بلاگر چیست؟ | بررسی انواع بلاگر به همراه درآمد آن ها در سال 1401

در این مقاله قرار است در مورد این که بلاگر چیست و چگونه بلاگر شویم اطلاع جذاب و کاملی را قرار دهیم، پیشنهاد می‌ کنیم تا انتهای مطالب همراه ما باشید.

معنی بلاگر چیست؟

معنی بلاگر چیست؟

امروزه با ظهور تکنولوژی و شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام خیلی از افراد فعالیت خود را در این شبکه ها ادامه داده اند. حال شغل هایی با عنوان بلاگر به وجود آمده است که سوال برخی از افراد این است که معنی کلمه بلاگر چیست یا این منظور از بلاگر چیست و یا حتی شغل بلاگر چیست؟ بلاگر در لغت به معنای وبلاگ نویس است. حال باید بگوییم که به فردی که یک بلاگ و یا مجله اینترنتی را مدیریت می‌ کند و در آن مطلب می‌ نویسد بلاگر گفته می‌ شود. البته در ایران به خیلی از افرادی که در اینستاگرام تولید محتوا می کنند، بلاگر گفته می‌ شود که این موضوع زیاد صحیح نمی باشد. برای درک بهتر این موضوع می توایند به مقاله بلاگر های اینستاگرام توجه داشته باشید.

بهتر است که بدانید بلاگر به فردی گفته می شود که در یک زمینه خاص حرفی برای گفتن داشته باشد. اکثر بلاگر ها افرادی هستند که ارتباط بسیار خوبی با مردم و مخاطبانشان دارند و می توانند خیلی سریع بر روی آن ها تاثیر بگذارند. آن ها به واسطه دانشی که در یک حوزه دارند می‌ توانند مخاطبان را برای انتخاب های گوناگون متقاعد کنند. یک بلاگر فردی است که محتوا تولید می کند و یا به اصطلاح بلاگ می‌ کند. به هر حال می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر بلاگر چیست ویکی پدیا را مشاهده نمایید.

امروزه اکثر بلاگر ها متوجه شده اند که قدرت آن ها به واسطه توجه و جلب رضایت مردم و مخاطبان افزایش پیدا می‌ کنند. به همین دلیل تلاش می‌ کنند تا رضایت مخاطبان و فالوورانشان را بدست آورند و اکثر مخاطبان به آن ها اعتماد کنند. به همین دلیل این افراد اگر قرار باشد، محصولاتی را تبلیغ کنند، به صورت دقیق به نقد و بررسی نقاط ضعف و هم چنین نقاط قوت آن محصول می پردازند و هیچ گونه بزرگنمایی و اغراقی نمی کنند تا به این گونه بتوانند رضایت و اعتماد مخاطبان خود را جلب کنند.

درآمد بلاگر چقدر است؟

با به وجود آمدن شبکه های مجازی مانند اینستاگرام، شغل های متعددی به وجود آمده است که یکی از آن ها بلاگری است. امروزه بلاگری به یکی از شغل های محبوب و پر درآمد تبدیل شده است که خیلی از افراد فعالیت خود را در این حرفه ادامه داده اند. حال یکی از متداول ترین سوالات افراد این است که بلاگر چیست و چقدر درامد دارد؟ همان طور که در قسمت قبل بیان کردیم بلاگر به شخصی گفته می شود که یک بلاگ و مجله اینترنتی را مدیریت می‌ کند و به طور روتین در آن مطالبی را قرار می‌ دهد. البته در ایران بلاگر به افرادی که تولید محتوا می کنند گفته می‌ شود. حال در مورد درآمد این افراد باید بگوییم که شغل بلاگری یک شغل تقریباً راحت و آسان با درآمد بسیار عالی می باشد.

درامد افرادی که در این حرفه فعالیت می‌ کنند به عوامل مختلفی مانند: تعداد فالوور، تعداد بازدید از پیج، تعداد لایک و کامنت ها، تعداد بازدید از استوری ها، میزان محبوبیت و برخی از موارد بستگی دارد. هرچه قدر که پیج یک Blogger فعال تر و پر بازدید تر باشد، قطعاً درآمد بیشتری نیز خواهد داشت. این موضوع را هم باید افزود که درآمد بلاگر ها متفاوت است و یکسان نمی باشد. شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید بیان شده است که برخی از بلاگر ها در ایران که از میزان محبوبیت بالایی برخوردار هستند و فالووران زیادی در اینستاگرام دارند، توانسته‌ اند درآمد های میلیونی از طریق بلاگری به دست آورند. بیان شده است که این دسته از بلاگر ها به صورت ماهانه مبالغ هنگفتی را بدست می آورند.

برای بررسی درآمد مشهور ترین بلاگر های ایرانی مقاله ای مجزا را برای شما در دسترس قرار داده ایم که می توایند اطلاعات تکمیلی را از این طریق دریافت کنید.

سیس بلاگر چیست؟

سیس بلاگر چیست؟

متاسفانه خیلی از افراد تصور می‌ کنند که اگر مطالب زیادی را در صفحه اینستاگرام خود منتشر کنند و تعداد فالووران زیادی داشته باشند، می‌ توانند Blogger شوند. اما در این باره باید بگوییم Blogger باید در زمینه خاصی حرفی برای گفتن داشته باشد و هم چنین بتواند ارتباط خوبی را با مردم و مخاطبان خود برقرار کند و بر روی آن ها تاثیر بگذارد. این موضوع را هم باید افزود که بلاگر ها در حوزه فعالیت خود سبک و استایل خاصی دارند که از آن پیروی می کنند.

لایف استای بلاگر چیست؟

بهتر است که بدانید افراد می توانند در زمینه های مختلف و مرتبط با دانش و حوزه کاری خود بلاگر شوند که یکی از این حوزه های بلاگری، لایف استایل می باشد. در این باره باید بیان کرد که لایف استایل می‌ تواند سلیقه‌ ای و شخصی باشد. در نوع ساده می توان این گونه بیان کرد که یک نوع سبک زندگی است. برخی از افراد، بلاگر لایف استایل هستند و در این زمینه مطالب مفید و کاربردی را برای مخاطبان و فالووران خود قرار می‌ دهند و آن ها را راهنمایی می کنند و دانشی که در این زمینه دارند را با مخاطبان و فالووران خود به اشتراک می گذارند.

فشن بلاگر چیست؟

مدت هاست که مد و فشن به یکی از موضوعات جذاب و بحث برانگیز برای خیلی از مردم در سرتاسر دنیا تبدیل شده است. امروزه خیلی از افراد در زمینه مد و فشن فعالیت‌ های گسترده‌ ای انجام می‌ دهند و از زمانی که شبکه‌ های مجازی مانند اینستاگرام به وجود آمده است، برخی از این افراد که در زمینه مد و فشن دانش و مهارت کافی دارند و در این زمینه فعالیت می‌ کنند، ادامه فعالیت خود را به شبکه‌ های مجازی مانند اینستاگرام نیز کشانده اند و در حوزه فشن بلاگر فعالیت می کنند.

در مورد یک فشن بلاگر می توان این گونه بیان کرد که او در رابطه با مد و شیوه‌ های متفاوت آن مطالب متعددی می‌ نویسد و عکس ها و ویدیو هایی در این زمینه را برای مخاطبان و فالوورانش منتشر می‌ کند. معمولاً فشن بلاگر یک متخصص مد، ژورنالیست و یا حتی یک مدل است.

فود بلاگر چیست؟

فود بلاگر چیست؟

یکی دیگر از انواع بلاگری (Food Blogger) است که این بلاگر ها در شکل های مختلفی ظاهر می شوند. آن ها به رستوران های زیادی سر می‌ زنند و با چشیدن غذا به نقد از رستوران و غذا می پردازند. هم چنین باید افزود نوع دیگر بلاگر غذا، شخصی است که به آشپزی و پخت غذا های متعددی می پردازد و دستورالعمل پخت غذا را نیز برای مخاطبان خود قرار می دهد. این روز ها افرادی که در حوزه Food Blogger فعالیت می‌ کنند، توانسته اند به شهرت و محبوبیت زیادی برسند و هم چنین طرفداران زیادی را نیز به دست آورده اند. از آن جایی که فود بلاگر ها در پیج خود انواع غذ اها، نوشیدنی ها و دسر های خوشمزه را منتشر می‌ کنند و به نقد و بررسی آن ها می پردازند و یا این که آموزش دستور تهیه آن ها را قرار می دهند، به همین دلیل افراد زیادی پیج آن ها را دنبال می کنند.

آدرس اینستاگرام بلاگر ها چیست؟

آدرس اینستاگرام بلاگر ها چیست؟

در رابطه با اینستاگرام بلاگر ها باید بگوییم که اکثر آن ها از زمانی که برای خود یک صفحه کاربری در اینستاگرام راه اندازی کرده اند به صورت روتین و گسترده‌ ای در این شبکه فعالیت می‌ کنند. می توان این گونه بیان کرد که بلاگر ها اینستا را مرکز فعالیت خود قرار داده اند تا بتوانند به شهرتشان بیافزایند و درآمدزایی کنند. معمولا یک بلاگر با توجه به حوزه‌ ای که در آن تخصص و دانش دارد، به طور روزمره و روتین پست‌ ها و مطالبی را برای مخاطبان و فالوورانش به اشتراک می‌ گذارد که اکثر این پست ها و مطالب با مخاطب و طرفداران زیادی رو به رو می شوند و لایک ها و کامنت های زیادی را از آن خود می‌ کنند.

بلاگر ها می دانند برای این که بتوانند فالوورانشان را افزایش دهند و هم چنین بازدید پیج خود را بالا ببرند، باید به صورت روتین و روزمره فعالیت کنند و محتوای جذابی را تولید کنند تا به این گونه مخاطبان بیشتری جذب کنند. این موضوع را هم باید افزود که برای پیدا کردن آدرس اینستاگرام هر کدام از بلاگر ها کافیست تا نام Blogger مورد نظر خود را به انگلیسی در قسمت سرچ اینستاگرام جستجو کنید تا به این گونه پیج اینستاگرام Blogger مورد نظر خود را پیدا کنید. هم چنین از آن جایی که اکثر بلاگر ها در اینستاگرام دارای فالووران بسیار زیادی هستند، پیج آن ها نسبت به فن پیج هایشان و یا حتی پیج های فیک به راحتی قابل تشخیص می باشد.

آیا بلاگر ها در یوتیوب هم فعالیت دارند؟

یوتیوب یکی از برنامه های پرطرفدار و کاربردی است که خیلی از افراد در این شبکه به صورت گسترده ای فعالیت می‌ کنند و توانسته اند، از این طریق یک منبع درآمد عالی برای خود به وجود آوردند. این موضوع را هم باید افزود برخی از بلاگر ها که در اینستاگرام توانسته اند، فالووران و مخاطبان زیادی را به دست آورند، فعالیت خود را در یوتیوب نیز آغاز کرده اند و ویدیو های جذابی مرتبط با حرفه شان را در یوتیوب نیز برای مخاطبان خود قرار می‌ دهند که این ویدیو ها از بازدید بالایی نیز برخوردار هستند.

این موضوع را هم باید افزود که اکثر بلاگر هایی که در یوتیوب فعالیت می‌ کنند، از مخاطبان و فالوورانشان در اینستاگرام درخواست کرده اند تا آن ها در یوتیوب نیز دنبال کنند تا به این گونه بتواند ویدیو های آن ها را با کیفیت بسیار بالاتری مشاهده کنند. هم چنین این بلاگر ها بیان کرده اند که برخی از ویدیو های جذابشان را فقط در یوتیوب قرار می دهند و برای مشاهده این ویدیو ها بهتر است که آن ها را در یوتیوب نیز دنبال کنند. این موضوع باعث شده است که امروزه این بلاگرها در یوتیوب نیز مخاطبان خاص خود را داشته باشند و بتوانند با توجه به تعداد بازدید بالایی که ویدیو هایشان دارد، یک منبع درآمد خوب از طریق یوتیوب برای خود به وجود آورند.

بیوتی بلاگر چیست؟

امروزه خیلی از بیوتی بلاگر ها توانسته اند به شهرت و معروفیت و در کنار آن به ثروت بسیار زیادی برسند. حال شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید به چه افرادی بیوتی بلاگر گفته می‌ شود. به طور ساده می توان بیان کرد که به شخصی که در زمینه آرایش و بهداشت و هم چنین مراقبت از پوست و مو فعالیت می‌ کند و مطالب مفیدی را برای مخاطبان خود منتشر می کند بیوتی بلاگر گفته می‌ شود. این افراد تخصص خاصی در این زمینه دارند و به صورت روتین مطالبی را در این باره برای فالووران و مخاطبانشان منتشر می کنند.

تفاوت اینفلوئنسر و بلاگر در چه چیزی است؟

تفاوت اینفلوئنسر و بلاگر در چه چیزی است؟

اینفلوئنسر ها نوع محتوایی که برای مخاطبان خود ارائه می دهند متفاوت است. آن ها از مد و سبک زندگی گرفته تا حتی ورزش مطالبی را با مخاطبان خود به اشتراک می گذارند. اما بلاگر ها به طور کلی هدفشان آموزش و سرگرمی از طریق محتوا است که می تواند به شکل تصویر، ویدیو و یا مقاله باشد.

تفاوت واینر و بلاگر چیست؟

این روز ها در شبکه‌ های مجازی مانند اینستاگرام اصطلاحات و واژه های بسیار زیادی شنیده می شود که یکی از این اصطلاحات واینر است. حال برای خیلی از مردم سوال به وجود می‌ آید که واینر به چه افرادی گفته می‌ شود و حتی تفاوتشان با بلاگر چیست؟ در این باره باید بگوییم که واینر به افرادی گفته می‌ شود که به ساخت کلیپ های طنز و خنده دار برای مخاطبانشان می پردازند و این کلیپ ها را در صفحات خود منتشر می‌ کنند و اکثر این کلیپ ها با مخاطبان و طرفداران بسیار زیادی رو به رو می‌ شوند. این افراد هدف و تمرکزشان را بر روی ساخت یک کلیپ جذاب و خنده دار قرار داده اند. اما هدف بلاگر آموزش و سرگرمی از طریق محتوا می باشد. بلاگر ها می توانند در حوزه های مختلفی فعالیت کنند و مطالب آموزشی و یا سرگرمی مورد نظر خود را برای مخاطبان به صورت کلیپ، متن و یا حتی عکس منتشر کنند.

بلاگر در چه حوزه هایی می تواند فعالیت داشته باشد؟

همان طور که در قسمت قبل بیان کردیم، بلاگر به شخصی که در یک بلاگ مطلب می‌ نویسد گفته می شود، اما در ایران به افرادی که تولید محتوا می کنند نیز ( Blogger ) گفته می‌ شود. این موضوع را هم باید افزود که بلاگر ها در حوزه ها و زمینه های مختلف و متفاوتی فعالیت می‌ کنند. علاوه بر بیوتی، فشن، لایف استایل، فود و … در زمینه های دیگری نیز می توانید بلاگر هایی را مشاهده کنید. به عنوان مثال امروزه می توانید بوک بلاگر و یا بلاگر نقاشی را نیز مشاهده کنید. حال در مورد این که بوک بلاگر چیست؟ باید بگوییم بوک بلاگر فردی است که کار او معرفی کتاب‌ های تازه و مرور کتاب‌ های قدیمی است.

طریقه فالوور جمع کردن بلاگرها چگونه است؟

طریقه فالوور جمع کردن بلاگر ها چگونه است؟

یکی از نکات مهمی که بلاگر ها به آن توجه می‌ کنند نحوه جمع کردن فالوور می باشد تا به این گونه بتواند تعداد فالووران پیج خود را بالا ببرند. امروزه طریقه جمع کردن فالوور و هم چنین ثابت نگه داشتن تعداد فالوور به یکی از داغ ترین و بحث برانگیز ترین موضوعات در میان بلاگر ها تبدیل شده است. در این باره باید بگوییم که بلاگر ها متوجه شده اند که برای این که مخاطبان و فالووران زیادی جذب کنند باید به تولید محتوای جذاب و مفید بپردازند تا به این گونه بتوانند افراد زیادی را جذب پیج خود کنند. به همین دلیل امروزه بلاگر ها برای جمع کردن فالوور تلاش می‌ کنند تا محتوایی جذاب و مفید با روش های خلاقانه را برای مخاطبان خود تولید و منتشر کنند.

این موضوع را هم باید افزود که گاهی اوقات مشاهده می‌ شود که بلاگر ها به تبادل پیج یکدیگر می پردازند تا به این گونه بتوانند فالوورانشان را افزایش دهند. در نهایت روش دیگری که آن ها به جمع کردن فالوور می پردازند، شرکت در مسابقات می باشد. امروزه خیلی از بلاگر ها در کمپین ها و مسابقات زیادی شرکت می‌ کنند تا به این گونه بتوانند فالووران زیادی را به دست آورند. بیان شده است که برخی از بلاگر ها مبالغ زیادی را برای شرکت در این مسابقات پرداخت می کنند تا به این گونه افراد زیادی برای این که بتوانند در مسابقه برنده شوند پیج آن ها را فالو کنند.

حاشیه های بلاگر ها بیشتر درباره چه موضوعاتی است؟

امروزه خیلی از افرادی که به عنوان بلاگر در شبکه های مجازی مانند اینستاگرام فعالیت می‌ کنند و هم چنین فالووران زیادی دارند، در حاشیه هایی قرار می‌ گیرند که از کلی ترین حاشیه های این افراد می توان به موضوعاتی مانند: درگیری و دعوا با سایر افراد معروف و بلاگر های دیگر، خرید فالوور فیک، میزان درآمد آن ها از طریق اینستاگرام، روابط شخصی، پخش شدن عکس های شخصی و … اشاره کرد.

معروف ترین بیوتی بلاگر ایرانی کیست؟

معروف ترین بیوتی بلاگر ایرانی کیست؟

از معروف‌ ترین بیوتی بلاگر های ایرانی می‌ توان به صدف بیوتی اشاره کرد، او ساکن آمریکاست و تا به اکنون جوایز متعددی را در این حرفه کسب کرده است. جالب است که بدانید امروزه از صدف بیوتی به عنوان بلاگر معروف اینستا یاد می‌ شود. صدف بیوتی توانسته به دلیل تولید محتوای جذاب مخاطبان و فالووران زیادی را بدست آورد. جالب است که بدانید خیلی از فالووران و مخاطبان صدف بیان کرده اند که صدف به دلیل این که با آن ها روراست و صادق است و هم چنین تبلیغات بسیار کم اما کاربردی را برای مخاطبانش قرار می‌ دهد او را در اینستاگرام دنبال می‌ کنند.

بهتر است که بدانید این روز ها صدف بیش از 3.6 میلیون فالوور در اینستاگرام دارد و هم چنین از محدود بیوتی بلاگر هایی است که توانسته تیک آبی اینستاگرام را نیز به دست آورد. برای پیدا کردن آدرس پیج اینستاگرام صدف بیوتی کافیست تا نام او را به انگلیسی در قسمت سرچ اینستاگرام جستجو کنید تا با نتیجه مورد نظر خود رو به رو شوید.

تا به حال مصاحبه رسمی با بلاگر ها انجام شده است؟

شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید امروزه با برخی از بلاگر های معروف و مشهور که فالووران بسیار زیادی نیز در اینستاگرام دارند، مصاحبه‌ هایی توسط برخی از شبکه ها و یا حتی مجلات صورت گرفته است. به طور معمول این دسته از افراد در مصاحبه های خود در مورد این که چگونه در این شغل فعالیت خود را شروع کرده اند، فراز و نشیب هایی که این شغل دارد، اهدافشان در آینده و خیلی از مسائل دیگر صحبت کرده اند. این موضوع را هم باید افزود که می‌ توانید برای مشاهده اکثر این مصاحبه‌ ها به اینترنت مراجعه نمایید.

عکس های بلاگرها را در کجا ببینیم؟

برای مشاهده عکس هر کدام از بلاگر های مورد نظرتان می توانید به صفحه اینستاگرامشان مراجعه نمایید، چرا که امروزه اکثر بلاگر ها به صورت روتین و روزمره عکس‌ های متعددی از خود را برای مخاطبان و فالوورانشان به اشتراک می‌ گذارند و تمام این عکس ها با استقبال خوبی نیز رو به‌ رو می‌ شوند. هم چنین باید افزود که امروزه در اینترنت نیز عکس های متعددی از بلاگر ها برای مخاطبان و علاقه مندان منتشر می شود.

سوالات متداول

بلاگر چیست و به چه افرادی بلاگر گفته می شود؟

بلاگر در لغت به معنی وبلاگ نویس است و به افرادی که یک بلاگ یا مجله اینترنتی را مدیریت می‌ کنند و مطلب می‌ نویسند بلاگر گفته می‌ شود. امروزه شغل بلاگری به یکی از محبوب ترین و پردرآمد ترین شغل ها تبدیل شده است.

معروف ترین و مشهور ترین بیوتی بلاگر کیست؟

از مشهور ترین بیوتی بلاگر های ایرانی می‌ توان به صدف بیوتی اشاره کرد. او ساکن آمریکاست و تا به اکنون جوایز زیادی را در این حرفه کسب کرده است. صدف بیوتی توانسته به دلیل تولید محتوای جذاب فالووران زیادی را بدست آورد.

افراد چگونه می توانند به مشاهده عکس بلاگر ها بپردازند؟

برای مشاهده عکس بلاگر ها می توانید به صفحه اینستاگرام آن ها مراجعه نمایید. این موضوع را هم باید افزود که در اینترنت نیز عکس های متعددی از آن ها برای علاقه مندان منتشر می شود.

منبع درآمد بلاگر ها چیست و چگونه درآمدزایی می کنند؟

بلاگرها از طریق تبلیغات هایی که در صفحه اینستاگرام خود می گذارند، توانسته اند یک منبع درآمد عالی برای خود به وجود آوردند و درآمدزایی کنند.

5/5 - (3 امتیاز)

baba voos

مدرک فوق لیسانس فناوری اطلاعات خود را از دانشگاه آلمان دریافت کردم. همچنین به تولید محتوا و دیجیتال مارکتینگ می پردازم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا