قهرمانی های بیل استون در چه سال هایی صورت گرفته است؟

در طول دهه 1950 و اوایل دهه 1960، تولیدکنندگان خصوصی از بریتانیا شروع به ظهور کردند و وارد مسابقات گرندپری در سراسر جهان شدند. نام هایی مانند لوتوس، کوپر، وانوال را حتما شنیده اید، شاید این ماشین ها و رانندگانشان روحیه ای آماتوری داشتند، اما در پیست مانند حرفه ای ها مسابقه می دادند. رانندگان آماتور بالای 50 سالی که اولین حضور خود را در این سال ها در مسابقات داشتند و با رد طرح های تیم های دیگر خود دست به طراحی و ساخت ماشین می زدند. بیل استون یکی از این رانندگان آماتور بالای 50 سال بود.

او یک راننده مسابقه‌ ای بریتانیایی بود که در سه گرندپری قهرمانی جهان در سال 1952 شرکت کرد. زمانی که مسابقات قهرمانی طبق قوانین فرمول دو اجرا می شد، او با ماشین ساخت خود با نام استون باترورث رانندگی می کرد. در آن زمان فرمول 2 اصطلاح مورد استفاده برای مسابقات قهرمانی جهان بود. قبل از شرکت در مسابقات جایزه بزرگ قهرمانی جهان، او یک خلبان آزمایشی بود و همچنین در مسابقات موتور سواری شرکت می کرد. او در فرمول سه به مسابقات چهار چرخ با کوپر-JAP روی آورد و سپس وارد رقابت های فرمول دو شد.

بیوگرافی بیل استون

بیوگرافی بیل استون

بیل استون (Bill Aston) به همراه آرچی باترورث سازنده ماشین استون باترورث بود، ماشینی که کاملا خوب مسابقه می داد، اما قابل اعتماد نبود. استون باترورث یک اتومبیل مسابقه ای برای فرمول دو از بریتانیا بود که در فصول 1952 و 1953 که مسابقات قهرمانی رانندگان جهان طبق مقررات فرمول دو اجرا می شد، در مسابقات شرکت کرد. این تیم در چهار جایزه بزرگ قهرمانی جهان شرکت کرد.

بیل استون در سال 1952 با همین ماشین در گرندپری آلمان وارد شد اما در دور دوم شکست خورد، در گرندپری ایتالیا او نتوانست از مرحله مقدماتی عبور کند. بیل استون در طول فصل 1953 به حضور در مسابقات ادامه داد، اما هرگز پول کافی برای توسعه برنامه به درستی وجود نداشت. یک مشکل عمده تامین سوخت این ماشین بود، استون باترورث گاهی با مشکل تمام شدن سوخت مواجه می شد و گاهی آتش می گرفت. هنگامی که مقررات جدید F1 در سال 1954 آمد، استون باترورث شرکت در مسابقات را متوقف کرد.

بیل استون در سال 1900 متولد شد و اولین مسابقه موتوری ثبت شده او در سال 1949 بود، وقتی که او 49 سال سن داشت. استون قبل از بازنشستگی، با یک مینی و یک جگوار تا 60 سالگی به رقابت پرداخت و در سال 1974 درگذشت. بیوگرافی مایک اسپنس و اسکات اسپید نیز در سایت بررسی شده است.

بیل استون این اتومبیل ران تا کنون چه افتخاراتی کسب کرده است؟

بیل استون این اتومبیل ران تا کنون چه افتخاراتی کسب کرده است؟

از افتخارات بیل استون ساخت ماشین استون باترورث (Aston Butterworth) بود که بیشتر به خاطر این پروژه مشهور شد، این ماشین هیچ ربطی به استون مارتین ندارد. او تصمیم به ساخت خودرویی برای فرمول دو گرفت، شاسی این اتومبیل یک کپی از کوپر فرمول دو بود که مجهز به یک موتور تخت چهار بود که توسط آرچی باترورث طراحی شده بود. این خودرو اولین حضور خود را در آوریل 1952 در جام لاوانت در گودوود انجام داد، که با رانندگی خود او هشتم شد. در ماه مه، ماشین دوم اضافه شد که توسط رابین مونتگومری چارینگتون هدایت می شد که بهترین پایان یعنی مقام سوم را برای تیم کسب کرد. می توانید برای کسب اطلاع بیشتر از ماشین استون باترورث و بیل استون ویکی پدیا را مطالعه کنید. افتخارات قهرمان فرمول یک نیز در بت سایت بررسی شده است.

فیلم مسابقات بیل استون را در کجا ببینیم؟

فیلم مسابقات بیل استون را در کجا ببینیم؟

فیلم مسابقات بیل استون را باید با جستجو در گوگل و یا یوتیوب پیدا کنید، برای این منظور می توانید این عبارت را به انگلیسی در قسمت جستجوی گوگل وارد کنید. در صورتی که از مسابقات او در دهه 50 فیلمی موجود باشد می توانید آن را ببینید.

تصاویر این اتومبیل ران را در کجا مشاهده کنیم؟

تصاویر این اتومبیل ران را در کجا مشاهده کنیم؟

از آنجا که او یکی از کسانی بود که علیرغم اینکه در مسابقات اتومبیلرانی مقام ها و رکورد هایی کسب نکرده است، اما به عنوان یکی از تاثیرگذارترین افراد در مسابقات اتومبیلرانی شناخته می شود. برای دیدن عکس بیل استون تنها کافی است نام این راننده بریتانیایی را در گوگل جستجو کنید.

سوالات متداول

سوالات متداول

  1. بیل استون کیست؟

    بیل استون 52 ساله بود که در سال 1952 در گرندپری آلمان شرکت کرد. او که برای تیم استون باترورث مسابقه می داد، در مجموع سه بار وارد مسابقات قهرمانی جهانی فرمول یک شد و متاسفانه هرگز برنده نشد.

  2. بیل استون در کدام مسابقات اتومبیلرانی شرکت کرده بود؟

    او به عنوان یکی از پیرترین رانندگان فرمول 1، در سن 52 سالگی در سه مسابقه گرندپری قهرمانی جهان در سال 1952 شرکت کرد.

  3. نام ماشین بیل استون چه بود؟

    از افتخارات او ساخت ماشین استون باترورث (Aston Butterworth) بود که بیشتر به خاطر این پروژه مشهور شد، این ماشین هیچ ربطی به استون مارتین ندارد.

5/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا