بیوگرافی زیدان + ماجرای ضربه سر زیدان به ماتراتزی در جام جهانی 2006

زین الدین زیدان فوتبالیست سرشناس فرانسوی است، این بازیکن سابق فوتبال که توانایی های زیادی در زمین فوتبال از خود نشان داده است یکی از بهترین فوتبالیست های دنیا به شمار می رود.

زیدان کیست

زیدان کیست؟

زین الدین زیدان که این روز ها به عنوان یکی از سرمربیان برتر فوتبال دنیا شناخته می شود، در دوران فوتبال خود به علت پاس کاری های فوق العاده و همچنین نگهداشتن توپ شهرت بسیاری کسب کرد. او متولد 23 ژوئن 1972 می باشد و در حال حاضر 49 سال سن دارد. لقب او در فوتبال “زیزو” بود و تماشاچیان حاضر در ورزشگاه به هنگام تشویق، او را با این نام صدا می زدند. برای ایرانیان نیز این بازیکن بسیار محبوب و سفر زیدان به ایران را از او به یاد دارند.

عکس های زیدان را در کجا مشاهده کنیم؟

دیدن عکس های این بازیکن چه مربوط به دوران بازیکنی او و چه اکنون در نقش مربی با یک جستجوی ساده نام او در گوگل امکان پذیر است. همچنین او در پیج اینستاگرام خود عکس های متنوعی با دنبال کنندگان خود به اشتراک می گذارد که بسیار دیدنی هستند. آدرس پیج اینستاگرام او در ادامه معرفی خواهد شد.

همچنین فیلم هایی از بازی های او و تماشایی ترین دریبل زیدان را نیز می توانید در سایت های ورزشی تماشا کنید. عکس یا فیلمی از نماز خواندن زیدان در فضای اینترنت موجود نیست.

عکس های زیدان

پیج اینستاگرام زیدان چیست؟

برای دنبال کردن زیدان اینستاگرام او با آدرس zidane را دنبال کنید. او در پیج خود 30 میلیون دنبال کننده دارد، تعداد زیاد فالوور اینستاگرام او نشان از محبوبیت این فوتبالیست سابق دارد. در این پیج می توانید عکس های همسر زیدان و همین طور عکس های پسر زیدان را مشاهده کنید.

زیدان سابقه مربیگری چه تیم هایی را داشته است؟

او دوره مربیگری خود را در تیم رئال مادرید آغاز کرد. او از سال 2016 به مدت دو سال هدایت این تیم اسپانیایی را به عهده داشت، پس از آن در سال 2019 تا 2021 مجددا سرمربی این تیم شد. رئال مادرید تنها تیمی است که او مربیگری آن را بر عهده داشته است.

او در سال گذشته میلادی یعنی سال 2020 پیشنهاد مربیگری از طرف تیم پاری سن ژرمن را رد کرد. او در زمان حضورش در فوتبال به عنوان بازیکن نیز دوران درخشانی در تیم رئال مادرید داشت. در این بخش به معرفی تیم هایی که او در آن ها حضور داشته است، می پردازیم.

تیم رئال مادرید اسپانیا

این فوتبالیست مطرح فرانسوی در سال 2001 با رقم بالای قرارداد 74 میلیون یورو به این تیم پیوسته است. رقم قرارداد رئال مادرید با زیدان تا سال ها بعد نیز برای هیچ بازیکنی تکرار نشد. این تیم در آن سال ها به تیم کهکشانی مشهور شده بود و بازیکنان توانمند دیگری مثل دیوید بکهام، روبرتو کارلوس، فیگو، رائول و رونالدو در آن حضور داشتند.

او تا سال 2006 در این تیم بازی کرد و در همین تیم نیز در یک بازی به یاد ماندنی در مقابل ویارئال از فوتبال خداحافظی کرد. این بازی برای طرفداران او و رئال مادرید یک بازی خاطره انگیز و به یاد ماندنی است.

تیم یوونتوس ایتالیا

حضور او در یوونتوس از سال 1996 آغاز شد و مبلغ قرارداد زیدان با تیم یوونتوس 3 میلیون دلار بود. او در 5 سال حضورش در این تیم یکی از ستارگان تیم یوونتوس بود و افتخارات بسیاری برای این تیم کسب کرد.

تیم بوردو فرانسه

لقب زیزو زیدان در سال های حضورش در تیم بوردو از طرف طرفداران این تیم به او داده شد. او از سال 1992 تا 1996 در این تیم حضور داشت.

تیم کن فرانسه

زیدان که از سن 14 سالگی برای بازی در این تیم راهی کن شده بود، دوسال بعد و در 16 سالگی نخستین بازی خود را به صورت حرفه ای برای این تیم انجام داد. او تا 20 سالگی در این تیم بازی می کرد و پس از آن در سال 1992 به قصد تیم بوردو این تیم را ترک کرد.

زیدان در تیم ملی فرانسه

او اولین بازی ملی خود را در سال 1994 و زمانی که در تیم باشگاهی بوردو بازی می کرد، انجام داد. او سال ها به عنوان بازیکن در تیم ملی فرانسه بازی کرد و در سال 1998 با این تیم قهرمان جام جهانی شد. زیدان در سال 2004 از فوتبال ملی خداحافظی کرد اما سال بعد و به علت مشکلات تیم ملی فرانسه برای یاری تیمش به تیم ملی بازگشت.

حضور او در جام جهانی سال 2006 به همراه تیم ملی فرانسه، صحنه معروف ضربه سر زیدان به ماتراتزی و اخراج او را رقم زد. پس از پایان بازی گفته شده بود که این درگیری بدون توپ، به علت توهین مارکو ماتراتزی بازیکن تیم ایتالیا به او و تروریست خطاب کردن او اتفاق افتاده است.

شاید عنوان کردن این ادعا به این دلیل بود که زیدان مسلمان است و در آن سال ها در کشور های غربی مسلمانان را به اشتباه تروریست می دانستند. بعدها هر دو نفر این توهین را رد کردند و زیدان علت درگیری اش را فحش ماترازی به خانواده اش عنوان کرد و از عکس العمل خود نیز اظهار ندامت نکرد.

زیدان در تیم ملی فرانسه

زیدان تا کنون چه افتخاراتی را به عنوان مربی کسب کرده است؟

این بازیکن سابق رئال مادرید در زمان حضورش در تیم رئال مادرید افتخارات و جوایز بسیاری را به عنوان مربی نیز به دست آورد. قهرمانی در لالیگا، سوپر جام اسپانیا و همین طور سوپر جام اروپا، لیگ قهرمانان اروپا و جام باشگاه های جهان در سال های مختلف از جمله افتخارات او در لباس مربیگری رئال بوده است.

این بازیکن همچنین افتخارات فردی بسیاری کسب کرده است، بحث های زیادی بر سر این موضوع وجود دارد که زیدان چند توپ طلا دارد؟ گفته می شود که تنها توپ طلای Zidane در سال 1998 با تیم یوونتوس بوده است. خبری که نام زیدان و رونالدو را در کنار هم آورده بود، خبری بود که او در آن رونالدو را بهترین فوتبالیست تاریخ بر شمرده بود.

زیدان از چه سالی وارد دنیای مربیگری شد؟

زیدان از چه سالی وارد دنیای مربیگری شد؟

او در سال 2016 وارد دنیای مربیگری شد، او پس از برکناری رافائل بنیتز، به عنوان مربی این تیم پرآوازه اسپانیایی انتخاب شد و افتخارات زیادی با این تیم کسب کرد.

زیدان اکنون مربی چه تیمی است؟

زیدان سابقه مربیگری در تیم پر افتخار رئال مادرید را دارد، او در سال 2016 و پس از برکناری رافائل بنیتز برای مربیگری تیم رئال مادرید انتخاب شد. او پس از چند دوره حضور در تیم رئال مادرید به عنوان مربی، از مربیگری استعفا داد و در حال حاضر در هیچ تیمی به عنوان مربی فعالیت نمی کند.

سوالی که این روز ها در مورد او پرسیده می شود این است که زیدان مربی کدام تیم است؟ او در سال گذشته میلادی یعنی سال 2020 پیشنهاد مربیگری از طرف تیم پاری سن ژرمن را رد کرد. گفته می شود که او می تواند گزینه مربیگری در تیم های منچستر یونایتد و همچنین تیم ملی کشورش یعنی فرانسه باشد.

سوالات متداول

زیدان در حال حاضر سرمربی کدام تیم است؟

زیدان پس از چند دوره حضور در تیم رئال مادرید به عنوان مربی، از مربیگری استعفا داد و در حال حاضر در هیچ تیمی به عنوان مربی فعالیت نمی کند.

زیدان در کدام تیم ها فوتبال بازی کرده است؟

او از 16 سالگی فوتبال حرفه ای اش را در تیم فرانسوی کن آغاز کرده است. سپس تا سال 1996 در تیم بوردو فرانسه، تا سال 2001 در تیم یوونتوس ایتالیا و تا سال 2006 در تیم رئال مادرید بازی کرده است. زیدان در سال 2006 از فوتبال باشگاهی و ملی خداحافظی کرد.

زیدان در کدام تیم ها مربی بوده است؟

زیدان دوره مربیگری خود را در تیم رئال مادرید آغاز کرد. او از سال 2016 به مدت دو سال هدایت این تیم اسپانیایی را به عهده داشت، پس از آن در سال 2019 تا 2021 مجددا سرمربی این تیم شد. رئال مادرید تنها تیمی است که زیدان مربیگری آن را بر عهده داشته است.

آدرس پیج اینستاگرام زیدان چیست؟

برای دنبال کردن زیدان اینستاگرام او با آدرس zidane را دنبال کنید. او در پیج خود 30 میلیون دنبال کننده دارد، تعداد زیاد فالوئر اینستاگرام زیدان نشان از محبوبیت این فوتبالیست سابق دارد.

Rate this post

mrpool

محقق دیجیتال مارکتینگ هستم. به مدت 12 سال است که زمینه تولید محتوا و ارائه اخبار جدید فعالیت می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا