیا بازی مانکالا را می توان به راحتی خریداری کرد؟

بله شما می توانید به راحتی این بازی را خریداری کنید ودر صورت علاقه آن را در گوشی خود نصب کرده واز بازی با آن لذت ببرید. البته نا گفته نماند شما می توانید این بازی را در فروشگاه های معتبر ومربوط به بازی پیدا کنید، شما می توانید با برخی از وسایل خانه برای خود این بازی را فراهم کنید تا دیگر نیازی به خریدن آن نباشد، البته باید روش ساخت آن را آموزش ببینید.

بازی مانکالا چگونه است؟

شما برای بازی مانکالا نیاز به یک صفحه وچند مهره دارد که می توانید آن را در منزل تدارک ببینید اما در صورت خرید این بازی می توانید با استفاده از بخش اموزش بازی ونحوه بازی در این مقاله، بازی را به راحتی انجام دهید. بازی مانکالا در طرح های متفاوتی وجود دارد ودر برخی از موارد صفحه آن به شکل دایره می باشد که مخصوص تعداد بالای 2 نفر می باشد.

آیا این بازی در سایت های شرط بندی بازی می شود؟

بازی های زیادی در سایت های شرط بندی وجود دارد که یکی از آن ها بازی مانکالا می باشد، اما توصیه ما به شما در این است که به صورت آنلاین این بازی را انجام دهید ودرگیر شرط بندی نشوید. شما می توانید با تکه چوب هایی که در منزل وجود دارد آن را بسازید واز بازی با خانواده لذت ببرید.

قدمت این بازی به چند سال پیش بر می گردد؟

این بازی در حال حاضر به سالهای قبل از حضور مسیح بر میگردد و برخی از صفحات این بازی را در معابد مصر پیدا کرده اند که نشان دهنده قدمت این بازی می باشد. سالیان سال است که خانواده های بسیاری از این بازی برای اوقات فراغت خانواده خود استفاده می کنند وما این روش را به شما پیشنهاد می دهیم.

Rate this post

admin

دارای مدرک فوق لیسانس کامپیوتر هستم. بنده از سال 2015 فعالیت خود را در زمینه معرفی سایت و البته بررسی استراتژی های پیشرفت سایت آغاز کرده ام. همراه شما در بت سایت فارسی هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا