آشنایی با یکی از نوستالژی ترین قهرمانان فرمول یک یعنی فرد آقاباشیان

مسابقات فرمول یک که به اختصار «F1» نوشته می‌شود، به مسابقات اتومبیل‌ رانی جایزه بزرگ نیز مشهور است. بالاترین رده از مسابقات بین‌المللی خودروها چرخ‌ باز می باشد که توسط فدراسیون بین‌ المللی اتومبیل‌ رانی سازمان‌ دهی و برگزار می‌ شود. این مسابقات، همچنین یک رویداد مهم تلویزیونی به حساب می آیند که میلیون‌ ها نفر از بیش از ۲۰۰ کشور جهان آن را به صورت زنده تماشا می‌ کنند. خودروها با سرعتی تا ۳۵۰ کیلومتر در ساعت (حدود ۲۲۰ مایل در ساعت) با هم مسابقه می‌ دهند. از جمله رانندگان سابق این مسابقات می توان به فرد آقاباشیان اشاره کرد. در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر در مورد این راننده فرمول یک اطلاعات بدست آورید.

فرد آقاباشیان کیست؟

فرد آقاباشیان کیست؟

فرد آقاباشیان در ۲۱اوت سال ۱۹۱۳ در مودستو کالیفرنیا به دنیا آمد. او اصالتا ارمنی تبار و اهل ایالات متحده آمریکا بود. این‌ فرد را می توان یکی از رانندگان اسبق و با سابقه مسابقات فرمول یک دانست. او در طول سال ها فعالیت خود به عنوان راننده فرمول یک، در مسابقات زیادی شرکت کرد و توانست نام خود را در ذهن بسیاری از علاقه مندان به این رشته ثبت کند. به طوری که با گذشت زمان زیادی از درگذشت او هنوز هم نام او جزو بهترین ها این رشته به زبان آورده می شود. او در ۱۳اکتبر سال ۱۹۸۹ در شهر آلامو کالیفرنیا درگذشت.

فرد آقاباشیان تا کنون چه افتخاراتی کسب کرده است؟

فرد آقاباشیان یکی از رانندگان با سابقه و قدیمی در رشته فرمول یک بوده است که علی رغم تعداد مسابقات زیادی که در آن ها شرکت کرد نتوانست موفقیت چشم گیری داشته باشد. او از سال ها ۱۹۵۰تا ۱۹۵۸ جزو رانندگان فرمول یک بود اما در طی این سال ها قهرمانی و پیروزی برای او به ثبت نرسیده است. اما نام او همواره جزو یکی از با سابقه ترین رانندگان این مسابقات بوده است و نام او برای بسیاری از طرفداران و هواداران مسابقات فرمول یک، نامی آشنا و شناخته شده است.

این راننده عضو کدام تیم است؟

این راننده عضو کدام تیم است؟

فرد جزو بهترین و با سابقه ترین رانندگان به شمار می آید. او در طول زندگی حرفه ای خود توانسته جزو بهترین ها در این رشته باشد. فرد آقاباشیان از سال ها ۱۹۵۰تا سال ۱۹۵۸ در زمینه فرمول یک به عنوان راننده در مسابقات جایزه بزرگ دنیا شرکت داشته است. او در طول دوران رانندگیش در تیم ها مازراتی و کریس کرفت عضویت داشته است. جایزه مسابقات فرمول یک نیز در سایت قرار داده شده است.

عکس های این راننده را در کجا مشاهده کنیم؟

فرد آقاباشیان به عنوان یکی از رانندگان فرمول یک شناخته می شود که در بین سال های ۱۹۵۰تا۱۹۵۸ در این زمینه فعالیت داشته است. بسیاری از مشتاقان و علاقه مندان فرمول یک می توانند برای مشاهده عکس ها او با یک سرچ کوچک در گوگل، به عکس هایش دسترسی پیدا کنند وعکس ها این راننده نام آشنای فرمول یک را مشاهده کنند. همچنین از طریق فن پیج ها او در اینستاگرام نیز عکس ها بیشتری از او قابل مشاهده است. عکس های ژان آلسی و ژائومه آلگرسوآری نیز در سایت قرار داده شده است.

پیج اینستاگرام فرد آقاباشیان را چگونه پیدا کنیم؟

آقاباشیان در سال ۱۹۸۹میلادی درگذشته است و پیج اینستاگرامی اختصاصی برای او به ثبت نرسیده است. اما بسیاری از علاقه مندان به مسابقات فرمول یک و طرفداران او پیج ها به عنوان فن با نام او ایجاد کرده اند که شما با جستجو در اینستا می توانید به بسیاری از فن پیج ها او دسترسی پیدا کنید.

سوالات متداول

سوالات متداول

 1. فرد آقاباشیان اهل کدام کشور بوده است؟

  فرد آقاباشیان در کالیفرنیا به دنیا آمده است و اصالتا ارمنی تبار و اهل ایالات متحده آمریکا بوده است. او را می توان به عنوان یکی از رانندگان باسابقه مسابقات فرمول یک دانست.

 2. فرد آقاباشیان در چه سال هایی به عنوان راننده فرمول یک فعالیت داشته است؟

  فرد آقاباشیان از رانندگان قدیمی در مسابقات فرمول یک جهان است و جزو با سابقه ترین و قدیمی ترین رانندگان جایزه بزرگ دنیا شناخته می شود. او در سال های ۱۹۵۰ تا۱۹۵۸ در مسابقات جایزه بزرگ اتوموبیل رانی جهان، شرکت داشته است و تنها ۸سال در این زمینه فعالیت کرده است.

 3. عکس های فرد آقاباشیان را در کجا می توانیم مشاهده کنیم؟

  آقاباشیان به عنوان یکی از رانندگان فرمول یک جهان شناخته شده است و جزو با سابقه ترین رانندگان به شمار می آید و شما از طریق گوگل پلی و جستجو نام او در گوگل می توانید به عکس ها فراوانی از این‌ فرد دسترسی پیدا کنید و عکس ها این راننده نام آشنای فرمول یک را ببینید.

 4. آدرس پیج اینستاگرام فرد آقاباشیان چیست؟

  پیج اینستاگرام برای فرد آقاباشیان به ثبت نرسیده است و اطلاعات خاصی در این زمینه وجود ندارد ولی بسیاری از طرفداران فرد به صورت فن پیج برای او در اینستاگرام پیج هایی ایجاد کرده اند.

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا