آموزش قاشق بازی با پاسور + بررسی قوانین و ترفند ها

بازی قاشق بازی یکی از بازی های فکری گروهی می باشد که از سن 4 سال به بالا طراحی شده است بسیار جذاب می باشد. این سرگرمی بسیار هیجانی است.

این یک کار گروهی است که می‌ تواند به راحتی خلاقیت شما را بالا ببرد. آن را می توانید همراه چند کار انجام دهید و این سرگرمی جذاب محدودیت سنی ندارد و بسیاری از افراد در سن های بزرگ و کوچک می توانند آن را انجام دهند. قاشق بازی جوزجان (ولایت جوزجان) که در یک شهر خاص انجام می شود و حتی رقص قاشق هم دارند.

آموزش قاشق بازی

آموزش قاشق بازی به زبان ساده

قاشق بازی پاسور یا کارت هایی است که مناسب کودکان 4 سال به بالا می باشد و در ادمه قصد داریم آن را معرفی می کنیم، روش قاشق بازی این گونه است که باید در ابتدا باید تمام اعضاء گروه دور یک میز جمع شوند. همه وسایل های رومیز را جمع کنید تا بتوانید وسایل مورد نظر را بچینید. بعد از جمع کردن وسایل غیر ضروری از روی میز کارت های خود را روی میز بیاورید. برای هر نفر ۴ کارت داشته باشید هر یک از اعضاء گروه کارت های خود را به صورت پشت و رو روی میز بگذارد کارت ها باید به تعداد تمام اعضاء گروه باشند. حالا آن یک عدد کارتی که علامت دارد و یا اسم قاشق روی آن وجود دارد در دست یکی از این افراد است.

در این مرحله که می توان گفت یکی از مهم ترین مراحل قاشق ها می باشد هر یک از اعضاء گروه باید یکی از کارت های خود را روی کارت های کنار خود بگذارد این کار باید ادامه پیدا کند. در واقع شما می‌توانید این کار را هر چقدر که می خواهید، می توانید انجام دهید و باید کارت شما حتماً پشت و رو باشد و هیچ کس از اعضاء گروه نباید کارت شما را ببینند. این کار را ادامه دهید تا وقتی که ۱ نفر دستور پایان این کار را بدهد. این یک نفر را شما خودتان می توانید از بین یکدیگر مشخص کنید و یا قرعه کشی انجام دهید و بعد از آن قاشق ها را روی میز می چینید و تمام کسانی که این سرگرمی را انجام می دهند باید به کارت های خود نگاه کنند.

در این قسمت آن شخصی که کارت علامت را دارد باید دست به شروع بزند. منظور از کارت علامت دارد همان کارتی است که اسم قاشق روی آن نوشته شده است. زمانی که آن شخص شروع کرد می تواند یک قاشق را از روی میز بر دارد. و به همین صورت باید هر یک از اعضاء گروه باید یک قاشق بردارد و از آن جایی که یک قاشق کمتر از تعداد افراد گروه است آن شخصی یک نتوانسته قاشق بردارد باید از گروه حذف شود و این کار را ادامه می دهید تا در نهایت فقط دو نفر از گروه باقی بماند. این سرگرمی بسیار جذاب می باشد و برای کودکان بسیار مناسب است و آن ها را جذب خود می کند.

مهم ترین نکات قاشق بازی

باید حتماً در زمان انجام آن دقت کنید که کارت پشت و رو باشد و به تعد بازیکن ها یک قاشق کمتر بگذارید، همه بازیکن ها باید حتماً 4 عدد کارت داشته باشند. حتماً به نکات آن توجه کامل داشته باشد.

نفرات قاشق بازی چقدر باید باشد؟

برای همه سنین طراحی شده است و از سه یا چهار نفر می توانند این بازی را انجام دهند و چون بازی گروهی است می توانند تعداد نفرات آن را بیشتر کنند. هر چقدر تعداد افراد بیشتر باشند بازی جذاب تر می شود و فقط توجه کنید که کارت ها به تعداد افراد باشند و هر فرد باید 4 کارت داشته باشد.

نکات قاشق بازی

هدف از قاشق بازی چیست؟

این یک سرگرمی بسیار جذاب است و بیشتر برای کودکان طراحی شده است و ذهن آن ها خلاق تر می کند و می توان هدف آن را خلاقیت بیشتر دانست و قاشق بازی کودکان بسیار جذاب و سرگرم کننده است. بیشتر سرگرمی های فکری و جذاب به خلاقیت افراد کمک زیادی می کنند و این سرگرمی برای بالا بردن خلاقیت کودکان می باشد.

این بازی چه قوانینی دارد؟

این سرگرمی قوانین خاصی ندارد و می توان گفت قوانین قاشق بازی باید به تعداد هر کسی که این سرگرمی را انجام می دهد یک قاشق کمتر باشد. قاشق ها باید خیلی منظم روی میز چیده شود و هر بازیکن باید 4 عدد کارت داشته باشد، این سرگرمی قوانین کمتری از بازی های دیگر دارد برای همین بسیار جذاب به نظر می رسد.

تاریخچه قاشق بازی

تاریخچه خاصی ندارد و این بازی چند سال است که طراحی شده است و جذابیت خاصی دارد و کودکان آهنگ قاشق بازی را خیلی دوست دارند و محدودیت سنی ندارند.

انجام این سرگرمی در افغانستان

رقص قاشق بازی افغانستان هم در سایت های مختلف منتشر شده است که افراد بزرگ هم این کار را انجام می دهند و به جای سرگرمی، رقص این بازی را هم طراحی کرده اند.

وسایل مورد نیاز برای این بازی چیست؟

در این کار باید چند کارت داشته باشید و به تعداد اعضاء گروه یک قاشق کمتر باشد و این سرگرمی با قاشق و چند کارت انجام می شود اما بسیار جذاب است. حتی قاشق بازی سرباز ها هم در گوگل وجود دارد که بسیاری هم جذب آن شده اند.

سوالات متداول

بازی مناسب چه رده سنی می باشد؟

این سرگرمی برای افراد 4 سال به بالا طراحی شده است.

آیا این سرگرمی جذابیتی برای بزرگسالان دارد؟

این سرگرمی بسیار جذاب است و حتی بسیاری از سرباز ها از آن استفاده می کنند.

این سرگرمی را چند نفری بازی می کنند؟

این سرگرمی را می توان 4 یا 5 نفر یا بیشتر انجام داد و باید دقت شود که به تعداد افراد گروه کارت داشته باشید.

آیا نرم افزار این سرگرمی هم وجود دارد؟

این سرگرمی ابزار زیادی ندارد که سخت باشد اما به احتمال زیاد باید نرم افزار آن هم وجود داشته باشد.

Rate this post

mrpool

محقق دیجیتال مارکتینگ هستم. به مدت 12 سال است که زمینه تولید محتوا و ارائه اخبار جدید فعالیت می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا