نقد مستند زندگی فیلیپ اتانسیلن به همراه آشنایی با زندگی وی

در این مطلب قصد داریم یکی از رانندگان فرمول یک مسابقات اتومبیل رانی به نام فیلیپ اتانسیلن برای شما معرفی کنیم. این بازیکن اتومبیلرانی در طول مدت حضورش در مسابقات ملی و بین المللی پیروزی های زیادی را به دست آورده است و چندین جایزه معتبر را از آن خود کرده است. به همین خاطر برای بسیاری از علاقه‌ مندان به مسابقات رالی چهره‌ ای شناخته ‌شده و معروف می باشد و افراد زیادی به دنبال اطلاعات در رابطه با بیوگرافی فیلیپ اتانسیلن و افتخارات و قهرمانی های او هستند. در ادامه این مطلب به طور مختصر اطلاعاتی در رابطه با زندگی و فعالیت های ورزشی این بازیکن ارائه خواهیم کرد که برای آشنایی شما با این بازیکن مفید خواهد بود.

معرفی فیلیپ اتانسیلن

معرفی فیلیپ اتانسیلن

فیلیپ اتانسلین یکی از رانندگان پر افتخار فرمول یک مسابقات اتومبیل رانی در جهان می باشد که در ۲۸ دسامبر سال ۱۸۹۶ در شهر نرماندی فرانسه متولد شده است. حرفه اصلی این راننده تجارت بود و در مواقع بیکاری و برای سرگرمی به رانندگی در پیست های رانندگی می پرداخت. تا اینکه به مناسبت جشن تولد پسرش یک ماشین مسابقه خرید و به مدت دو سال به صورت تفریحی با این ماشین رانندگی می کرد. بعد از این مدت او تصمیم گرفت در مسابقات رالی محلی شرکت کند و در اولین تجربه حضورش در مسابقه با خودروی بوگاتی شخصی اش موفق به پیروزی و کسب جایزه شد.

در ادامه او در بسیاری از مسابقات ملی فرانسه شرکت کرد و به پیروزی های بسیاری دست یافت. تا اینکه او برای اولین بار در سال ۱۹۵۰ به مسابقه در سطح بین المللی در کشور ایتالیا شرکت کرد و موفق به کسب عنوان پنجم در مسابقه جایزه بزرگ ایتالیا شد. آخرین مسابقه او در سال ۱۹۵۳ در گرند پری روئن صورت گرفت و پس از این بازی از دنیای اتومبیلرانی خداحافظی کرد و تصمیم گرفت خود را بازنشسته کند. در این زمان دولت فرانسه به پاس قدردانی و سپاس از تلاش ها و زحمت های او در ورزش اتومبیلرانی فرانسه که حدود چهار دهه فعالیت داشت نشان لژیون افتخار را او اعطا کرد.

فیلیپ اتانسیلن چه افتخاراتی در مسابقات اتومبیل رانی دارد؟

فیلیپ اتانسیلن از سال ۱۹۲۹ به صورت رسمی در مسابقات حرفه ای اتومبیلرانی شرکت کرد و حدود چهاردهه در مسابقات مختلف اتومبیلرانی حضور می یافت. در طی این سال ها به پیروزی ها و جوایز زیادی دست یافت و چندین بار در جایگاه اول قهرمانی قرار گرفت. بخشی از افتخارات فیلیپ اتانسیلن شامل جایزه بزرگی الجزایر در سال ۱۹۲۹، جایزه بزرگ فرانسه در سال ۱۹۳۰، جایزه بزرگ دی دیپ در سال ۱۹۳۱، جایزه بزرگ پائو در سال ۱۹۳۰، جایزه بزرگ بریتانیا در سال ۱۹۵۰ و جایزه بزرگ فرانسه در سال ۱۹۵۲ بوده است.

همچنین در آخرین سال حضورش به عنوان راننده و پس از اعلام بازنشستگی از سوی مقامات دولت فرانسه مورد تقدیر و قدردانی در قرار گرفت و نشان افتخاری به پاس تشکر به او اعطا شد. برای اطلاع از تمامی جوایز این راننده می توانید به صفحه فیلیپ اتانسیلن ویکی پدیا وارد شوید و لیست جوایز و پیروزی های او را مطالعه کنید. افتخارات ریچارد اتوود و جری آنسر جونیور نیز توسط تیم بت سایت بررسی شده است.

این راننده عضو کدام تیم است؟

این راننده عضو کدام تیم است؟

فیلیپ اتانسیلن در سال‌های اولیه حضور در مسابقات فرانسه با خودروی شخصی و به صورت خصوصی در مسابقات حضور پیدا می ‌کرد. اما پس از چندین دوره حضور و کسب پیروزی های مختلف مورد توجه تیم های مطرح فرانسوی قرار گرفت و برای اولین بار با تیم هاتالبوت قرارداد همکاری امضا کرد. پس از چندین دوره همکاری با این تیم او عضو تیم لاگو شد و به عنوان بازیکن این تیم در مسابقات شرکت می کرد. آخرین تیمی که این راننده به عضویت آن درآمد تیم مازراتی بود و به همراه این تیم به پیروزی های زیادی دست یافت.

عکس های این اتومبیل ران را در کجا مشاهده کنیم؟

برای مشاهده عکس فیلیپ اتانسیلن می توانید به نشریات و مجلات ورزشی و همچنین سایت های مختلف گوگل مراجعه کنید. در این منابع عکس های زیادی از این بازیکن از حضورش در مسابقات و همچنین در مصاحبه های خبری ثبت شده است. با جستجوی نام او می توانید این عکس ها را مشاهده کنید.

علت فوت فیلیپ اتانسیلن چه بود؟

این راننده حرفه ای فرمول یک مسابقات اتومبیلرانی پس از سال‌ ها فعالیت در مسابقات مختلف چه در سطح ملی و چه در سطح بین المللی بالاخره در سن ۸۴ سالگی یعنی در ۱۳ اکتبر سال ۱۹۸۱ به علت کهولت سن درگذشت و او را در شهر  نوی – سور- سن  دفن کردند.

سوالات متداول

سوالات متداول

 1. آیا فیلیپ اتانسیلن فرمول ۱ امتیاز کسب کرده است؟

  این راننده با حضور در مسابقات فرمول یک ۳ امتیاز به نام خود ثبت کرده است.

 2. این بازیکن در طول دوران حرفه ای عضو چه تیم هایی بوده است؟

  فیلیپ اتانسیلن عضو تیم‌های لاگو، تالبوت، مازراتی بوده است.

 3. فیلیپ اتانسیلن زاده کدام شهر می باشد؟

  فیلیپ در شهر نرماندی فرانسه متولد شده است.

 4. این راننده اتومبیلرانی چه جوایزی کسب کرده است؟

  فلیپ اتانسیلن موفق به کسب جایزه بزرگ انگلیس در سال ۱۹۵۰ و جایزه بزرگ فرانسه در سال ۱۹۵۲ شده است.

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا