دون ادموندز چرا شیفته ماشین های سرعتی بود؟+ آشنایی با انجمن رودستر

دون ادموندز یک راننده در مسابقات فرمول یک بود. او شیفته ماشین و اتومبیل های سرعتی بود. او به انجمن رودستر کالیفرنیا به نام بونویل سالت فلتس و انجمن مسابقه یونایتد علاقه مند بود. او به سرعت پیشرفت کرد و مورد توجه قرار گرفت. ‎Don Edmunds در ابتدا لاستیک ماشین بیلی گرت را تعویض می کرد اما بعد از یک سال در ایندیانا پولیس شرکت کرد. در این مطلب به این فرد می پردازیم.

معرفی دون ادموندز

معرفی دون ادموندز

دون ادموندز راننده اتومبیل رانی و سازنده اوتومبیل اهل آمریکا است که در تاریخ 22 سپتامبر سال 1930 و در ایالات متحده آمریکا و در شهر سانتا آنا، کالیفرنیا متولد شد. ادموندز در تاریخ 22 سپتامبر سال 2020 در سن 89 سالگی در شهر گلد بیچ، دار فانی را وداع گفت. او قهرمان جهان مسابقات فرمول یک بود. فعالیت های او از سال 1957 آغاز شد. دون اولین بار توانست دماغه اتومبیل کورتیس خود را از طراحی کورتیس به طراحی ای که خودش انجام داده بود، تغییر دهد. ادی کوزما، سازنده اتومبیل های هندی بود. او ادموندز را استخدام کرد تا فرورفتگی ماشین جیمی برایان را تعمیر کند. این فرورفتگی بعد از لگد زدن راننده به ماشین ایجاد شد.

اولین فعالیت او در ایندیانا پولیس، موتور اسپیدوی بود. دوران حرفه ای او در سال 1958 پایان یافت. او در این سال در طی یک تمرین در اسپید وی دچار تصادف بسیار شدیدی در ایندی شد. دون Autoresearch، را در شهر آناهیم واقع در کالیفرنیا تاسیس کرد. این مکان مخصوص ساخت و تولید ماشین های کوچک و سرعتی بود. او بسیاری از طراحی های اولیه خود را بر روی نمونه اولیه بیل توماس چیتا انجام داد.

دون ادموندز چه افتخاراتی در مسابقات اتومبیل رانی دارد؟

دون ادموندز چه افتخاراتی در مسابقات اتومبیل رانی دارد؟

در سال 1957 دون توانست رتبه 19 را در ایندیانا پولیس در مقابل بیل چیزبورگ، المر جورج، مایک مگیل، ادی ساکس به دست آورد و جایزه سال 500 را از آن خود کند. شاسی اوتومبیل هایی که او طراحی کرده بود در سال های 1960 و اوایل سال 1970 برنده چندین مسابقات ملی جفت شد. ادموندز در سال های 1970 جزو پر کار ترین سازنده های اتومبیل فرمول سوپر وی بود. بعد از مدتی او به عنوان کلکسیونر و بازسازی ماشین های مسابقه قدیمی شناخته می شد. او چرخه آسمان دره رود خانه مار ایول نایول را ساخت.

در سال 1991 به تالاری به نام مشاهیر ماشین اسپرینت ملی دعوت شد. دون ادموندز توانست در سال 1994 در تالار مشاهیر مسابقات اتومبیل رانی ملی جفت ثبت نام کند. افتخارات بابی آنسر و رولف اشتوملن در سایت بررسی شده است.

این راننده عضو کدام تیم است؟

این راننده عضو کدام تیم است؟

او در تیم های کوزما و کورتیس کرافت فعالیت داشت. او یک سازنده، طراح، متفکر، معلم و مبتکر بود. دون که در سن 89 سالگی مرد را به عنوان بهترین و تاثیر گذار ترین فرد در مسابقات اتومبیل رانی در سال های 60 و 70 به یاد می آورند. البته او در دهه های 70 و 80 و حتی کمی بیش تر، او را به خاطر علم و نبوغ خلاقانه اش می شناختند تا اینکه پشت رول باشد. جیم لوبرت کسی است که برای ادموندز کار می کرد و به عنوان مکانیک قدیمی و راننده سرعتی سابق او را می شناختند می گوید: او بهتر از هر کسی بود و هر کاری که دلش می خواست را می توانست انجام دهد. او از کالیفرنیا به متال شیپز آمده بود و چیز های زیادی از ادی کوزما آموخته بود. او به بسیاری از افراد خانه داد و آن ها را وادار به تحصیل در اتومبیل رانی کرد. تورنمنت های فرمول یک افراد مختلف در سایت بررسی شده است.

عکس های این اتومبیل ران را در کجا مشاهده کنیم؟

عکس های این اتومبیل ران را در کجا مشاهده کنیم؟

عکس های این راننده و سازنده موفق را می توان در اینترنت مشاهده کرد. تصاویر او در تمام صفحاتی که او فعالیت داشت نیز منتشر شده است.

آدرس پیج دون ادموندز در اینستاگرام چه می باشد؟

آدرس پیج دون ادموندز در اینستاگرام چه می باشد؟

برای پیدا کردن پیج اینستگرام این فرد باید وارد اینستاگرام خود شوید و نام او را به انگلیسی در قسمت جست و جو وارد کرده و سرچ کنید. در میان حساب هایی که برای شما پیدا می شود، صفحه ای که تیک آبی دارد و یا تعداد فالوئر های آن از همه بیش تر است، پیج اصلی می باشد.

سوالات متداول

سوالات متداول

  1. دون ادموندز چه کسی بود؟

    او یک راننده اتومبیل سرعتی بود که دچار یک سانحه شدید شد و بعد از آن به ساخت ماشین های مسابقه ای پرداخت.

  2. دون ادموندز در چه سالی در گذشت؟

    دون ادموندز در 11 آگوست سال 2020 در حالی که 89 ساله بود در گذشت.

  3. دون ادموندز در ایندیانا پولیس و در سال 1957 در مقابل چه کسانی برنده شد؟

    دون ادموندز در مقابل بیل چیزبورگ، المر جورج، مایک مگیل، ادی ساکس مسابقه داد و توانست نفر 19 شود.

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا