آموزش بازی دوز اصلی (Morabaraba) با قوانین کامل

بازی دوز یک بازی دو نفره جذاب می باشد که شما حتی می توانید آن را با یک مقوا و چند مهره آن را انجام دهید. این بازی علاوه بر یک تفریح می تواند سبب پیشرفت ها ذهنی نیز شود. در این متن به صورت کامل آموزش بازی dooz صورت گرفته است.

بازی دوز چیست؟

بازی دوز چیست؟

این سرگرمی باعث می شود که شما در ذهنتان نقشه بکشید و برنامه ریزی های لازم را برای برد خود انجام دهید. و مزایای این امر در این است که بعد از تقویت حافظه، اختلالات حافظه شما کاملا رفع می شود وباید بدانید هدف از انجام بازی هایی مانند دوز تقویت حافظه، بهبود حافظه، تقویت مهارت های شناختی نیز می باشد.

این game همان طور که در بخش قبلی توضیح مختصری راجع به آن داده شد، تشکیل شده از یک مقوا و 24 عدد مهره می باشد که روی مقوا با استفاده از اشکال هندسی و خطوط زمین این بازی درست شده است. این سرگرمی یک بازی دو نفری می باشد که در آن با ردیف کردن 3 مهره پشت هم شما امتیاز مربوطه را دریافت می کنید وحریف شما سعی دارد که جلوی ردیف کردن مهره های شما را بگیرد، شما 24 عدد مهره دارید که با آن ها می توانید امتیازات لازم را به دست اورید.

آموزش بازی دوز به صورت کامل و آسان

برای این بازی نیاز به تخته و مهره است. البته بازیکنان می توانند طرح بازی دوز را بر روی زمین و یا یک کاغذ رسم کنند. افراد باید توجه داشته باشند که به واسطه ترسیم چند خط ساده بر روی کاغذ این بازی ایجاد خواهد شد. پس از آن 2 نفر می توانند بازی را شروع کنند. ابزار های لازم برای انجام آن دو سری مهره هستند که یا از جنس سنگ و یا از جنس چوب می باشند. معمولا در دوز های بزرگ 12 مهره لازم است و در دوز های کوچک تر با 3 مهره می توان به انجام بازی پرداخت.

بازیکنان برای ترسیم این طرح باید یک مربع بکشند و از میانه هر ضلع به وسط ضلع مقابل متصل کنند. به این گونه مشاهده می شود که یک علامت مثبت در وسط مربع پدیدار شده است. علاوه بر آن برای قرار گیری سنگ و یا چوب ها 9 جایگاه هم به وجود می آید. برخی از بازیکنان در پیاده سازی طرح اولیه دوز به متصل کردن قطر های مربع به یکدیگر اقدام می کنند.

در روش دوز دوازده تایی باید سه مربع داخل یکدیگر رسم شود و گوشه های مربع بزرگتر بهم وصل شوند. پس از این که بازیکنان یک جایگاه دوازده تایی داشته باشند حتماً باید وسط ضلع های مربع کوچک داخلی را به وسط ضلع های مربع بزرگ خارجی وصل کنند و به این گونه جایگاه 24 تایی را ایجاد می کنند.

در نهایت بعد از ترسیم طرح مورد نظر، یک بازیکن باید بازی را شروع کند و اولین مهره را قرار دهد و مهره ها یک در میان در جایگاه خود قرار گیرند. حال اگر بازیکنی موفق به پر کردن سه خانه در یک راستا و یک خط شود، آنگاه می تواند یکی از مهره های رقیب را از گود بازی حذف کند.

البته لازم به ذکر است که در بازی 3 تایی با روی خط قرار گرفتن سه مهره بازی پایان خواهد یافت. در رابطه با دلیل این اتفاق، بهتر است بدانید که مهره های حریف به عدد 2 رسیده و دیگر نمی تواند بازی را ادامه دهد. اما در بازی دوازده نفره بازی تا هنگامی که عدد مهره های حریف به دو برسد ادامه می یابد.

قوانین بازی دوز به چه صورت است؟

لازم به ذکر است که دوز یک بازی استراتژیک سنتی و قدیمی است که با استفاده از یک تخته دوز و هم چنین مهره‌ هایی با دو رنگ مختلف انجام می‌ شود. البته ناگفته نماند که در صورت نبود تخته بازیکنان می توانند طرح دوز را بر روی یک کاغذ ترسیم و پس از آن به انجام این بازی بپردازند.

حال در این بازی هر بازیکن یک رنگ مهره را انتخاب می‌ کند و هدف از آن حرکت و ارتقا مهره‌ ها برای به دست آوردن بیشترین تعداد مهره‌ ها و در نهایت شکست دادن حریف می باشد. توجه داشته باشید که هدف اصلی این بازی سنتی بدست آوردن بیشترین تعداد مهره‌ ها و در نهایت شکست حریف است. حال در ادامه قرار است به برخی از مهم ترین قوانین دوز بپردازیم.

حرکت مهره‌ ها: بهتر است بدانید در ابتدا مهره‌ ها تنها می‌ توانند به خانه‌ های مجاور و رو به جلو حرکت کنند. لازم به ذکر است که اگر خانه‌ مقصد خالی نباشد، مهره نمی‌ تواند به آن خانه حرکت کند.

گرفتن مهره‌ های حریف: زمانی که یک مهره به خانه‌ ای برسد که در آن مهره‌ حریف وجود داشته باشد و خانه‌ بعدی خالی باشد، آنگاه مهره‌ بازیکن می‌ تواند از روی مهره‌ حریف عبور کند و آن مهره را از بازی خارج کند. به این حرکت (خوردن) گفته می شود.

ارتقا مهره‌ ها: اگر یک مهره به خط آخر تخته دوز برسد، آنگاه این مهره ارتقا پیدا خواهد کرد و به یک (شاه) تبدیل می‌شود. شاه‌ می‌ تواند به هر سمتی حرکت کند و نیازی ندارد که تنها به سمت جلو حرکت کند.

پایان بازی: زمانی بازی به پایان می‌ رسد که یکی از بازیکنان مهره‌ های خود را از دست بدهد و یا این که نتواند حرکتی انجام دهد. هم چنین بازیکنی که بتواند بیشترین تعداد مهره‌ ها را کسب کند، برنده بازی اعلام خواهد شد.

توجه داشته باشید که این بازی یک بازی استراتژی و تفکری به شمار می‌ رود که با تقویت مهارت‌ های تحلیلی و تصمیم گیری می‌ توانید بهترین بازی خود را ارائه دهید. این بازی نیاز به تمرین مکرر دارد و باید استراتژی‌ ها و قوانین آن را به خوبی یاد داشته باشید تا بتوانید بازی خود را بهبود ببخشید.

بازی دوز دو نفره و تعداد بالا چه فرق هایی دارد؟

بازی دوز دو نفره و تعداد بالا چه فرق هایی دارد؟

اگر فکر می کنید زمانی که تعداد مهره های شما بیش تر از سه مهره باشد تغییری در روند بازی ایجاد می شود باید بگویم که تقریبا هیچ تفاوتی ندارد. برای مثال اگر بخواهیم بازی دوز ایرانی 12 مهره ای را برای شما توضیح دهیم به این صورت است که شما باید سعی بر این داشته باشید علاوه بر این که سه مهره خود را در یک جهت ردیف کنید به این نکته هم توجه داشته باشید که راه را برای مهره های حریف سد کنید.

سرگرمی در اوج این که بازی خیلی راحت و ساده ای به نظر می آید توانایی قدر تفکر و تمرکز شما را به شدت به چالش می کشد و هم چنین توانایی حدس زدن حرکت بعدی حریفتان را برای شما مهیا می کند. بارها دیده شده که در پارک ها و کوچه های محلی مردمانی زیادی با سن و سال های متفاوت مشغول بازی کردن این سرگرمی هستند که همین امر به ما ثابت می کند این بازی هیچ رده سنی نداره و تمام سنین با هر میزان توانایی فکری می توانند از انجام این بازی لذت ببرند. با تهیه این بازی برای کودکان خود به تقویت ذهن و جلوگیری از اختلالات ذهن آن ها کمک کنید.


تفاوت های بازی دوز آنلاین و آفلاین

امروزه در عصر جدید تمام بازی هایی که در کودکی انجام می دادیم و برایمان لذت بخش و شیرین بود به صورت آنلاین و اینترنتی ساخته شده است. این سرگرمی نیز که یک بازی فکری است به صورت آنلاین برای طرفداران این بازی ساخته شده تا بتوانند از انجام این بازی لذت ببرند.

تفاوتی که بازی آنلاین با آفلاین دارد در این است که افراد می توانند بصورت چند نفره در یک صفحه دوز که متشکل از 24 خانه و 24 مهره است بازی را انجام دهند. قوانین دیگری که وجود دارد این است که افراد مهره های خود را به صورت افقی، عمودی و ضربدری حرکت می دهند و هدف بازی ردیف کردن مهره های خود در یک جهت می باشد اما از طرف دیگر باید به این موضوع نیز توجه داشته باشند که مسیر حریف های مقابلشان را نیز سد کنند.

بیشتر اپلیکیشن های این بازی به شما این اجازه و اختیار را می دهند که بتوانید با افرادی که در بازی هستید چت کنید. به طور کلی می توان گفت این سرگرمی آنلاین با آفلاین تفاوت در تعداد افراد دارند. برای دانلود این سرگرمی آنلاین می توانید از سایت های مختلفی که در برنامه های مرورگر وجود دارد استفاده کنید و یا با استفاده از لینک های تلگرامی برای دانلود آن اقدام کنید.

بازی دوز تلگرام را چگونه دریافت کنیم؟

ترفند های بازی دوز

بهتر است بدانید که هر بازی دارای یک سری ترفند می‌ باشد که بازیکنان با دانستن این ترفند ها می‌ توانند بازی خود را بهبود ببخشند و احتمال بردشان را افزایش دهند. حال در رابطه با دوز بهتر است بدانید که این بازی هم دارای یک سری ترفند های جالب و کاربردی می‌ باشد. حال در ادامه قرار است به این موضوع بپردازیم. به همین دلیل پیشنهاد می‌ کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای مطالب همراه ما باشید.

شروع قوی: بهتر است از همان ابتدای بازی تلاش کنید تا بتوانید با استفاده از مهره‌ های جلویی به سمت وسط تخته حرکت نمایید. این کار به شما اجازه می‌ دهد تا فضای بیشتری را کنترل کنید و حرکت‌ های رقیب خود را بسیار محدود کنید.

حفاظت از مهره‌ ها: تمام تلاش خود را به کار گیرید تا بتوانید مهره‌ های خود را در خانه‌ های امن نگه دارید. بهتر است از مهره‌ های خود به عنوان یک سپر استفاده نمایید تا از مهره‌ های دیگر خود حفاظت کنید.

ارتقاء به شاه: سعی کنید تا تمام مهره‌ های خود را به خط آخر تخته برسانید و به این گونه آن ها را به شاه ارتقا دهید. شاه‌ ها می‌ توانند حرکت به هر سمتی را داشته باشند و به شما کمک می‌ کنند تا مهره‌ های بیشتری از حریف را بگیرید.

استفاده از تله‌ ها: بهتر است تمام سعی خود را به کار گیرید تا مهره‌ های رقیب خود را به تله بی اندازید. می‌ توانید با ایجاد یک تهدید دوگانه مهره‌ های رقیب خود را به خطر بی اندازید و به این گونه آن ها را بگیرید.

تفکر استراتژیک: پیشنهاد می‌ کنیم که به فکر استراتژی‌ های طولانی مدت به جای تمرکز بر روی حرکت‌ های فوری باشید. بهتر است بر روی نقاط قوت و ضعف خود و هم چنین حریف خود تمرکز نمایید و برای آن برنامه‌ریزی کنید.

پیش‌ بینی حرکت‌ های حریف: تمرکز خود را به کار گیرید تا بتوانید حرکت‌ های بعدی رقیب خود را پیش‌ بینی کنید. این موضوع به شما کمک می‌ کند تا بهتر بتوانید به حرکت‌ های خود بپردازید و مهره‌ های رقیب خود را بگیرید.

اجتناب از عجله: در هنگام بازی کمی زمان بگذارید تا همه گزینه‌ های موجود را به خوبی بررسی کنید. عجله کردن ممکن است که باعث به وجود آمدن اشتباهاتی شود که می‌ توانستید از آن ها جلوگیری کنید.

آموزش و تمرین: توجه داشته باشید که هرچه بیشتر تمرین و بازی کنید بهتر می‌ شوید و بازی خود را بهبود می‌ بخشید. از بازی با اعضای خانواده و یا دوستان خود استفاده کنید تا بتوانید تجربه و مهارت خود را افزایش دهید. یکی از مهم ترین راز های موفقیت در این بازی تمرین‌ های مکرر می‌ باشد.

بازی دوز تلگرام را چگونه دریافت کنیم؟

همه ما می دانیم که در تلگرام بازی هایی طراحی شده است که یکی از آن بازی ها بازی دوز می باشد. ربات بازی دوز تلگرام به شما کمک می کند که از انجام این بازی لذت ببرید و بتوانید تمام وسایل بازی دوز را در قالب گوشی در جیبتان داشته باشید و به راحتی از آن استفاده کنید.

البته این را نیزبگوییم سایت های زیادی هستند که شما با مراجعه به این سایت ها می توانید این سرگرمی را دانلود کنید و با انجام این بازی فکری مغز خود را به قدرت فکر کردن تحریک کنید و از مزایا خوب انجام این بازی استفاده مفید بکنید. امروزه افراد زیادی هستند که با انجام بازی آنلاین دوز دارای رکورد های بالایی هستد و همین امر باعث رقابت بیش تربین افراد شده است که بازی ساده ای مثل دوز را مهیج تر می سازد. بسیاری از افراد با بالا بردن رکورد های خود اکانت های خود را با قیمت های بالایی برای فروش می گذارند.

بازی dooz چند تایی

این سرگرمی، سرگرمی است که می توان با تعداد مهره های متفاوتی، آن را انجام داد، برای مثال بازی دوز چهارتایی، بازی دوز سه تایی و هم چنین روش بازی دوز دوازده تایی کمی تفاوتی با دیگر تعداد ها ندارد و می توان گفت تنها تفاوت در تعداد می باشد و نه در هدف بازی.

اگر بخواهیم واقع بین باشیم می توان گفت که بازی دوز با مهره بیش از سه تا جالب و هیجان انگیز تر به نظر می رسد چراکه شما مهره بیش تری برای سد کردن و مانورد حرکتی دارید. اما باید بگویم که این سرگرمی معایبی نیز دارد که از جمله آن ها این است زمانی که کودکان از این سرگرمی را انجام می دهند وقت زیادی از روزشان را پایه این بازی می گذارند و همین امر باعث می شود به دیگر کار هایشان نرسند، خانواده ها باید سعی بر این داشته باشند که زمان بندی روزانه کودک خودشان را برنامه ریزی شده پیش ببرند که همه روز کودکشان با بازی کردن گذرانده نشود.

این بازی فقط مختص برای کودکان است؟

برخی از افرادی که تا به اکنون به انجام این بازی نپرداخته اند، اما آوازه آن را شنیده اند تمایل دارند تا بدانند که آیا این بازی تنها مختص برای کودکان است و یا این که هر فردی می‌ تواند به انجام آن بپردازد؟

بهتر است بدانید که این بازی با توجه به این که از آموزش ساده و راحتی برخوردار است، اما در کنار آن بسیار چالش برانگیز و جذاب است. به همین دلیل هر فردی با هر رده سنی می‌ تواند به انجام این بازی بپردازد و از آن لذت ببرد. هم چنین ناگفته نماند که در حال حاضر این بازی در میان جوانان و بزرگسالان بسیار محبوب و پرطرفدار شده است.

بازی دوز چند مهره دارد؟

بازی دوز چند مهره دارد؟

این بازی فکری و جالب برای مهیج شدن این اجازه را به بازیکن ها می دهد که بتوانند از تعداد مهره های متفاوتی استفاده کنند. بازی دوز سه تایی، بازی دوز چهار تایی، هفتایی یازده و دوازده تایی وجود دارد. تعداد آن ها در سبک و هدف بازی تغییر خاصی ایجاد نمی کند بلکه قصد فقط مانور حرکتی بیشتر و مهره های بیشتر برای سد کردن مسیر حریف می باشد. در بازی آنلاین دوز افراد می توانند به صورت چند نفره در یک صفحه این سرگرمی را انجام دهند و همین امر باعث پر مخاطب شدن بازی های آنلاین دوز شده است، البته بماند که بازی های آفلاین نیز هنوز طرفداران دو آتیشه خود را دارد.

بازی دوز ۱۲ تایی و بازی دوز قدیمی با هم تفاوت دارند؟

دوز بازی یک بازی فکری است که با دو نفر انجام می شود. این بازی نیازمند یک مقوا و 24 مهره در دو رنگ و یا یک تخته است. بازیکنان تلاش می‌ کنند سه مهره خود را به ردیف در جایگاه‌ ها قرار دهند و هم چنین مانع ردیف شدن مهره‌ های حریف شوند.

حال این موضوع را هم باید افزود که بازی دوز دوازده تایی و بازی دوز قدیمی تقریبا مشابه یکدیگر انجام می‌ شوند و نیازمند تخته و مهره هستند. البته با این حال ناگفته نماند که بازی دوازده تایی کمی پیچیده‌ تر است. به همین دلیل به فکر بیشتری نیاز دارد. اما با این حال سبک، ترفند و قوانین آن ها یکی است.

بازی دوز ساده با مدل های دیگر این بازی چه تفاوت هایی دارد؟

همان طور که می دانید این سرگرمی در تعداد جدول و تعداد مهره ها با یک دیگر تفاوت دارد که همین تفاوت باعث تعریف ساده و غیر ساده آن ها می شود. بعضی از بازی های دوز در یک صفحه با 9 نقطه برای قرار گیری و بعضی از بازی ها 12 تایی و تعداد های متفاوت دیگر وجود دارد. همه ما حداقل یک بار این سرگرمی را انجام دادیم و متوجه شدیم که چقدر این بازی وادارت می کند که بار ها و بار ها به انجام آن بپردازی. بازی دوز باعث تقویت فکری و هم چنین تمرکز بالا می شود و این موضوع خیلی دیده شده است که افراد مسن علاقه زیادی به این بازی فکری جالب نشان می دهند.

آیا بازی دوز فقط یک بازی تفریحی است؟

با این که خیلی از افراد تصور می‌ کنند که دوز یک بازی تفریحی است. اما بهتر است بدانید با انجام مکرر این بازی می‌ توانید به تقویت مهارت‌ های استراتژیک و تصمیم گیری خود بپردازید.

آیا می‌ توان دوز را به صورت گروهی هم بازی کرد؟

هر بازی دارای یک سری قوانین رسمی می‌ باشد که بازیکنان طبق قوانین باید به انجام آن بپردازند. حال در رابطه با دوز نیز بهتر است بدانید که این بازی دارای یک سری قوانین می‌ باشد که یکی از این قوانین مربوط به تعداد بازیکنان است.

در این باره بهتر است بدانید که این بازی تنها با دو بازیکن قابل انجام است. با این که در حال حاضر مشاهده می‌ شود که دوز شش تایی، دوز یازده تایی و دوز دوازده تایی وجود دارد. اما هر کدام از آن ها تنها با دو نفر قابل انجام هستند.

به همین دلیل علاقه مندان نمی‌ توانند این بازی را به صورت گروهی و یا با تعداد بیشتر انجام دهند، چرا که سبک و قوانین این بازی به گونه‌ ای طراحی شده است که مختص به دو بازیکن می باشد. حال شما می‌ توانید با دوست و یا یکی از اعضای خانواده خود به انجام این بازی جذاب بپردازید و از آن لذت ببرید.

بازی دوز گوگل را چگونه بازی کنیم؟

باید این خبر را به دوست داران بازی دوز بدهم که گوگل بازی خاطره انگیز دوز را در خودش اضافه کرده است، شما برای انجام دادم دادن بازی دوز گوگل می توانید به سایت گوگل بروید و در قسمت سرچ آن بازی گوگل را سرچ کنید. این بازی از قوانین حرکت افقی، عمودی و ضربدری برای حرکت پیروی می کند و هدف ردیف کردن مهره ها در یک جهت و هم چنین سد کردن راه مهره های حریف می باشد. بازی دوز یکی از بازی ها فکری نوستالژی می باشد که همه ما حداقل یک بار به آن پرداختیم و از انجام دادن این بازی لذت برده ایم.

دانلود بازی دوز چگونه ممکن می شود؟

افراد زیادی هستند که هنوز که هنوزه بازی دوز را به عنوان بازی مورد علاقه شان می داند و وقت زیادی را برای انجام این بازی فکری می گذارند، امروزه با گذشت زمان پیش رفته شدن تکنولوژی عصر جدیدی به وجود آمده است و خیلی از بازی های ها و مواردی که مربوط گذشته می باشد کم کم دارد از بین ما می رود که این امر واقعا باعث ناراحتی می شود، اما خوشبختانه باید بگویم که بازی نوستالژی دوز در شبکه های اینترنتی حضور پر رنگی دارد تا حدی که گوگل آن را در سایت خود قرار داده است. هم چنین باید به عرض شما برسانیم که با دانلود اپلیکیشنی که در صفحه اصلی سایت قرار داده می شود شما می توانید بازی دوز را بازی کنید و از انجام آن لذت ببرید.

چطور می‌توانم در بازی دوز پیروز شوم؟

هر بازی دارای برد و باخت است و این موضوع باعث جذابیت بازی می شود. حال برای خیلی از افرادی که به تازگی به انجام این بازی پرداخته اند، سوالی که به وجود می آید، این است که چطور می‌ توانند در این بازی پیروز شوند؟

بهتر است بدانید که استراتژی و تفکر مهم‌ ترین عوامل پیروزی در این بازی به شمار می‌ روند. باید به حرکت‌ های رقیب خود دقت کنید و از مهره‌ های خود به خوبی حفاظت کنید. هم چنین از ترفند ها و استراتژی‌ های مناسبی در هنگام بازی استفاده نمایید.

روش بازی دوز به چه صورت است؟

روش بازی دوز به چه صورت است؟

اگر شما طریقه بازی کردن دوز را فراموش کرده اید یا اصلا تابه حال بازی دوز را انجام نداده اید در این مقاله به شما توضیح کامل را راجب روش بازی دوز می دهیم. در ابتدا باید بگویم بازی دوز با تعداد مهره های متفاوتی انجام می شود که تعداد آن ها شامل 3 تایی، 4تایی، 7تایی، 11تایی و 12 تایی صورت می گیرید که نسبت به تعداد مهره ها تعداد جدول های صفحه بازی کم یا زیاد می شود.

نکته بعدی که وجود دارد این است که مهره ها در جهت افقی، عمودی و ضربدری حرکت دارد و هدف بازی این است که شما بتوانید مهره هایتان را در یک جهت ردیف کنید و از طرفی حواستان به حریف خود باشه که زود تر از شما مهره هایش را ردیف نکند و شما باید تمام مدت راه او را سد کنید.

فیلم بازی دوز چه می باشد؟

بعضی از افراد تمایل دارند که برای آموزش بازی دوز از فیلم ها وکلیپ های موجود در سایت ها استفاده کنند، با توجه به این که بازی دوز بسیار آموزش ساده و راحتی دارد که شما با یک بار خواندن این مقاله می توانید از تمام قوانین دوز آگاه شوید این آپشن نیز وجود دارد که بتوانید از طریق فیلم های آموزشی در آپارات و یوتیوب از فیلم های آموزشی برای یاد گیری بازی دوز استفاده کنید. برای تماشای بازی های آنلاین دوز نیز می توانید در یوتیوب سرچ مورد نظر خود را قرار دهید تا بتوانید از ویدئو مورد نظراتان استفاده کنید.

فرمول بازی دوز به چه صورت است؟

برای شما هم سوال شده است که روش و فرمول بازی دوز به چه صورتی می باشد؟ باید به شما بگویم که ما در این مقاله سعی بر این رو داریم که بتوانیم تمام اطلاعات لازم برای بازی دوز را در اختیار شما عزیزان قرار بدهیم که بتوانید ازانجام این بازی فکری جذاب لذت ببرید. در درجه اول باید بگوییم به شما که حرکت مهره ها در بازی دوز به صورتی عمودی، افقی و ضربدری می باشد و هدف شما باید در این باشد که مهره های خود را در یک جهت ردیف کنید و مدام حواستان به حرکت مهره رقیب خود باشد تا او نتواند در یک جهت مهره های خود را ردیف کند. این بازی با تعداد مهره های متفاوتی مانند 3 تایی و 4 تایی و… وجود دارد.

تاریخچه‌ی بازی دوز چیست؟

با این که این روز ها برخی از افراد تصور می‌ کنند که دوز یک بازی مدرن و امروزی است. اما با این حال بهتر است بدانید که ریشه این بازی به هزاران سال قبل برمی‌گردد. شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید نقوشی از بازی مشابهی در برخی از باستان‌ شناسی‌ ها یافت شده است.

بردن بازی دوز چگونه ممکن می شود؟

یکی از مواردی که در بردن این سرگرمی تاثیر دارد این است که شما شروع کننده بازی نباشید تا بتوانید با سد کردن راه مهره رقیب خود او را تعقیب کنید و این امر باعث می شود حریف شما راه اصلی که در پیش داشت رو از یاد ببرد و مدام تمرکز خود را بر روی این موضوع بگذارد که بتواند از دست شما فرار کند. بعد از آن می توان گفت که شما باید همه جوانب حرکتی چه از سمت خود و چه از سمت حریف خود را در نظر داشته باشید چراکه برد و باخت در بازی دوز بر همین اساس و پایه صورت می گیرد. تمرکز بالا و هم چنین عجول نبودن از نکات مهم در این بازی می باشد. اطلاعات بیشتر را از دوز ویکی پدیا کسب کنید.

برای ویندوز

دانلود بازی دوز دو نفره برای سیستم عامل های مختلف

اگر شما طرفدار پر و پا قرص بازی دوز هستید و دوست دارید در همه شرایط ای بازی فکری جذاب و قدیمی را بازی کنید باید به شما این خبر را بدهم که اپلیکیشن و نرم افزار های زیادی در این باره ساخته شده که شما بتوانید از انجام این بازی دریغ نشوید هم چنین لذت ببرید. شما برای دانلود این نرم افزار و اپلیکیشن ها می توانید به صفحه اصلی سایت ما مراجعه کنید یا اینکه از آپشنی که گوگل با قرار دادن این سرگرمی در سایت خودش به ما داده است استفاده کنید تا بتوانید بازی دوز را به راحتی و آسانی بازی کنید.شما می توانید با دانلود بازی دوز آنلاین اوقات فراغت خود را پر کنید. اگر به این بازی علاقه داشتید، آموزش بازی مانکالا که یک بازی محبوب دیگر است را بخوانید تا سرگرمی بیشتری داشته باشید.


برای ویندوز

اگر شما تمایل دارید که بازی دوز را بر روی ویندوز خود نصب کنید باید به اطلاع شما برسانم که این آپشن وجود دارد که با سرچ در سایت ها و هم چنین بات های تلگرامی از انجام این بازی بهره ببرید. این سرگرمی یک بازی قدیمی و پر طرفدار است که از سال های دور و تا به امروز سرپا مانده است و طرفدارای زیادی را به خودش اخصاص داده است. قوانین این بازی بسیار ساده و راحت است به طوری که با خواندن یک بار این مقاله شما می توانید از تمامی اطلاعات مربوط به این سرگرمی آگاه شوید.


برای آیفون

امروزه در عصر جدید تکنولوژی بازی های زیادی برای بازی فکری جذاب دوز ساخته شده است که به صورت آنلاین و با تعداد افراد بیشتر از دو نفر در یک بازی طراحی شده است، هم چنین شما می توانید از طریق چت کردن با افراد درون بازی ارتباط برقرار کنید و راجب روند بازی با یکدیگر صحبت کنید. اگر شما به دنبال این سرگرمی برای آیفون هستید باید این خبر را به شما بدهم که از طریق سایت های مختلف می توانید این بازی را سرچ کنید یا هم چنین در تلگرام بات هایی طراحی شده که این سرگرمی را نیز مورد اجرا قرار می دهند.

برای اندروید

خیلی از افراد هستند که به دنبال این سرگرمی برای اندروید هستند و این امر باعث شده که زمان زیادی رو برای پیدا کردن این سرگرمی بگذارند. اگر شما می خواهید این سرگرمی را انجام دهید و از طریق آن تمرکز و فکر خود را محک بزنید می توانید به صفحه اصلی سایت ما مراجعه کنید. این سرگرمی یک بازی قدیمی و نوستالژی می باشد که تا به امروز با پرجا بوده و دارای طرفدار های زیادی می باشد که که بطور روزانه به انجام این بازی می پردازند و از این کار لذت می برند. این مقاله تمام سوال های شما را مربوط به این سرگرمی پاسخ گو است.

آیا استراتژی ویژه‌ ای برای بردن در این بازی وجود دارد؟

لازم به ذکر است که اگر هر دو بازیکن به بهترین شکل بتوانند به بازی بپردازند، بازی به تساوی خواهد انجامید. اما با این حال در صورتی که یکی از بازیکنان اشتباه کند و یا این که یکی از بازیکنان از استراتژی های خوبی استفاده کند و مهارت بالایی داشته باشد، می‌ تواند برنده شود و بازیکن دیگر بازنده خواهد شد.

چرا این بازی به چنین محبوبیتی دست یافته است؟

بهتر است بدانید در حال حاضر دوز به یکی از بازی‌ های جذاب و پرطرفدار تبدیل شده است. این بازی دارای چالش‌ های زیادی است که چالش‌ های آن در مقابل ترکیب ساده این بازی باعث محبوبیت اش شده است.

آیا می‌ توان بازی دوز را توسعه داد؟

اگر به بازی دوز می‌ پردازید و علاقمند به این بازی هستید. شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید می‌ توانید صفحه ای با ابعاد بزرگتر برای خود طراحی کنید و یا قوانینی به آن اضافه کنید تا به این گونه بازی را توسعه دهید و بازی پیچیده‌ تر و جذاب‌ تر برای شما و بازیکن مقابل شود.

سوالات متداول

 1. بازی دوز از چند مهره تشکیل شده است؟

  این سرگرمی به طور کلی دارای انواع مختلف می باشد وتفاوت آن تنها در تعداد مهره ها می باشد. در برخی از بازی ها از 3 مهره ودر برخی از بازی ها از 4 مهره استفاده می کنند. البته نا گفته نماند در برخی از موارد این سرگرمی با 12 مهره انجام می شود.

 2. بازی آنلاین دوز به چه صورت است؟

  شما می توانید برای انجام این سرگرمی به صورت آنلاین، وارد سایت های متفاوت شوید وبا استفاده از لینک های دانلودی آن را دانلود کنید و از ان استفاده کنید تا لذت یک بازی مهیج را تجربه کنید. شما می توانید برای دانلود این سرگرمی از لینک های تلگرامی نیز استفاده کنید.

 3. بازی دوز مناسب سنین بالا می باشد؟

  خوشبختانه این سرگرمی رده سنی ندارد و شما با هر سنی می توانید آن را بازی کنید. در بسیاری از مکان ها مانند خانه سالمندان پیرمرد ها وپیرزن های زیادی در حال انجام این بازی می باشند، چرا که این بازی دارای هیچگونه فیلتری نمی باشد و همه می توانند از آن استفاده کنند.

 4. آیا بازی دوز در سایت های شرط بندی وجود دارد؟

  در حال حاضر در سایت های شرط بندی بازی های بسیار زیادی وجود دارد وبسیاری از افراد روی آن بازی ها شرط بندی می کنند، اما تا به امروز بازی دوز در سایت ها وجود نداشته است چرا که این بازی بسیار ساده است وشما می توانید با چند تکنیک این بازی را ببرید، به همین دلیل از این بازی در سایت های شرط بندی استقبال نشده است.

Rate this post

admin

دارای مدرک فوق لیسانس کامپیوتر هستم. بنده از سال 2015 فعالیت خود را در زمینه معرفی سایت و البته بررسی استراتژی های پیشرفت سایت آغاز کرده ام. همراه شما در بت سایت فارسی هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا