بیوگرفی الیو دو آنجلیس به همراه بررسی موفقیت های او در فرمول 1

دنیای پر رقابت ورزش همیشه طرفداران زیادی داشته است به خصوص این که ورزش اتومبیلرانی باشد. چرا که اتومبیلرانی یکی از ورزش های بسیار هیجان انگیز و جذاب می باشد و همه کسانی که عاشق سرعت و قدرت هستند دوستدار و طرفدار این ورزش نیز می باشند. مسابقات اتومبیلرانی در بسیاری از کشورهای دنیا برگزار می شود و ورزشکارانی که در این رقابت ها حضور دارند در یک رقابت سخت با یکدیگر مبارزه می کنند. در این مطلب قصد داریم به معرفی بهترین راننده فرمول یک معروف اتومبیلرانی یعنی الیو دو آنجلیس بپردازیم و جزئیاتی از زندگی و افتخارات او را برای شما شرح دهیم.

معرفی الیو دو آنجلیس

معرفی الیو دو آنجلیس

الیو دو آنجلیس راننده فرمول یک مسابقات رالی می باشد که در بیست و ششم مارس سال ۱۹۵۸ در شهر رم ایتالیا متولد شده است. پدر او جولیو آنجلیس هم از بازیکن های قایق های موتوری ساحلی و دریایی بود و قهرمانی های زیادی را در مسابقات قایقرانی در سطح جهانی کسب کرده بود. الیو از سال ۱۹۷۷ به طور حرفه ای وارد ورزش اتومبیلرانی شد و به خاطر توانایی و مسابقات حرفه ای که از خود به نمایش گذاشت خیلی زود مورد توجه تیم های مطرح اتومبیلرانی قرار گرفت. او با پیروزی های متعددی که به دست آورده بود توانست در سن ۲۱ سالگی بر روی سکوی گرندپری بایستد به عنوان جوان ترین بازیکن تمام دوران اتومبیلرانی که در این جایگاه قرار می گیرد شناخته شود و در مسابقات جایزه بزرگ برزیل در جایگاه دوم بر روی سکو قرار گرفت.

الیو دو آنجلیس چه افتخاراتی در مسابقات اتومبیل رانی دارد؟

الیو در طی سال های ۱۹۷۷ تا ۱۹۸۶ به عنوان بازیکن مسابقات اتومبیل رانی در مسابقات و رالی های زیادی شرکت کرد و در طی این دوران پیروزی ها و افتخارات زیادی را به نام خود ثبت کرد. او در همان سال اول حضورش در مسابقات اتومبیل رانی یعنی در سال ۱۹۷۷ توانست قهرمان دسته سه ایتالیا شود و همچنین در مسابقات F3 موناکو شرکت کرد که در این مسابقه هم به عنوان برنده و قهرمان معرفی شد.

اولین پیروزی خود در سطح جهانی در سال ۱۹۷۹ بود که موفق به کسب جایزه بزرگ آرژانتین شد، در سال ۱۹۸۲ او جایزه بزرگ اتریش را کسب کرد و در سال های ۱۹۸۵ و ۱۹۸۶ به ترتیب برنده جوایز بزرگ سن مارینو و موناکو شد. از او به عنوان قهرمان فرمول یک نیز یاد می شود.

این راننده عضو کدام تیم است؟

این راننده عضو کدام تیم است؟

این راننده فرمول یک در طول دوران حرفه ای خود عضو تیم های مختلفی بوده است، اولین قرارداد او با تیم اتومبیلرانی شدو بوده است و به همراه این تیم پیروزی های متعددی دست یافت. به خاطر همین قهرمانی ها مورد توجه مسئولان تیم لوتوس قرار گرفت و در ۱۹۸۰ به عضویت تیم لوتوس درآمد. در این دوران او مقداری افت تجربه کرد اما با این حال چندین پیروزی را به همراه این تیم به دست آورد که بهترین آن کسب مقام دوم جایزه بزرگ دیترویت بود. او بلاخره در سال ۱۹۸۶ به عضویت تیم برابهام درآمد.

عکس های این اتومبیل ران را در کجا مشاهده کنیم؟

آنجلس به عنوان قهرمان مسابقات اتومبیل رانی طرفداران زیادی در بین علاقه مندان به ورزش اتومبیلرانی دارد. به همین خاطر عکس ها و تصاویر زیادی است از این بازیکن در مجلات و نشریات ورزشی و برخی از سایت های گوگل منتشر شده است. برای مشاهده عکس الیو دو آنجلیس می‌ توانید به این منابع مراجعه کرده و از عکس ‌های او دیدن کنید.

علت فوت این بازیکن اتومبیلرانی

این بازیکن در حالی که در پیست ریکارد فرانسه مشغول تمرین بود دچار صانحه شد، در این صانحه به دلیل سرعت زیاد، بال عقب خودروی او جدا شد که در نتیجه تعادل ماشین از بین رفت و با برخورد با موانع فرعی دچار آتش سوزی شد. بر اساس گزارش های صورت گرفته علت فوت الیو دو آنجلیس به دلیل این برخورد و تصادف نبوده است بلکه کمک های امداد رسانی خیلی دیر به او رسید و از آن جایی که او نتوانسته بود خود را از ماشین در حال آتش بیرون بکشد دچار خفگی شد. بعد از حدود نیم ساعت او را به بیمارستان منتقل کردند اما بعد از دو روز به دلیل خفگی ناشی از دود آتش در مه ۱۹۸۶ درگذشت و او را در زادگاهش در شهر رم دفن کردند.

سوالات متداول

سوالات متداول

 1. الیو دو آنجلیس در کدام زمینه ورزشی فعالیت می‌ کرد؟

  الیو دو آنجلیس راننده فرمول یک اتومبیلرانی بود.

 2. آیا در رابطه با این راننده می توان در ویکی پدیا اطلاعاتی کسب کرد؟

  در رابطه با الیو دو آنجلیس ویکی پدیا اختصاص داده است.

 3. الیو دو آنجلیس در طول دوران حرفه‌ای‌اش عضو چه تیم هایی بوده است؟

  این راننده عضو تیم های شدو، لوتوس و برابهام بوده است.

 4. محل دفن این بازیکن در کدام شهر است؟

  این بازیکن اتومبیلرانی در شهر زادگاهش یعنی ایتالیا دفن شده است.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا