بازی پنتاگو چگونه است؟ آموزش تصویری به همراه تکنیک های بازی

بازی پنتاگو و یا بازی پنتابال یکی از بهترین ومهیج ترین بازی ها در بین جوانان است، که در سال 2004 توسط شخصی به نام توماس فلودن طراح سوئدی این بازی به ثبت رسیده است. این سرگرمی یکی از جایزه دار ترین سرگرمی های دنیا می باشد، به طوری که از سال 2001 تا 2005 مدام در حال کسب جایزه بهترین بازی را از آن خود کرده است. می توان این بازی را در رده استراتژی_ انتزاعی دسته بندی کرد و جز هیجان انگیز ترین بازی های دو نفره در جهان می باشد. ما در این مقاله سعی بر آشنایی شما با فوت وفن این بازی را داریم و نحوه این بازی را گام به گام به شما آموزش می دهیم، با بت سایت همراه باشید.

بازی پنتاگو چیست؟

بازی پنتاگو چیست؟

این سرگرمی یکی از بازی های دو نفره جذاب می باشد که مهارت در آن اهمیت زیادی دارد، به طوری که این بازی را در دسته بازی های استراتژی قرار داده است. بازیکنان شروع به گذاشتن مهره در صفحه حفره داری می کنند و بعد از آن بر خلاف عقربه های ساعت شروع به چرخش آن صفحه می کنند وتا زمانی این عمل را انجام می دهند که 5 مهره هر بازیکن پشت سر هم قرار بگیرد. هدف از این بازی سوار کردن مهره ها به صورت عمودی، افقی و اریب می باشد. در این بازی اولین کسی که بتواند 5 مهره خود را پشت سر هم سوار کند برنده بازی می باشد واین در صورتی اتفاق می افتد که بسیار هوشیار عمل کنید و از برد حریف خود با روش دفاع کردن جلوگیری کنید. ردیف های مهره می توانید در 4 صفحه کوچک قرار بگیرد و هدف تنها ردیف کردن مهره ها می باشد.

تاریخچه بازی فکری pentago

همان طور که در بخش های قبلی توضیحات مختصری راجع به این بازی داده شد، باید بدانید بازی پنتاگو در سال 2004 توسط توماس فلودن در سوئد به ثبت رسیده است. یکی از افتخارات این بازی ثبت 10 جایزه جهانی برای بازی فکری برتر می باشد که این امر زبان زد دنیا شد. این بازی به ساده ترین روش ممکن ارائه می شود اما می تواند در عین سادگی مغز شما را به چالش بکشد وقدرت تفکر وتوانایی تمرکز را در شما به وجود آورد. شما می توانید این بازی را ساعت ها بازی کنید اما هیچ خستگی برای شما به وجود نیاورد، چرا که هیجان بازی نمی گذارد شما به مرحله خستگی از بازی برسید. این بازی در سال های متفاوتی جوایز را از آن خود کرده است که این نشان دهنده علاقه واستقبال مردم می باشد. بسیاری از جوانان دور هم جمع می شوند و یا در مراکز مخصوص بازی به انجام این بازی می پردازند. این سرگرمی دو سال متوالی در سوئد بازی برتر شده است که این اتفاق در سال 2005 و2006 افتاده است وبعد از آن در جشنواره بازی فکری منسا در سال 2006 جوایز دیگری را از آن خود کرده است ودر سال 2007 بهترین بازی در مجله کودکان شناخته شده است.

روش بازی پنتاگو به چه صورت است؟

روش بازی پنتاگو به چه صورت است؟

بازی فکری پنتاگو با وجود دو نفر به همراه یک صفحه شطرنجی که خود، تشکیل شده از 4 صفحه شطرنجی دیگر می باشد شروع می شود. صفحات کوچک تر دارای چرخش هستند که در این بازی نقش به سزایی دارند. بعد از انتخاب مهره ها هر بازیکن، برای انتخاب نوبت شروع باید یک مهره را به طور اتفاقی از کیسه بیرون بکشید تا رنگ مهره نشان دهنده شروع کدام بازیکن باشد. شما می توانید در هنگام شروع بازی با گذاشتن مهره در هر کجای صفحه این بازی را شروع کنید، شما باید یکی از صفحات کوچک را برای گذاشتن مهره انتخاب کنید وبعد از گذاشتن مهره خود صفحه را به سمت راست ویا چپ بچرخانید. برای برد در این بازی باید بهتر بیاندیشید وبهتر عمل کنید چرا که با این عمل شما می توانید با استفاده از خلاقیت خود این بازی را مهیج کنید ویا مهارت های جدیدی را خلق کنید. شما می توانید در این بازی با انجام حرکات نمایشس و پنهان کردن روش برد خود،حریف خود را به دفاع مجبور کنید و بعد از آن به راحتی به برد نزدیک شوید. شما باید بدانید که در این بازی 4 استراتژی وجود دارد که هر کدام از آن ها برای موقعیت مناسبی می باشند ودارای نقاط ضعف وقوت زیادی می باشند. شما در این بازی با عواملی مانند دفاع پذیر بودن، قابل پیش بینی بودن سروکار دارید و ما در ادامه استراتژی های این بازی را برای شما به طور کامل توضیح خواهیم داد.

آموزش بازی پنتاگو به صورت تصویری و کامل

شما می توانید برای آموزش این بازی مهیج با استفاده از لینک های موجود در سایت های معتبر، فیلم های مناسبی را برای آموزش این بازی ببینید، چرا که شما می توانید با دیدن کلیپ های مورد نظر خود، آموزش راحت تری را فرا بگیرید. بسیاری از سایت ها مانند آپارات ویا یوتوب فیلم های آموزشی مفیدی را به اشتراک می گذارند که بسیاری از افراد از آن ها بهره برده اند. شما می توانید با جستجو کلمه بازی پنتاگو پارس مدیا آموزش های مفیدی را مشاهده کنید. شما می توانید با خواندن این مقاله ویا بخش های دیگر سایت به راحتی به انجام این بازی بپردازید واز استراتژی های نام برده استفاده کنید. چرا که با دیدن فیلم شما کلیات این بازی را فرا می گیرید وجزئیات این بازیی برای بردن بسیار مهم می باشد. شما با انجام جزئیات و استراتژی های مخصوص این بازی، خود را به برد نزدیک کنید.

خرید بازی pentago چگونه ممکن می شود؟

خرید بازی pentago چگونه ممکن می شود؟

شما می توانید بازی پنتاگو را از طریق سایت های معتبر و یا پیج های اینستاگرامی سفارش دهید واز انجام آن لذت ببرید. البته ناگفته نماند بازی پنتاگو یکی از محبوب ترین بازی ها درسرتاسر جهان می باشد و امروزه در بسیاری از فروشگاه های مربوط به بازی در سرتاسر ایران یافت می شود. شما می توانید با مراجعه به فروشگاه های مخصوص بازی فکری، این بازی را برای خود تهیه کنید. البته باید بدانید شما می توانید برای خرید این بازی از طریق اپ های مختلفی اقدام به خرید کنید، مانند اپ های بازار و دیجی کالا که امروزه در ایران بسیار رایج است. بازی پنتاگو در بازار موجود می باشد و شما می توانید آن را تهیه کنید.

بازی پنتاگو آنلاین و آفلاین چه تفاوت هایی دارد؟

به دلیل استقبال بسیاری از افراد در سرتاسر جهان، در حال حاضر بازی پنتاگو دارای اپ های اختصاصی و یا موجود در اپ های مولتی گیم می باشد. شما می توانید با استفاده از لینک های موجود در صفحات مرورگر این بازی را برای سیستم عامل های متفاوت دانلود کنید. دانلود بازی پنتاگو برای کامپیوتر امروزه یکی از تیتر های دانلود در سایت های متفاوت می باشد و بسیاری از افراد به انجام این بازی به صورت آنلاین می پردازند. البته نا گفته نماند بازی فکری پنتاگو 3 نفره، امروزه در حال استفاده در اپ های بازی می باشد. شما در بازی آنلاین قابلیت ارتباط لحظه ای با افراد را دارید ومی توانید در هنگام بازی با آن ها چت کنید. البته باید بدانید که شما به طور همزمان در حال بازی با چند نفر از افرادی هستید که در سرتاسر جهان قرار دارند و اگر به دنبال شخصی در خانه هستید که با شما این بازی را انجام دهد، می توانید از بازی آنلاین استفاده کنید. بازی آفلاین دارای برنامه خاصی می باشد وشما مدام در حال بازی با اپ برنامه ریزی شده می باشید و شاید لذتی که در بازی آنلاین است را تجربه نکنید.

 ویژگی های بازی pentago به چه صورت است؟

ویژگی های بازی pentago به چه صورت است؟

ویژگی های بازی فکری پنتاگو، بستگی به نوع بازی وانتخاب قوانین برای افراد دارد. این سرگرمی یکی از بهترین و مهیج ترین بازی ها در سرتاسر جهان می باشد که دارای نکات مثبت بسیار زیادی می باشد. شما می توانید با انجام این بازی ذهن خود را تقویت کنید و با در نظر گرفتن حرکات جزئی حریف خود، به برد در این بازی نزدیک تر شوید. شما در این بازی باید شرایط دفاع کردن حریف خود را فراهم کنید و مدام آن را در خطر بگذارید، چرا که این بازی تنها با انجام استراتژی انجام می شود. بازی پنتاگو قرمز امروزه بسیار روی بورس است وجوانان زیادی از آن استقبال کرده اند. شما می توانید این بازی را به سادگی در زمان بسیار کمی بیاموزید، چرا که قوانین وقواعد این بازی بسیار کم می باشد وتنها شما می توانید با انجام استراتژی به برد نزدیک شوید. البته نا گفته نماند این بازی به نسبت سادگی خود دارای پیچیدگی خاصی می باشد که شما می توانید با چند بار دیدن وبازی کردن، این بازی را فرا بگیرید و به راحتی به برنده شدن فکر کنید.

استراتژی بازی فکری پنتاگو چیست؟

شما در این بازی باید بسیار هوشمندانه عمل کنید، تا بتوانید به برد نزدیک تر شوید. در این بازی استراتژی های زیادی وجود ندارد و شما تنها با چند استراتژی ساده حریف خود را شکست می دهید. یکی از این استراتژی ها حالت دفاعی می باشد، شما باید مدام حریف خود را در حالت دفاعی قرار دهید واین اتفاق در صورتی انجام می شود که شما بتوانید مهره های خود را بسیار دقیق وهوشمندانه بچینید. شما می توانید با این عمل حریف خود را به راحتی شکست دهید. بسیاری از افراد این بازی را به صورت گروهی انجام می دهند و در پنتاگو بازی یار با یار را انتخاب می کنند که اصولا 4 نفره انجام می شود. یکی دیگر از استراتژی های این بازی به نام روش میانی معروف است که درآن شما 5 مهره خود را به صورت افقی وعمودی در ردیف های میانی صفحات، سوار می کنید، این روش به راحتی قابل دفاع کردن می باشد ودر برخی از موارد حریف شما با تکان دادن یک مهره شما را شگفت زده می کند. البته در برخی از موارد حریف شما فکر می کند که انجام این استراتژی یک عمل ساده است ودر این صورت شما به برد نزدیک می شود.

دانلود بازی فکری پنتاگو چگونه ممکن است؟

دانلود بازی فکری پنتاگو چگونه ممکن است؟

برای دانلود بازی پنتاگو، می توانید وارد سایت های معتبر شوید و با استفاده از لینک های مستقیم وکرک دار، بازی پنتاگو برای کامپیوتر را دانلود کرده و یا اگر شما این بازی را برای تلفن همراه خود نیاز دارید، می توانید با دانلود بازی پنتاگو برای اندروید، این سرگرمی را مدام به همراه خود داشته باشید. باید بدانید که بسیاری از افراد امروزه در حال دانلود اپ های این بازی می باشند و یا برای خرید بازی پنتاگو دیجی کالا را انتخاب می کنند، شما می توانید این بازی را با روش های متفاوتی تهیه کنید. شما می توانید با استفاده از اپ های پلی استور در اندروید ویا اپ استور در آیفون به دانلود این باز ی بپردازید وبدانید که با دانلود این بازی شما دارای اوقات فراغت هیجان انگیزی می شوید.

بازی پنتاگو چند مهره دارد؟

بازی پنتاگو یکی از بهترین بازی ها برای جمع های دوستانه ویا خلوت های دونفر9ه می باشد، شما می توانید با تهیه این بازی اوقات فراغت خوبی را برای خود ودیگر افراد خانواده به ارمغان بیاورید. این سرگرمی چند نفره دارای 81 عدد مهره و 9 صفحه چرخان می باشد که برای استفاده در جمع های دوستانه وخانوادگی بسیار مناسب است. شما می توانید این بازی را به صورت دو نفره یا چند نفره وحتی با داشتن یار بازی کنید. شما باید بدانید که در این بازی تعداد بسیار اهمیت دارد وهرچه تعداد بیشتر باشد شما سخت تر وبا مهارت بیشتری باید بازی کنید. البته جنگ روانی این بازی را نادیده نگیرید وفکر نکنید که این بازی بسیار راحت می باشد، چرا که در برخی از موارد مدام در حال درگیر کردن ذهن شماست. در wikipedia pentago هم اطلاعاتی آمده است.

بازی پنتاگو حرفه ای و ساده چه تفاوت هایی دارد؟

بازی پنتاگو حرفه ای و ساده چه تفاوت هایی دارد؟

بسیاری از افراد تنها به انجام این بازی می پردازند وهدف و استراتژی برای برد خود ندارند، اما بسیاری از افراد این سرگرمی را به صورت حرفه ای انجام می دهند و این اتفاق تنها با داشتن استراتژی صورت می گیرد. شما می توانید با انجام استراتژی های بسیار ساده این بازی را به برد نزدیک تر کنید. یکی از استراتژی های کاربردی در این بازی، روش مونیکا می باشد که در این روش شما مهره های خود را به طور مورب ردیف می کنید والبته نا گفته نماند این استراتژی بسیار آشکار است و امکان دارد حریف شما به دفاع در قابل آن بپردازد. البته نا گفته نماند امکان دارد حریف شما با در نظر گرفتن ساده بودن استراتژی این عمل را ساده بگیرد وباعث برد شما شود، اما در برخی از موارد حریف شما با گذاشتن یک مهره در مرکز صفحه شما را مهار می کند. شما می توانید با انجام استراتژی های زیادی مانند روش جانبی نیز به برد این بازی نزدیک شوید. در این روش مهره های شما در کنارصفحه بازی به صورت عمودی ویا افقی ردیف می شود و باید دانید که این روش در بیشتر مواقع باعث برد شما می شود. البته ناگفته نماند که اگر حریف شما این روش را بداند با جلوگیری از سه مهره شما، از برد شما جلوگیری می کند.

پنتاگو بازی یار چیست؟

شما می توانید در برخی از موارد برای مهیج کردن این بازی، آن را به صورت یاری بازی کنید، چرا که همیشه دو تا فکر بهتر از یکی عمل می کند وشما می توانید در برخی از شرایط به راحتی به برد برسید. بسیاری از افراد این بازی را به صورت یاری بازی می کنند تا بتوانند با انجام استراتژی ها به برد نزدیک شوند وبه راحتی ریسک کنند چرا که اصولا یک نفر مدام در حال دفاع می باشد ونمی گذارد تیم شما به باخت نزدیک شود. این امر باعث اشتیاق بسیاری از جوانان برای انجام این سبک از بازی شده است. یکی از استراتژی های این بازی به نام قدرت سه مهره شناسایی می شود که با استفاده از آن می توانید در این روش بازی به برد نزدیک شوید. شما می توانید با ردیف کردن سه مهره به صورت مورب، این استراتژی معروف وفریبنده را استفاده کنید. باید بدانید این مهارت در بیشتر مواقع جواب می دهد، البته باید در نظر بگیرید که این روش می تواند در برابر چرخش صفحات کمی ضعیف عمل کند.

قیمت بازی پنتاگو چقدر است؟

قیمت بازی پنتاگو چقدر است؟

قیمت این بازی در حال حاضر به طور دقیق مشخص نمی باشد، اما شما می توانید از طریق سایت های معتبر مانند دیجی کالا این محصول را خریداری کنید. امروزه این بازی به نسبت تعداد صفحات و مهره ها، از قیمت 50 هزار تومان شروع شده وبه همین نسبت افزایش می یابد. شما می توانید با جستجو این بازی در صفحات وسایت های متفاوت از قیمت آن به طور دقیق با خبر شوید، اما در حال حاضر قیمت به روز آن برای شما ارائه شد. البته باید بدانید بعد از خرید این بازی، بازید آموزش آن را به طور دقیق فرا بگیرید و می توانید آموزش تصویری بازی پنتاگو را در سایت های متفاوتی ببینید. شما با انجام این بازی لحظات خوشی را سپری می کنید ومی توانیم به جرئت به شما بگوییم بعد از انجام یک دور بازی پنتاگو، شما دیگر نمی توانید به انجام این بازی نپردازید.

قوانین بازی پنتاگو چیست؟

برای انجام این بازی باید بدانید که، بازی پنتاگو مانند دیگر بازی ها دارای قوانین خاص خود می باشد که با انجام آن ها بازی مهیج می شود. شما در هنگام بازی باید بدانید که تنها در هر دور یک بار نوبت شما می رسد و نمی توانید در هر زمان مهره خود را حرکت دهید. بعد از چرخاندن صفجه دیگر نمی توانید آن را به جای قبلی خود برگردانید، به همین دلیل قبل از انجام این کار بسیار خوب فکر کنید. شما می توانید با انجام استراتژی های برد، این بازی را برای خود شیرین تر و مهیج تر کنید. شما می توانید برای دیدن عکس های بازی پنتاگو وارد سایت های معتبر شئوید واز آن ها دیدن کنید. اگر در این بازی هر دو بازیکن با وارد کردن مهره های خود، نتوانند امتیازی کسب کنند باید چند برداشت از آن بازی انجام دهند. آن ها می توانند بازی را مساوی اعلام کنند و یا با دادن فرصت 5 چرخش به انجام بازی ادامه دهند و در صورت بر د هر شخص در آن زمان وتعداد دور مشخص شده، آن شخص برنده بازی محسوب می شود. باید بدانید شما تنها یک جهت را برای چرخاندن باید انتخاب کنید و نمی توانید در اواسط بازی جهت خود را از راست به چپ ویا برعکس تغییر دهید. اگر شما برای چرخش صفحه آخری که مهره خود را گذاشته اید انتخاب کنید، این عمل تخلف محسوب می شود وشما باید از سه صفحه دیگر برای چرخش استفاده کنید. در انتها با توجه به علاقه شما به این مقاله، پیشنهاد ما این است که بازی دبرنا را هم یاد بگیرید.

 سوالات متداول

سوالات متداول

تاریخچه بازی پنتاگو به چه سالی بر می گردد و توسط چه کسی کشف شده است؟

باید بدانید که این سرگرمی در سال 2004 توسط شخصی به نام توماس فلودن در سوئد کشف شده است و بعد از آن با نام پنتاگو به ثبت رسیده است. این بازی جز بازی های جایزه دار در سرتاسر دنیا می باشد ودر جشنواره های بسیار زیادی از آن تقدیر شده است.

بازی پنتاگو دست جمعی دارای چند مهره می باشد؟

این سرگرمی نسبت به تعداد صفحات خود، مهره اضافه می کند و بازی دورهمی پنتاگو دارای 81 عدد مهره و9 صفحه چرخان می باشد که مخصوص جمع های دوستانه وخانوادگی می باشد. البته این امر به چند نفره بودن بازی نیز بستگی دارد.

روش بازی پنتاگو چگونه می باشد؟

شما در این بازی با گذاشتن مهره بر روی یکی از صفحه های کوچک بازی، می توانید اقدام به بازی کنید و بعد از آن با توافق با حریفان خود میتوانید جهت عقربه هاهی ساعت ویا مخالف عقربه هاهی ساعت حرکت کرده ومهره های خود را جا سازی کنید. به یاد داشته باشید که هدف در این بازی سوار کردن مهره ها در جهت های عمودی، افقی و اریب می باشد.

برای دانلود این سرگرمی چگونه اقدام کنیم؟

شما می توانید برای دانلود این بازی از لینک های موجود در کانال های تلگرامی و یا لینک های موجود در سایت های معتبر استفاده کنید. به یاد داشته باشید امروزه این بازی به صورت اپ های اختصاصی ویا اپ های مولتی گیم در اختیار مردم قرار گرفته است وشما می توانید با استفاده از آن در زمان های بیکاری خود با انجام این بازی، اوقات فراغت خود را پر کنید.

Rate this post

admin

دارای مدرک فوق لیسانس کامپیوتر هستم. بنده از سال 2015 فعالیت خود را در زمینه معرفی سایت و البته بررسی استراتژی های پیشرفت سایت آغاز کرده ام. همراه شما در بت سایت فارسی هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا