بررسی عملکرد تیم ملی آرژانتین در تورنمنت های مهم فوتبالی

فوتبال به عنوان یکی از محبوب ترین رشته های ورزشیِ جمعی طرفداران زیادی در سرتاسر کره زمین دارد. به همین خاطر اکثر کشورهای جهان دارای تیم ملی فوتبال هستند که در رقابت های مختلف حضور می یابند. مسابقاتی مانند جام جهانی، المپیک، قهرمانی های قاره ای از مهمترین مسابقات بین ‌المللی هستند که هر کدام در ادوار مختلف به طور منظم برگزار می شوند.

یکی از معروف ترین تیم های ملی فوتبال در دنیا تیم ملی آرژانتین است که متشکل از بازیکنان ستاره و معروفی همچون لیونل مسی می باشد و میلیون ها طرفدار در سراسر دنیا دارد. این تیم تاکنون در مسابقات مختلفی شرکت کرده و عناوین و افتخارات زیادی هم در کارنامه ورزشی آن ثبت شده است. در واقع از آن جایی که در آرژانتین فوتبال یک رشته محبوب محسوب می شود اهمیت زیادی به این رشته داده می ‌شود و به همین خاطر ستاره های صاحب نامی را در عرصه فوتبال به جهانیان معرفی کرده است. در ادامه به معرفی این تیم ملی افتخارات، بازیکن های مطرح و اطلاعات کلی مربوط به آن را برای شما خواننده عزیز ارائه می کنیم.

 • با یک کلیک بر روی گزینه “ورود به وب سایت” به معتبرترین سایت شرط بندی فوتبال با بونوس های ویژه و مخصوص با درصد بالا هدایت خواهید شد.
سرشناس ترین بازیکنان تیم ملی آرژانتین کدامند؟

سرشناس ترین بازیکنان تیم ملی آرژانتین کدامند؟

در طول دوره ‌های مختلف، تیم ملی آرژانتین از بازیکنان تکنیکی برخوردار بوده است که از معروف‌ ترین آنها می توان به دیگو مارادونا اشاره کرد. بازیکنی که به عنوان اسطوره در دنیا شناخته شده و معروف است و کمتر کسی را می توان پیدا کرد که با نام او آشنایی نداشته باشد. در حال حاضر نیز در ترکیب تیم ملی آرژانتین بازیکنان معروف و سرشناسی بازی می ‌کنند که در عرصه باشگاهی نیز یک بازیکن موثر و تکنیکی محسوب می شوند و به همین خاطر است که آنها نه تنها در این کشور بلکه در سراسر دنیا نیز بسیار معروف و مشهور هستند. در ادامه تعدادی از این بازیکنان معروف را برای شما معرفی خواهیم کرد:

لیونل مسی

لیونل آندرس مسی متولد ۲۴ ژوئن ۱۹۸۷  می باشد و معروف ترین و پر افتخار ترین بازیکن این تیم در حال حاضر محسوب می شود. او پس از چندین دوره بازی در تیم ملی زیر ۲۰ سال ها در سال ۲۰۰۵ به عضویت تیم بزرگسالان این تیم ملی درآمد و از آن زمان تاکنون بیشترین بازی ملی را در در کارنامه خود دارد. مسی در پست مهاجم و وینگر در میدان بازی می کند و از مهمترین افتخارات او می توان اشاره کرد به ۶ بار کسب عنوان بهترین بازیکن سال فیفا، ۶ بار برنده کفش طلای اروپا و هفت بار برنده توپ طلایی می باشد. مسی از جمله بازیکنانی است که سابقه حضور در چندین دوره از مسابقات جام جهانی فوتبال را نیز داشته است اما نام او در بین اسامی بازیکنان تیم ملی آرژانتین در جام جهانی 1994 نیست چرا که مسی از سال ۲۰۰۵ به عضویت این تیم در آمده است.

پائولو دیبالا

پائولو برونو اسِکیه‌ ل دیبالا که اصلیتی دورگه آرژانتین _ایتالیایی دارد از سال ۲۰۱۵ با دعوت سرمربی تیم ملی آرژانتین به عضویت این تیم در آمده است. این بازیکن از 50 فوتبالیست برتر تاریخ فوتبال و در پست مهاجم به میدان می رود و در حال حاضر در تیم باشگاهی آ.اس، رم ایتالیا نیز بازی می کند.

آنخل دیماریا

آنخل فابیان دی ماریا هرناندز  یکی دیگر از بازیکنان سرشناس تیم آرژانتین محسوب می ‌شود که در سال ۱۹۸۸ در کشور آرژانتین متولد شده است. او همانند مسی چند دوره در تیم ملی زیر ۲۰ ساله ها عضو بود و از سال ۲۰۰۸ به تیم ملی بزرگسالان آرژانتین دعوت شده است و از آن زمان تا کانون در ترکیب ثابت این تیم بازی می کند. هرناندز در پست هافبک هجومی بازی می کند و به خاطر بازی های حرفه ای که از خود در لیگ آرژانتین نشان داد به سرعت جذب لیگ های اروپایی شد و در حال حاضر برای تیم یوونتوس بازی می کند.

جولیان آلاوز

جولیان آلوارز با ۲۲ سال سن به عنوان جوانترین بازیکن تیم آرژانتین شناخته می شود در سال ۲۰۰۰ در کشور آرژانتین متولد شده است. او از همان نوجوانی فوتبال را به صورت حرفه ای شروع کرد و پس از دوسال بازی در تیم ملی زیر ۲۰ ساله ها در سال ۲۰۲۱ به تیم بزرگسالان دعوت شد و در حال حاضر نیز در ترکیب تیم ملی آرژانتین قرار دارد. این بازیکن در پست مهاجم بازی می کند و در حال حاضر به عضویت تیم باشگاه منچستر سیتی در آمده است.

امیلیانو مارتینز

دامیان امیلیانو مارتینز  در سال ۱۹۹۲ در کشور آرژانتین متولد شده است. این بازیکن در پست دروازه بان بازی می کند و از سال ۲۰۲۱ به تیم ملی آرژانتین دعوت شده است. البته ناگفته نماند که او پیش از این در تیم ملی جوانان و نوجوانان آرژانتین نیز حضور داشته است. مارتینز به دلیل عملکرد قابل قبولی که از خود در مسابقات کوپا نشان داد به سرعت بر سر زبان ها افتاد و به شهرت رسید در حال حاضر به عنوان دیوار روزاریو معروف شده است. او علاوه بر تیم ملی عضو تیم باشگاه های استون ویلا نیز می باشد.

لیساندرو مارتینز

لیساندرو مارتینز بازیکن جوان و حرفه ای آرژانتینی می باشد که در هجدهم ژانویه سال ۱۹۹۸ متولد شده است. او در حال حاضر ۲۴ سال سن دارد و تا قبل از آن در تیم زیر بیست سال ها و زیر ۲۳ ساله ها نیز بازی کرده است و در حال حاضر عضو تیم ملی بزرگسالان می باشد. این بازیکن جوان در پست مدافع قرار دارد و با عملکرد قابل قبولی که از خود نشان داد و به سرعت جذب تیم های اروپایی شد در حال حاضر به عضویت تیم باشگاهی منچستر یونایتد نیز درآمده است.

لائوتارو مارتینز

لائوتارو خاویر مارتینز بیست و دوم سال ۱۹۷۷ در آرژانتین می باشد. خاویر مارتینز سال ۲۰۱۸ به تیم ملی آرژانتین دعوت شد و از آن زمان تاکنون حدود ۴۰ بازی ملی انجام داده است که حاصل این بازی ها ۲۱ گل ملی بوده است. این بازیکن در پست مهاجم بازی می کند و یکی از ستاره های تیم ملی خود محسوب می شود در حال حاضر عضو تیم باشگاهی اینترمیلان آن نیز می باشد به عنوان مهاجم این تیم به میدان می‌ رود.

کریستین رومرو

کریستین گابریل رومرو  متولد ۲۷ آوریل سال ۱۹۹۸ در کشور آرژانتین می باشد. او فوتبال را از نوجوانی آغاز کرد و با استعدادی که از خود نشان داد که مورد توجه اهالی فوتبال قرار گرفت. این بازیکن جوان نیز به تازگی به عضویت تیم ملی آرژانتین در آمده و تقریبا از سال ۲۰۲۱ مدافع میانی برای این تیم به میدان می رود. البته ناگفته نماند که او نیز برای تیم زیر بیست ساله ها بازی کرده است. در حال حاضر کریستین روبرو عضویت تیم باشگاهی تاتنهام درآمده و در لیگ انگلیس بازی می کند.

عکس بازیکنان تیم ملی آرژانتین را در کجا مشاهده کنیم؟

عکس بازیکنان تیم ملی آرژانتین را در کجا مشاهده کنیم؟

به دلیل این که تیم آرژانتین تاکنون در سطح قاره ای و جهانی افتخارات زیادی را کسب کرده، یک تیم قوی و پر افتخار در دنیا محسوب می ‌شود. هر کدام از بازیکنان آن ستاره ها و فوتبالیست های معروفی هستند که به عنوان یک مهره کلیدی در تیم ‌های باشگاهی خود و تیم ملی آرژانتین شناخته می ‌شوند و تاثیر زیادی در پیروزی و موفقیت تیم خود چه در سطح ملی و چه در سطح باشگاهی دارند. با توجه به این نشریات و مجلات مختلفی پیگیر ارائه اطلاعات مرتبط با این بازیکنان و همچنین عکس هایی از آن ها هستند. بنابراین اگر به مجله و نشریات علاقه دارید می توانید با تهیه یک نشریه ورزشی عکس های این بازیکنان را در اختیار داشته باشید. اما امروزه با پیشرفت شبکه های اینترنتی این امکان برای شما فراهم شده که به راحتی با ورود به سایت های مختلف گوگل در رابطه با هر کدام از بازیکنان مورد نظر خود عکس های متنوع و متعددی را در اختیار داشته باشید و در صورت تمایل آن را در سیستم خود ذخیره کنید. همچنین هر کدام از این بازیکنان دارای صفحات شخصی در شبکه اجتماعی اینستاگرام هستند و با توجه به این که معمولاً عکس های زیادی در این صفحات به اشتراک گذاشته شده دیگر منبع معتبر برای مشاهده عکس های بازیکنان ورود به پیج شخصی آن ها شبکه اینستاگرام می باشد.

جدول اطلاعات

خلاصه از اطلاعات مربوط به تیم ملی آرژانتین را در قالب جدولی به صورت مختصر برای شما ارائه کردیم به این صورت که:

عنوانتیم ملی آرژانتین
کاپیتان تیملیونل مسی
مسن ترین بازیکن فرانکو آرمانی
جوان ترین بازیکن جولیان آلوارز
بیشترین گل ملیلیونل مسی با ۹۰ گل

بازیکنان تیم ملی آرژانتین در چه تیم هایی بازی می کنند؟

تمامی بازیکنان تیم ملی فوتبال آرژانتین علاوه بر این که عضو تیم ملی خود هستند و با پیراهن تیم ملی به میدان مسابقه می روند عضو تیم باشگاهی نیز هستند. برخی از آن ها در تیم های باشگاهی داخلی و برخی دیگر در تیم های باشگاهی خارجی بازی می کنند. البته با توجه به این که اکثر آن ها بازیکنان مطرح و معروف هستند در تیم های خارجی خصوصاً لیگ های اروپایی حضور دارند. لیونل مسی به عنوان معروف ترین بازیکن تیم ملی آرژانتین در تیم باشگاهی پاری سن ژرمن و در لیگ فرانسه بازی می کند. پائولو دیبالا دیگر ستاره آرژانتینی عضو تیم آ. اس. رم است و در لیگ ایتالیا بازی می‌ کند. در نهایت این که امیلیانو مارتینز عضو تیم استون ویلا که از تیم های باشگاهی کشور انگلیس می باشد حضور دارد. در رابطه با دیگر بازیکنان آرژانتین نیز باید گفت که هر کدام از آن ها عضو تیم های مختلفی هستند که ذکر نام تمامی آنها در این مطلب نمی گنجد. لذا در صورتی که می خواهید اطلاعات بیشتری در این رابطه داشته باشید می توانید به صورت شخصی در رابطه با آن ها جستجو کنید. همچنین با مطالعه سوابق بازیکنان مانند اسامی بازیکنان تیم ملی آرژانتین در جام جهانی 1990 سوابق فوتبالی آن ها را مورد بررسی قرار دهید.

جوان ترین بازیکن این تیم کیست؟

اگر در رابطه با تمامی اعضای تیم ملی تحقیق کرده باشید خواهید دید که در بین این افراد تمامی رنج سنی بازی می کنند. در این میان کم سن ترین یا جوانترین بازیکن جولیان آلوارز می باشد که حدود ۲۲ سال سن دارد. در رابطه با این بازیکن در مطالب بالا تر اطلاعات کامل تری را ارائه دادیم. دیگر بازیکنان در سن های ۲۴ و ۲۶ و ۲۸ و رنج های سنی دیگر در تیم ملی آرژانتین بازی می کنند. لازم به ذکر است که این بازیکن به تازگی به عضویت این تیم درآمده و نام او در بین اسامی بازیکنان تیم ملی آرژانتین در جام جهانی 1998 وجود ندارد.

مسن ترین بازیکن این تیم کیست؟

مسن ترین بازیکن این تیم کیست؟

با بررسی ها و تحقیقاتی که انجام دادیم به این نتیجه رسیدیم که فرانکو آرمانی دروازه بان تیم ملی آرژانتین با ۳۶ سال سن مسن ترین بازیکن حال حاضر این تیم ملی محسوب می شود. او در شانزدهم اکتبر سال ۱۹۸۶ در کشور آرژانتین متولد شده و در حال حاضر به عنوان دروازه بان هم در عرصه ملی و هم در عرصه باشگاهی بازی می کند. لازم به ذکر است که در کارنامه ورزشی این بازیکن افتخارات و عناوین مختلفی به همراه تیم های باشگاهی و همچنین تیم ملی آرژانتین ثبت شده است.

آدرس پیج اینستاگرام تیم ملی آرژانتین را چگونه پیدا کنیم؟

اینستاگرام یکی از پرکاربرد ترین شبکه های اجتماعی در ایران محسوب می ‌شود و میلیون ‌ها ایرانی در آن دارای صفحه شخصی به نام خود هستند. لذا اکثر ایرانی هایی که طرفدار فوتبال هستند و دوست دارند اطلاعات بیشتری در رابطه با بازیکنان محبوب خود بدانند به دنبال فالو کردن پیج اینستاگرام بازیکن مورد علاقه خود هستند. لازم به ذکر است که تمامی فوتبالیست هایی که در تیم های مختلف از جمله تیم ملی آرژانتین فعالیت دارند برای ارتباط نزدیک تر با طرفدارانشان دارای صفحات شخصی در اینستاگرام هستند. لذا افرادی که می ‌خواهند به جمع فالووران این بازیکنان پیوند کافیست نام بازیکن مورد نظر خود را در این شبکه جستجو کنند تا آیدی پیج اینستاگرام آن ها ارائه شود. بهتر است بدانید که هر کدام از این بازیکنان علاوه بر اینستاگرام در دیگر شبکه های اجتماعی مانند توییتر و فیس بوک نیز فعالیت گسترده ای دارند و شما در صورت که عضو این شبکه ها هستید می توانید پیگیری اخبار تیم ملی آرژانتین و هر کدام از بازیکنان آن باشید.

بازی های این تیم را چگونه می توان مشاهده کرد؟

بازی های این تیم را چگونه می توان مشاهده کرد؟

امروزه شبکه های ورزشی متعددی در تلویزیون و شبکه های ماهوارهای ایجاد شده اند که به صورت کارشناسانه و تخصصی موضوعات مورد مربوط فوتبال را مورد نقد و بررسی قرار می دهند. در این شبکه ها مسابقات و تورنمنت‌ های مختلف باشگاهی و ملی را به نمایش می ‌گذارند. لذا برای مشاهده بازی های تیم آرژانتین هم از طریق شبکه های صدا و سیما و هم از طریق شبکه های ماهوارهای می توانید پیگیری و دنبال کنید. اما در صورتی تیم ملی آرژانتین طرفداری می کنید و تماشای هر کدام از مسابقه های این تیم از جمله بازی تیم ملی آرژانتین ایتالیا از دست داده اید می توانید از طریق شبکه یوتیوب، آپارات و همچنین سایت های مربوط به برخی از شبکه های ورزشی که دارای آرشیو هستند اقدام و مسابقه را به صورت غیرمستقیم تماشا کنید. لازم به ذکر است که در این سایت ها اطلاعات مربوط به تیم های ملی از جمله تیم ملی آرژانتین مانند اسامی بازیکنان تیم ملی آرژانتین در جام جهانی 1978 برای طرفداران فوتبال ارائه شده است.

با ارزش ترین بازیکنان تیم ملی آرژانتین کدامند؟

با وجود این که هر کدام از اعضای تیم ملی آرژانتین به نوبه خود بازیکنی ستاره و حرفه ای هستند با این حال ارزش و قیمت هر کدام از آن‌ها بسیار متفاوت است. به این صورت که در آستانه جام جهانی ۲۰۲۲ که این تیم ملی یکی از تیم‌های راه یافته به این رقابت ها می باشد، یک سایت برزیلی بر اساس معیارهای مختلفی از جمله سن بازیکنان، تیم های باشگاهی و عوامل دیگر با ارزش ترین و گران قیمت ترین بازیکن هر تیم ملی را مشخص و معرفی کرده است. بر اساس نظرسنجی‌ ها و آنالیز فوتبال این سایت با مقایسه بازیکنان تیم ملی آرژانتین 2022 این طور مشخص شد که لائوتارو مارتینز به عنوان گران قیمت ترین بازیکن تیم ملی آرژانتین شناخته می شود. چرا که این بازیکن ارزشی برابر با ۷۵ میلیون یورو دارد و برای تیم اینتر میلان بازی می کند.

بهترین گل زن تیم ملی آرژانتین کیست؟

بهترین گل زن تیم ملی آرژانتین کیست؟

در بین اعضای این تیم ملی کسی که بیشترین گل ملی را به ثبت رسانده و بهترین گلزن این تیم شناخته می ‌شود، کسی نیز جز لیونل مسی. این بازیکن محبوب و پر ستاره نتنها در عرصه بازی های باشگاهی بلکه در در زمینه بازی های ملی بسیار حرفه ای و موثر ظاهر شده است. طوری که او یکی از برترین گلزنان تیم ملی آرژانتین در تمام حضورش در بازیهای تیم ملی آرژانتین بوده و حدود ۹۰ گل ملی به ثبت رسانده است.

با سابقه ترین بازیکن تیم ملی آرژانتین چه کسی است؟

تاکنون بازیکنان زیادی عضو تیم ملی آرژانتین بوده اند که برخی از آن ها به عنوان بازیکن اضافه در رختکن قرار داشتند و برخی دیگر به عنوان یک مهره کلیدی و بازیکن موثر در تمام بازی ها به میدان رفته اند. در این خصوص باید گفت که از بین تمام این بازیکنان لیونل مسی با ۱۹۴ بازی ملی به عنوان با سابقه ترین بازیکن تیم ملی آرژانتین شناخته می شود که در رقابت ها و تورنمنت های مهمی از جمله چندین دوره مسابقات جام جهانی حضور داشته است. این بازیکن در حال حاضر به خاطر تاثیر زیادی که در تیم ملی دارد به عنوان کاپیتان این تیم هم انتخاب شده است.

رنگ پیراهن اول و دوم این تیم چه رنگی است؟

رنگ پیراهن اول و دوم این تیم چه رنگی است؟

تیم ملی فوتبال آرژانتین همانند دیگر تیم های ملی دارای دو دست لباس است که هر کدام از این لباس ها در مواقع میزبان یا میهمان مورد استفاده قرار می گیرد. این لباس ها که به عنوان آرم تیم ملی آرژانتین هم شناخته می شوند این شکلی است که: دست اول در مواقع تیم میزبان مورد استفاده قرار می گیرد به این شکل طراحی شده که دارای پیراهن سفید با خطوط عمودی آبی به همراه جوراب سفید یا سیاه و سفید و شورت سیاه لباس. دست دوم که در مواقع تیم مهمان مورد استفاده می ‌گیرد به این شکل طراحی شده است که پیراهن آبی تیره به همراه شورت سفید و همچنین جوراب آبی تیره می باشد.

مهم ترین افتخارات تیم ملی آرژانتین کدامند؟

همان طور که بارها در این مطلب به آن اشاره کردیم تیم ملی آرژانتین تاکنون عناوین و افتخارات زیادی را به دست آورده است و به همین خاطر یک تیم پر افتخار محسوب می شود. این تیم به همراه تیم های اسپانیا، آلمان و برزیل تنها تیم هایی هستند که موفق شده اند در خارج از محدوده قاره خود قهرمانی جام جهانی دست یافت. همچنین تنها تیم هایی هستند که موفق کسب سه جام معتبر بین المللی فوتبال یعنی جام جهانی، جام المپیک و جام کنفدراسیون ها شده اند. این تیم در سال ۱۹۷۸ میزبان رقابت های جام جهانی فوتبال بود و توانست به مرحله فینال این مسابقات راه یابد و این جام را ار آن خود کند. همچنین در سال ۱۹۸۶ زمانی که نام دیگو مارادونا اسطوره تاریخی و تکنیکی فوتبال در بین اسامی بازیکنان تیم ملی آرژانتین در جام جهانی 1986 بود به قهرمانی جام دست یافت. به طور کلی این تیم دو بار موفق به قهرمانی در جام جهانی، ۱۶ بار قهرمانی در جام کوپا یا همان جام ملت های قاره آمریکا جنوبی، و همچنین در مسابقات جام قهرمانان کونمبول–یوفا، جام کنفدراسیون ها و المپیک تابستانی نیز با کسب عنوان قهرمانی شده است. لازم به ذکر است که در تمامی این مسابقات چندین بار به عنوان نایب قهرمان و همچنین کسب عنوان سومی نیز شده است که آن هم به نوبه خود به افتخارات این تیم محسوب می شود.

سوالات متداول

سوالات متداول

 1. معروف ترین بازیکن های تیم ملی آرژانتین در تمام دوره های تاریخی آن کدام بازیکنان می باشد؟

  از میان بازیکنان گذشته و اکنون تیم ملی آرژانتین دیگو مارادونا  و لیونل مسی معروف ترین بازیکنان این تیم هستند که شهرت زیادی دارد.

 2. آیا تاکنون تیم ملی آرژانتین در رقابت ‌های جام جهانی حضور داشته است؟

  این تیم ملی علاوه بر حضور چند بار در این مسابقات تاکنون به عنوان قهرمانی این رقابت‌ها نیز دست یافته است.

 3. قدیمی ترین بازیکنی که هنوز هم در ترکیب تیم ملی آرژانتین بازی می کند چه کسی است؟

  لیونل مسی قدیمی ترین بازیکن تیم ملی آرژانتین محسوب می شود.

 4. این تیم ملی دارای چند دست لباس ورزشی است؟

  این تیم دارای دو دست لباس ورزشی است که در مواقع میهمان یا میزبان از آن استفاده می کند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا