آموزش بازی دوز اصلی (Morabaraba) با قوانین کامل

دوز یک بازی دو نفره جذاب می باشد که شما حتی می توانید آن را با یک مقوا و چند مهره آن را انجام دهید. این بازی یکی از سرگرمی های فکری وعامیانه می باشد که بسیاری از افراد حداقل برای یک بار آن را بازی کرده اند. بازی دوز تشکیل شده از شکل هندسی وچند خط می باشد که در قسمت اتصال خط ها به یک دیگر نقاطی وجود دارد که یکی از آن نقاط نقاط شروع دو حریف می باشد. اگر به دنبال انجام بازی با کودک و یا دوستان خود هستید می توانید از این سرگرمی استفاده کنید واز این بازی فکری و مهیج بهره مند شوید. البته باید بدانید که دوز انوع مختلف دارد اما پایه بازی یکی می باشد. به یاد داشته باشید شما با انجام بازی های فکری مغزتان را ورزش دهید و اوقات فراغت خود را مفید بگذرانید. بازی فکری گزینه مناسبی برای تقویت فکر وحافظه می باشد، ما در این مقاله سعی برآشنایی شما با مزایای این بازی قدیمی وخاطره انگیز داریم.

بازی دوز چیست؟

بازی دوز چیست؟

این سرگرمی باعث می شود که شما در ذهنتان نقشه بکشید و برنامه ریزی های لازم را برای برد خود انجام دهید. و مزایای این امر در این است که بعد از تقویت حافظه، اختلالات حافظه شما کاملا رفع می شود وباید بدانید هدف از انجام بازی هایی مانند دوز تقویت حافظه، بهبود حافظه، تقویت مهارت های شناختی نیز می باشد. این سرگرمی همان طور که در بخش قبلی توضیح مختصری راجع به آن داده شد، تشکیل شده از یک مقوا و 24 عدد مهره می باشد که روی مقوا با استفاده از اشکال هندسی و خطوط زمین این بازی درست شده است. این سرگرمی یک بازی دو نفری می باشد که در آن با ردیف کردن 3 مهره پشت هم شما امتیاز مربوطه را دریافت می کنید وحریف شما سعی دارد که جلوی ردیف کردن مهره های شما را بگیرد، شما 24 عدد مهره دارید که با آن ها می توانید امتیازات لازم را به دست اورید.


قوانین بازی دوز به چه صورت است؟

در این سرگرمی شما باید مهره خود را در دایره های شروع کننده خطوط قرار دهید ودیگر آن را تکان ندهید تا زمانی که مهره های شما به پایان برسد، هدف شما در ای بازی کسب امتیاز می باشد وامتیاز گرفتن به این صورت است که شما باید 3 تا از مهره های خود را در جهت های متفاوت ردیف کنید تا بتوانید کسب امتیاز کنید اما در این بین باید حواس خود را نسبت به بازی حریف خود جمع کنید، چرا که حریف شما نیز به دنبال کسب امتیاز است شما باید با مهره های خود جلوی مهره های حریف خود را سد کنید تا نتواند با ردیف کردن مهره های خود کسب امتیاز کند. شما با انجام این بازی می توانید به تقویت حافظه و افزایش سرعت تفکر خود کمک کنید و این امر شما را در زندگی روز مره نیز بسیار موفق می کند.

بازی دوز دو نفره و تعداد بالا چه فرق هایی دارد؟


بازی دوز دو نفره و تعداد بالا چه فرق هایی دارد؟

اگر فکر می کنید زمانی که تعداد مهره های شما بیش تر از سه مهره باشد تغییری در روند بازی ایجاد می شود باید بگویم که تقریبا هیچ تفاوتی ندارد. برای مثال اگر بخواهیم بازی دوز ایرانی 12 مهره ای را برای شما توضیح دهیم به این صورت است که شما باید سعی بر این داشته باشید علاوه بر این که سه مهره ی خود را در یک جهت ردیف کنید به این نکته هم توجه داشته باشید که راه را برای مهره های حریف سد کنید. سرگرمی در اوج این که بازی خیلی راحت و ساده ای به نظر می آید توانایی قدر تفکر و تمرکز شما را به شدت به چالش می کشد و هم چنین توانایی حدس زدن حرکت بعدی حریفتان را برای شما مهیا می کند. بارها دیده شده که در پارک ها و کوچه های محلی مردمانی زیادی با سن و سال های متفاوت مشغول بازی کردن این سرگرمی هستند که همین امر به ما ثابت می کند این بازی هیچ رده سنی نداره و تمام سنین با هر میزان توانایی فکری می توانند از انجام این بازی لذت ببرند. با تهیه این بازی برای کودکان خود به تقویت ذهن وجلوگیری از اختلالات ذهن آن ها کمک کنید.


تفوت های بازی دوز آنلاین و آفلاین

امروزه در عصر جدید تمام بازی هایی که در کودکی انجام می دادیم و برایمان لذت بخش وشیرین بود به صورت آنلاین و اینترنتی ساخته شده است. این سرگرمی نیز که یک بازی فکری است به صورت آنلاین برای طرفداران این بازی ساخته شده تا بتوانند از انجام این بازی لذت ببرند. تفاوتی که بازی آنلاین با آفلاین دارد در این است که افراد می توانند بصورت چند نفره در یک صفحه دوز که متشکل از 24 خانه و 24 مهره است بازی را انجام دهند. قوانین دیگری که وجود دارد این است که افراد مهره های خود را به صورت افقی، عمودی و ضربدری حرکت می دهند و هدف بازی ردیف کردن مهره های خود در یک جهت می باشد اما از طرف دیگر باید به این موضوع نیز توجه داشته باشند که مسیر حریف های مقابلشان را نیزسد کنند. بیشتر اپلیکیشن های این بازی به شما این اجازه و اختیار را می دهند که بتوانید با افرادی که در بازی هستید چت کنید. به طور کلی می توان گفت این سرگرمی آنلاین با آفلاین تفاوت در تعداد افراد دارند. برای دانلود این سرگرمی آنلاین می توانید از سایت های مختلفی که در برنامه های مرورگر وجود دارد استفاده کنید و یا با استفاده از لینک های تلگرامی برای دانلود آن اقدام کنید.

بازی دوز تلگرام را چگونه دریافت کنیم؟


بازی دوز تلگرام را چگونه دریافت کنیم؟

همه ما می دانیم که در تلگرام بازی هایی طراحی شده است که یکی از آن بازی ها بازی دوز می باشد. ربات بازی دوز تلگرام به شما کمک می کند که از انجام این بازی لذت ببرید و بتوانید تمام وسایل بازی دوز را در قالب گوشی در جیبتان داشته باشید و به راحتی از آن استفاده کنید. البته این را نیزبگوییم سایت های زیادی هستند که شما با مراجعه به این سایت ها می توانید این سرگرمی را دانلود کنید و با انجام این بازی فکری مغز خود را به قدرت فکر کردن تحریک کنید و از مزایا خوب انجام این بازی استفاده مفید بکنید. امروزه افراد زیادی هستند که با انجام بازی آنلاین دوز دارای رکورد های بالایی هستد و همین امر باعث رقابت بیش تربین افراد شده است که بازی ساده ای مثل دوز را مهیج تر می سازد. بسیاری از افراد با بالا بردن رکورد های خود اکانت های خود را با قیمت های بالایی برای فروش می گذارند.


بازی dooz چند تایی

این سرگرمی، سرگرمی است که می توان با تعداد مهره های متفاوتی، آن را انجام داد، برای مثال بازی دوز چهارتایی، بازی دوز سه تایی و هم چنین روش بازی دوز دوازده تایی کمی تفاوتی با دیگر تعداد ها ندارد و می توان گفت تنها تفاوت در تعداد می باشد و نه در هدف بازی. اگر بخواهیم واقع بین باشیم می توان گفت که بازی دوز با مهره ی بیش از سه تا جالب و هیجان انگیز تر به نظر می رسد چراکه شما مهره بیش تری برای سد کردن و مانورد حرکتی دارید. اما باید بگویم که این سرگرمی معایبی نیز دارد که از جمله آن ها این است زمانی که کودکان از این سرگرمی را انجام می دهند وقت زیادی از روزشان را پایه این بازی می گذارند و همین امر باعث می شود به دیگر کار هایشان نرسند، خانواده ها باید سعی بر این داشته باشند که زمان بندی روزانه کودک خودشان را برنامه ریزی شده پیش ببرند که همه ی روز کودکشان با بازی کردن گذرانده نشود.

بازی دوز چند مهره دارد؟

بازی دوز چند مهره دارد؟

این بازی فکری و جالب برای مهیج شدن این اجازه را به بازیکن ها می دهد که بتوانند از تعداد مهره های متفاوتی استفاده کنند. بازی دوز سه تایی، بازی دوز چهار تایی، هفتایی یازده و دوازده تایی وجود دارد. تعداد آن ها در سبک و هدف بازی تغییر خاصی ایجاد نمی کند بلکه قصد فقط مانور حرکتی بیشتر و مهره های بیشتر برای سد کردن مسیر حریف می باشد. در بازی آنلاین دوز افراد می توانند به صورت چند نفره در یک صفحه این سرگرمی را انجام دهند و همین امر باعث پر مخاطب شدن بازی های آنلاین دوز شده است، البته بماند که بازی های آفلاین نیز هنوز طرفداران دو آتیشه خود را دارد.


بازی دوز ساده با مدل های دیگر این بازی چه تفاوت هایی دارد؟

همان طور که می دانید این سرگرمی در تعداد جدول و تعداد مهره ها با یک دیگر تفاوت دارد که همین تفاوت باعث تعریف ساده و غیر ساده آن ها می شود. بعضی از بازی های دوز در یک صفحه با 9 نقطه برای قرار گیری و بعضی از بازی ها 12 تایی و تعداد های متفاوت دیگر وجود دارد. همه ما حداقل یک بار این سرگرمی را انجام دادیم و متوجه شدیم که چقدر این بازی وادارت می کند که بار ها و بار ها به انجام آن بپردازی. بازی دوز باعث تقویت فکری و هم چنین تمرکز بالا می شود و این موضوع خیلی دیده شده است که افراد مسن علاقه زیادی به این بازی فکری جالب نشان می دهند.


بازی دوز گوگل را چگونه بازی کنیم؟

باید این خبر را به دوست داران بازی دوز بدهم که گوگل بازی خاطره انگیز دوز را در خودش اضافه کرده است، شما برای انجام دادم دادن بازی دوز گوگل می توانید به سایت گوگل بروید و در قسمت سرچ آن بازی گوگل را سرچ کنید. این بازی از قوانین حرکت افقی، عمودی و ضربدری برای حرکت پیروی می کند و هدف ردیف کردن مهره ها در یک جهت و هم چنین سد کردن راه مهره های حریف می باشد. بازی دوز یکی از بازی ها فکری نوستالژی می باشد که همه ما حداقل یک بار به آن پرداختیم و از انجام دادن این بازی لذت برده ایم.


دانلود بازی دوز چگونه ممکن می شود؟

افراد زیادی هستند که هنوز که هنوزه بازی دوز را به عنوان بازی مورد علاقه شان می داند و وقت زیادی را برای انجام این بازی فکری می گذارند، امروزه با گذشت زمان پیش رفته شدن تکنولوژی عصر جدیدی به وجود آمده است و خیلی از بازی های ها و مواردی که مربوط گذشته می باشد کم کم دارد از بین ما می رود که این امر واقعا باعث ناراحتی می شود، اما خوشبختانه باید بگویم که بازی نوستالژی دوز در شبکه های اینترنتی حضور پر رنگی دارد تا حدی که گوگل آن را در سایت خود قرار داده است. هم چنین باید به عرض شما برسانیم که با دانلود اپلیکیشنی که در صفحه اصلی سایت قرار داده می شود شما می توانید بازی دوز را بازی کنید و از انجام آن لذت ببرید.

روش بازی دوز به چه صورت است؟


روش بازی دوز به چه صورت است؟

اگر شما طریقه بازی کردن دوز را فراموش کرده اید یا اصلا تابه حال بازی دوز را انجام نداده اید در این مقاله به شما توضیح کامل را راجب روش بازی دوز می دهیم. در ابتدا باید بگویم بازی دوز با تعداد مهره های متفاوتی انجام می شود که تعداد آن ها شامل 3 تایی، 4تایی، 7تایی، 11تایی و 12 تایی صورت می گیرید که نسبت به تعداد مهره ها تعداد جدول های صفحه بازی کم یا زیاد می شود. نکته بعدی که وجود دارد این است که مهره ها در جهت افقی، عمودی و ضربدری حرکت دارد و هدف بازی این است که شما بتوانید مهره هایتان را در یک جهت ردیف کنید و از طرفی حواستان به حریف خود باشه که زود تر از شما مهره هایش را ردیف نکند و شما باید تمام مدت راه او را سد کنید.


فیلم بازی دوز چه می باشد؟

بعضی از افراد تمایل دارند که برای آموزش بازی دوز از فیلم ها وکلیپ های موجود در سایت ها استفاده کنند، با توجه به این که بازی دوز بسیار آموزش ساده و راحتی دارد که شما با یک بار خواندن این مقاله می توانید از تمام قوانین دوز آگاه شوید این آپشن نیز وجود دارد که بتوانید از طریق فیلم های آموزشی در آپارات و یوتیوب از فیلم های آموزشی برای یاد گیری بازی دوز استفاده کنید. برای تماشای بازی های آنلاین دوز نیز می توانید در یوتیوب سرچ مورد نظر خود را قرار دهید تا بتوانید از ویدئو مورد نظراتان استفاده کنید.

فرمول بازی دوز به چه صورت است؟

برای شما هم سوال شده است که روش و فرمول بازی دوز به چه صورتی می باشد؟ باید به شما بگویم که ما در این مقاله سعی بر این رو داریم که بتوانیم تمام اطلاعات لازم برای بازی دوز را در اختیار شما عزیزان قرار بدهیم که بتوانید ازانجام این بازی فکری جذاب لذت ببرید. در درجه اول باید بگوییم به شما که حرکت مهره ها در بازی دوز به صورتی عمودی، افقی و ضربدری می باشد و هدف شما باید در این باشد که مهره های خود را در یک جهت ردیف کنید و مدام حواستان به حرکت مهره رقیب خود باشد تا او نتواند در یک جهت مهره های خود را ردیف کند. این بازی با تعداد مهره های متفاوتی مانند 3 تایی و 4 تایی و… وجود دارد.

آموزش بردن بازی دوز

یکی از مواردی که در بردن این سرگرمی تاثیر دارد این است که شما شروع کننده ی بازی نباشید تا بتوانید با سد کردن راه مهره ی رقیب خود او را تعقیب کنید و این امر باعث می شود حریف شما راه اصلی که در پیش داشت رو از یاد ببرد و مدام تمرکز خود را بر روی این موضوع بگذارد که بتواند از دست شما فرار کند. بعد از آن می توان گفت که شما باید همه جوانب حرکتی چه از سمت خود و چه از سمت حریف خود را در نظر داشته باشید چراکه برد و باخت در بازی دوز بر همین اساس و پایه صورت می گیرد. تمرکز بالا و هم چنین عجول نبودن از نکات مهم در این بازی می باشد. اطلاعات بیشتر را از دوز ویکی پدیا کسب کنید.

دانلود بازی دوز دو نفره برای سیستم عامل های مختلف

اگر شما طرفدار پر و پا قرص بازی دوز هستید و دوست دارید در همه شرایط ای بازی فکری جذاب و قدیمی را بازی کنید باید به شما این خبر را بدهم که اپلیکیشن و نرم افزار های زیادی در این باره ساخته شده که شما بتوانید از انجام این بازی دریغ نشوید هم چنین لذت ببرید. شما برای دانلود این نرم افزار و اپلیکیشن ها می توانید به صفحه اصلی سایت ما مراجعه کنید یا اینکه از آپشنی که گوگل با قرار دادن این سرگرمی در سایت خودش به ما داده است استفاده کنید تا بتوانید بازی دوز را به راحتی و آسانی بازی کنید.شما می توانید با دانلود بازی دوز آنلاین اوقات فراغت خود را پر کنید. اگر به این بازی علاقه داشتید، آموزش بازی مانکالا که یک بازی محبوب دیگر است را بخوانید تا سرگرمی بیشتری داشته باشید.

برای ویندوز


برای ویندوز

اگر شما تمایل دارید که بازی دوز را بر روی ویندوز خود نصب کنید باید به اطلاع شما برسانم که این آپشن وجود دارد که با سرچ در سایت ها و هم چنین بات های تلگرامی از انجام این بازی بهره ببرید. این سرگرمی یک بازی قدیمی و پر طرفدار است که از سال های دور و تا به امروز سرپا مانده است و طرفدارای زیادی را به خودش اخصاص داده است. قوانین این بازی بسیار ساده و راحت است به طوری که با خواندن یک بار این مقاله شما می توانید از تمامی اطلاعات مربوط به این سرگرمی آگاه شوید.


برای آیفون

امروزه در عصر جدید تکنولوژی بازی های زیادی برای بازی فکری جذاب دوز ساخته شده است که به صورت آنلاین و با تعداد افراد بیشتر از دو نفر در یک بازی طراحی شده است، هم چنین شما می توانید از طریق چت کردن با افراد درون بازی ارتباط برقرار کنید و راجب روند بازی با یکدیگر صحبت کنید. اگر شما به دنبال این سرگرمی برای آیفون هستید باید این خبر را به شما بدهم که از طریق سایت های مختلف می توانید این بازی را سرچ کنید یا هم چنین در تلگرام بات هایی طراحی شده که این سرگرمی را نیز مورد اجرا قرار می دهند.


برای اندروید

خیلی از افراد هستند که به دنبال این سرگرمی برای اندروید هستند و این امر باعث شده که زمان زیادی رو برای پیدا کردن این سرگرمی بگذارند. اگر شما می خواهید این سرگرمی را انجام دهید و از طریق آن تمرکز و فکر خود را محک بزنید می توانید به صفحه اصلی سایت ما مراجعه کنید. این سرگرمی یک بازی قدیمی و نوستالژی می باشد که تا به امروز با پرجا بوده و دارای طرفدار های زیادی می باشد که که بطور روزانه به انجام این بازی می پردازند و از این کار لذت می برند. این مقاله تمام سوال ها ی شما را مربوط به این سرگرمی پاسخ گو است.

سوالات متداول

بازی دوز از چند مهره تشکیل شده است؟

این سرگرمی به طور کلی دارای انواع مختلف می باشد وتفاوت آن تنها در تعداد مهره ها می باشد. در برخی از بازی ها از 3 مهره ودر برخی از بازی ها از 4 مهره استفاده می کنند. البته نا گفته نماند در برخی از موارد این سرگرمی با 12 مهره انجام می شود.

بازی آنلاین دوز به چه صورت است؟

شما می توانید برای انجام این سرگرمی به صورت آنلاین، وارد سایت های متفاوت شوید وبا استفاده از لینک های دانلودی آن را دانلود کنید و از ان استفاده کنید تا لذت یک بازی مهیج را تجربه کنید. شما می توانید برای دانلود این سرگرمی از لینک های تلگرامی نیز استفاده کنید.

بازی دوز مناسب سنین بالا می باشد؟

خوشبختانه این سرگرمی رده سنی ندارد و شما با هر سنی می توانید آن را بازی کنید. در بسیاری از مکان ها مانند خانه سالمندان پیرمرد ها وپیرزن های زیادی در حال انجام این بازی می باشند، چرا که این بازی دارای هیچگونه فیلتری نمی باشد و همه می توانند از آن استفاده کنند.

آیا بازی دوز در سایت های شرط بندی وجود دارد؟

در حال حاضر در سایت های شرط بندی بازی های بسیار زیادی وجود دارد وبسیاری از افراد روی آن بازی ها شرط بندی می کنند، اما تا به امروز بازی دوز در سایت ها وجود نداشته است چرا که این بازی بسیار ساده است وشما می توانید با چند تکنیک این بازی را ببرید، به همین دلیل از این بازی در سایت های شرط بندی استقبال نشده است.

Rate this post

admin

دارای مدرک فوق لیسانس کامپیوتر هستم. بنده از سال 2015 فعالیت خود را در زمینه معرفی سایت و البته بررسی استراتژی های پیشرفت سایت آغاز کرده ام. همراه شما در بت سایت فارسی هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا