تاریخچه بازی ایت بال چیست؟ + 8ball از چه قوانینی تبعیت می کند؟

بازی ایت بال یک بازی آمریکایی از که با نام بیلیارد شناخته می شود در این بازی از ۱۵ توپ رنگی استفاده می شود که هفت توپ آن تک رنگ هستند و اعداد ۱ تا ۷ نامگذاری شده‌اند و هفت توپ دیگر دو رنگ از اعداد ۹ تا ۱۵ نامگذاری شده اند و یک توپ مشکی که بر روی آن شماره ۸ را می توانید ببینید. در این بازی توپ مشکی شماره ۸ بر روی آن قرار دارد نقش بسیار مهمی در بازی دارد. این بازی شباهت زیادی به بازی اسنوکر دارد که در آن با یک توپ سفید به بقیه توپ ها ضربه می زنیم. بازی بیلیارد یک بازی دو نفره است که به شکل های مختلف این بازی را می توانید در سراسر دنیا ببینید که برخی از آنها عبارتند از انگلیسی UK, آمریکایی US, ناین بال nine ball , ایت بال eight ball , اسنوکر، انگلیسی و آزاد هستند. این بازی جذاب و پرطرفدار برای اولین بار توسط انگلیسی‌ها به جهان معرفی شده است.

بازی ایت بال چگونه است؟

بازی ایت بال چگونه است؟

ایت بال چه بسیاری از افراد این بازی را با نام بیلیارد می‌ شناسند یک بازی بسیار جذاب و پر طرفدار در سراسر جهان است که برای اولین بار توسط مردم انگلستان به جهان معرفی شده است. ابزار مورد نیاز برای انجام یک بازی یک چوب بسیار بلند که حالت استاندارد آن طول ۵۸ اینچ است و بین ۵۰۰ تا ۶۱۰ گرم وزن دارد. چوب بیلیارد معمولاً از جنس چوب است ولی مدلهای دیگری از آن را می توانیم ببینیم که آلومینیومی، کربن یا فایبرگلاس می باشند. این چون حالت مخروطی دارد که در نوک آن چرم یا فوم قرار گرفته است.

یکی دیگر از وسایل مورد نیاز این بازی گرفته است همانطور که قبلاً گفتیم نوک چوب بیلیارد از جنس چرم یا فوم است و به همین خاطر اصطکاک کافی برای انتقال نیرو به توپ ایجاد نمی شود برای همین ما برای ضربه زدن به توپ از وسیله‌ای به نام گچ استفاده میکنیم که باعث افزایش اصطکاک در نوک چرمی چوب بیلیارد می شود و نیروی کافی به توپ وارد می‌شود این گچ از پودر نرمی که تالک نام دارد به وجود آمده است. مثلث و رست از دیگر ابزار مورد نیاز این بازی هستند. برای دسترسی به سایت شرط بندی بازی بیلیارد ایرانی بر روی گذینه ورود به سایت بالای متن کلیک نمایید.

آموزش بازی ایت بال

بازی ایت بال یا بیلیارد به این صورت انجام می شود ابتدا با ضربه زدن به توپ سفیدی که در زمین بیلیارد وجود دارد توپ های رنگی را از یکدیگر جدا می‌ کنیم و ساختار آنها را می شکنیم. بعد از اینکه به توپ ضربه زدیم دو حالت پیش می آید حالت اول این است که هیچ توپی وارد سوراخ های میز نمی شود و در حالی که این اتفاق بیفتد ضربه بعدی را حریف مقابل باید به توپ را وارد کند حالت دوم این است که یکی از توپ ها وارد سوراخ ها می شود در این حالت شما می توانید به بازی ادامه دهید. اگر حالت ۲ برای شما پیش آمد شما می توانید یک توپ رنگی را انتخاب کنید و بگویید قصد دارید که آن را به کدام سوراخ میز بفرستید اگر این اتفاق افتاد و توپ وارد آن سوراخ شد می توانید سایر توپ های رنگی بعدی را وارد کنید. هدف این بازی نصب که بعد از وارد کردن همه توپ های رنگی در سوراخ توپ آخر را که توپ مشکی هشت است به سوراخ وارد کنیم و اگر این اتفاق افتاد شما برنده بازی می شوید.

آیا نرم افزار بازی ایت بال هم وجود دارد؟

نرم افزار این بازی جذاب و پرطرفدار ایت بال یا بیلیارد هم موجود است و می‌توانید آن را از گوگل پلی دانلود کنید و از بازی کردن با آن لذت ببرید. بیلیارد یک بازی بسیار محبوب و پرطرفدار است که در سراسر جهان شناخته شده و آن را بازی می‌ کنند.

عکس بازی ایت بال

اگر شما علاقه مند هستید که عکس‌های این بازی جذاب و پرطرفدار را تماشا کنید می‌توانید با سرچ کردن نام ایت بال یا بیلیارد در داخل گوگل تمام اطلاعاتی که درباره این بازی موجود است را در سایت های معتبر در گوگل بخوانید و تصاویر و فیلم های این بازی را تماشا کنید یا برای دیگران ارسال کنید.

قیمت خرید میز بازی ایت بال چقدر است؟

قیمت خرید میز بازی ایت بال چقدر است؟

میز بازی ایت بال یا بیلیارد را می توانید با قیمت های متفاوتی از بازار تهیه کنید قیمت این میز با توجه به اورجینال بودن و برند آن متفاوت است برگر شما می خواهید از برندهای معتبر خرید کنید باید قیمت بیشتری برای آن بپردازید.

این بازی برای کدام رنج سنی مناسب است؟

یکی از مزایای بازی ایت بال یا بیلیارد این است که این بازی برای همه افراد هست و هیچ محدودیتی سنی و جنسی ندارد و همین که به این بازی علاقه داشته باشید کافی است و می‌ توانید آن را بازی کنید. در بازی‌ های دیگر با بالا رفتن سن محدودیت‌ هایی در انجام ورزش ایجاد می‌ شود ولی بازی بیلیارد اینگونه نیست و یک فرد ۹۰ ساله می توانند مانند یک جوان به راحتی بازی را انجام دهد و سرگرم شود. بد نیست بدانید ویکی پدیا ایت بال را مناسب برای رده سنی 10 تا 70 سال دانسته است.

تعداد نفرات بازی ایت بال باید چقدر باشد؟

بازی پرطرفدار و مهیج بیلیارد که در سراسر جهان طرفداران خود را دارد و همه آن را می شناسند با دو نفر انجام می شود که بر روی یک میز در ضربه زدن به توپ ها و وارد کردن آنها در سوراخ با یکدیگر رقابت می‌ کنند.

زمان این بازی چقدر است؟

این بازی زبان بندی ندارد و شما می توانید این بازی را تا پایان انداختن توپ های رنگی در داخل سوراخ ها و توپ آخر که مشکی است و شماره ۸ بر روی آن قرار دارد ادامه دهید و اگر این اتفاق افتاد شما برنده این بازی می شوید.

قوانین این بازی چیست؟

در سال ۱۷۷۰ تا ۱۹۲۰ قوانینی که در بازی بیلیارد قرار داشت همان قوانینی بود که در بازی بیلیارد انگلستان بود این بازی بر روی یک میز بزرگ با سه توپ ۶ حفره انجام می شد. ولی با گذشت زمان در قرن هجدهم اندازه استاندارد میز ها ۲به۱ شد. از دیگر قوانین بازی حالت استاندارد بدن در دست گرفتن صحیح چوب بیلیارد است. قوانین بازی بیلیارد انگلیسی و قوانین بیلیارد ایرانی در بت سایت فارسی بررسی شده است.

بازی ایت بال چند توپ دارد؟

در این بازی ۱۵ عدد توپ شماره دار وجود دارد. از شماره ۱ تا ۷ توپ های تمام رنگی هستند که بر روی آنها شماره گذاری شده و از شماره ۹ تا ۱۵ توپ های خطی هستند و یک توپ مشکی با شماره ۸ هم در زمین وجود دارد. در این بازی بعد از وارد کردن تمام توپ ها در داخل سوراخ های میز بیلیارد شما می توانیم با وارد کردن توپ شماره ۸ در داخل سوراخ برنده بازی شوید. اگر علاقه مند به یادگیری بازی ناین بال هستید حتما سری به مقاله این بازی در سایت بزنید.

سوالات متداول

بازی ایت بال چگونه انجام می شود؟

ایت بال بازی بسیار جذاب و پرطرفداری است که بر روی یک میز با ۱۵ توپ انجام می شود که باید توسط یک چوب مخروطی با ضربه زدن به توپ ها آنها را وارد سوراخ های میز کنیم.

بازی ایت بال چند توپ دارد؟

در این بازی ۱۵ تو وجود دارد که تمام آنها شماره‌گذاری شده است.هفت توپ آن تک رنگ هستند و اعداد ۱ تا ۷ نامگذاری شده‌اند و هفت توپ دیگر دو رنگ از اعداد ۹ تا ۱۵ نامگذاری شده اند و یک توپ مشکی که بر روی آن شماره ۸ را می توانید ببینید.

این بازی اولین بار در کدام کشور انجام می‌شد؟

این بازی اولین بار توسط انگلستان به مردم جهان معرفی شده است.

آیا بازی ایت بال رنج سنی دارد؟

بازی ایت بال هیچ رنج سنی ندارد و یک پیرمرد ۹۰ ساله هم می تواند مانند یک جوان ۲۰ ساله این بازی را انجام دهد و از آن لذت ببرد.

4.6/5 - (10 امتیاز)

mrpool

محقق دیجیتال مارکتینگ هستم. به مدت 12 سال است که زمینه تولید محتوا و ارائه اخبار جدید فعالیت می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا