بازی فکر بکر چگونه است؟ راهنمای تجربه آنلاین این بازی

شاید تا به حال این موضوع برای شما پیش آمده باشد که برای پر کردن و گذارندن اوقات فراغت خود به سراغ انجام بازی های فکری بروید. تا هم بتوانید تفریح کنید و هم از قدرت فکر و ذهن خود استفاده کنید. یکی از این بازی ها که به نوعی نوستالژی نیز محسوب می شود بازی فکر بکر است. در ادامه بیشتر به این بازی محبوب می پردازیم و آن را بررسی می کنیم پس با ما همراه باشید.

بازی فکر بکر چگونه است؟

بازی فکر بکر چگونه است؟

ایده این بازی از یک بازی قدیمی شبیه همین بازی می آید که کمی آسان تر از بازی فعلی است. این بازی توسط مردخای میرویدز یک متخصص اسرائیلی خلق شده است. در واقع این یک بازی رکز گشایی است که توسط دو نفر انجام می شود. یکی از آن ها رمزنگار و دیگری رمزگشا می شود. بازی بر اساس قوانین ریاضی ساخته شده است و روش بازی فکر بکر ممکن است به ظاهر ساده باشد اما وقتی آن را انجام بدهید می توانید سختی و پیچیده بودن آن را درک کنید.

آموزش بازی فکر بکر

آموزش بازی فکر بکر به این صورت است که یک صفحه رمز گشایی وجود دارد که در یک طرف آن چهار سوراخ بزرگ ردیفی و در یک طرف آن چهار سوراخ روی هم قرار دارند. در یک انتها نیز چهار سوراخ دیگر وجود دارد. یکی از بازیکنان رمز نگار و دیگری رمز گشا می شود. رمز گشا باید رمزی که فرد مقابل تعیین کرده است را حدس بزند و براساس آن میخ های رنگی را روی سوراخ های بزرگ قرار دهد. هربار که حدس درست باشد رمز نگار میخ سفید را در سوراخ های کوچک از یک تا چهار قرار می دهد. اگر رمز اشتباه بود باید مهره مشکی در جایگاه قرار گیرد. البته اول باید تعداد حدس ها و دفعات بازی بین افراد توافق شود که معمولا یک عدد زوج باید باشد. با حدس رمز به روش های گوناگون یا بازی به نفع رمزنگار و یا رمز گشا با ردیافت امتیاز تمام می شود.

آموزش بازی فکر بکر

آیا نرم افزار بازی فکر بکر هم وجود دارد؟

این بازی هم برای رایانه و هم برای تلفن همراه طراحی شده است. شما می توانید برای دانلود بازی فکر بکربه اینترنت مراجعه کنید و با جستجوی نام این بازی از سایت های مختلف مخصوص بازی های رایانه ای آن را دانلود کنید. هم چنین بازی فکر بکر آنلاین نیز هست. می توانید بدون این که این بازی را در رایانه یا تلفن همراه خود نصب کنید در بعضی از سایت های ارائه دهنده آن را آنلاین بازی کنید. در صورت نصب این بازی در کامپیوتر یا موبایل نیز می توانید از دوستان خود دعوت کنید تا این بازی را از طریق اینترنت با شما انجام دهند.

محتویات بازی فکر بکر چیست؟

این بازی به دو صورت بزرگ و کوچک وجود دارد. افراد معمولا اندازه بزرگ آن را خریداری می کنند. در داخل جعبه آن 192 عدد مهره وجود دارد که 8 رنگ هستند و از هر رنگ 24 مهره موجود است. تعداد 30 عدد مهره راهنما به رنگ سفید و 30 عدد مهره راهنما به رنگ مشکی وجود دارد. یک صفحه بزرگ نیز مانند چیزی که در بالا توضیح دادیم ویک دیواره پنهان کننده کد نیز وجود دارد. ممکن است درون جعبه دفترچه دستور العمل بازی نیز وجود داشته باشد.

عکس بازی فکر بکر

برای دیدن عکس بازی فکر بکر و آشنایی بیشتر با ظاهر آن می توانید به سایت های ارائه دهنده این بازی مراجعه کنید. شما با جستجوی این بازی در گوگل به سایت های مذکور هدایت می شوید یا اینکه می توانید از طریق قسمت تصاویر گوگل عکس های این بازی را مشاهده کنید.

عکس بازی فکر بکر

قیمت خرید بازی فکر بکر چقدر است؟

برای اطلاع از قیمت بازی فکر بکر نیز می توانید از اینترنت استفاده کنید. سایت های زیادی در اینترنت وجود دارند که این بازی را می فروشند. شما می توانید با مراجعه به این سایت ها از قیمت و نحوه خرید آن آگاه شوید. هم چنین در اسباب بازی فروشی ها یا کتاب فروشی ها در سراسر کشور نیز این بازی عرضه می شود که به صورت حضوری می توان این بازی را خرید یا از قیمت آن با خبر شد.

این بازی برای کدام رنج سنی مناسب است؟

معمولا نحوه بازی فکر بکر بزرگ به صورتی است که ممکن است برای کودکان سخت باشد پس بهتر است افراد بزرگسال یا حداقل بالای 8 سال این بازی را انجام دهند. اما در صورتی که یک کودک این بازی را آموزش ببیند و آن را انجام دهد برای هوش و ذهن او بسیار مفید است. هم چنین لوازم این بازی مخصوصا مهره ها باید دور از دسترس اطفال قرار گیرد زیرا می توانند این مهره ها را بخورند و برای آن ها خطرناک است.

تعداد نفرات بازی فکر بکر باید چقدر باشد؟

چه در بازی فکر بکر کوچک و چه در بزرگ تعداد افرادی که آن را انجام می دهند باید دو نفر باشد. همان طور که گفتیم یک نفر رمز را تعیین می کند و نفر دوم باید این رمز را حدس بزند. به همین خاطر باید بین دو نفر این بازی انجام شود. ممکن است فردی که رمز گشایی را انجام می دهد از کسی کمک بگیرد که این باید ازاول بین بازیکنان توافق شده باشد.

زمان این بازی چقدر است؟

زمان این بازی وابسته به حدس رمز است. اگر رمز سریع حدس زده شود و تعداد دفعات آن کم باشد می تواند زود به پایان برسد و دور بعدی آن شروع شود. اما در صورتی که رمز دیر حدس زده شود و تعداد دفعات بیشتری برای حدس در نظر گرفته شده باشد این بازی ممکن است تا یک ساعت یا بیشتر زمان ببرد. اما ممکن است فکر بکر کوچک زمان کمتری را نسبت به بزرگ احتیاج داشته باشد.

قوانین این بازی چیست؟

قوانین بازی فکر بکر به این صورت است که در این بازی رمز نگار باید حتما دیواره پنهان کننده رمز را سرجای خودش قرار دهد و نمی تواند به آن تا پایان بازی دست بزند. رمز نگار نباید رمز گشا را راهنمایی کند و درست یا غلط بودن حدس را فقط باید از طریق مهره های راهنما نشان بدهد. رمزگشا نیز باید به اندازه تعداد دفعاتی که اول بازی تعیین شده است بازی کند. بهتر است امتیازات افراد در یک کاغذ نوشته شود تا در صورت رسیدن به امتیاز مورد نظر بازی تمام شود.

سوالات متداول

الگوریتم بازی فکر بکر به چه صورت است؟

این بازی یک الگوریتم شش حدسی و پنج حدسی دارد. اگر فرد رمز گشا به قوانین ریاضی و این الگوریتم ها آگاه باشد با محاسبه می تواند تشخیص دهد که با چند بار حدس زدن به رمز مورد نظر می رسد.

خرید آنلاین بازی فکر بکر از کدام سایت است؟

این بازی را می توان از طریق دیجی کالا یا سایت های مربوط به بازی های فکری خریداری کرد.

بازی فکر بکر اسنپ فود به چه صورت است؟

قبلا در اپلیکیشن اسنپ فود این بازی وجود داشت که با انجام آن می توانستیم امتیاز یا تخفیف دریافت کنیم.

بازی فکر بکر کدام مهارت ها را تقویت می کند؟

این بازی در درجه اول مهارت ریاضی و احتمال فرد را تقویت می کند. هم چنین برای حافظه و تمرکز نیز مفید است.

Rate this post

mrpool

محقق دیجیتال مارکتینگ هستم. به مدت 12 سال است که زمینه تولید محتوا و ارائه اخبار جدید فعالیت می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا