رولف اشتوملن چگونه در عرصه مسابقات اتوموبیل رانی مطرح شد؟

در سراسر دنیا اتومبیلرانی جزء مسابقات پر طرفدار و هیجان انگیز محسوب می ‌شود که افراد زیادی را برای تماشای این مسابقات به پیست های اتومبیلرانی جذب می کند. در این میان هر کدام از شرکت کنندگانی که در مسابقات اتومبیل رانی حضور پیدا می کنند کسی که حرفه ای تر و سریع تر باشد این قدرت را دارد که از دیگر بازیکنان پیشی بگیرد و پیروز مسابقه باشد. همه ساله رقابت های زیادی در رابطه با اتومبیل رانی در کشورهای مختلف برگزار می‌ شود و شرکت کنندگان زیادی سراسر دنیا در این مسابقات حضور پیدا می‌کنند. یکی از بازیکنان معروف و سرشناس اتومبیلرانی در سبک اتومبیل های اسپرت شخصی به نام رولف اشتوملن می باشد که در مسابقات بسیاری شرکت کرده و به پیروزی های زیادی دست یافته است. در ادامه این مطلب به بیوگرافی رولف اشتوملن و فعالیت های ورزشی او خواهیم پرداخت.

رولف اشتوملن کیست؟

رولف اشتوملن کیست؟

طبق آن چه که در رابطه با رولف اشتوملن ویکی پدیا مطرح کرده است، او راننده فرمول یک بود که در ۶۳ جایزه بزرگ قهرمانی فرمول یک جهان حضور یافت و توانست یک بار در جایگاه سکو قرار گیرد. نام کامل او رولف یوهان اشتوملن می باشد که در ۱۱ ژوئیه سال ۱۹۴۳ در شهر سیگن آلمان متولد شده است. بسیاری از علاقه مندان به ورزش اتومبیلرانی او را یکی از بهترین رانندگان مسابقات اتومبیلرانی در سبک اسپرت استقامتی در طی دهه‌های ۱۹۶۰ تا ۱۹۸۰ می دانند. او در طی دهه ۶۰، ۷۰ و اوایل دهه ۸۰ در مسابقات زیادی شرکت کرد و به مقام های مختلف در این مسابقات دست یافت. مهمترین پیروزی های او چهار بار قهرمانی در مسابقه ۲۴ ساعته دیتونا بود.

او راننده ای حرفه ای و بسیار توانا بود طوری که در یکی از مسابقات مهم که او به عنوان بازیکن در آن حضور داشت در یک حرکت تکنیکی تمام ماشین هایی را که می خواستند از او سقط بگیرند را جا انداخت و با فاصله خیلی زیاد از آنها جلو زد و به همین خاطر ضرب المثل ” در مسابقه، شما هرگز نمی توانید دیرتر از رولف اشتوملن ترمز کنید!” در بین اهلی اتومبیل رانی زبانزد شد.

مهم ترین افتخارات رولف اشتوملن کدامند؟

این بازیکن در طی سال ‌های فعالیتش در بیش از ۳۰ مسابقه اتومبیل رانی در سطح فرمول ۱ و فرمول ۲ و حتی مسابقات غیر رسمی شرکت کرده است و در بسیاری از این مسابقات پیروز میدان بوده است. در طول این دوره او با عضویت در تیم های برابام، گروه مهندسی مارچ، Surtees، Arrows، Hill و چندین تیم دیگر در رقابت ها حضور می یافت. همانطور که گفتیم او چهار بار قهرمان مسابقات ۲۴ ساعته دیتونا و مسابقات ۲۴ ساعته لمانز شده و در ۱۴ امتیاز مسابقات اتومبیلرانی کسب کرده است. مهمترین افتخارات این بازیکن کسب جایزه بزرگ آفریقای جنوبی در سال ۱۹۷۰ و همچنین کسب جایزه بزرگ کانادا در سال ۱۹۷۸ بوده است. افتخارات باب اسکات و چاک استیونسون نیز در سایت بررسی شده است.

فیلم مسابقات رولف اشتوملن را در کجا ببینیم؟

فیلم مسابقات رولف اشتوملن را در کجا ببینیم؟

با توجه به اینکه بسیاری از مسابقاتی که رولف اشتوملن در آنها حضور داشته است همگی مسابقاتی مهم در سطح ملی و بین المللی بودند، خبرنگاران و گزارشگران زیادی برای ضبط فیلم این مسابقات حضور داشتند. به همین خاطر فیلم های زیادی از مسابقات این بازیکن ضبط شده که برای مشاهده این فیلم ها علاوه بر سایت های گوگل می توانید به شبکه های یوتیوب و آپارات مراجعه کرده و به جستجوی نام این بازیکن فیلم های مربوط به مشاهده کنید.

عکس های این اتومبیل ران را در کجا مشاهده کنیم؟

برای مشاهده عکس های مربوط به این اتومبیلران می توانید به سایت های مختلف گوگل مراجعه کنید. علاوه بر این در نشریات و مجلات ورزشی نیز به خصوص نشریاتی که به ورزش اتومبیلرانی اختصاص دارند قطعاً تصاویری از این راننده چاپ شده که می توانید آنها را مشاهده کنید. عکس های تورنمنت های فرمول یک نیز در سایت قرار داده شده است.

آیا رولف اشتوملن فوت کرده است؟

بر اساس آن چه که در رابطه با بیوگرافی رولف اشتوملن مطرح شده او در ۲۴ آوریل سال ۱۹۸۳ در گذشته است. در این سال او در مسابقه جایزه بزرگ لس آنجلس تایمز حضور یافت و در جریان مسابقات قهرمانی GT انجمن بین المللی ورزش های موتوری در شهر ریورساید شرکت کرد. در حین این مسابقه بال عقب اتومبیل به دلیل نقص مکانیکی شکست و او در حالی که با سرعت ۱۹۰ مایل در ساعت سرعت داشت، به دیوار بتنی برخورد کرد و در اثر این برخورد خودروی او دچار آتش گرفت که در نهایت منجر به جراحت شدید و مرگ این راننده شد.

سوالات متداول

سوالات متداول

 1. رولف اشتوملن در کدام کشور متولد شده است؟

  رولف اشتوملن در شهر سیگن آلمان متولد شده است.

 2. مهمترین پیروزی های این راننده چه بوده است؟

  رولف اشتوملن در مسابقات ۲۴ ساعته دیتونا و لمانز برنده شده است.

 3. چگونه می توان فیلم مسابقات رولف اشتوملن را مشاهده کرد؟

  برای مشاهده فیلم های مربوط به رولف اشتوملن می توان به سایت های یوتیوب و آپارات مراجعه کنید.

 4. علت مرگ این اتومبیلران چه بوده است؟

  رولف اشتوملن در سال ۱۹۸۳ در جریان مسابقه دچار سانحه شد که به دلیل جراحت زیاد درگذشت.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا