آرچی اسکات براون بهترین تعمیر کار یا راننده فرمول 1

مسابقات فرمول یک که به مسابقات اتومبیل‌ رانی جایزه بزرگ نیز مشهور است، بالاترین رده از مسابقات بین‌ المللی خودروها چرخ‌ باز می باشد که توسط فدراسیون بین‌ المللی اتومبیل‌ رانی سازمان‌ دهی و برگزار می‌ شود. در سرزمین فرمول یک شما راه های زیادی برای جاودانه شدن ندارید اما اینکه بتوانید با وجود معلولیت بدرخشید کار بزرگی است که از عهده هرکسی بر نمی آید. در اینجا به معرفی آرچی اسکات براون راننده فرمول یکی که با وجود معلولیت توانست افتخارات زیاد در این مسابقات به دست آورد، می پردازیم. با ما همراه باشید تا با آرچی اسکات براون بیشتر آشنا شوید.

معرفی آرچی اسکات براون

معرفی آرچی اسکات براون

آرچی در ۱۳مه سال ۱۹۲۷ در پیزلی اسکاتلند به دنیا آمد. او با وجود تنها یک دست توانایی عجیبی در مسابقات رانندگی داشت. او به دلیل سرخک آلمانی مادرش در دوران بارداری ، با ناتوانی شدید در پاها (با پاهای تقریباً عقب تاب خورده) و بدون دست راست به دنیا آمد. اما او با عزم و اراده فوق العاده اش توانست بر معروفیتش چیره شود، به طوری که 22 عمل در طی یک دوره دو ساله انجام داد و پاها او ماه ها بسیاری را در گچ بود تا امیدی برای به دست آوردن توانایی راه رفتن او باشد. این فرد که به خاطر سبک رانندگی شجاعانه اش شهرت داشت، اغلب در گوشه و کنار دیده می شد که لیستر هنگام رانندگی با او، خود را واقعاً به صورت پهلو می گرفت.

طی چند سالی که در این ورزش بود، با افزایش استعداد رانندگی آمریکایی توانست رقابت ها شدید و هیجان انگیز را خلق کند. آرچی اسکات در ۱۸مه ۱۹۵۸ به علت تصادف در یک مسابقه اتومبیل رانی اسپورت هنگام دویل با مستن گرگوری مجروح شد. اسکات براون زمانی که تنها یک هفته از تولد 31 سالگی اش گذشته بود، در بیمارستان درگذشت. بیوگرافی پیرو اسکاتی و کارل اسکاربرو نیز در دیگر مقاله های سایت بررسی شده است.

مهم ترین افتخارات آرچی اسکات براون کدامند؟

آرچی به عنوان اولین قهرمان معلول موتوراسپورت جهان شناخته شد و با مشكلات قابل توجهی رو به رو بود. از جمله این مشکلات لغو مجوز وی برای شركت در برخی از معتبرترین مسابقات زمان خود و پیروزی در آن مبارزه ها بود. این فرد توسط برایان لیستر کشف شد و توانست به قهرمانی برسد. او در مسابقات اتومبیلرانی لیستر از موفقیت بزرگی برخوردار شد و توانست جایزه امپراتوری بریتانیا را در سال 1957 به دست آورد.

او در دوران کوتاه حرفه ای خود، در مجموع 71 پیروزی در مسابقه به دست آورد که 15 مورد آن از مسابقات بین المللی بود. براون در 14 ژوئیه 1956 در یک جایزه بزرگ قهرمانی فرمول یک شرکت کرد اما هیچ امتیاز قهرمانی کسب نکرد. او همچنین در همان سال تلاش کرد تا برای جایزه بزرگ ایتالیا واجد شرایط شود، اما به دلیل نداشتن گواهینامه بین‌المللی مورد نیاز که به علت معلولیت به او تعلق نگرفت، نتوانست در این مسابقات شرکت کند. با این وجود او با حمایت ارل هاو، دکتر بنجافیلد و گرگور گرانت در نهایت توانست مجوز رانندگی خود را پس بگیرد. افتخارات قهرمان فرمول یک نیز در بت سایت فارسی بررسی شده است.

فیلم مسابقات آرچی اسکات براون را در کجا ببینیم؟

فیلم مسابقات آرچی اسکات براون را در کجا ببینیم؟

مسابقات این راننده یک دست و حرفه ای بسیار جالب و دیدنی است. علاقه مندان به دیدن مسابقات براون، این راننده باسابقه و باتجربه فرمول یک می توانند مسابقات او را از طریق یوتیوب و یا گوگل پلی و شبکه ها اجتماعی دیگر مشاهده کنند.

عکس های این اتومبیل ران را در کجا مشاهده کنیم؟

اسکات براون به عنوان یکی از معدود رانندگان معلول فرمول یک جهان شناخته شده است که توانسته با وجود معلولیت افتخارات زیادی در این عرصه کسب کند و جزو با سابقه ترین رانندگان به شمار می آید. شما از طریق گوگل پلی و جستجو نام او در گوگل می توانید به عکس ها فراوانی از او دسترسی پیدا کنید.

نام پیج اینستاگرام آرچی اسکات براون چیست؟

پیج اینستاگرامی برای آرچی اسکات وجود ندارد ولی علاقه مندان به رالی و فرمول یک در این شبکه مجازی پیج هایی ایجاد کرده اند که اطلاعات مفید و متنوعی مانند عکس و فیلم از مسابقات و رانندگان قدیمی رالی در آن ها وجود دارد.

سوالات متداول

سوالات متداول

 1. آرچی اسکات براون در چه سالی و در کجا به دنیا امد؟

  آرچی در ۱۳مه سال ۱۹۲۷ در پیزلی اسکاتلند به دنیا آمد.

 2. علت معلولیت آرچی اسکات براون چه بود؟

  آرچی اسکات براون به دلیل سرخک مادرش در دوران بارداری ، دچار معلولیت شد.

 3. آرچی اسکات براون در مسابقات چند پیروزی به دست آورد؟

  آرچی اسکات براون در دوران کوتاه حرفه ای خود، در مجموع 71 پیروزی در مسابقه به دست آورد.

 4. آرچی اسکات براون در چه سالی فوت کرد؟

  آرچی اسکات براون در ۱۸مه ۱۹۵۸ به علت تصادف درگذشت.

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا