بازی وسط تنها چگونه است؟ بررسی مهم ترین نکات این بازی

یکی از بازی های دورهمی پرتحرک بازی وسط تنها می باشد که بسیار پر هیجان و لذت بخش می باشد. اطلاعاتی در مورد نحوه بازی و قوانین آن در اختیار شما می گذاریم امیدواریم که خواندن این مقاله رضایت شما را برای ما به همراه داشته باشد و تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

نحوه بازی بازی وسط تنها

نحوه بازی بازی وسط تنها چگونه است؟

بازی وسط تنها یک بازی گروهی می باشد که تعداد شرکت کننده های آن از چهار نفر بیشتر می باشد بازی فرح پخش که در آن فرد را به تحرک وا می دارد و از لحاظ فعالیت جسمانی بسیار عالی می باشد و برای سلامت فعالیت مناسب می باشد در این بازی دو گروه در مقابل یکدیگر قرار می گیرند که یک گروه در وسط قرار می گیرند و گروهی دیگر که باید سعی کنند به گروهی که در وسط قرار گرفته اند توپ را بزنند گروه وسط باید با تحرک و پیش بینی خود از مسیر حرکت توپ سعی کند که توپ با او برخورد نکند. نحوه انتخاب گروه وسط و گروه مهاجم توسط شیر یا خط تعیین می شود این بازی در فضا های باز و آزاد انجام می شود که تعداد شرکت کننده آن می تواند نفرات زیادی باشد که همین امر باعث شده که لذت این بازی گروهی دو چندان باشد.

مهم ترین نکات بازی بازی وسط تنها

در بازی وسط تنها فرد باید سعی کند که توپ با او برخورد نکند ولی می تواند توپی را که به زمین برخورد نکرده را با دست بگیرد که در اصطلاح به آن گل می گویند. تحرک در این بازی اساس کار می باشد. گروه مهاجم هم باید سعی کند که با نحوه صحیح پرتاب توپ مانع از گل گرفتن تیم مقابل باشد و همچنین پرتاب طوری باشد که توپ به افراد وسط زمین برخورد کند.

نفرات بازی بازی وسط تنها چقدر باید باشد؟

این بازی بسیار مهیج و مفرح که فرد را به تحرک وا می دارد مناسب تمام سنین می باشد افرادی که در این بازی شرکت می کنند از ۷ سال تا ۵۰ سال وگاهی بیشتر می باشند تعداد افراد شرکت کننده در این بازی از ۴ نفر به بالا می باشد که محدودیتی در تعداد افراد شرکت کننده در این بازی وجود ندارد‌.

نفرات بازی بازی وسط تنها

هدف از بازی بازی وسط تنها چیست؟

این بازی از لحاظ علم تربیت بدنی و ورزش یک بازی بسیار مناسب برای سیستم قلب و عروق می باشد تحرک و کالری سوزی در این بازی بالا می باشد و این بازی از لحاظ علم ورزش بسیار مورد تایید می باشد از اهداف دیگر این بازی می توان به دقت در سرعت عمل، هوشیاری و همیاری، تقویت روحیه تعاون، انعطاف پذیری بدن، ایجاد هماهنگی بین اعضا و اعصاب و دقت در نشانه گیری اشاره کرد.

این بازی چه قوانینی دارد؟

هر بازی قواعد و قوانین خاص خود را دارد بازی وسط تنها هم نیز قوانین خود را دارد در این بازی فردی که در وسط قرار دارد باید سعی کند توپی که طی مسیر لااقل یک دفعه به زمین برخورد کرده با او برخورد نکند و اگر توپ به زمین برخورد نکرده بود می تواند توپ رو با دستان خود بگیرد و به اصطلاح گل بگیرد با هر یک گل می تواند یک نفر از اعضای گروه را که با برخورد توپ با بدنشان از بازی اخراج شده بودند را به بازی برگرداند و در نهایت زمانی که یک نفر فقط در وسط باقی مانده باشد اگر ده دفعه توپ پرتاپ شود و با فرد تماس پیدا نکند تمام گروه وسط دوباره به بازی وارد می شوند و دوباره وسط قرار می گیرند.

تاریخچه بازی وسط تنها

منشا اولیه این بازی مشخص نیست که از کجا و چه زمانی به وجود آمده است عده ای از محققین در این زمینه مدعی هستند که این بازی اولین دفعه در آفریقا به وجود آمده است که شکل اولیه آن یک بازی خونین و جدی بوده که به جای توپ از سنگ و وسایل آسیب زا استفاده می کردند اسم این بازی به انگلیسی داژبال می باشد آنچه که می توان گفت قدمت این بازی در ایران بسیار زیاد است و از بازی های کهن ایران می باشد.

تاریخچه بازی وسط تنها

وسایل مورد نیاز برای این بازی چیست؟

این بازی به وسایل زیادی احتیاج ندارد تنها با یک توپ می توان این بازی گروهی را انجام داد فضای آزاد و محیط باز تنها لازمه این بازی گروهی مهیج می باشد به شما توصیه می کنیم برای داشتن اوقات بسیار خوش حتی برای یک بار این بازی گروهی را انجام دهید و از این بازی لذت ببرید.

مراحل بازی وسط تنها کدامند؟

در این بازی ابتدا دو نفر سرگروه انتخاب می شوند که هر کدام از این سرگروه ها اعضای گروه رو انتخاب می کنند و بعد از انتخاب اعضای گروه سرگروه ها با انجام شیر یا خط گروه وسط و گروه مهاجم را انتخاب می کنند.

سوالات متداول

نام انگلیسی بازی وسط تنها چه می باشد؟

نام این بازی به انگلیسی داژبال می باشد.

نحوه انتخاب گروه وسط و گروه مهاجم بر چه اساسی می باشد؟

نحوه انتخاب گروه وسط و مهاجم در این بازی بر اساس شیر و خط می باشد.

حداقل افراد شرکت کننده در این بازی چند نفر می باشند؟

حداقل افراد چهار نفر می باشند.

تنها وسیله مورد نیاز این بازی چه می باشد؟

تنها وسیله این بازی گروهی توپ می باشد.

Rate this post

mrpool

محقق دیجیتال مارکتینگ هستم. به مدت 12 سال است که زمینه تولید محتوا و ارائه اخبار جدید فعالیت می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا