شهرت جیمی استوارت به چه خاطر است؟ + آشنایی با حواشی این راننده

جیمی استوارت برادر بزرگ تر جکی استوارت راننده معروف سال های 1965 تا 1973 است که در این سال ها موفق به کسب سه عنوان قهرمانی جهان شد. جیمی در فصل 1953 در مجموع در یک گرندپری شرکت کرد که در تاریخ ۱۸ ژوئیهٔ در پیست سیلوراستون انگلستان برگزار شد. او در این مسابقه موفق به کسب هیچ امتیازی نشد. جیمی استوارت در چندین مسابقه فرمول یک غیر قهرمانی نیز شرکت کرد. او در سال 1931 در میلتون انگلستان به دنیا آمد و در ژانویه 2008 درگذشت.

او در طول سال هایی که در مسابقات اتومبیلرانی شرکت می کرد با ماشین جگوار خود چندین تصادف سخت داشت، تا اینکه در یکی از تصادف ها دست او به شدت شکست و دکترها به او گفته بودند که اگر دوباره دستش بشکند ممکن است آن را از دست بدهد. به او توصیه شد که در لمانز مسابقه ندهد، مصدومیت و تصادف او را متقاعد کرد که بازنشسته شود و در اداره نمایندگی جگوار، کسب و کار خانوادگی اش شریک شد. او در سال 1931 در میلتون انگلستان به دنیا آمد، مرگ جیمی استوارت در ژانویه 2008 و در سن 77 سالگی اتفاق افتاد.

بیوگرافی جیمی استوارت

بیوگرافی جیمی استوارت

جیمز رابرت معروف به جیمی استوارت (Jimmy Stewart) یک راننده مسابقه‌ ای بریتانیایی از اسکاتلند و برادر بزرگ تر جکی استوارت بود. او تنها در یک جایزه بزرگ قهرمانی فرمول یک جهان شرکت کرد و برای Ecurie Ecosse رانندگی کرد. این تیم یک تیم اتومبیلرانی اسکاتلندی بود که در نوامبر 1951 توسط یک راننده مسابقه دیوید موری و مکانیک ویلکی ویلکینسون تاسیس شد. مهم ترین دستاورد این تیم که Scotland Stable نام انگلیسی آن بود، برنده شدن در مسابقات 24 ساعته لمانز در سال 1956 و 1957 بود. این تیم همچنین در سه مسابقه فرمول یک شرکت کرد، خودروهای Ecurie Ecosse همیشه در رنگ متالیک آبی متمایز بودند.

برای رویداد سال 1953 فرمول 1، این تیم دو ماشین یک کوپر T20 برای جیمی استوارت و یک Connaught A Type جدید برای ایان استوارت وارد مسابقه کرد. متاسفانه هیچ یک از رانندگان مسابقه را تمام نکردند. جیمی در دور 79 از مسیر خارج شد و ایان با مشکلات موتور از دور مسابقه کنار رفت. آخرین حضور این تیم در فرمول یک در گرندپری بریتانیا در سال 1954 بود، پس از آن این تیم بر روی رویدادهای خودروهای اسپورت متمرکز شد.

جیمی استوارت این اتومبیل ران تا کنون چه افتخاراتی کسب کرده است؟

جیمی استوارت این اتومبیل ران تا کنون چه افتخاراتی کسب کرده است؟

پدر جیمی یکی از گاراژداران و نمایندگی های ماشین های جگوار بود و به جیمی اجازه می داد تا این ماشین ها را در جاده های پرپیچ و خم کنار دریاچه لوموند براند. رانندگی او در این جاده ها مورد توجه دیوید موری قرار گرفت و او به باب استوارت، پدر جیمی گفت که حاضر است جیمی را با یکی از جگوارهای جدید C-type برای فصل 1953 در Ecurie Ecosse استخدام کند. پس از این پیشنهاد او به بخشی جدایی ناپذیر از Ecurie Ecosse تبدیل شد و جگوار C-Type خود را به سه برد در تراکستون و شش سکو در چارترهال، ایبزلی، تراکستون و اسنترتون رساند. دو مقام چهارمی در اسنترتون (یکی جام لیون) و مقام ششمی در ایبزلی، جایزه امپراتوری بریتانیا در اولتون پارک و در یک مسابقه پشتیبانی در GP بریتانیا به افتخارات جیمی استوارت اضافه شد.

حضور در این تیم باعث شد تا او اولین مسابقه گرندپری خود را تجربه کند، او در مجموع همین یک بار در مسبقات جهانی فرمول 1 شرکت کرد. این مسابقه گرندپری بریتانیا در سال 1953 بود که در پیست سیلورستون انگلستان برگزار می شد. او در این مسابقه در دور 79 از 90 دور به دلیل خارج شدن از مسیر، بقیه مسابقه را از دست داد و امتیازی به دست نیاورد. افتخارات قهرمان فرمول یک نیز در سایت بررسی شده است.

فیلم مسابقات جیمی استوارت را در کجا ببینیم؟

از آنجا که از سال های مسابقه دادن او به عنوان راننده در اتومبیلرانی سال ها می گذرد و او در مسابقات جهانی نیز حضور کمی داشته است، پیدا کردن فیلم مسابقات جیمی استوارت کمی مشکل است.

تصاویر این اتومبیل ران را در کجا مشاهده کنیم؟

برای دیدن تصاویر و عکس های او می توانید نامش را در گوگل جستجو کنید. البته بهتر است برای دیدن عکس های او، نام انگلیسی اش را جستجو کنید زیرا در سایت های فارسی مطالب زیادی پیرامون بیوگرافی جیمی استوارت راننده دهه 50 میلادی، وجود ندارد. تصاویر ایان استوارت و بیل استون نیز در سایت قرار داده شده است.

سوالات متداول

سوالات متداول

  1. جیمی استوارت کیست؟

    جیمز رابرت معروف به جیمی استوارت (Jimmy Stewart) یک راننده مسابقه‌ ای بریتانیایی از اسکاتلند بود که تنها در یک جایزه بزرگ قهرمانی فرمول یک جهان شرکت کرد.

  2. جیمی استوارت چه نسبتی با جکی استوارت مشهور دارد؟

    جیمی استوارت برادر بزرگ تر جکی استوارت راننده معروف سال های 1965 تا 1973 است که در این سال ها موفق به کسب سه عنوان قهرمانی جهان شد.

  3. جیمی استوارت چند سال دارد؟

    او متولد سال 1931 است و در سال 2008 در سن 77 سالگی از دنیا رفته است.

5/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا