مایک اسپارکن چه رکوردی را در جهان به خود اختصاص داده است؟

مسابقات فرمول یک که به مسابقات اتومبیل‌ رانی جایزه بزرگ نیز مشهور است، بالاترین رده از مسابقات بین‌ المللی خودروها چرخ‌ باز می باشد که توسط فدراسیون بین‌ المللی اتومبیل‌ رانی سازمان‌ دهی و برگزار می‌شود. در این مسابقات خودروها با سرعتی تا ۳۵۰ کیلومتر در ساعت (حدود ۲۲۰ مایل در ساعت) با هم مسابقه می‌دهند. از جمله رانندگان سابق این مسابقات می توان به مایک اسپارکن اشاره کرد. در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر در مورد این راننده فرمول یک اطلاعات بدست آورید.

معرفی مایک اسپارکن

معرفی مایک اسپارکن

مایک اسپارکن در ۱۶ ژوئن سال ۱۹۳۰ در نوی-سور-سن فرانسه به دنیا آمد. این رانندهٔ مسابقات اتومبیل‌ رانی اهل فرانسه بود که در مسابقات قهرمانی جهان، فصل ۱۹۵۵ در مجموع در یک گراند پری از مسابقات جهانی فرمول یک شرکت کرد، اما هیچ امتیازی برای قهرمانی کسب نکرد. یک فصل قهرمانی فرمول یک جهان مجموعه‌ای از مسابقات است که به جایزه بزرگ مشهور هستند. معمولاً مسابقات در پیست‌ها فرمول یک در شهرها مختلف جهان و در معدود مواردی در جاده‌ها بسته شهری برگزار می‌شود. سپس نتایج تمامی مسابقات جمع بسته می‌ شود تا دو فهرست قهرمانان فرمول یک جهان در هر سال، یکی در بخش رانندگان قهرمان فرمول یک جهان و دیگری در بخش سازندگان، قهرمان فرمول یک جهان مشخص شود و سپس عنوان قهرمان مسابقات فرمول یک جهان از سوی فدراسیون بین‌ المللی اتومبیل‌ رانی جهان به رانندگان و تیم‌هایی اعطا می‌شود که بیش ترین امتیاز در فصل را کسب نموده‌اند.

امتیازات بر اساس یک سیستم امتیاز دهی مشخص در هر دور از مسابقات داده می‌ شود. اولین ورود مایک به مسابقات جایزه بزرگ مربوط می شود به مسابقات جایزه بزرگ بریتانیا سال ۱۹۵۵و آخرین ورود وی به این مسابقات نیز در همین سال و همین رقابت ها بوده است. اسپارکن این راننده کهنه کار و قدیمی فرمول یک سرانجام در ۲۱ سپتامبر ۲۰۱۲ در سن ۸۲سالگی درگذشت. بیوگرافی جنسون باتن و لوکا بادوئر نیز در سایت بررسی شده است.

مایک اسپارکن چه افتخاراتی در مسابقات اتومبیل رانی دارد؟

رانندگی خوب به خیلی چیزها بستگی دارد و چیزی نیست که تمام آن استعدادی و به‌ اصطلاح فقط در خون آدم باشد. بلکه مثل تقریبا بیشتر حرفه‌ها و هنرها، نیاز به تمرین مستمر و ممارست دارد و تنها در این صورت است که شخصی به بهترین راننده جهان تبدیل می‌شود. اگرچه تمرین بدون داشتن استعداد هم چندان مفید نخواهد بود. در واقع، در رانندگی و خصوصاً از نوع حرفه‌ای آن، استعداد و توانایی ذاتی باید با تمرین و ممارست همراه باشد و در صورت نبودن هرکدام از این دو موفقیت به دست نمی آید. اسپارکن بیشتر به عنوان یک راننده sportscar شناخته می شد و بیش تر موفقیت های او در مسابقات آفریقای شمالی بوده است. مطالعه متن بهترین راننده فرمول یک را نیز در ادامه به شدت به شما توصیه می کنیم.

این راننده عضو کدام تیم است؟

این راننده عضو کدام تیم است؟

مایک اسپارکن در طول دوران فعالیتش به عنوان راننده تمام تلاش خود را برای تبدیل شدن به یکی از بهترین ها رالی کرد و در تیم ها زیاد مانند تیم گوردینی عضویت داشت و افتخارات زیادی کسب کرد که بیشترین این افتخارات به مسابقات آفریقا جنوبی مربوط می شود. او توانست استعداد و مهارت را در یک راستا پیش ببرد و خود را به موفقیت برساند اگرچه هرگز موفق به کسب سکو و کسب مقام قهرمانی نشد.

عکس های این اتومبیل ران را در کجا مشاهده کنیم؟

مایک اسپارکن به عنوان یکی از رانندگان فرمول یک جهان شناخته شده است و جزو با سابقه ترین رانندگان به شمار می آید. شما از طریق گوگل پلی و جستجو نام او در گوگل می توانید به عکس ها فراوانی از او دسترسی پیدا کنید و عکس ها این راننده نام آشنای فرمول یک را ببینید.

آدرس پیج مایک اسپارکن در اینستاگرام چه می باشد؟

پیج اینستاگرامی برای مایک اسپارکن وجود ندارد ولی علاقه مندان به رالی و فرمول یک در این شبکه مجازی پیج هایی ایجاد کرده اند که اطلاعات مفید و متنوعی مانند عکس و فیلم از مسابقات و رانندگان قدیمی رالی در آن ها وجود دارد.

سوالات متداول

سوالات متداول

 1. مایک اسپارکن در چه سالی و در کجا به دنیا آمد؟

  مایک اسپارکن در ۱۶ ژوئن سال ۱۹۳۰ در نوی-سور-سن فرانسه به دنیا آمد.

 2. مایک اسپارکن در چند گراند پری از مسابقات جهانی فرمول یک، شرکت کرد؟

  مایک اسپارکن این راننده مسابقات اتومبیل‌ رانی اهل فرانسه بود که در مسابقات قهرمانی جهان، فصل ۱۹۵۵ در مجموع در یک گراند پری از مسابقات جهانی فرمول یک شرکت کرد، اما هیچ امتیازی برای قهرمانی کسب نکرد.

 3. بیشترین افتخارات مایک اسپارکن مربوط به چه مسابقات است؟

  مایک اسپارکن بیشتر به عنوان یک راننده sportscar شناخته می شد و بیشتر موفقیت ها او در مسابقات آفریقای شمالی بوده است.

 4. مایک اسپارکن در چه سالی درگذشت؟

  مایک اسپارکن این راننده کهنه کار و قدیمی فرمول یک سرانجام در ۲۱ سپتامبر ۲۰۱۲ در سن ۸۲سالگی درگذشت.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا