آموزش بازی فکری دالیز + تکنیک های برد در این بازی

یکی از بهترین بازی های فکری، بازی دالیز می باشد. این بازی فکری که بسیار هیجان انگیز است، تا به امروز جزء دسته بازی هایی می باشد که کودکان می توانند در کنار بزرگسالان در آن شرکت کنند. در این مقاله قصد داریم به صورت اختصاصی به این بازی فکری بپردازیم. با ما همراه باشید.

بازی فکری دالیز

بازی فکری دالیز چگونه است؟

در قسمت اول این مقاله به معرفی بازی فکری دالیز می پردازیم. این بازی، یکی از بهترین بازی های استراتژیک می باشد که تعداد بسیار کمی قوانین را در خود جای داده است. به همین دلیل کودکان نیز می توانند در کنار بزرگسالان این بازی را انجام دهند. در این بازی یک مهره قرار دارد که مخصوص به شماست، دیگر اعضای بازی نیز هر یک دارای یک مهره هستند. شما باید با استفاده از دیوار هایی که در اختیارتان قرار داده شده است، مهره خود را به هدف مورد نظرتان برسانید و مسیر دیگر مهره ها را مسدود کنید.

آموزش بازی دالیز

حال که با این بازی آشنا شدید، به آموزش بازی فکری دالیز می پردازیم. در ابتدا شما یک صفحه بازی را می بینید که در آن به مقدار 20 عدد دیواره وجود دارد. مهره ها در میانه صفحه قرار می گیرند و هر بازیکن باید به مقدار ده دیواره را برای خود برداشته و در صفحات خود قرار دهند. اولین مهره ای که بتواند در روند بازی مهره اش پشت فضای آخرین ردیف مقابل خود برساند، برنده بازی است. در ادامه این مقاله به قوانین این بازی نیز می پردازیم.

آیا نرم افزار این بازی هم وجود دارد؟

متاسفانه بازی دالیز جزء آن دسته از بازی هایی نیست که بتوان آن را بر روی تلفن همراه خود نسبت کرد و به صورت آنلاین بازی کرد. به همین دلیل شما تنها می توانید پکیج این بازی را خریداری کرده و توسط صفحه بازی آن را انجام دهید.

قیمت خرید بازی فکری دالیز

محتویات بازی فکری دالیز چیست؟

زمانی که بازی فکری دالیز را خریداری می کنید، در این بسته محتویاتی را مشاهده می کنید. این محتویات شامل یک صفحه بازی، دو مهره و همان طور که اشاره شد، 20 عدد دیواره می باشد. دیواره ها به هنگام بازی به صورت ده عددی بین بازیکنان پخش می شود. مهره ها به رنگ های زرد و قرمز هستند. بر روی صفحه بازی نیز شیار هایی دیده می شود. این شیار ها، دیواره ها را نگه می دارند.

عکس بازی فکری دالیز

برای بررسی بازی فکری دالیز، می توانید عکس های آن را مشاهده کنید. برای مشاهده کردن عکس های این بازی، کافیست تنها نام این بازی را در گوگل، در قسمت تصاویر آن جست و جو کرده و عکس های این بازی را با کیفیتی بسیار خوب مشاهده کنید. توصیه می شود که حتما این کار را انجام داده و در کنار، اطلاعاتی درمورد این بازی را مطالعه کنید. قبل از خرید، تحقیق درمورد بازی، باعث می شود تا شما بهترین تصمیم را در این زمینه برای خود بگیرید.

قیمت خرید بازی فکری دالیز چقدر است؟

قیمت بازی فکری دالیز معمولا قیمتی ثابت می باشد. شما می توانید برای اطلاع از قیمت این محصول، همواره از طریق فروشگاه های اینترنتی آن را مطلع شوید. برای مراجعه به فروشگاه های اینترنتی و یا خرید اینترنتی این محصول نیز می توانید عبارت بازی فکری دالیز دیجی کالا را جست و جو کرده و سپس وارد این صفحه شوید. در صفحه دیجی کالا، شما می توانید نظرات دیگر افراد درمورد این کالا را نیز به راحتی مشاهده کنید.

این بازی برای کدام رنج سنی مناسب است؟

همان طور که اشاره کردیم، این بازی به راحتی مناسب کودکان و بزرگسالا می باشد. رنج سنی 9 سال به بالا می توانند به راحتی این بازی را انجام دهند. کافیست تنها قوانین بازی را بدانند. توصیه می شود اگر دو کودک 9 سال با هم در حال انجام این بازی بودند، شما نیز به عنوان نظاره گر در کنار آن ها باشید تا بتوانید از بروز درگیری های احتمالی که برای آن ها به وجود می آید جلوگیری کنید.

قیمت خرید بازی فکری دالیز

تعداد نفرات بازی فکری دالیز باید چقدر باشد؟

این بازی، یک بازی گروهی است که افراد می توانند بین دو تا چهار نفره این بازی را انجام دهند. توجه داشته باشید که هرچه تعداد افراد در انجام این بازی بالا می رود، نحوه تقسیم کردن دیواره ها نیز متفاوت می شود. برای تقسیم دیواره ها، تعداد آن ها را تقسیم بر تعداد بازی کنندگان کنید.

زمان این بازی چقدر است؟

اگر در سایت ها برای گرفتن اطلاعات مربوط به این بازی جست و جو های خود را انجام داده اید، مشاهده کرده اید که گفته اند زمان این بازی ده دقیقه می باشد. اما این زمان، برای افراد حرفه ای می باشد. قطعا زمانی که شما برای اولین بار این بازی را انجام دهید، زمان این بازی خیلی بیشتر از ده دقیقه می باشد. با گذر زمان و حرفه ای شدن می توانید سریعا قهرمان بازی فکری دالیز باشید.

قوانین این بازی چیست؟

درست است که اشاره کردیم تعداد قوانین این بازی بسیار پایین است. اما همین تعداد کم در نحوه انجام بازی بسیار تاثیر گذار هستند. در ابتدا، اولین قانون برای حرکت مهره ها می باشد. مهره ها نمی توانند به صورت مورب حرکت کنند. آن ها تنها می توانند به جلو، عقب، چپ و راست حرکت کنند. دومین قانون، قرار دادن دیواره ها بر روی صفحه می باشد. دیواره ها باید طوری قرار بگیرند که دو خانه را بپوشانند.

مهره ها اصلا نمی توانند از روی دیواره ها بپرند. مهره ای که پشت دیواره ها می باشد، باید آن ها را دور بزند. زمانی که دیواره ای را بر روی سطح قرار می دهید، دیگر نمی توانید جای آن را تغییر دهید. درصورتی که مهره بازیکن دیگر رو به رو آن باشد، فرد می تواند از روی مهره بپرد. هم چنین دیواره ها نباید طوری قرار بگیرند که مهره نتواند اصلا حرکت کند.

سوالات متداول

آیا این بازی مناسب کودکان می باشد؟

کودکان بالای 9 سال می توانند به راحتی این بازی را انجام دهند.

آیا می توان به صورت آنلاین این بازی را خریداری کرد؟

از طریق فروشگاه های آنلاین مانند دیجی کالا می توانید این بازی را خریداری کنید.

آیا اپلیکیشن این بازی موجود است؟

بازی فکری دالیز را نمی توانید مانند دیگر بازی های فکری به صورت آنلاین بازی کنید.

چه تعداد شرکت کننده می توانند این بازی را انجام دهند؟

این بازی می تواند بین دو تا چهار نفر شرکت کننده داشته باشد.

Rate this post

mrpool

محقق دیجیتال مارکتینگ هستم. به مدت 12 سال است که زمینه تولید محتوا و ارائه اخبار جدید فعالیت می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا