بازی فکری اتللو چگونه است؟ آموزش حرفه ای شدن در این بازی

بازی فکری اتللو یک بازی فکری رقابتی می باشد که روی یک صفحه زرد انجام می شود در کل بازی هایی که روی یک صفحه از پیش مشخص شده انجام می شود. بازی تخته یا بردگیم می گویند، این بازی برای اولین بار توسط گورو هاسگاوا در سال ۲۰۰۷ به بازار عرضه شد، اما این بازی در سال ۱۸۸۳ ساخته شده بود این بازی سبب ایجاد مهارت فکری و ذهنی می شود و مخصوصا برای کودکان بسیار عالی است، این بازی در سایز های مختلف در ابعاد ۸×۸ و ۶×۶ قطعه وجود دارد.

آموزش بازی فکری اتللو

بازی فکری اتللو چگونه است؟

در بازی اتللو یک صفحه ۶۴ تایی یا ۳۶ تایی است که به همان اندازه نیز مهره وجود دارد به این مهره ها به اصطلاح دیسک می گویند، دیسک ها دو رو می باشند یک رویش تیره و روی دیگر آن روشن است، هر کدام از این رنگ ها مختص یک بازیکن است، در طول بازی باید هر کدام از بازیکنان تمام تلاشش را بکند تا دیسک‌ های حریف مقابلش را محاصره کند و پس از محاصره کردن دیسک حریف می تواند آن را برگرداند تا با دیسک های خودش همرنگ شود به این کار در بازی اتللو تصاحب دیسک حریف می گویند و این بازی در کل روی محور تصاحب دیسک ها می چرخد.

آموزش بازی فکری اتللو

این بازی به صورت دونفره انجام می شود و بازیکنان با محاسبه و تصاحب مهره های همدیگر می توانند برنده بازی شوند، ابتدا برای شروع چهار مهره در وسط صفحه به صورت ضربدری قرار می گیرد مهره تیره بازی را آغاز می کند و هر یک از دو بازیکن به نوبت یک حرکت انجام می‌ دهند تا جایی که یک یا چند مهره حریف را محاصره کند انجام حرکت یعنی همان گذاشتن یک مهره جدید از طرف رنگ خودمان چینش این مهره ها می تواند در چند راستای افقی و عمودی و مورب صورت بگیرد وقتی همه صفحه پر شود و هیچ کدام از رنگ ها نتواند حرکتی داشته باشد بازی به پایان می‌ رسد و آن بازیکنی که مهره های بیشتری روی صفحه دارد برنده بازی می باشد.

آیا نرم افزار بازی فکری اتللو هم وجود دارد؟

برای بازی اتللو نرم‌ افزاری نیز ساخته شده است تا علاقه مندان به این بازی بتوانند در تلفن همراه خود نیز به این بازی بپردازند شما نیز اگر علاقه مند به بازی اتللو می باشید می توانید در گوشی تلفن همراه خود نرم‌ افزار بازی اتللو را نصب کرده و در آن به مسابقه آنلاین و یا دو نفره با یه هم گروهی نزدیک بپردازید و لذت ببرید.

محتویات بازی فکری اتللو چیست؟

محتویات بازی فکری اتللو دارای یک صفحه می باشد که معمولاً شصت و چهار تایی یا سی و شش تایی است، زیرا این بازی در دو سایز ساخته شده است که یکی از آنها شش در شش و دیگری هشت در هشت می باشد، همچنین به تعداد حفره هایی که در روی صفحه است مهره نیز وجود دارد که اسم این مهره ها در بازی اتللو به اصطلاح دیسک می باشد.

محتویات بازی فکری اتللو

عکس بازی فکری اتللو

برای دیدن عکس بازی فکری اتللو می‌ توان در مرورگر تلفن همراه نام این بازی را سرچ کرد و سپس عکس های مدل های گوناگون این بازی را مشاهده کرد، همچنین نیز می توان با دستورالعمل های بازی آشنا شد، حتی فیلم توضیح و تفسیر این بازی در اینترنت موجود است که با یادگیری آسان تر شما کمک می کند.

قیمت خرید بازی فکری اتللو چقدر است؟

برای پیدا کردن بازی فکری اتللو می‌ توانیم به بازار و اسباب بازی فروشی ها مراجعه کنیم همچنین می توانیم از طریق آنلاین شاپ ها نیز این بازی را تهیه کنیم. شما نیز می توانید با جستجو کردن نام بازی اتللو این بازی را پیدا کرده و آن را خریداری نمایید و در کنار خانواده و دوستان از این بازی استفاده کرده و لذت ببرید.

این بازی برای کدام رنج سنی مناسب است؟

اتللو یک بازی فکری است که برای رنج سنی کودکان بالای ۸ سال و حتی بزرگسالان مناسب می باشد، این بازی فکری کودک را به تفکر وا می دارد تا راه حل هایی برای برنده شدن در بازی پیدا کند اتللو باعث رشد مهارت تفکر استراتژیک و افزایش خلاقیت و تقویت حافظه در کودک می شود.

تعداد نفرات بازی فکری اتللو باید چقدر باشد؟

تعداد نفراتی که در یک بازی اتللو می توانند حضور داشته باشند دو بازیکن می باشند که با دو رنگ مختلف که در این بازی وجود دارد نسبت به گذاشتن مهره اقدام میکنند، این بازی یک بازی دو نفره است اما اگر تعداد بالایی هستید و علاقمند به بازی کردن با اتللو هستید می‌ توانید به صورت نوبتی از این بازی استفاده کنید و لذت ببرید.

زمان این بازی چقدر است؟

زمان این بازی بسته و حرکت های شما متغیر است اما حدوداً بین ۱۰ تا ۳۰ دقیقه بازه زمانی این بازی می باشد.

قوانین این بازی چیست؟

قوانین بازی برای هر دو سایز ۸×۸ و ۶×۶ یکسان است، قرار دادن دیسک در صفحه به صورت نوبتی انجام می شود در صورتی که یکی از بازیکنان در نوبتش مکانی برای محاصره حریف پیدا نکرد و توانایی محصور کردن حتی یک دیسک را نداشت باید بازی را به حریف واگذار کند اما بازی همچنان ادامه خواهد داشت تا وقتی امکان محصور کردن دیسک حریف برای او ایجاد شود، دیسک ها را تنها در محلی قرار دهید که دیسکی از حریف محاصره شود، خط محاصره می تواند به صورت های عمودی افقی و مورب و یا هر سه مدل باشد و حتی گاهی امکان دارد بازی قبل از پرشدن ۶۴ قطعه به پایان برسد.

سوالات متداول

تعداد بازیکنان در بازی فکری اتللو باید چقدر باشد؟

این بازی یک بازی دو نفره است و شرکت کنندگانی که می توانند در آن حضور داشته باشند دو نفر می باشند.

بازی فکری اتللو برای چه سنی مناسب است؟

بازی اتللو برای رنج سنی کودکان هشت سال به بالا و بزرگسالان مناسب می باشد.

نرم افزار اتللو موجود است؟

به تازگی نرم افزار اتللو برای نسخه های ios و اندروید ساخته شده است، شما اگر علاقمند به بازی اتللو می باشید می توانید از نرم‌ افزار آن نیز استفاده کنید.

قیمت بازی اتللو چقدر است؟

قیمت این بازی در سایت های مختلف متفاوت است.

Rate this post

mrpool

محقق دیجیتال مارکتینگ هستم. به مدت 12 سال است که زمینه تولید محتوا و ارائه اخبار جدید فعالیت می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا