آموزش بازی فکری ریسک دو نفره + بررسی قوانین

بازی فکری ریسک را در این مقاله می خواهیم معرفی کنیم. این بازی یکی از بهترین بازی های فکری ارائه شده تا به امروز می باشد.

در واقع همه چیز از یک فیلم ساز شروع شد آلبرت لاموریس فیلم ساز کارگردان مطرح فرانسوی که در سال ۱۹۵۷ با افتخار دریافت جایزه اسکار را در کارنامه خود دارد اثری را خلق کرد که مانند فیلم هایی که ساخته بود تاثیر به سزایی گذاشت او در طی یک تعطیلات که با خانواده خود به هلند سفر کرده بود این بازی جنگی را در ذهن خود پردازش کرد و شکل داد و بازی را در تحت عنوان فتح جهان طراحی کرد و بعد از این که بازی فکری ریسک را طراحی و شکل داد به شرکتی به نام میر فروخت و آن ها نیز این بازی را در سال ۱۹۵۹ میلادی منتشر کردند.

آموزش بازی فکری ریسک

بازی فکری ریسک چگونه است؟

در رابطه با توضیح بازی فکری ریسک یا همان نحوه بازی فکری ریسک هم باید گفت که وقتی صفحه بازی را باز می کنیم با لیستی از رنگ ها که هر رنگ کشوری را نشان می دهد مواجه می شویم در واقع ۴۲ منطقه بازی را بین بازیکنان پخش می کنیم حال ما تعدادی کشور داریم که برای دفاع از خاک خود باید استراتژی و برنامه ریزی کنیم تا شانس داشته باشیم و اصل این بازی فقط کشور گشایی و حمله کردن به دیگران نیست در واقع دیپلماسی و دفاع از کشورهای تحت سلطه از ارکان مهم این بازی نیز محسوب می‌ شود.

آموزش بازی فکری ریسک

بعد از این که لاموریس محتویات بازی ریسک را طراحی و به شرکت میرو فروخت ان ها بازی را منتشر کردند چند سال بعد شرکت برادران پارکر قدر این بازی را دانستند و بعد از این که بازی را خریداری کردند تغییراتی در قوانین و ظاهرش وارد کردند و با نام بازی ریسک وارد بازار جهانی کردند و در واقع می توان در قالب یک اپلیکیشن این بازی را دانلود کرد.

آیا نرم افزار بازی فکری ریسک هم وجود دارد؟

برای بازی فکری ریسک نیز نرم افزار وجود دارد همانند بازی های فکری دیگر تمامی نرم‌ افزارهای این بازی در سایت های مختلف موجود می باشد و با توجه به تغییراتی که در آن وجود دارد هر سایت به نوبه خود آن را تغییر داده از این تغییرات می‌ توان به رنگ بندی و یا تعداد نفرات اشاره کرد اما بازی فکری ریسک هم به صورت نرم افزاری و هم به صورت فیزیکی وجود دارد و دوست داران این بازی می توانند از این روش ها از بازی استفاده کنند.

محتویات بازی فکری ریسک چیست؟

محتویات بازی ریسک نیز به گونه ای است که علاوه بر دفاع کردن برنامه ریزی و استراتژی خود را روی نقشه که در اختیار داریم پیاده می کنیم و باید از قلمرو و سرزمین تحت سلطه خود نیز مراقبت کنیم و در اصل با این حرکات مرحله به مرحله این بازی را به جلو پیش می بریم.

عکس بازی فکری ریسک

عکس بازی فکری ریسک

بعد از این که این بازی به صورت نرم افزاری در بازار جهانی قرار گرفت عکس هایی از تمام صفحات این بازی نیز در سایت های مختلف قرار داده شد از جمله جعبه گشایی بازی فکری ریسک و هم چنین عکس های این بازی را نیز می توان به عنوان راهنما در اختیار داشت و از آن برای بالا بردن لول در بازی استفاده کرد.

قیمت خرید بازی فکری ریسک چقدر است؟

سایت‌های مختلف قیمت‌های پیشنهادی متفاوتی را برای این بازی در نظر گرفته اند بازی فکری ریسک دیجی کالا نیز قیمتی معادل ۲۰ الی ۲۵ هزار تومان می باشد که شما می توانید با پرداخت این مبلغ بازی را دانلود کرده و برای ادامه رونده پیشرفت روی سیستم خود نصب کنید و هم چنین خرید و قیمت بازی ریسک نیز به سایتی بستگی دارد که از آن جا دانلود می کنیم.

این بازی برای کدام رنج سنی مناسب است؟

از آن جایی که بازی ریسک جنگ بین قبایل یا همان کشورهای تحت سلطه شخص استفاده کننده می باشد برای سنین زیر ۱۸ سال توصیه نمی شود ولی بازی ریسک فارسی که ترجمه ی همان نسخه اصلی محسوب می شود تا سنین ۱۵ سال به بالا نیز قابل استفاده می باشد.

تعداد نفرات بازی فکری ریسک باید چقدر باشد؟

تعداد نفرات این بازی هم یک نفر است چون در واقع همان شخصی است که خود را صاحب بازی می داند ولی وقتی وارد محتویات بازی ریسک می شویم برای این که بتوانیم استراتژی و برنامه‌ ریزی خود را سالم پیاده کنیم می توانیم با بقیه کشورها و مناطق وارد مذاکره و صلح شویم تا در جاهایی که نیاز داریم نیز از آن ها استفاده کنیم.

قیمت خرید بازی فکری ریسک

زمان این بازی چقدر است؟

و از آن جایی که این بازی زمان معینی ندارد و بیشتر بازی فکری به شمار می‌ رود نمی‌ توان زمان مشخصی را نام برد و بسته به سلایق و ذائقه هر فرد مدت زمانی که شخص بازیکن به بازی می پردازد می تواند متغیر باشد و معمولا از ۲ساعت الی ۶ساعت می باشد.

قوانین این بازی چیست؟

در این بازی به جای ۵ پیاده نظام می‌ توانیم یک سوار نظام بگذاریم یا به جای ۱۰ پیاده‌ نظام یک توپ خانه می توانیم قرار دهیم اگر از ابتدای نوبت خودمان یک قاره به طور کامل در اختیار ما باشد تعداد نفراتی که به ما تعلق می‌ گیرد به اندازه عدد کنار قاره می باشد و دیگر قوانین آن نیز می‌ توان به این اشاره کرد که با گرفتن هر قاره می‌ توانیم در هر نوبت به اندازه عدد نوشته شده کنار آن سرباز دریافت کنیم.

سوالات متداول

بازی فکری ریسک دارای چه سبکی است؟

سبک این بازی جنگی است و باید در آن کشور گشایی کنید و به جنگ علیه کشور های دیگر بپردازید تا بتوانید کشور گشایی کنید و کشور خود را گسترش دهید.

چه افرادی می توانند از بازی فکری ریسک استفاده کنند؟

افراد بالای 15 سال می توانند این بازی را انجام دهند هر چند که افراد زیر 15 سال می توانند استفاده کنند اما این بازی خشونت بسیاری دارد.

این بازی نرم افزار دارد؟

بله این بازی دارای نرم افزار است و شما می توانید به اینترنت رفته و این بازی را با ذکر نامش سرچ کنید و بعد از نصب آن را با دیگر رقبای آنلاین بازی کنید.

بازی فکری ریسک
Rate this post

mrpool

محقق دیجیتال مارکتینگ هستم. به مدت 12 سال است که زمینه تولید محتوا و ارائه اخبار جدید فعالیت می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا