بیوگرافی جیووانا آماتی راننده ایتالیایی فرمول 1

مسابقات فرمول یک که به اختصار «F1» نوشته می‌ شود، همچنین به مسابقات اتومبیل‌ رانی جایزه بزرگ نیز مشهور است. بالاترین رده از مسابقات بین‌ المللی خودرو های چرخ‌ باز می باشد که توسط فدراسیون بین‌ المللی اتومبیل‌ رانی سازمان‌ دهی و برگزار می‌ شود. این مسابقات همچنین یک رویداد مهم تلویزیونی به حساب می آیند که میلیون‌ ها نفر از بیش از ۲۰۰ کشور جهان آن را به صورت زنده تماشا می‌ کنند. خودروها با سرعتی تا ۳۵۰ کیلومتر در ساعت، با هم مسابقه می‌ دهند. از جمله رانندگان سابق این مسابقات که زمانی بهترین راننده فرمول یک بود؛ می توان به جیووانا آماتی اشاره کرد. در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر در مورد این راننده فرمول یک اطلاعات بدست آورید.

معرفی جیووانا آماتی

معرفی جیووانا آماتی

جیووانا آماتی یکی از رانندگان سرشناس مسابقات فرمول یک و قهرمان فرمول یک می باشد. او در تاریخ ۲۰ ژوئیهٔ ۱۹۵۹ در رم به دنیا آمد، این رانندهٔ سابق مسابقات اتومبیل‌ رانی فرمول یک اهل ایتالیا است. او را می توان یکی از واپسین راننده‌ ها زن دانست که در مسابقات قهرمانی فرمول یک جهان شرکت کرده‌است. او مانند بسیاری از رانندگان تاریخ فرمول یک از خانواده‌ای فوق‌العاده ثروتمند بود و توانسته بود مسیر شغلی خود را در اشکال مختلف موتوراسپرت دنبال کند. این فرد در سال ۱۹۷۸ توسط اشخاصی ربوده شد و خانواده اش با پرداخت ۸۰۰ میلیون لیره توانستند او را نجات دهند. این راننده فعالیت حرفه ای خودش را در مسابقات فرمول یک Abarth شروع کرد. در سال ۱۹۸۷ وارد مسابقات فرمول ۳۰۰۰ شد اما زیاد موفق عمل نکرد. در سال ۱۹۸۹ به کشور ژاپن رفت و مجددا در سال ۱۹۹۰ به اروپا بازگشت تا بتواند موفقیت ها بیشتری کسب کند.

جیووانا آماتی چه افتخاراتی در مسابقات اتومبیل رانی دارد؟

یکی از بدترین تلاش ها زنان برای رسیدن به فرمول یک متعلق به جیووانا آماتی ایتالیایی است. اولین تجربه او در فرمول یک با تیم بنتون بود که خیلی ها معتقد بودند دلیل این رانندگی رابطه عاشقانه بین او و مدیر تیم است. پس از ناتوانی در دور تعیین خط مکزیک و برزیل او اخراج و دیمون هیل جانشینش شد. در سال 1992 جیووانا آماتی، راننده مسابقه ایتالیایی وارد سه جایزه بزرگ شد اما نتوانست به جایزه ای دست پیدا کند. اگر بگوییم آماتی فرصت آن را نداشت تا نشان دهد چه کارهایی می‌تواند انجام دهد، کاملاً درست است. تصور اینکه کسی با یک چنین خودروی به درد نخوری چیز زیادی از خودش نشان دهد، خیلی دشوار است. به علاوه یک فرصت سه مسابقه‌ ای، حتی با استاندارد ها امروزی هم قابلیت‌ ها فرد را نشان نمی‌ دهد.

این راننده عضو کدام تیم است؟

این راننده عضو کدام تیم است؟

این خانم مسابقات زیادی انجام داده است و در زمان خودش جز یکی از رانندگان معروف بوده است. آماتی جزو آخرین رانندگان زن در فرمول یک به شمار می آید. او در طول دوران رانندگیش عضویت تیم بنتون و برابام را بر عهده داشته است. او به عنوان یکی از بدترین رانندگان فرمول یک نیز شناخته می شود.

عکس های این اتومبیل ران را در کجا مشاهده کنیم؟

جیووانا آماتی به عنوان یکی از رانندگان فرمول یک شناخته می شود که از سال ۱۹۹۲ نخستین فعالیت ها خود را در این زمینه آغاز کرده است. بسیاری از مشتاقان و علاقه مندان فرمول یک می توانند برای مشاهده عکس ها او با یک سرچ کوچک در گوگل، به عکس های این شخص دسترسی پیدا کنند وعکس ها این راننده زن فرمول یک را مشاهده کنند.

آدرس پیج جیووانا آماتی در اینستاگرام چه می باشد؟

جیووانا آماتی در سال ۱۹۹۲میلادی فعالیت خود را در رشته فرمول یک آغاز کرده است و اکنون ۶۲سال سن دارد ولی هیچ پیج اینستاگرامی اختصاصی برای او به ثبت نرسیده است . بسیاری از علاقه مندان به مسابقات فرمول یک و طرفداران او پیج هایی به عنوان فن با نام او ایجاد کرده اند که شما با جستجو در اینستاگرام می توانید به بسیاری از فن پیج های این خانم دسترسی پیدا کنید.

سوالات متداول

سوالات متداول

 1. جیووانا آماتی اهل کدام کشور بوده است؟

  جیووانا آماتی در رم ایتالیا به دنیا آمده است و ایتالیایی است. او را می توان به عنوان یکی از رانندگان با سابقه مسابقات فرمول یک و جزو واپسین رانندگان زن این مسابقات است.

 2. جیووانا آماتی از چه خانواده ایست؟

  جیووانا آماتی مانند بسیاری از رانندگان تاریخ فرمول یک، از خانواده‌ای فوق‌العاده ثروتمند بود و توانسته بود مسیر شغلی خود را در اشکال مختلف موتوراسپرت دنبال کند.

 3. جیووانا آماتی در چه سالی به دنیا آمده است؟

  جیووانا آماتی در تاریخ ۲۰ ژوئیهٔ ۱۹۵۹ در رم به دنیا آمد.

 4. جیووانا آماتی در طول سال های فعالیتش جز چه تیم هابی بوده است؟

  جیووانا در طول دوران رانندگیش عضویت تیم بنتون و برابام را بر عهده داشته است.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا