مهدی رستم پور چرا از ایران مهاجرت کرد؟ + آشنایی با شرایط کار ایران اینترنشنال

در ایران، تعدادی از مجریان موفق مرد بعد از مدتی فعالیت در این کشور تصمیم می‌ گیرند تا از ایران مهاجرت کرده و ادامه کار خود را در شبکه های خارجی یا شبکه های ایرانی خارج از کشور بگذرانند. یکی از این مجریان معروف مهدی رستم پور است. با ما همراه باشید تا درباره این مجری و زندگی کاری و شخصی ا‌و بیشتر بدانید و با وی آشنا شوید.

مهدی رستم پور کیست؟

مهدی رستم پور کیست؟

اگر با برنامه ها و خبر های ورزشی در صدا و سیما و سایر رسانه ها آشنا باشید حتما تا به حال نام این خبرنگار و مجری را شنیده اید. مهدی رستم پور متولد سال ۱۳۵۷ در تهران است که در ایران مجری برنامه های ورزشی در صدا و سیما بوده است و به این دلیل ورزش را انتخاب کرده که خودش قبلا کشتی گیر بوده و نویسندگی را برای اخبار ورزشی نیز انجام داده است. او از سال ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۹ با شبکه خبر ایران فعالیت کرده است و در شبکه جهانی جام جم و رادیو ورزش برنامه هایی را اجرا کرده است. هم چنین در روزنامه هایی مانند شرق و اعتماد، تحلیل گری خبر ورزشی را انجام داده است. با این حال در سال ۲۰۰۹ هنگامی که به همراه تیم کشتی ایران به دانمارک اعزام شده بود، پناهندگی سیاسی خود را از این کشور گرفت و هم اکنون در بی بی سی فارسی و رادیو فردا و ایران اینترنشنال به عنوان خبرنگار آزاد فعالیت می کند.

مهدی رستم پور مجری چه برنامه هایی بوده است؟

همان طور که در بالا بیان کردیم رستم پور مجری و تحلیل گر برنامه های ورزشی است. او در رادیو ورزش، شبکه خبر، شبکه های 2 و 3 نیز در ایران کار کرده است. این مجری و خبرنگار هم اکنون در خارج از ایران و در بی بی سی کار و صدای آمریکا کار می کند.

عکس های این مجری را در کجا مشاهده کنیم؟

این فرد از مجری ها و خبرنگاران معروف و خبرساز است که سایت های زیادی از او مطلب نوشته و برای آشنایی مخاطب با او عکس های او را نیز در سایت قرار داده اند. می توان نام او را در گوگل و بخش تصاویر نوشت و در صفحه نتایج تمام عکس های مربوط به این فرد را تماشا کرد. هم چنین می توان عکس ها را دانلود کرد تا دوباره آن ها را تماشا کنیم و نیازی به دانلود نباشد.

پیج اینستاگرام مهدی رستم پور چیست؟

پیج اینستاگرام مهدی رستم پور چیست؟

این مجری برای اینکه بتواند با مخاطبان و طرفداران خود ارتباط داشته باشد، صفحه ای را برای خود در اینستاگرام ساخته است تا بتواند هم اخبار جدید را در آن جا به اشتراک بگذارد و هم با مردم در ارتباط باشد. آدرس این صفحه rostampour.mehdi است که بیش از 391 هزار نفر دنبال کننده دارد و هم چنین از اینستاگرام تیک آبی گرفته است.

درآمد این مجری چقدر است؟

مهدی رستم پور مانند بسیاری از افراد معروف که از گفتن درآمد خود امتناع می کنند تا به حال صحبتی در این مورد نکرده است. اما می توان حدس زد که چون او در شبکه های خبری بزرگ دنیا کار می کند و درآمد به ارز های خارجی می گیرد، می تواند پول خوبی از این راه برای خود داشته باشد. درآمد مجری هایی همچون فرشید منافی و مبینا نصیری نیز در سایت بررسی شده است.

این مجری برای هر برنامه چقدر دستمزد دریافت می کند؟

از میزان دستمزدی که این مجری از برنامه های خود می گیرد اطلاعات دقیقی در دسترس نیست. چون اطلاعات مالی مانند درآمد و دستمزد معمولا منتشر نمی شوند و اگر هم منتشر شود تکذیب شده و مورد قبول قرار نمی گیرد. با این حال این فرد دستمزد بالایی را از برنامه ها و خبرنگاری دارد.

مهدی رستم پور چه حاشیه هایی داشته است؟

مهدی رستم پور چه حاشیه هایی داشته است؟

در بالا نیز این موضوع را بیان کردیم که این مجری و خبرنگار از ایران مهاجرت کرده و پناهنده شده است. این هم برای جامعه ورزش و کشتی بسیار خبرساز شده بود و هم برای صدا و سیما و خبر جمهوری اسلامی ایران. با این حال مدتی است که این حواشی فراموش شده است. حاشیه های مجریان تلویزیونی نیز توسط مقاله نویسان سایت بررسی شده است.

همسر مهدی رستم پور کیست؟

از همسر این مجری اطلاعاتی در دسترس نیست و مشخص نیست که آیا این فرد ازدواج کرده است یا خیر. به نظر می رسد این فرد از اینکه زندگی خصوصی اش افشا شود خوشحال نمی شود به همین دلیل عکسی با همسرش منتشر نکرده است و جایی از او حرف نزده است.

مهدی رستم پور از چه سالی وارد عرصه مجری گری شد؟

مهدی رستم پور از چه سالی وارد عرصه مجری گری شد؟

فعالیت رسانه ای این خبرنگار همان طور که در بالا به آن اشاره کردیم در سال 1999 آغاز شد. او تا سال 2009 در ایران فعالیت کرد که بیشتر این فعالیت ها در برنامه های ورزشی و نویسندگی اخبار ورزشی بود.

سوالات متداول

  1. آیا مهدی رستم پور ورزشکار است؟

    مهدی رستم پور یکی از اعضای تیم کشتی ایران بود.

  2. آیا مهدی رستم پور مربی است؟

    مهدی رستم پور بعد از اینکه توجه فدراسیون کشتی دانمارک را جلب کرد مربی کشتی زنان دانمارک شد.

  3. مهدی رستم پور با کدام شبکه های خارجی کار می کند؟

    او به صورت خبرنگار آزاد با شبکه بی بی سی فارسی و صدای آمریکا فعالیت دارد.

5/5 - (4 امتیاز)

admin

دارای مدرک فوق لیسانس کامپیوتر هستم. بنده از سال 2015 فعالیت خود را در زمینه معرفی سایت و البته بررسی استراتژی های پیشرفت سایت آغاز کرده ام. همراه شما در بت سایت فارسی هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا