بررسی موقعیت بازی پوکر توسط دنیل نگرانو با مثال های راحت و یادگیری بالا

در این متن می خواهیم در خصوص موقعیت بازی پوکر برای شما صحبت نماییم. در نتیجه تصمیمم گرفتیم یکی از مصاحبه های دنیل نگرانو یکی از برترین بازیکن های پوکر در این خصوص را برای شما تحلیل نماییم.

نظر دنیل نگرانو درباره موقعیت بازی پوکر

نظر دنیل نگرانو درباره موقعیت بازی پوکر

دنیل با یک مثال موقعیت های بازی پوکر را به طرفداران و علاقه مندان توضیح می دهد. یکی از راحت ترین راه ها برای توضیح موقعیت های مختلف پوکر این است که فرض کنید که در بازی بلک جک یا 21 که بسیاری این بازی را دیده اند شرکت می کنید. در این بازی زمانی که دیلر پوکر به شما کارت داده است و شما 14 شده اید، به کارت دهنده می گویید که به شما کارت بدهد و می سوزید و نیازی به بازی کردن دیلر دیگر نمی شود و به صورت اتومات شما را می برد.

استفاده از این استراتژی در پوکر به این صورت است که وقتی شما نفر آخر باشید اطلاعات بسیار زیادی در این خصوص بدست می آورید. برای مثال بازی تمام نفرات قبل انجام شده است. البته این بدین معنی نیست که مثلا شما بی بی و کینگ دارید روی فلاپ پیر شوید و در بازی ها معمولا کسی برنده است که اتکر و یا رانر بازی می کنه و سبک تهاجمی دارد دست را به خود اختصاص می دهد. در این بازی ها معمولا جفت بازیکن ها فلاپ را از دست می دهند.

توی موقعیت بودن یعنی بهترین زمان ممکن وقتی نظری در خصوص فلاپ، ریور و یا ترن ندارید. در نتیجه استفاده از بهترین موقعیت بازی، علاوه بر دانستن استراتژی و بهترین و بد ترین دست های پوکر می تواند شانس برد شما را تا میزان زیادی افزایش دهد.

موقعیت های مختلف بازی پوکر به چه صورت است؟

به صورت کلی 2 موقعیت اصلی در میز های پوکر آنلاین وجود دارد که در زیر در دسته بندی توضیح داده می شود:

  1. اسمال بلایند: که در ته دست می نشیند و می تواند از موقعیت بازی پوکر استفاده نماید.
  2. بیگ بلایند: نفر اول میز است ولی توانایی افزایش بت در آخرین دست بازی را دارا می باشد.
در هر پات شما 2 موقعیت دارید

در هر پات شما 2 موقعیت دارید

در هر بازی در و در هر پات، 2 حالت به صورت کلی ممکن است برای شما وجود داشته باشد که در زیر این 2 دسته اصلی بیان می شود:

حالتی که شما بیرون موقعیت هستید

زمانی که بیرون موقعیت هستید، همانند یک بازی بوکس سعی می کنید گارد خود را بالا بگیرید زیرا نمی دانید که چه اتفاقی دقیقا قرار است روی دهد. در این زمان شما نمی دانید که پشت سر شما چه اتفاقاتی قرار است بیافتد. شما باید مراقب باشید چون در شرایط خوبی قرار ندارد.

زمانی که در این موقعیت هستید در بیشتر مواقع شما حالت دفاعی خواهید داشت و بهترین دفاع در مقابل بازیکن هایی که خیلی تهاجمی هستند می تواند برای شما فولد باشد ولی گذینه هایی همچون چک، چک ریز و گزینه های دیگر نیز برای شما می تواند با توجه به دستتان وجود داشته باشد که دلیل بر اهمیت موقعیت بازی پوکر می باشد.

حالتی که شما درون موقعیت هستید

در این حالت شما کسی هستید که می خواهید در بازی بوکس مشت بزنید، کنترل بازی و اتکر بودن می تواند با شما باشد و اختیار عمل بیشتری دارید. شما می توانید حد اکثر سود را به خود اختصاص دهید.

در این حالت با توجه به اختیار عمل بالایی که در اختیار دارید. می توانید با یک سبک تهاجمی به حریفان با جایگاه ضعیف تر چیره شوید.

سایت هایی نظیر ریور پوکر و سایت انفجار تایم برخی از سایت هایی هستند که با بازی در این سایت ها می توانید بیشتر این مفهوم را درک نمایید.

سوالات متداول

سوالات متداول

بد ترین موقعیت بازی پوکر چه می تواند باشد؟

زمانی که هم قبل و هم بعد شما چند بازیکن جایگاه بازی دارند.

در کدام موقعیت در poker می توان با سبک اتکری بازی کرد؟

زمانی که شما درون موقعیت هستید، بهترین زمان برای انجام این سبک بازی می باشد.

5/5 - (4 امتیاز)

admin

دارای مدرک فوق لیسانس کامپیوتر هستم. بنده از سال 2015 فعالیت خود را در زمینه معرفی سایت و البته بررسی استراتژی های پیشرفت سایت آغاز کرده ام. همراه شما در بت سایت فارسی هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا