چرا فیلیپه آلیوت در صدر جدول مسابقات خودرو چرخ باز قرار گرفته است؟

مسابقات فرمول یک که به مسابقات اتومبیل‌ رانی جایزه بزرگ نیز مشهور است، بالاترین رده از مسابقات بین‌ المللی خودروها چرخ‌ باز می باشد که توسط فدراسیون بین‌ المللی اتومبیل‌ رانی سازمان‌ دهی و برگزار می‌ شود. در این مسابقات خودروها با سرعتی تا ۳۵۰ کیلومتر در ساعت (حدود ۲۲۰ مایل در ساعت) با هم مسابقه می‌ دهند. از جمله رانندگان سابق این مسابقات می توان به فیلیپه آلیوت اشاره کرد. در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر در مورد این راننده فرمول یک اطلاعات بدست آورید.

معرفی فیلیپه آلیوت

معرفی فیلیپه آلیوت

فیلیپه آلیوت رانندهٔ سابق مسابقات اتومبیل‌ رانی فرمول یک و اهل فرانسه است او در 27 ژوئیهٔ سال ۱۹۵۴در شهر ووس کشور فرانسه به دنیا آمد. این قرد از فصل ۱۹۸۴ تا ۱۹۹۰ و سپس از فصل ۱۹۹۳ تا ۱۹۹۴ در مسابقات قهرمانی جهان فرمول یک شرکت کرده‌ است. آلیوت مجموعاً در ۱۱۶ گراند پری شرکت کرد و در این مسابقات در مجموع ۷ امتیاز کسب کرد. اولین ورود او به مسابقات جایزه بزرگ در برزیل در سال ۱۹۸۴بوده است و آخرین ورود او به این سری از مسابقات در بلژیک سال ۱۹۹۴می باشد. او در تعداد زیادی مسابقه شرکت کرد و رکورد دار بیشترین شروع بدون پایان است و این فرد در هیچ کدام از مسابقات نتوانست به خط پایان برسد و هیچ سکویی را از آن خود نکرد. زندگینامه کریستین آلبرس و میشل آلبورتو نیز در سایت آورده شده است.

فیلیپه آلیوت چه افتخاراتی در مسابقات اتومبیل رانی دارد؟

فیلیپه آلیوت در ۱۰۹مسابقه اتومبیل رانی فرمول یک شرکت کرد ولی در هیچ کدام از آنها نتوانست به خط پایان برسد و در حقیقت تمام این رقابت ها برای او بدون سکو بوده است. آلیوت در ۹ فصل فرمول یک شرکت کرد. در فصل ۱۹۹۴ که مک‌لارن از موتورهای پژو استفاده می‌کرد، فیلیپه در گرندپری سنگاپور جایگزین میکا هاکینن شد و توانست بهترین رده خود را، که رده پنجم بود به‌ دست آورد. او که از طرف شرکت پژو به مک‌لارن تحمیل ‌شده بود در تعیین‌ خط در کمال ناباوری یک رده پایین‌ تر از مارتین براندل، هم‌ تیمی خود ایستاد. اما در مک‌ لارن نیز نتوانست موفق به کسب سکو شود و تنها افتخار او ماندن طولانی در فرمول یک بود.

این راننده عضو کدام تیم است؟

این راننده عضو کدام تیم است؟

همان طور که قبلاً هم گفته شد، فیلیپه آلیوت در ۹ فصل فرمول یک شرکت کرد. او درسال ۱۹۸۴ توسط تیم کم بودجه RAM Racing به فرمول یک معرفی شد و بیشتر دوران فرمول یک خود را در تیم‌ها فرانسوی Lieger و Larrousse گذراند. به طور کلی او در طول دوران حرفه ای رانندگی خود عضویت در تیم های رم، لیجیه، لاروس و مک لارن را در کارنامه خود دارد.

عکس های این اتومبیل ران را در کجا مشاهده کنیم؟

فیلیپه آلیوت به عنوان یکی از رانندگان فرمول یک جهان شناخته شده است و جزو باسابقه ترین رانندگان به شمار می آید. شما از طریق گوگل پلی و جستجو نام او در گوگل می توانید به عکس ها فراوانی از او دسترسی پیدا کنید و عکس ها این راننده نام آشنای فرمول یک را ببینید.

آدرس پیج فیلیپه آلیوت در اینستاگرام چه می باشد؟

آخرین فعالیت حرفه ای آلیوت به عنوان راننده، سال ۱۹۹۴بوده است. پیج اینستاگرامی اختصاصی برای او به ثبت نرسیده است اما بسیاری از علاقه مندان به مسابقات فرمول یک و طرفداران او پیج هایی به عنوان فن با نام او ایجاد کرده اند که شما با جستجو در اینستاگرام می توانید به بسیاری از فن پیج ها این شخص دسترسی پیدا کنید.

سوالات متداول

سوالات متداول

 1. فلیپه آلیوت اهل کدام کشور بوده است؟

  فیلیپه آلیوت رانندهٔ سابق مسابقات اتومبیل‌رانی فرمول یک و اهل فرانسه است او در ۲۷ ژوئیهٔ سال ۱۹۵۴در شهر ووس کشور فرانسه به دنیا آمد و اصالتی فرانسوی دارد.

 2. فیلیپه آلیوت در چه سال هایی به عنوان راننده فرمول یک فعالیت داشته است؟

  فیلیپه آلیوت از رانندگان قدیمی در مسابقات فرمول یک جهان است و جزو با سابقه ترین و قدیمی ترین رانندگان جایزه بزرگ دنیا شناخته می شود. او از فصل ۱۹۸۴ تا ۱۹۹۰ و سپس از فصل ۱۹۹۳ تا ۱۹۹۴ در مسابقات قهرمانی فرمول یک جهان شرکت کرده‌ است.

 3. فیلیپه آلیوت بیشترین دوران رانندگی اش در فرمول یک خود را در کدام تیم ها بوده است؟

  فیلیپه آلیوت درسال ۱۹۸۴ توسط تیم کم بودجه RAM Racing به فرمول یک معرفی شد و بیشتر دوران فرمول یک خود را در تیم‌ها فرانسوی Lieger و Larrousse گذراند.

 4. بهترین رده ای که فیلیپه آلیوت توانست در مسابقات بدست آورد، چه رده ای است؟

  در فصل ۱۹۹۴ که مک‌لارن از موتورها پژو استفاده می‌کرد، فیلیپه آلیوت در گرندپری سنگاپور جایگزین میکا هاکینن شد و توانست بهترین رده خود را که رده پنجم بود به‌ دست آورد.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا