10 مورد از مطرح ترین داور های جهان + بزرگ ترین قضاوت های آن ها

در جهان همواره افرادی وجود دارند که در حیطه داوری فعالیت دارند و توانسته اند به خوبی در این زمینه خود را بیشتر از دیگر افراد نشان داده و پیشرفت های بسیاری داشته باشند. در این قسمت قصد داریم شما را با افرادی آشنا کنیم که در زمینه داوری فعالیت دارند و به عنوان مطرح ترین داور های جهان شناخته می شوند. با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید و به هچ عنوان این مقاله را از دست ندهید.

10 مورد از مطرح ترین داور های جهان

10 مورد از مطرح ترین داور های جهان

در جهان همواره داور های بسیاری وجود دارند که به دلیل حرفه ای بودن در زمینه داوری به عنوان مطرح ترین داور های جهان شناخته می شوند. در این قسمت لیستی از ده داور برتر جهان که جزء بهترین و مطرح ترین داور های جهان نیز هستند برای شما عزیزان آماده کرده ایم تا بتوانید با کمک این لیست اگر آشناییتی نیز با این افراد از گذشته داشتید، این آشناییت را تکمیل کنید.

پیرلوییجی کولینا

پیرلوییجی کولینا یکی از بهترین داور ها می باشد که اصالتی ایرانی دارد. این داور در سال 1960 متولد شده و تا به امروز 62 سال سن دارد. این داور به دلیل چشم های عجیبی که داشت در دنیا معروف شد. اصالت او ایتالیایی می باشد و تا به امروز در زمینه داوری 191 امتیاز کسب کرده است.

دکتر مارکوس مرک

دیگر داور مطرح جهانی که توانسته امتیاز 184 را از آن خود کند و اصالتی آلمانی دارد، دکتر مارکوس مرک می باشد. این فرد در سال 1994 یکی از بازی های بسیار هیجان انگیز را داوری می کرد که ناگهان توپ به صورت او با شدتی بسیار بالا برخورد کرد و باعث وقفه در بازی شد. می توانید فیلم برخورد توپ به صورت این داور را در آپارات مشاهده کنید.

کیم میلتون نیلسن

یکی از قد بلند ترین داور های دانمارکی، کیم میلتون نیلسن می باشد که توانسته امتیاز 159 را از آن خود کند. این شخص دارای قد 1 متر و 96 سانتی متر است و در سال 1960 متولد شده است.

پیتر میکلسن

یکی از بهترین داور های تاریخ فوتبال که اصالتی دانمارکی دارد، پیتر میکلسن می باشد که در جام های جهانی 1990 و 1994 داوری ها را بر عهده داشته است. وی دارای امتیاز 142 می باشد.

اسکار خولیان روئیز

اسکار خولیان روئیز یکی از بهترین داور ها می باشد که در سال 2005 توانست نام خود را در جمع داور های بین المللی ثبت کند. او اهل کشور کلمبیا می باشد و دارای امتیاز 122 است. وی در جام جهانی های 2002، 2006 و 2010 حضور داشته است.

ساندرو پول

دیگر داور مطرح تاریخ فوتبال که در سال 2021 از بین ما رفت، ساندرو پول می باشد. این فرد اصالتی مجارستانی داشت که در سال 1955 متولد شده بود. او دارای امتیاز 119 نیز بود.

اورس مایر

یکی از بهترین داور های سوییسی که در سال 1959 به دنیا آمده است، اورس مایر می باشد. وی توانسته است امتیاز 102 را برای خود کسب کند و هم چنین نام خود را بین افرادی قرار دهد که جزء مطرح ترین داور های جهان شناخته می شوند.

آندرس فریسک

دیگر داور سوئدی بسیار مشهور که توانسته است امتیاز 100 را از آن خود کند، آندرس فریسک می باشد. آندرس فریسک متولد 1963 می باشد و از سال 1978 وارد زمینه داوری شده است.

پیرلوییجی پایرتو

دیگر داور مطرح فوتبال که اصالتی ایتالیایی دارد، پیرلوییجی پایرتو می باشد. او متولد 1952 می باشد و رشته تحصیلی او دامپزشکی است. او از سال 1970 وارد زمینه داوری شده است.

هلموت کروگ

و در آخر، آخرین داور مطرح که دارای اصالتی آلمانی می باشد هلموت کروگ می باشد که دارای امتیاز 96 است و در سال 1956 متولد شده است. وی هم چنان یکی از بهترین های داوری می باشد.

عکس مطرح ترین داور های جهان را کجا مشاهده کنیم؟

برای مشاهده کردن عکس مطرح ترین داور های جهان، بهترین روش جست و جو نام آن ها در قسمت تصاویر گوگل می باشد. از این طریق می توانید به راحتی بسیاری از عکس های این اشخاص را با کیفیتی بسیار عالی مشاهده کنید. می توانید این جست و جو را با نام فارسی آن ها و یا با نام لاتین آن ها انجام دهید. برخی از این افراد نیز دارای شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام هستند که از طریق آن ها نیز می توانید عکس های این داور های مطرح را مشاهده کنید.

عکس مطرح ترین داور های جهان

پیج اینستاگرام مطرح ترین داور های جهان چیست؟

همان طور که اشاره کردیم، برخی از این دسته از داور ها دارای صفحه رسمی در اینستاگرام می باشند. برای این که بتوانید به صفحه رسمی این افراد در این اپلیکیشن اجتماعی دست پیدا کنید، بهترین روش برای این کار، جست و جو نام آن ها در گوگل به همراه کلمه اینستا می باشد. از این طریق صفحه اینستاگرام آن ها از طریق نسخه تحت وب اینستاگرام برای شما نمایان می شود و شما می توانید به راحتی از این طریق وارد اینستاگرام آن ها شده و یا به جست و جو آیدی آن ها از طریق اپلیکیشن اینستاگرام بپردازید.

تا کنون کدام یک از مطرح ترین داور های جهان بازنشسته شده اند؟

بسیاری از داور های مطرح جهان هستند که تصمیم گرفتند خود را بازنشسته کننده و از ادامه زندگی خود به راحتی لذت ببرند. اگر بخواهیم اشاره ای به نام آن ها داشته باشیم، باید بگوییم که بیورن کویپرز یکی از ثروتمند ترین داور های جهان است که خود را بازنشسته کرده و قصد ادامه کار خود ندارد. در کنار آن هم چنین پیرلوییجی کولینا از ایتالیا نیز دست به بازنشستگی زده است.

مطرح ترین داور های ایرانی در جهان کدامند؟

یکی از مطرح ترین داور های جهان 2021 که اصالتی ایرانی دارد و در بازی های جهانی جزء بهترین ها نیز شناخته شده است، علیرضا فغانی می باشد. علیرضا فغانی در ابتدا داخل کشور ایران زندگی می کرد و برای دیدار های جهانی به کشور مورد نظر مسافرت می کرد. اما پس از گذر زمان تصمیم به مهاجرت گرفت و وی در حال حاضر در کشور استرالیا زندگی می کند و یکی از مطرح ترین داور های ایرانی در خارج کشور است.

مهم ترین بازی هایی که مطرح ترین داور های جهان قضاوت کرده اند کدام بوده است؟

تا به امروز بازی های بسیار زیادی برگزار شده اند که هر کدام را داور های مطرح جهان قضاوت کرده اند. برخی از این بازی ها اما جزء مهم ترین ها و حساس ترین ها تلقی شده اند زیرا در آن ها همواره سرنوشت یک تیم در حال تغییر بوده است. اگر بخواهیم اشاره کنیم که مهم ترین بازی هایی که داور های مطرح آن ها قضاوت کرده اند چه بازی هایی بوده، می توان به ال کلاسیکو که بین بارسلونا و رئال مادرید انجام شده است، ال سوپر کلاسیکو که بین بوكاجونیورز و ریورپلاته بوده و دربی ایتالیا که بین  اینتر و یوونتوس انجام شده است.

درآمد مطرح ترین داور های جهان چقدر است؟

درآمد مطرح ترین داور های جهان چقدر است؟

درآمد داور های مطرح جهان نیز مانند مربی ها و یا بازیکن ها بسیار بالای می باشد. این موضوع به این دلیل است که داور ها نیز دقیقا حضورشان در بازی مانند دیگر افراد مهم است و اگر این افراد وجود نداشته باشند هیچ بازی جهانی نیز برگزار نخواهد شد. آن ها همواره برای قضاوت کردن هر بازی مبلغ هایی بالای چند هزار دلاری دریافت می کنند. برخی از آن ها نیز برای قضاوت های بازی های مهم مانند انواع دربی ها، مبلغ های چند میلیون دلاری را با خود به همراه دارند.

مطرح ترین داور های جهان چه حاشیه هایی داشته اند؟

داور های مطرح جهان معمولا خود در زندگی شخصی خودشان به نوعی رفتار نمی کنند که باعث بروز حاشیه شود و حاشیه های آن ها تنها به دلیل رفتاری که حین بازی انجام می دهند به وجود می آید. به عنوان مثال داور ایتالیایی که در لیست ده داور برتر جهان در رتبه اول به آن اشاره کردیم، یکی از پر حاشیه ترین داور های مطرح جهانی می باشد. این فرد همواره به عنوان یکی از عصبی ترین داور ها شناخته می شد که فیلم ها و عکس های وی همواره سوژه مردم بود.

مهم ترین اشتباهات مطرح ترین داور های جهان چه بوده است؟

امروزه موارد بسیاری مانند VAR در فوتبال به وجود آمده اند که به داور بسیار کمک می کنند اما در گذشته به دلیل نبودن این امکانات، داوری های بسیاری به صورت اشتباه انجام می شد و سرنوشت یک تیم به کلی تغییر می کرد. در بازی بین کرواسی و استرالیا در جام جهانی 2006، یکی از بازیکن های کرواسی پس از این که کارت زرد دوم را گرفت اخراج نشد و دارو نیز این موضوع را نفهمید! در بازی کره و ایتالیا نیز داور هیچ یک از خطا های کره ای ها را اعلام نکرد و زمانی که یکی از بازیکنان کره خودش را در محوطه جریمه بدون خطا روی زمین انداخت، برای آن ها پنالتی گرفت.

مطرح ترین داور های جهان اهل کدام کشور ها هستند؟

مطرح ترین داور های جهان بیشتر اهل کشور های اروپایی می باشند و کمتر کسی را از بین این افراد مشاهده می کنید که از کشور آمریکایی به این دسته راه پیدا کرده باشند. به عنوان مثال، بهترین داور ها از کشور های دانمارک و ایتالیا می باشند

سوالات متداول

چگونه می توان عکس مطرح ترین داور های جهان را مشاهده کرد؟

به راحتی می توانید از طریق جست و جو نام این افراد در قسمت تصاویر گوگل، تمامی عکس های این افراد را مشاهده کنید.

آیا این داور ها اینستاگرام دارند؟

برخی از این داور ها در اینستاگرام دارای پیج هستند که می توانید آن ها را دنبال کنید.

بیشتر این داور ها اهل کدام کشور هستند؟

بیشتر این داور ها اهل کشور های اروپایی می باشند.

آیا درآمد این داور ها بالا می باشد؟

درامد این دسته از داور ها نیز مانند مربی ها و بازیکن ها بالا می باشد.

Rate this post

mrpool

محقق دیجیتال مارکتینگ هستم. به مدت 12 سال است که زمینه تولید محتوا و ارائه اخبار جدید فعالیت می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا