دو قطبی در پوکر به چه معناست؟ + بررسی کاربرد و استفاده درست

حتما تا به امروز نام دو قطبی در پوکر یا polarized به گوشتان خورده است. در این متن قصد داریم به صورت تخصصی به بررسی این موضوع برای شما بپردازیم پس با ما همراه باشید.

دو قطبی در پوکر به چه معناست؟

دو قطبی در پوکر به چه معناست؟

در بسیاری از سایت ها معنی اصلی این مفهموم بازی پوکر را پیچانده اند ولی به بیان ساده هر حالتی که در پوکر برای دست شما و یا حریفانتان وجود داشته باشد، از 2 حالت خارج نمی باشد یا دست شما قوی است و یا دست شما ضعیف و حد وسطی برای بازی در نظر گرفته نمی شود. برای همین از یکی از مفاهیم فزیک به معنای پلرایزد استفاده می شود.

زیرا در فیزیک نیز 2 قطب مثبت و منفی برای این مفهوم وجود دارد. در بازی پوکر نیز یا دست شما برنده است و یا دست حریف، در این حالت می گویند که دو قطبی در پوکر روی داده است. از این مفهوم این گونه استخراج می شود که در اکثر مواقع به خصوص در سایت شرط بندی پوکر، تنها یک نفر در هر دست برنده می شود.

دو قطبی در پوکر هولدم و پلاریتی در اوماها

در این جا قصد داریم با ذکر یک مثال ساده این مفهوم را برای شما باز تر نماییم. فرض کنید که 2 بازیکن به هدز آپ رسیده اند یعنی تک به تک در حال بازی می باشند. شما یکی از این بازیکن ها هستید و با توجه به کارت های خودتان وکارت های زمین رنگ با کارت بالا هستید و از اول بازی در حال ریز دادن بوده اید.

بازیکن حریف در هر دست شما را کال می کرده است. حال در دست ریور که شما ریز نهایی را می زنید، بازیکن حریف شما را ری ریز می نماید. اینجا شما دچار دو قطبی در پوکر می شوید. زیرا نمی دانید که بازیکن حریف در حال بلوف زدن در پوکر می باشد و یا شما دست ضعیف تری نسبت به او دارید.

انتخاب بهترین وضعیت در این حالت از بازی

انتخاب بهترین وضعیت در این حالت از بازی

در صورتی که در بین 2 راهی قرار گرفتید. باید به موارد بسیار زیادی توجه داشته باشید که برخی را در زیر برای شما لیست خواهیم کرد:

  1. اگر چیپ های شما خیلی بیشتر از رقیبتان است و از اول شما ریز می دادید، حتما با او بازی نمایید.
  2. اگر با بلوف تا مرحله ریور یا ترن آمده اید، بدون درنگ فولد دهید.
  3. اگر فکر می کنید که بازیکن حریف کاره و یا 4 آف کایند می باشد و با این دست شما را می برد، در صورتی که از یک کارت 3 عدد روی زمین نبود با او بروید چون در حال بلوف زدن می باشد.
  4. اگر pair هستید و مانده اید که ری ریز حریف را کال کنید، حتما فولد دهید.

سوالات متداول

دانستن مفهوم دو قطبی در پوکر چه کاربردی دارد؟

با دانستن این مفهوم شما می توانید شانس بردتان را در هدز آپ ها بررسی نمایید.

این مفهوم در کدام سبک های پوکر کاربرد دارد؟

تقریبا در تمامی سبک ها از جمله هولدم، اوماها و پوکر ایرانی این روش کاربرد دارد.

5/5 - (1 امتیاز)

admin

دارای مدرک فوق لیسانس کامپیوتر هستم. بنده از سال 2015 فعالیت خود را در زمینه معرفی سایت و البته بررسی استراتژی های پیشرفت سایت آغاز کرده ام. همراه شما در بت سایت فارسی هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا