تاریخ افتتاحیه جام جهانی قطر 2022 + پخش زنده مراسم

برای اطلاع از تاریخ بازی افتتاحیه جام جهانی قطر و اینکه بین چه تیم هایی برگزار می شود، با ما همراه باشید. بدون شک اگر به شرط بندی جام جهانی 2022 توجه داشته باشید این موضوع برایتان اهمیت ویژه ای دارد.

بازی های جام جهانی قطر امسال از تاریخ 21 نوامبر تا 18 دسامبر (معادل با 30 آبان تا 27 آذر ) با میزبانی کشور قطر برگزار خواهد شد. رقابت های جام جهانی هر 4 سال یک بار بین تیم های ملی برگزار می شود که امسال برای بار اول در کشوری عربی و برای بار دوم در قاره آسیا برگزار می شود.

تاریخ افتتاحیه جام جهانی قطر

تاریخ افتتاحیه جام جهانی قطر 2022 چه زمانی است؟

افتتاحیه جام جهانی قطردر تاریخ 21 نوامبر که معادل با 30 آبان 1401 است با انجام نخستین بازی از گروه A انجام خواهد شد. یکی از تیم های حاضر در این دیدار همیشه تیم میزبان مسابقات جام جهانی می باشد. امسال هم در برنامه اولیه فیفا، اولین دیدار بین تیم ملی قطر و اکوادور به عنوان بازی افتتاحیه در نظر گرفته شد. اما در اقدامی بی سابقه و غیرمعمول، فیفا با عوض کردن ساعت این بازی با بازی تیم ملی سنگال و هلند، دیدار افتتاحیه را تغییر داد و تیم میزبان یعنی قطر شروع کننده مسابقات نخواهد بود.

قطر در گروه بندی جام جهانی ۲۰۲۲، در گروه A این مسابقات با تیم های اکوادور، سنگال و هلند هم گروه می باشد و در روز اول شروع مسابقات با تیم ملی اکوادور در ساعت 19 به وقت دوحه بازی می کند. این بازی که در ابتدا به عنوان بازی افتتاحیه جام جهانی قطر اعلام شده بود، قرار بود در ساعت 13 به وقت دوحه قطر انجام شود که به جای آن بازی تیم ملی سنگال و هلند به این ساعت انتقال یافت.

تاریخ افتتاحیه جام جهانی قطر 2022 چه زمانی است؟

برای اطلاع از اینکه جام جهانی ۲۰۲۲ کی شروع می شود، باید بدانید که بازی های جام جهانی قطر امسال از تاریخ 21 نوامبر تا 18 دسامبر (معادل با 30 آبان تا 27 آذر ) با میزبانی کشور قطر برگزار خواهد شد. در روز 21 نوامبر، جام جهانی 2022 قطر با انجام نخستین بازی از گروه A آغاز خواهد شد. تاریخ شروع مقدماتی جام جهانی 2022 معادل با 30 آبان 1401 می باشد.

همانطور که می دانید در این جام جهانی ایران با هدایت دراگان اسکوچیچ به عنوان اولین تیم از آسیا برای حضور در جام جهانی قطر از گروه خود صعود کرد. در قرعه کشی جام جهانی قطر که در 12 فروردین برگزار شد، ایران در گروه B قرار گرفت و با تیم های ملی انگلیس و آمریکا هم گروه شد. تیم چهارم این گروه برنده پلی آف اروپا خواهد بود که بعدا مشخص خواهد شد.

پخش زنده افتتاحیه جام جهانی قطر

جدول اطلاعات

در قسمت زیر به مهم ترین موضوعات پیرامون افتتاحیه جام جهانی قطر 2022 اشاره خواهیم کرد.

موضوعافتتاحیه جام جهانی قطر 2022
تاریخ افتتاحیه جام جهانی قطر 2022در روز 21 نوامبر، جام جهانی 2022 قطر با انجام نخستین بازی از گروه A آغاز خواهد شد. تاریخ شروع جام جهانی 2022 معادل با 30 آبان 1401 می باشد.
تیم های برگزار کننده بازی افتتاحیه در برنامه اولیه فیفا، اولین دیدار بین تیم ملی قطر و اکوادور به عنوان بازی افتتاحیه در نظر گرفته شد. اما در اقدامی بی سابقه و غیرمعمول، فیفا با عوض کردن ساعت این بازی با بازی تیم ملی سنگال و هلند، دیدار افتتاحیه را تغییر داد و تیم میزبان یعنی قطر شروع کننده مسابقات نخواهد بود.
استادیوم محل برگزاری بازی افتتاحیهدر روز افتتاحیه بازی تیم های ملی سنگال و هلند در ساعت 13 به وقت دوحه، در استادیوم الثمامه در دوحه برگزار می شود.
در روز افتتاحیه چند بازی برگزار می شود؟سنگال-هلند، قطر-اکوادور، ایران- انگلیس

استادیوم محل برگزاری افتتاحیه جام جهانی قطر 2022 کدام است؟

در روز افتتاحیه بازی تیم های ملی سنگال و هلند در ساعت 13 به وقت دوحه قطر، در استادیوم الثمامه در دوحه برگزار می شود. استادیوم الثمامه در دوحه قطر، یکی از ورزشگاه هایی است که برای استفاده در مسابقات جام جهانی 2022 ساخته شده است. ساخت این ورزشگاه از سال 2017 آغاز شده است و در اکتبر 2021 بهره برداری شده است. در جام جهانی ۲۰۲۲ ایران در این ورزشگاه در مقابل تیم ملی آمریکا، سومین مسابقه خود را انجام خواهد داد.

ساعت شروع افتتاحیه جام جهانی

ساعت برگزاری بازی های جام جهانی 2022 گروهی در قطر در ساعات 13، 16، 19 و 22 به وقت محلی برگزار خواهد شد. ساعت در قطر سه ساعت جلوتر از زمان گرینویچ است و یک ساعت و نیم عقب تر از ساعت ایران می باشد. نخستین بازی در روز افتتاحیه در ساعت 13 به وقت محلی دوحه برگزار می شود که معادل با ساعت 14:30 به وقت ایران خواهد بود.

آیا این افتتاحیه پخش زنده دارد؟

همانند سایر رویداد های ورزشی مهم در دنیا، مانند قرعه کشی جام جهانی 2022، افتتاحیه جام جهانی قطر نیز به صورت زنده پخش خواهد شد و برخی شبکه ها حق پخش زنده آن را خریداری خواهند کرد. همچنین فیفا در پلتفرم های خود مانند سایت رسمی و یوتیوب این مراسم را به صورت زنده پخش خواهد کرد. این رویداد تاریخی در بیشتر شبکه های ورزشی دنیا نیز به صورت زنده پخش می شود.

در این مورد می توایند از گزینه پخش زنده در سایت پیش بینی فوتبال هم کمک بگیرید. سایت های معتبری مثل تاینی بت، هات بت، انفجار تایم و حضرات بت می توانند گزینه های خوبی برای این کار باشند.

ساعت شروع افتتاحیه جام جهانی

خرید بلیت افتتاحیه جام جهانی قطر 2022 چگونه ممکن می شود؟

دومین دوره خرید بلیت بازی های جام جهانی از تاریخ 5 آوریل آغاز شده است و تا 28 آوریل (16 فرورین تا 8 اردیبهشت 1401) ادامه دارد. بلیت های بازی های جام جهانی در چند قیمت به فروش می رسد که برای اطلاع از آن ها و نحوه خرید می توانید به سایت فیفا مراجعه کنید. همچنین برخی از شرکت های هوایی بلیت بازی های جام جهانی را در قالب تور جام جهانی قطر به فروش می رسانند.

سوالات متداول

افتتاحیه جام جهانی قطر 2022 در چه تاریخی برگزار می شود؟

در روز 21 نوامبر(معادل با 30 آبان 1401)، جام جهانی 2022 قطر با انجام نخستین بازی از گروه A آغاز خواهد شد. نخستین بازی در روز افتتاحیه در ساعت 13 به وقت محلی دوحه برگزار می شود که معادل با ساعت 14:30 به وقت ایران خواهد بود.

بازی افتتاحیه جام جهانی قطر 2022 بین کدام تیم ها می باشد؟

در روز اول شروع مسابقات، قطر با تیم ملی اکوادور در ساعت 19 به وقت دوحه قطر بازی می کند. این بازی که در ابتدا به عنوان بازی افتتاحیه جام جهانی قطر اعلام شده بود، قرار بود در ساعت 13 به وقت دوحه قطر انجام شود که به جای آن بازی تیم ملی سنگال و هلند به این ساعت انتقال یافت.

استادیوم محل برگزاری افتتاحیه جام جهانی قطر 2022 کدام است؟

در روز افتتاحیه بازی تیم های ملی سنگال و هلند در ساعت 13 به وقت دوحه قطر، در استادیوم الثمامه در دوحه برگزار می شود. استادیوم الثمامه در دوحه قطر، یکی از ورزشگاه هایی است که برای استفاده در مسابقات جام جهانی 2022 ساخته شده است.

Rate this post

mrpool

محقق دیجیتال مارکتینگ هستم. به مدت 12 سال است که زمینه تولید محتوا و ارائه اخبار جدید فعالیت می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا