بهترین خوانندگان راک جهان که پرفروش ترین آلبوم ها را دارند

یکی از بهترین سبک های موسیقی که طرفداران میلیونی در سر تا سر جهان با خود به همراه دارد، سبک موسیقی راک است. این سبک با تلفیق تمامی آلات موسیقی و نحوه ی خاصی که خواننده برای خواندن متن این موسیقی ها در بر می گیرد و همچنین بهترین خوانندگان راک جهان، همگی باعث شده تا جزء پر طرفدار ترین سبک های موسیقی شناخته شود.

در این مطلب ما قصد داریم به صورت اختصاصی به بهترین خوانندگان راک جهان و همچنین تمامی موارد پیرامون این موضوع بپردازیم و شما را با این سبک از موسیقی بیشتر آشنا کنیم. پس اگر تا به حال با این سبک آشنا نشده اید و یا طرفداران پروپاقرص این موسیقی هستید، پیشنهاد می کنیم به هیچ عنوان این مطلب را از دست ندهید و تا انتها با ما همراه باشید.

بهترین خوانندگان راک جهان چه افرادی هستند

بهترین خوانندگان راک جهان چه افرادی هستند؟

بهترین خوانندگان راک، افرادی هستند که از طرف نقد کنندگان این سبک از موسیقی و همچنین مردم بیشتر رای را برای خود گرفته و در بسیاری از فستیوال های موسیقی جوایز زیادی را از آن خود کرده و بهترین موزیک های راک را انتشار داده اند. این افراد در واقع اشخاصی هستند که به عنوان ویترین این سبک از موسیقی شناخته می شوند.

یعنی هر فردی که بخواهد با این سبک موسیقی آشنا شود، اول به سراغ بهترین های این موزیک می روند. در این قصد تعدادی از این افراد را به شما معرفی می کنیم:

 دیوید لی راث از گروه Van Halen

دیوید لی راث یکی از بهترین خوانندگان جهان در تاریخ موسیقی راک می باشد. این خواننده ی مشهور به حرکات پر جنب و جوش در طول کنسرت خود معروف است. این حرکات بسیار خطرناک است اما صد البته باعث به وجود آمدن شور و هیجان بسیار بالایی در تماشاگران و همچنین لی راث می شود.

از مشهور ترین موسیقی هایی که این خواننده در طول خوانندگی خود انتشار داد می توان به YOU REALLY GOT ME و یا DANCE THE NIGHT AWAY اشاره کرد. نقد کنندگان موسیقی راک او را فردی فوق العاده در صحنه های کنسرت می شناسند.

استیوی نیکس

کمتر خواننده ی راکی وجود دارد که بتواند به تالار مشاهیر راک اند رول وارد شود. استیوی نیکس، یکی از بهترین خوانندگان راک جهان است که تا به حال دو بار توانسته به تالار مشاهیر راک اند رول پای بگذارد و باعث حیرت دیگر خواننده های این سبک از موسیقی و طرفداران خود شود.

صدای بی نظیر این خواننده زن راک توانسته طرفداران بسیاری را برای خود جمع آوری کند. از آهنگ های بسیار معروف او می توان به لبه هفده یا کولی اشاره کرد.

آزی آزبورن از گروه Black Sabbath

کمتر کسی وجود دارد که آزی آزبورن را نشناسد و اجراهای معرکه ی وی را در کنسرت های گروه black sabbath ندیده باشد. آزی آزبورن در اواخر دهه 70 که موسیقی راک به طرز چشمگیری دارای طرفدارا شده بود در گروه خود شروع به فعالیت کرد و تا امروز جزء بهترین خوانندگان راک جهان شناخته می شود.

آزی آزبورن، با شهرت بسیار بالایی که در گروه black sabbath به دست آورد باعث شد تا زمانی که از این گروه کنار کشید باز هم به تنهایی شروع به فعالیت در زمینه ی موسیقی راک پرداخت و بسیار نیز در این حیطه موفق ماند.

استیون تایلر از گروه Aerosmith

استیون تایلر، در ابتدا به عنوان یک درام زن در گروه aerosmith شروع به کار کرد. پس از گذشت چند زمان، وی با اصرار بسیار بالای خود تبدیل به ترانه ی سرای اول گروه شد. او توانست به خوبی با کیفیت بسیار بالا موسیقی ها را اجرا کند و جزء بهترین خوانندگان راک جهان باشد.

طرفداران استیون تایلر او را فردی بسیار طبیعی در اجراهای زنده می شناسند، اما قدرت صدای او را بسیار بی نظیر و معرکه می دانند که همین موضوع باعث متفاوت بودن او از دیگر خواننده ها شده.

فردی مرکوری از گروه Queen

مگر می شود که نام موسیقی راک در میان باشد و از فردی مرکوری، ستاره ی موسیقی راک یادی نشود؟!. این خواننده ی بی نظیر با صدای معرکه و آهنگ های بسیار فوق العاده توانست در دوره ی زندگی خود یکی از بهترین خوانندگان در این سبک از موسیقی باشد و کنسرت هایی با تعداد شرکت کنندگان بسیار بالا را برگذار کند.

آهنگ بسیار معروف این خواننده به نام we will rock you تا به امروز جزء یکی از بهترین آهنگ های راک در جهان شناخته می شود و وی نیز عنوان بهترین خوانندگان راک جهان را از آن خود کرده است.

جیم موریسون از گروه The Doors

جیم موریسون در سالی توانست توانمندی و قدرت صدای خود در موسیقی راک را نشان دهد که کمتر کسی از این سبک از موسیقی مطلع بود و تفاوت های بسیاری در بین خوانندگان این سبک وجود داشت. جیم موریسون در گروه the doors طوری توانست قدرت صدای خود را نشان دهد و اجراهای زنده ی بسیار معرکه ای را برگذار کند که تا به امروز هنوز هم به عنوان یکی از بهترین خوانندگان راک جهان در تاریخ این سبک از موسیقی شناخته می شود و موزیک های وی همچنان جزء شنیدنی ترین موسیقی های راک می باشد.

رابرت پلنت گروه Led Zeppelin

یکی از بهترین موسیقی دان های عصر حاضر خود در بریتانیا، رابرت پلنت می باشد. وی یکی از بهترین خوانندگان راک دهه 60 بود که با انتشار بهترین آهنگ های راک در آن زمان توانست بسیاری از طرفداران موسیقی راک را به خود جذب کند و موسیقی های بسیار معرکه ای را در کنسترت های خود اجرا کند.

از آهنگ های بسیار معروف او که هر یک از طرفداران موسیقی راک از این موسیقی بسیار لذت می برند، kashmir و stairway to heaven می باشد.

عکس بهترین خوانندگان راک جهان

عکس بهترین خوانندگان راک جهان را در کجا ببینیم؟

تمامی طرفداران سبک موسیقی راک و خوانندگان این سبک، علاقه دارند تا عکس های خوانندگان محبوب این سبک از موسیقی را مشاهده کنند و از آخرین خبر های این خوانندگان مطلع شوند. برای دیدن عکس های بهترین خوانندگان راک تاریخ و و خوانندگان راک و متال می توانید از چندین طریق اقدام کنید.

روش اول، استفاده از انواع اپلیکیشن های مجازی است که در آن عکس های این خوانندگان از گذشته ت به امروز به همراه آخرین خبر های مربوط به آن تصاویر به مقدار بسیار زیادی موجود است.

روش دوم، استفاده از انواع مرورگرها و مراجعه به جست و جوی تصاویر گوگل است. با نوشتن نام خواننده ی محبوب مورد نظرتان و اضافه کردن بهترین خوانندگان راک جهان در کنار نام آن ها، تمامی عکس های مربوط به خواننده ی محبوب خود و دیگر خوانندگان را به راحتی مشاهده کرده و دانلود کنید.

کنسرت بهترین خوانندگان راک جهان چگونه بود؟

بهترین خوانندگان راک تاریخ که در حیطه ی راک اند رول و سبک های مختلف راک مشغول بودند، کنسرت های بسیار بی نظیری را برگذار می کردند. این کنسرت ها به دلیل نحوه ی خواندن آهنگ ها توسط خواننده ها و همچنین نوع حرکات بدن و موسیقی، همگی باعث جذاب شدن و متفاوت شدن این کنسرت ها از دیگر کنسرت های راک می باشد.

در این کنسرت ها بهترین گروه های موسیقی جهان و بهترین خوانندگان راک جهان که به صورت فردی مشغول به کار هستند، بهترین موزیک های خود را اجرا می کنند و باعث به وجود آمدن شور و اشتیاق بسیار فراوان در شرکت کنندگان می شوند.

به عنوان مثال، دیویت لی راث، جزء آن دسته از خوانندگانی بود که به دلیل حرکات بسیار خطرناک در کنسرت خود معروفیت بسیار بالایی گرفت، و یا فردی مرکوری جزء آن دسته از خواننده ها بود که صدای بسیار معرکه و موسیقی هایی که با پیانو خود می نواخت باعث حیرت در تماشاگران کنسرت می شد.

این کنسرت ها که مربوط به بهترین خوانندگان راک تاریخ می باشد را می توانید از بسیاری از سایت های معتبر مانند یوتیوب مشاهده کنید و یا از سایت های معتبر ایرانی که امکان دانلود این کنسرت ها را برای شما قرار می دهند، دانلود کنید.

کنسرت بهترین خوانندگان راک جهان

چه حاشیه هایی برای بهترین خوانندگان راک جهان به وجود آمد؟

به هیچ عنوان، نمی شود که شما یکی از افراد مشهور و نام آشنا در جهان باشید و حاشیه هایی برای شما به وجود نیاید. این دسته از خوانندگان مطرح جهان نیز دارای حاشیه های بسیاری می باشند. به عنوان مثال، در مورد زندگی شخصی آن ها، این که چگونه در این زندگی با فرد مشترکشان رفتار می کنند، این که به چه مکان هایی مراجعه می کنند و از چه بیماری هایی رنج می برند.

علاوه بر این موارد، حتی اگر جزء بهترین خوانندگان راک جهان نباشند، به عنوان مثال جزء بهترین گروه های موسیقی پاپ جهان و یا خواننده های پاپ جهان باشند نیز، به این حاشیه ها دچار می شوند.

این حاشیه برای خوانندگان می تواند بسیار دردناک باشد و باعث به وجود آمدن بسیاری از اختلالات در این زندگی روزمره آن ها شود.

پس به وجود آوردن حاشیه می تواند به راحتی زندگی یک خواننده ی بسیار عالی را به خطر بی‌اندازد و باعث به وجود آمدن بسیاری از بیماری های روحی روانی شود و در نتیجه مانند دیگر خوانندگان مطرح جهان مانند چستر پنینگتون این حاشیه ها بر آن ها بسیار تاثیر گذار شده و اقدام به خودکشی به وجود بی‌آید.

بهترین خوانندگان زن راک جهان چه افرادی هستند؟

خوانندگان زن نیز در حیطه ی موسیقی راک، جایگاه های بسیار بالا و خوبی را به نام های خود ثبت کرده اند. بهترین خوانندگان زن راک جهان، افرادی هستند که از مانند دیگر خواننده ها توسط نقد کنندگان این سبک از موسیقی و طرفداران این سبک انتخاب شده و در بسیاری از رقابت های موسیقیایی، جوایز بسیاری را از آن خود کرده اند. در این قسمت به پنج نفر از بهترین خوانندگان زن راک جهان می پردازیم تا شما با این قسمت از خوانندگان موسیقی راک نیز آشنا شوید.

Amy Lee

یکی از بهترین، با قدرت ترین و در عین حال زیبا ترین خواننده زن سبک راک، امی لی نام دارد. امی لی که خواننده گروه evanescence می باشد، با قدرت بسیار بالا در صدای خود توانسته بسیاری از جوایز فستیوال های مختلف موسیقی را از آن خود و گروه خود کند و آهنگ های بسیار بی نظیری را در کنسرت ها و همچنین ترک های موسیقی که در طول سال انتشار می کند را اجرا کند.

یکی از بهترین آهنگ های این خواننده که در سال انتشار خود بسیار جنجال به پا کرد bring me to life نام دارد.

Avril Lavigne

آوریل لوین، یکی از بهترین خواننده های زن در سبک راک می باشد. سبک لباس پوشیدن و همچنین نوع آرایش مو و رنگ مو هایی که استفاده می کند، در زمان اولیه درخشش خود باعث شد تا الهام میلیون ها دختر نوجوان در سر تا سر جهان باشد و این سبک از لباس پوشیدن و آرایش کردن در بین آن ها باب شود.

موزیک هایی که این خواننده منتشر کرده است، دارای سبک بسیار قدرتمندی است و هر کدام از این موزیک ها به راحتی توانسته اند قدرت این خواننده در این سبک از موسیقی را نمایان کنند. از موزیک های بسیار مشهور و معروف این خواننده ی برتر سبک راک می توان به He wasnt و یا my happy ending اشاره کرد.

Pink

بهترین مادر و خواننده ی سبک موسیقی راک که طرفداران بسیار زیادی را با خود به همراه دارد، pink نام دارد. Alecia Beth Moore که به نام مستعار هنری pink معروف است، جزء بهترین خوانندگان زن راک و R&B می باشد. سبک بسیار متفاوت این خواننده و همچنین صدای فوق العاده ی او باعث شده تا بتواند به راحتی با دیگر خواننده های مطرح در جهان همکاری داشته باشد و آهنگ های بسیار معروفی مانند just give me reason را با بهترین کیفیت اجرا کنند.

Gwen Stefani

یکی از قدیمی ترین خوانندگان زن سبک راک که امروزه نیز با بسیاری از خوانندگان سبک پاپ و راک همکاری کرده است، Gwen Stefani می باشد. این خواننده با تلفیق سبک راک و پاپ، بهترین موسیقی ها را در بازار ارائه داده است و سبک صدای خاص او در این موسیقی ها باعث متفاوت بودن او از دیگر خوانندگان این سبک می باشد.

Gwen Stefani جزء معدود خواننده های راک مانند pink می باشد که وارد هیچ گروهی نشده و به تنهایی اجرا می کند.

Ann Wilson

یکی از بهترین خوانندگان زن راک در جهان که از سال 1970 در گروه Heart مشغول به کار است، Ann Wilson می باشد. این خواننده ی بسیار قدیمی از سبک را، کولاکی را در دهه 70 به راه انداخت. در این دهه، کمتر کسی با خوانندگان راک زن آشناییت داشت. Ann Wilson توانست به درخشیدن بسیار زیاد در بین دیگر خوانندگان این سبک، به طرفداران موسیقی راک نشان دهد که قدرت صدای وی تا چه اندازه می باشد.

دانلود آهنگ خوانندگان راک جهان

الگوی بهترین خوانندگان راک جهان چه افرادی هستند؟

ما، برای رسیدن به جایگاه های ویژه باید افرادی را که در گذشته به هدف ما رسیده اند و این مسیر را تجربه کرده اند را الگوی خود قرار دهیم تا بتوانیم مانند آن ها ما هم به مقصد و هدف خود برسیم. بهترین خوانندگان راک جهان هم نیز با الگو قرار دادن بهترین خوانندگان راک تاریخ توانسته اند به این مقام دست پیدا کنند.

خوانندگانی مثل فردی مرکوری و یا الویس ویسلی، همگی جزء الگو های بی نقص و بی نظیر در سبک موسیقی راک هستند تا خوانندگان راک اند رول جدید بتوانند با الگو برداری از این اسطوره های بی نظیر، خود نیز به بهترین خواننده سبک موسیقی راک تبدیل شوند.

خواننده هاي راك خارجي و یا بهترین گروه های راک داخلی، همگی، دارای الگو برداری از این خوانندگان مطرح جهان هستند تا بتوانند جایگاه خود را مانند جایگاه این خوانندگان در ذهن طرفداران محکم و بی پایان کنند.

برای دانلود آهنگ خوانندگان راک جهان چه کاری باید انجام داد؟

برای دانلود بهترین گروه های موسیقی جهان در سبک موسیقی راک و یا دانلود بهترین گروه های راک و متال می توانید به راحتی با جست و جو کردن نام این گروه ها و یا خواننده ها در گوگل، به تمامی آلبوم ها و موزیک هایی که در سال های کاری خود انتشار داده اند دست یابید. همچنین می توانید از انواع اپلیکیشن ها نیز کمک گرفته و آهنگ های این خوانندگان برتر راک جهان را به صورت یک جا و یا ترک های جدا دانلود کنید.

تمامی این آهنگ ها با دو کیفیت 128 و 320 موجود می باشد.

بهترین آهنگ راک جهان

بهترین آهنگ راک جهان چیست؟

بهترین آهنگ های راک جهان محصول بهترین خوانندگان راک جهان، بهترین گروه های موسیقی جهان، بهترین گروه های راک و متال و بهترین خوانندگان راک اند رول جدید می باشد. این آهنگ ها که معمولا پس از چند ساعت از منتشر شدن آن ها به شدت در بین طرفدار های این سبک از موسیقی منتقل پیدا می کند، دارای سبک های خاص و متن های موسیقی خاصی می باشد.

یعنی در ابتدا، خواننده شاید نتواند تشخیص دهد که این آهنگ، می تواند جزء بهترین آهنگ های راک جهان باشد، اما پس از منتشر شدن آن و نحوه ی برخورد طرفداران با این موزیک می تواند به خواننده نیز این موضوع اثبات شود.

با این که ممکن است، از نظر خود خواننده، این آهنگ تا این جد جذابیت نداشته باشد، اما در بین طرفداران، جایگاه بسیار ویژه ای را به خود اختصاص می دهد و تعداد دانلود بسیار بالایی را از آن خود می کند. با جست و جوی متن بهترین آهنگ راک جهان در گوگل، لیستی از این آهنگ ها را برای شما نمایان می شود.

قدیمی ترین خواننده راک جهان چه کسی بود؟

لیتل ریچارد، قدیمی ترین خواننده راک جهان می باشد که لقب پدر موسیقی راک را نیز از آن خود کرد. این خواننده ی بی نظیر که بنیان گذار موسیقی راک می باشد و توانست سبک موسیقی راک تیره پوستان را در بین سفید پوستان انتشار دهد، نقش بسیار زیادی در مطرح شدن سبک موسیقی راک داشته است.

لیتل ریچارد با پوشش های متنوع مانند لباس های بسیار زرق و برق دار و یا مدل موهای بسیار عجیب در بین طرفداران خود معروف بود. پدر سبک موسیقی راک، جزء اولین نفراتی بود که پیانو را به آلات موسیقی راک اضافه کرد و به خوبی توانست نشان دهد که چقدر این سبک موسیقی به همراه پیانو می تواند بی نظیر باشد.

وی در سن 84 سالگی به دلیل ابتلا به بیماری سرطان مغز استخوان فوت کرد و خبر مرگ وی توسط پسر او تایید شد.

چه گروه هایی در ایران در سبک راک فعالیت می کنند؟

در کشور عزیزمان ایران نیز مانند دیگر کشور های کل جهان، گروه های موسیقی که در سبک راک فعالیت بالایی دارند، وجود دارند. این گروه های مطرح راک ایرانی، دارای خوانندگان بسیار نام آشنا و مطرحی هستند. به عنوان مثال گروه The Ways با خوانندگی کاوه آفاق، یکی از بهترین گروه های راک در ایران بود و صدای بی نظیر این خواننده هر فردی را به این سبک از موسیقی جذاب می کرد. البته ناگفته نماند که این خواننده به تازگی از این گروه جدا شده است.

از دیگر گروه های مطرح در زمینه ی موسیقی راک می توان به گروه کیوسک اشاره کرد که سبک موسیقی راک را به خوبی ارائه می دهند و کنسرت های بسیار زیادی در شهر تهران و شهر های ساحلی مانند جزیره ی کیش برگذار کرده اند.

همچنین بهتر است از گروه پژواک نیز یاد کنیم که در سال های 74، 75، زمانی که هیچ کس از این سبک از موسیقی در ایران اطلاعاتی نداشت، تنها گروهی که تنوانست مجزو کنسرت ها را بگیرد پژواک بود. این گروه با کاور کردن آهنگ های گروه های راک جهانی مانند پینک فلوید، توانست موفقیت بسیاری را از آن خود کند.

قدیمی ترین خواننده راک جهان

بزرگترین کنسرت در جهان متعلق به کدام خواننده راک بود؟

بهترین خوانندگان راک جهان، همگی تا به حال کنسرت های بسیاری را برگذار کرده اند که هر کدام تا 2 میلیون شرکت کننده را با خود به همراه داشته. اما در بین این خواننده ها، بهترین خواننده ی سبک موسیقی راک که بزرگترین کنسرت راک تاریخ را در جهان برگذار کرده است، Rod Stewart می باشد.

این خواننده ی مطرح موسیقی راک، با گذاشتن کنسرتی در شهر ریودوژانیرو، که مربوط به سال نو بود، توانست 3.5 میلیون شرکت کننده در کنسرت را داشته باشد، که البته به گفته افراد حاضر در آن کنسرت، تعداد نفرات به 4 میلیون هم می رسید.

پس از پایان این کنسرت، نام این خواننده در کتاب گینس به عنوان برگذار کننده پرجمعیت ترین کنسرت رایگان نوشته شد و باعث شهرت بسیار در وی شد.

بهترین خواننده راک در سال 2021 چه کسی بود؟

بهترین خواننده راک در سال 2021 که باعث شد تا در این سبک از موسیقی طرفداران بسیاری اضافه شوند و همچنین صدای بی نظیر او توانست عنوان بهترین خواننده سال را از آن خود کند، Dan Reynold از گروه imagine dragons می باشد. وی با انتشار آهنگ believer، radioactive و thunder توانست بیشتر جوایز فستیوال های موسیقی را از آن خود کند و بیشتر طرفداران سبک موسیقی راک را برای خود نگهدارد.

سه آهنگ یاد شده از این خواننده و این گروه بی نظیر، جزء بهترین آهنگ های این گروه می باشد. این گروه با تلفیق سبک راک و پاپ، بهترین آهنگ های این سبک را منتشر می کننده. شما می توانید به راحتی از تمامی اپلیکیشن ها و یا گوگل این موزیک ها را دانلود کرده و لذت ببرید.

کدام یک از گروه های راک در جهان شیطان پرست هستند؟

هیچ یک از گروه های سبک موسیقی راک، به سمت شیطان پرسی سوق پیدا نکرده و خود نیز به ترویج این فرقه نمی پردازند. گروه های راک، از گذشته تا به امروز، هیچ گونه فعالیتی در این زمینه نداشته اند و خوانندگان این گروه ها نیز از وسایلی که باعث جذب افراد به این فرقه می شود استفاده نمی کنند.

شاید در گروه های موسیقی متال و یا خوانندگان سبک متال مانند مرلین منسون، علائم شیطان پرستی را در حرف ها و یا نوع پوشش خود نشان دهند، اما در این سبک نیز به وضوح شیطان پرستی دیده نمی شود. زیرا تمامی خوانندگان در تمامی سبک های موسیقی قصد همبستگی و اتحاد بین افراد را دارند و هیچ موقع با به وجود آوردن این فرقه ها، بین طرفداران خود گسستگی‌ای به وجود نمی آورند.

سوالات متداول

بهترین خوانندگان راک جهان، با توجه به چه نکاتی به این مقطع رسیده اند؟

بهترین خوانندگان مطرح در زمینه سبک موسیقی راک، با منتشر کردن موسیقی هایی که با دیگر موزیک ها کاملا متفاوت بود و قدرت بسیار بالای این خوانندگان در این موسیقی بسیار مطرح بود، توانستند امتیاز بالا را از سوی نقد کنندگان این سبک از موسیقی دریافت کنند و در بین بهترین خوانندگان راک جهان، قرار بگیرند.

پس از شناخت بهترین خوانندگان راک زن و مرد در جهان، چگونه می توانیم آهنگ های آن ها را دانلود کنیم؟

با نوشتن نام این خوانندگان در جست و جوی گوگل و یا استفاده از انواع اپلیکیشن ها می توانید تمامی آهنگ های این خواننده ها را مشاهده کرده و هر کدام را با توجه به کیفیت مد نظر خود در دو صورت 128 و 320 دانلود کرده و شنیدن این موسیقی لذت ببرید.

چگونه از خبر های به روز خوانندگان راک در تمامی جهان مطلع شویم و عکس های آن ها را ببینیم؟

با دنبال کردن صفحه های مجازی این خوانندگان در دنیای مجازی می توانید جدید ترین و بروز ترین عکس های این خوانندگان را در آن جا مشاهده کنید و همچنین جزء اولین نفراتی باشید که از خبر های مربوط به این خواننده مطلع می شوید.

آیا در کشور عزیزمان ایران نیز، گروه هایی سبک موسیقی راک فعالیت هایی دارند؟

بله. کشور ما نیز جزء کشور هایی می باشد که گروه های بسیار موفق در سبک موسیقی راک را در خود پرورش داشته است. گروه هایی مانند گروه the ways، گروه کیوسک و یا گروه پژواک که جزء بهترین و قدیمی ترین گروه های راک در ایران می باشد.

Rate this post

mrpool

محقق دیجیتال مارکتینگ هستم. به مدت 12 سال است که زمینه تولید محتوا و ارائه اخبار جدید فعالیت می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا