کارلو آباته را چقدر می شناسید؟ لیست افتخارات و راز برد های ادامه دار او

کارلو آباته بهترین راننده فرمول یک و در عین حال از رانندگان فراموش شده فرمول 1 است که در سال 2019 درگذشت. او در ایتالیا متولد شده و تنها 2 سال در مسابقات فرمول 1 رانندگی کرد. کارلو آباته یکی از بهترین رانندگان خودروی فراری معروف یعنی خودروی فراری 250 جی تی او بود. او از سال 1955 مسابقات اتومبیلرانی را آغاز کرد و در سال های 57 و 58 توانست به مقام قهرمانی در مسابقات ایتالیا در رده GT برسد. او این قهرمانی را با ماشین آلفارومئو جولیتا اسپرینت کسب کرد، کمپانی سازنده اتومبیلی که در حال حاضر هم در مسابقات اتومبیلرانی فرمول 1 حضور دارد.

کارلو آباته کیست؟

کارلو آباته کیست؟

کارلو آباته (Carlo Maria Abate) قهرمان فرمول یک در جولای سال 1932 در تورین ایتالیا متولد شده است و در همین شهر هم زندگی می کرد و در سن 86 سالگی در سال 2019 در همین شهر درگذشت. او یکی از رانندگان مسابقات اتومبیلرانی بود که در سال های 1962 تا 1963 از رانندگان فرمول 1 بود. کارلو آباته یکی از بهترین متخصصین خودروی فراری 250 جی تی او بود. این اتومبیل یکی از زیباترین و با ارزش ترین خودروهایی است که توسط کمپانی فراری ساخته شده است.

موتور V12 شگفت انگیز و طراحی بدنه آیرودینامیک به فراری 250 GTO اجازه می دهد تا به حداکثر سرعت باورنکردنی 170 مایل در ساعت دست یابد. سوپاپ‌ های بزرگ‌ تر و روغن‌ کاری در حفره خشک وجود دارد که این را به یکی از افسانه‌ ای‌ ترین ترکیب‌ های موتور در خودرو تبدیل می‌ کند. برای کسب اطلاعات بیشتر از زندگی کارلو آباته ویکی پدیا او را مطالعه کنید.

کارلو آباته تا کنون چه افتخاراتی کسب کرده است؟

کارلو آباته تا کنون چه افتخاراتی کسب کرده است؟

کارلو آباته در سه سال اول آغاز به کارش به عنوان راننده مسابقات اتومبیلرانی در ایتالیا، 2 مقام قهرمانی کسب کرد. در سال 1359 او یک فراری 250 خریداری کرد و برنده مسابقات Mille Miglia با جی بالزارینی شد.

او در سال 1962 در جایزه بزرگ ناپل یا همان مسابقات بین المللی فرمول 1 در پیست پوسیلیپو، با اتومبیل پورشه شرکت کرد و چهارم شد. در مسبقه بعدی در گرندپری فرانسه Reims-Gueux با خودروی لوتوس بعد از 22 دور تصادف کرد و مقامی کسب نکرد. او در همین سال در گرندپری آلمان نیز شرکت کرد، اما قبل از شروع مسابقه از آن کنار رفت. پس از آن او برای جایزه بزرگ مدیترانه 1962 به پیست بازگشت و در آنجا سوم شد. سال بعد، او یک اسکودریا سنترو سود کوپر را در مسابقات جایزه بزرگ ایمولا در سال 1963 به مقام پنجم رساند و در سیراکیوز سوم شد. پس از انصراف از ورود خود به گرندپری ایتالیا در سال 1963، او در پایان سال و در حالی که بهترین سال خود را داشت، از این ورزش کناره‌ گیری کرد، که با پیروزی در تارگا فلوریو در پورشه کارخانه‌ ای با جو بونیر به اوج رسید. آباته پس از کناره گیری از شرکت در مسابقات اتومبیلرانی، مدیر یک کلینیک خصوصی شد.

این راننده عضو کدام تیم بود؟

این راننده عضو کدام تیم بود؟

کارلو آباته بیشتر در رده گردشگری ورزشی شناخته شده است و علیرغم 3 تلاش با لوتوس و پورشه هرگز نتوانست در مسابقات فرمول 1 شرکت کند. آباته بیشتر برای تیم خصوصی ایتالیایی Scuderia Serenissima رانندگی کرد، اما همچنین سابقه حضور در تیم های آلفا رومئو، لوتوس، اسکودیا سنترو سودکوپر، اسکودیا فراری و تیم کارخانه پورشه را داشت.

عکس های این راننده را در کجا مشاهده کنیم؟

برای مشاهده عکس های این راننده درگذشته می توانید نامش را به فارسی و یا انگلیسی در گوگل جستجو کنید، تا عکس هایی از او و ماشین مسابقه اش برای شما به نمایش بگذارد. البته با جستجوی نام کارلو آباته شاید بیشتر عکس های ماشین فراری 250 جی تی او که در مسابقات اتومبیلرانی با آن شرکت می کرد، برایتان به نمایش در بیاید. این راننده ایتالیایی در سال 2019 در سن 86 سالگی از دنیا رفت.

سوالات متداول

  1. کارلو آباته کیست؟

    کارلو آباته یکی از رانندگان قدیمی و فراموش شده مسابقات اتومبیلرانی و فرمول 1 است که تخصص زیادی در راندن اتومبیل پرسرعت فراری 250 جی تی او داشت. او در سال های 1962 و 1963 در مسابقات فرمول 1 شرکت کرد و در پایان سال 1963 از این مسابقات کناره گیری کرد.

  2. کارلو آباته عضو کدم تیم اتومبیلرانی فرمول 1 بود؟

    او بیشتر در تیم های کشورش یعنی ایتالیا رانندگی کرد مثل تیم خصوصی ایتالیایی Scuderia Serenissima. اما سابقه رانندگی درتیم های دیگری مثل آلفا رومئو، لوتوس، اسکودیا سنترو سودکوپر، اسکودیا فراری و تیم کارخانه پورشه را داشت.

  3. کارلو آباته چند سال دارد؟

    این راننده سال های دور مسابقات اتومبیلرانی و فرمول 1، در سال 1932 در تورین ایتالیا متولد شد و در همان شهر نیز زندگی کرد. او پس از 86 سال زندگی در سال 2019 در همین شهر از دنیا رفت.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا