جورج آبکاسیس چگونه پله های ترقی را در عرصه اتومبیل رانی طی نمود؟

جورج آبکاسیس یکی از رانندگان فرمول 1 بود که در سال های 1951 تا 1952 در این مسابقات حضور داشت و با رانندگان دیگر آن دوره رقابت می کرد. آبکاسیس در سال‌ های پس از جنگ یکی از اعضای تیم مسابقه‌ ای استون مارتین و یکی از مالکان و بنیانگذاران تیم فرمول یک HWM کوتاه شده Hersham & Walton Motors بود. بیشتر شهرت او به دلیل همکاری با جان هیث و شرکت هرشام و والتون موتورز بود. این شرکت هنوز هم به عنوان یک تولید کننده و تیم متخصص در مسابقات اتومبیلرانی حضور دارد. استرلینگ ماس، پیتر کالینز و پل فری همگی اولین حضور خود در GP را با HWM انجام دادند.

جورج آبکاسیس رانندگی مسابقات اتومبیلرانی را در سال 1934 شروع کرد و در سن 43 سالگی و همزمان با ازدواجش و مرگ یکی از دوستانش جان هیث بازنشسته شد. پس از دوران مسابقه‌ ای خود به قایق‌ رانی موتوری پرداخت. این راننده قدیمی فرمول 1، در سال 1913 متولد شد و در دسامبر 1991 درگذشت. می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از زندگی جورج آبکاسیس ویکی پدیا او را مطالعه کنید.

جورج آبکاسیس کیست؟

جورج آبکاسیس کیست؟

جورج ادگار آبکاسیس (George Abecassis) یکی از رانندگان مسابقه ای اهل بریتانیا بود که در سال 1913 متولد شده است. او یکی از آخرین رانندگان آماتوری بود که تجربه و تعهد به این ورزش او را به یک نیمه حرفه ای تبدیل کرد. موفقیت های او در زمینه مسابقات اتومبیلرانی چه قبل و چه بعد از جنگ جهانی دوم او را به یک انگلیسی مشهور تبدیل کرده است.

جورج آبکاسیس فرمول یک را با رانندگی با خودروی استون مارتین DB2 آغاز کرد. او خود یکی از مالکان شرکت HWM بود، هرشام و والتون موتورز طولانی ترین کسب و کار استون مارتین در جهان است که هنوز هم به عنوان یک سازنده اتومبیل های مسابقه ای شناخته می شود. این شرکت در سال 1938 توسط جان هیث، یک راننده مسابقه عالی و مهندس با استعداد، تاسیس شد و جورج آبکاسیس در سال 1946 به هیث پیوست.

او تا سال 1956 در مسابقات اتومبیلرانی شرکت می کرد تا اینکه در این سال شریک تجاری و دوست خود، جان هیث را در جریان Mille Miglia از دست داد. علاوه بر این او در این سال با آنجلا دختر سر دیوید براون مالک استون مارتین ازدواج کرد و بلافاصله از مسابقات کناره گیری کرد. او پس از آن بر راه اندازی نمایندگی خودروهای جاده ای تمرکز کرد. بیوگرافی افرادی نظیر دون ادموندز و رولف اشتوملن نیز در سایت بررسی شده است.

جورج آبکاسیس تا کنون چه افتخاراتی کسب کرده است؟

جورج آبکاسیس تا کنون چه افتخاراتی کسب کرده است؟

جورج آبکاسیس از سال 1934 مسابقه اتومبیلرانی را با یک ماشین آلتا آغاز کرد که اولین خودروی مسابقه ای شرکت مهندسی و ماشین سازی آلتا بود. این شرکت در واقع یک تولید کننده خودروهای جاده ای بود که از سال 1929 توسط جفری تیلور، کار خود را آغاز کرده بود و یکی از سازندگان موتور فرمول 1 در دهه 1950 بود. او با این اتومبیل جام کریستال پالاس و جام امپراتوری را در سال 1938 از آن خود کرد و یک سال بعد نیز در پیست جنوبی لندن برنده مسابقه شد.

جورج آبکاسیس در دوران جنگ جهانی دوم نیز در نیروی هوایی انگلیس خدمت می کرد و نشان صلیب پرنده ممتاز را به خاطر خدمات خود کسب کرد. پس از جنگ او با اتومبیل ERA R2A و Alta GP به مسابقات اتومبیلرانی بازگشت و در دورهای اول در گرندپری سوئیس سال 1948 تصادف کرد. او دو بار در مسابقات GP قهرمانی جهان در سال های 1951 و 1952 رانندگی کرد. او در سال 1950 و 1951 با استون مارتین DB2 در لمانز مسابقه داد و به مقام پنجم رسید. جایزه مسابقات فرمول یک نیز در یکی دیگر از مقاله های سایت بررسی شده است.

این راننده عضو کدام تیم بود؟

این راننده عضو کدام تیم بود؟

او در سال های حضورش در مسابقات فرمول 1 برای تیم استون مارتین رانندگی می کرد که این کمپانی هنوز هم یکی از تیم های حاضر در مسابقات فرمول یک است.

عکس های این راننده را در کجا مشاهده کنیم؟

برای دیدن عکس های این راننده فرمول 1 می توانید نام او را به فارسی و یا انگلیسی در گوگل جستجو کنید. با جستجوی نام او علاوه بر عکس های خود جورج آبکاسیس تصاویری از اتومبیل های مسابقه ای که او در آن سال ها با آن ها در مسابقات شرکت می کرد، برای شما نشان داده می شود.

سوالات متداول

سوالات متداول

  1. جورج آبکاسیس کیست؟

    جورج آبکاسیس یکی از رانندگان مسابقات اتومبیلرانی و مسابقات فرمول یک جهانی بود و با خودروی استون مارتین DB2 در فرمول 1 شرکت می کرد. او خود یکی از مالکان شرکت HWM و داماد مالک شرکت استون مارتین سر دیوید براون بود.

  2. جورج آبکاسیس عضو کدام تیم مسابقات فرمول 1 بود؟

    جورج آبکاسیس در سال های 1951 و 1952 راننده تیم استون مارتین در مسابقات فرمول 1 بود. قبل از آن نیز با خودروهای ERA R2A و Alta GP و در مسابقات اتومبیلرانی شرکت می کرد.

  3. جورج آبکاسیس چند سال دارد؟

    این راننده سال های دور مسابقات اتومبیلرانی در سال 1913 در محله ای در لندن متولد شد و در سال 1991 در سن 78 سالگی از دنیا رفت.

5/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا