ژان-لویی اشلسر چرا پس از قهرمانی منتقد مسابقات فرمول یک شد؟

مسابقات فرمول یک که به مسابقات اتومبیل‌ رانی جایزه بزرگ نیز مشهور است، بالاترین رده از مسابقات بین‌ المللی خودروها چرخ‌ باز می باشد که توسط فدراسیون بین‌المللی اتومبیل‌ رانی سازمان‌ دهی و برگزار می‌شود. در این مسابقات خودروها با سرعتی تا ۳۵۰ کیلومتر در ساعت (حدود ۲۲۰ مایل در ساعت) با هم مسابقه می‌ دهند. از جمله رانندگان سابق این مسابقات می توان به ژان-لویی اشلسر اشاره کرد. در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر در مورد این راننده فرمول یک اطلاعات بدست آورید.

ژان-لویی اشلسر کیست؟

ژان-لویی اشلسر کیست؟

ژان لویی اشلسر در ۱۲سپتامبر سال ۱۹۴۸در شهر نانسی کشور فرانسه متولد شد. او راننده سابق مسابقات اتومبیل رانی فرمول یک است که در فصل ۱۹۸۳ و دوباره در فصل ۱۹۸۸ در مجموع در دو گرند پری از مسابقات جهانی فرمول یک شرکت کرد، اما موفق به کسب هیچ امتیازی نشد. اولین ورود به مسابقات فرمول یک مربوط می شود به جایزه بزرگ فرانسه ۱۹۸۳ و آخرین ورود او نیز در جایزه بزرگ ایتالیا ۱۹۸۸ بوده است. شلسر قبل از بازگشت به فرانسه برای تحصیل و گذراندن دوره خدمت سربازی در مراکش بزرگ شد. در سال 1982 او از فرمول سه به فرمول دو منتقل شد ، اما موفقیت آمیز نبود.

با این وجود، ژان-لویی اشلسر در حالی که به مسابقه اتومبیل ها اسپرت و اتومبیل ها تورگردانی ادامه می داد، در سال 1983 به فرمول یک نقل مکان کرد و توانست به عنوان راننده فرمول یک فعالیتش را آغاز کند. در حقیقت فعالیت ها حرفه ای او به عنوان راننده فرمول یک از سال ۱۹۸۳تاسال ۱۹۸۸بوده است. ژان لویی را می توان یک راننده مسابقه فرانسوی با تجربه در مسابقات مدار و تجمع بین کشوری دانست . او در طول دوران فعالیت حرفه ای خود در تیم های رم ریسینگ و ویلیامز عضویت داشته است. وی به خاطر بردها خود در مسابقات مختلف شناخته شده است. او برادرزاده جو شلسر، راننده سابق فرمول یک است. ژان لوئی تلاش کرد دو مسابقه فرمول یک را با فاصله 5 سال انجام دهد و بیشترین شهرت او برای شرکت در مسابقات جایزه بزرگ 1988 بوده است. بیوگرافی کیث اندروز و جیمی استوارت نیز در سایت بررسی شده است.

مهم ترین افتخارات ژان-لویی اشلسر کدامند؟

ژان-لویی اشلسر اگرچه در مسابقات زیاد شرکت کرد ولی نتوانست مقام و سکویی را از آن خود کند. او توانست تجربیات زیاد در مسابقات رالی و فرمول یک کسب کند. از مهم ترین افتخارات ژان لویی اشلسر می توان به برنده شدن و کسب مقام اول در رقابت ها رالی اشاره کرد. این راننده فرانسوی و کهنه کار قهرمان ششمین دوره رالی صحرا در ابوظبی امارات شد. همچنین در دومین روز رقابت ها رالی صحرا در آفریقا که یک مسافت587 کیلومتر را در کشور مراکش در بر میگرفت ژان لویی اشلسر فرانسوی توانست در مکان اول قرار بگیرد. افتخارات بهترین راننده فرمول یک نیز در سایت بررسی شده است.

فیلم مسابقات ژان-لویی اشلسر را در کجا ببینیم؟

فیلم مسابقات ژان-لویی اشلسر را در کجا ببینیم؟

ژان لویی یکی از سرشناس ترین و قدیمی ترین رانندگان رالی است که در مسابقات فرمول یک زیادی شرکت کرده است و تجربیات زیادی در مسیر مسابقات کسب کرده است. علاقه مندان به مسابقات جایزه بزرگ، فیلم ها مسابقات او را می توانند از کانال های اجتماعی مانند یوتیوب و آپارات و یا با یک سرچ در گوگل مشاهده کنند.

عکس های این اتومبیل ران را در کجا مشاهده کنیم؟

ژان-لویی اشلسر به عنوان یکی از رانندگان فرمول یک جهان شناخته شده است و جزو با سابقه ترین رانندگان به شمار می آید. شما از طریق گوگل پلی و جستجو نام او در گوگل می توانید به عکس ها فراوانی از او دسترسی پیدا کنید و عکس ها این راننده نام آشنای فرمول یک را ببینید.

آیا ژان-لویی اشلسر فوت کرده است؟

ژان لویی اشلسر راننده کهنه کار و با تجربه فرانسوی است که در سال ۱۹۴۸ در فرانسه متولد شد و در مسابقات زیادی شرکت کرد و نام آشنای دنیای رالی و فرمول یک است. تاکنون اطلاعات دقیقی از مرگ او به دست ما نرسیده است.

سوالات متداول

سوالات متداول

 1. ژان-لویی اشلسر در چه سالی و در کجا به دنیا آمد؟

  ژان-لویی اشلسر در ۱۲سپتامبر سال ۱۹۴۸در شهر نانسی کشور فرانسه متولد شد.

 2. ژان-لویی اشلسر در چه دوره ای توانست قهرمان مسابقات رالی صحرایی شود؟

  ژان-لویی اشلسر این راننده فرانسوی و کهنه کار قهرمان ششمین دوره رالی صحرا در ابوظبی امارات شد.

 3. اولین ورود ژان لویی اشلسر به مسابقات جایزه بزرگ، در چه سالی بوده است؟

  اولین ورود ژان لویی اشلسر به مسابقات فرمول یک مربوط می شود به مسابقات جایزه بزرگ سال ۱۹۸۳ که در فرانسه برگزار شد.

 4. بیشترین شهرت ژان-لویی اشلسر مربوط به کدام مسابقات است؟

  ژان لوئی تلاش کرد دو مسابقه فرمول یک را با فاصله 5 سال انجام دهد و بیشترین شهرت او برای شرکت در مسابقات جایزه بزرگ 1988 بوده است.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا