تماشای آنلاین مسابقات فرمول 1 انگلیس چگونه ممکن می شود؟

فرمول 1 انگلیس یکی از گرندپری های بالاترین سطح مسابقات جهانی اتومبیلرانی است، که قدمت بسیار زیادی نیز دارد. این گرندپری که با نام گرندپری بریتانیا نیز شناخته می شود، امسال با کسب مقام اول برای کارلوس ساینز با ماشین تیم فراری به اتمام رسید. سرخیو پرز با ماشین تیم ردبول دوم شد و لوئیس همیلتون با ماشین مرسدس به مقام سوم رسید. این سری از مسابقات فرمول یک در 52 دور و در پیست سیلوراستون به طول 5891 کیلومتر با 18 پیچ، در تاریخ 3 ژوئیه 2022 برگزار شد و کارلوس ساینز فاتح فرمول یک انگلیس شد.

فرمول 1 انگلیس چگونه است؟

فرمول 1 انگلیس چگونه است؟

فرمول یک انگلیس در پیست سیلوراستون به مسافت 5 هزار و 891 کیلومتر و با 18 پیچ برگزار می شود. این پیست در نزدیکی روستاهای تاوسستر، سیلورستون و وایتلبری شهر نورث همپتون شایر انگلستان قرار دارد. این هفتاد و سومین بار بود که گرندپری بریتانیا برگزار می‌ شد و مسابقه دو هفته پس از گرندپری کانادا و قبل از گرندپری اتریش برگزار شد.

این پیست مسیرهای مستقیم زیادی دارد که برای رانندگان فرصت سبقت گرفتن را در طول مسابقه فراهم می کند. شروع فرمول 1 انگلیس همیشه با جذابیت هایی در همان اولین پیچ همراه است. البته این جذابیت ها گاهی همراه با تصادفات و برخورد ماشین ها با یکدیگر است که امسال نیز شروع پرحادثه فرمول یک انگلیس با برخورد چند ماشین با هم و تصادف شدید گوانیو ژو راننده چینی تیم آلفارومئو همراه بود که خوشبختانه او در این تصادف آسیبی جدی ندید. مطالعه متن قهرمان فرمول یک نیز به شما توصیه می شود.

 فرمول 1 انگلیس چه قوانینی دارد؟

فرمول 1 انگلیس چه قوانینی دارد؟

در واقع کاربرد واژه فرمول در مورد این مسابقات به معنی قوانینی است که باید توسط تمام تیم های شرکت کننده رعایت شود. بسیاری از قوانین این مسابقات در تمام گرندپری ها یکی است و نمی توان قانون خاص و جدایی برای برگزاری مسابقه در این پیست در نظر گرفت. به طور کلی هر گرندپری امتیاز جداگانه ای برای رانندگان و تیم ها دارد که در مجموع مسابقات یک سال، این امتیازات جمع می شوند و در دو بخش رانندگان و تیم سازنده اتومبیل اعلام می شوند. رانندگان این مسابقات باید مدرک ویژه رانندگی برای شرکت در این مسابقات را داشته باشند و برای کسب آمادگی برای حضور در این مسابقات تمرین های سخت ذهنی و بدنی دارند.

پر افتخار ترین رانندگان فرمول 1 انگلیس کدامند؟

رکورددار بیشترین پیروزی در این پیست، در اختیار تیم فراری است که تا قبل از فرمول یک انگلیس 2022 تعداد این پیروزی 16 بار بود و با برد کارلوس ساینز به 17 رسید. پس از آن تیم مک لارن با 14 برد قرار دارد. از آغاز این مسابقات، تا کنون در حدود 17 راننده توانسته اند بیشتر از یک بار در فرمول 1 انگلیس به مقام اول برسند، از بین این تعداد راننده چند نفر آن ها انگلیسی بوده اند که در حال حاضر لوئیس همیلتون رکورددار و پرافتخارترین راننده ها است. بهترین راننده فرمول یک نیز در سایت بررسی شده است.

لوئیس همیلتون

به طور قطع لوئیس همیلتون بزرگ ترین راننده فرمول یک انگلیس است. این راننده انگلیسی در سال 2019 رکورد جدیدی برای تعداد پیروزی در این گرندپری کسب کرد و در سال 2021 با کسب 8 برد، جایزه برنده گرندپری خانگی را با خود به خانه برد.

جیم کلارک

جیم کلارک دیگر راننده انگلیسی است که با تعداد 5 برد در فرمول 1 انگلیس تا سال 2019 رکورددار بیشترین تعداد برد در این گرندپری بود. او قبل از اینکه رکوردش توسط لوئیس همیلتون شکسته شود، 50 سال رکورددار بیشترین پیروزی در گرندپری بریتانیا بود.

آلن پروست

آلن پروست راننده فرانسوی فرمول 1، یکی دیگر از پرافتخارترین رانندگان فرمول 1 انگلیس است. او از نظر تعداد برد در این گرندپری بعد از جیم کلارک و لوئیس همیلتون قرار دارد. این راننده در سال های فعالیت خود در تیم های مک لارن، رنو، فراری و ویلیامز حضور داشته است.

پخش زنده فرمول 1 انگلیس

پخش زنده فرمول 1 انگلیس

پخش زنده این برنامه در روز برگزاری اش، در شبکه ورزش و سایت تلوبیون و سایت هایی مانند آپارات پخش شده است. سایر مسابقات فرمول 1 را با اطلاع از زمان برگزاری می توانید به صورت زنده از این شبکه ها ببینید.

جوایز فرمول 1 انگلیس چیست؟

به برنده مسابقات اتومبیلرانی فرمول یک انگلیس، جام طلا تعلق می گیرد و سپس به باشگاه اتومبیل سلطنتی بازگردانده می شود، جایی که به طور دائم در آن قرار دارد. این جام بزرگ و پرآذین نمونه ای از جام ویکتوریایی با دو دسته است و با ورق نازکی از نقره استرلینگ پوشیده شده است.

سوالات متداول

سوالات متداول

  1. برنده فرمول 1 انگلیس 2022 چه کسی بود؟

    امسال کارلوس ساینز با ماشین تیم فراری به مقام اول رسید. سرخیو پرز با ماشین تیم ردبول دوم شد و لوئیس همیلتون با ماشین مرسدس به مقام سوم رسید.

  2. پیست فرمول 1 انگلیس چه نام دارد؟

    پیست فرمول 1 انگلیس سیلوراستون نام دارد و طول مسیر رانندگی در این پیست 5891 کیلومتر است و 18 پیچ دارد.

  3. پر افتخارترین رانندگان فرمول 1 انگلیس چه کسانی هستند؟

    لوئیس همیلتون، جیم کلارک، آلن پروست از پرافتخارترین ها در این زمینه هستند.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا