حاشیه های ایران در جام جهانی قطر 2022 + فیلم و عکس

ایران پس از پیروزی 1-0 در مقابل تیم ملی عراق در ورزشگاه آزادی در مقدماتی جام جهانی برای بار ششم و سومین بار متوالی به جام جهانی راه پیدا کرد. در تقویم بازی ایران در جام جهانی قطر ایران نخستین بازی خود را در روز افتتاحیه با تیم ملی انگلیس برگزار خواهد کرد. بازی دوم تیم ملی ایران با تیم برنده پلی آف اروپا و سومین بازی اش در مقابل تیم ملی آمریکا برگزار خواهد شد. تیم ملی کشورمان در مسیر رسیدن به جام جهانی با مشکلاتی روبرو بوده است، برای اطلاع از حاشیه های ایران در جام جهانی قطر با ما همراه باشید.

حاشیه های ایران در جام جهانی قطر 2022

حاشیه های ایران در جام جهانی قطر کدامند؟

بحث محرومیت ایران از جام جهانی یکی از گمانه زنی هایی بود که بعد از حواشی بازی بین تیم ملی ایران و لبنان در ورزشگاه امام رضا مشهد، مطرح شده بود. ایران قبل از این نیز به دلیل ممانعت از حضور بانوان در ورزشگاه ها توسط فیفا هشدار هایی دریافت کرده است، اما رئیس فیفا محرومیت ایران از جام جهانی را تکذیب کرد و تنها بابت این حواشی ایجاد شده از ایران توضیح خواسته است.

در آخرین بازی ایران در مقدماتی جام جهانی که در ورزشگاه امام رضا مشهد برگزار شده بود، تعدادی از بانوانی که بلیت خریداری کرده بودند با در های بسته استادیوم مواجه شدند.

حاشیه های ایران در مقدماتی جام جهانی قطر

بعد از بالا رفتن ایران از مرحله دوم مقدماتی جام جهانی برخی رسانه ها خبر از رفتن سرمربی تیم ملی ایران یعنی دراگان اسکوچیچ دادند که این خبر حواشی را برای جانشینی تیم ملی ایران در مسیر رسیدن به جام جهانی ایجاد کرده بود.

یکی از حاشیه های دیگر ایران در راه رسیدن به جام جهانی قبل از انجام بازی رفت با تیم ملی لبنان بوده است که مهدی طارمی به دلیل دادن پاسخ به مصاحبه ای که دراگان اسکوچیچ انجام داده بود، از ترکیب تیم ملی ایران کنار گذاشته شد. این تصمیم به این دلیل که او را یکی از مهره های کلیدی و تاثیر گذار تیم ملی ایران می دانستند حواشی را برای تیم ملی ایران و مربی آن درپی داشت.

حاشیه های ایران در مقدماتی جام جهانی قطر

دلیل ایجاد شدن این حواشی چه بود؟

یکی از این حاشیه ها که اخباری را در مورد حذف تیم ملی ایران از جام جهانی برسر زبان ها آورده بود، اتفاقی بود که بعد از بازی آخر ایران در مقابل لبنان در ورزشگاه امام رضا مشهد رخ داد. در این بازی عده ای از بانوان ایرانی برای تماشای مسابقه و رفتن به استادیوم بلیت خریداری کرده بودند که متاسفانه با در های بسته استادیوم مواجه شدند. مهم ترین دلیل این حاشیه فروش بلیت به این عزیزان بوده است در حالی که اجازه ورود به استادیوم و تماشای مسابقات فوتبال را در ایران ندارند.

جدول اطلاعات

خلاصه ای از حاشیه های ایران در جام جهانی قطر در جدول زیر جمع آوری شده است که با هم مرور خواهیم کرد.

موضوعحاشیه های ایران در جام جهانی قطر
حاشیه های ایران در مقدماتی جام جهانی قطررفتن سرمربی تیم ملی ایران دراگان اسکوچیچ بعد از پایان مرحله دوم مقدماتی جام جهانی، کنار گذاشتن مهدی طارمی از ترکیب تیم قبل از بازی دور رفت با لبنان
حاشیه های ایران در مراسم قرعه کشی جام جهانی قطرحضور علی دایی به عنوان یکی از دعوت شدگان فیفا به عنوان مهمان ویژه در این مراسم در کنار لوتار ماتئوس آلمانی و کافو برزیلی
حاشیه های ایران بعد از انجام قرعه کشی جام جهانی قطراعتراض دستیاران دراگان اسکوچیچ، وحید هاشمیان و کریم باقری به فدراسیون فوتبال ایران به علت عدم پرداخت دستمزدشان و نداشتن توان پرداخت پول توسط فدراسیون فوتبال ایران
آیا حذف ایران از جام جهانی حقیقت دارد؟پس از ایجاد این حواشی این موضوع توسط فیفا تکذیب شد.

آیا این حواشی هنوز هم ادامه دار هستند؟

خوشبختانه حاشیه هایی که در خلال بازی های مقدماتی جام جهانی برای تیم ملی ایران اتفاق افتاد پایان یافته است. حال با قطعی شدن حضور ایران در جام جهانی قطر فدراسیون فوتبال ایران گویا توان پرداخت دستمزد اعضای کادر تیم ملی ایران را ندارد. وحید هاشمیان و کریم باقری که دستیاران دراگان اسکوچیچ در راه رسیدن به این رقابت ها بودند، دستمزد خود را دریافت نکرده اند و اعتراض خود را به این موضوع بیان کرده اند. پاسخ فدراسیون فوتبال یه این اعتراض تنها این بود که فدراسیون در حال حاضر پولی برای پرداخت به آن ها ندارد.

در مورد فرصت‌سوزی ایران در حاشیه میزبانی قطر از جام جهانی نیز این موضوع مطرح می شود که ایران می توانست از جنبه های گردشگری ایران برای جذب کسانی که برای تماشای این بازی ها به قطر می آیند، استفاده کند. میزبانی قطر در جام جهانی 2022 به علل مختلف مثل نزدیکی به ایران فرصت اقتصادی مناسبی برای ایران به شمار می رود که گویا ایران هنوز برنامه ای برای استفاده بهینه از این فرصت ندارد.

کدام بازیکنان ایران در مقدماتی این بازی ها حاشیه ساز شدند؟

بیشتر حاشیه های ایران در مسیر رسیدن به جام جهانی در مورد کم کاری های فدراسیون فوتبال ایران بوده است و کمتر نام بازیکنان تیم ملی در اخبار حاشیه ساز مطرح می شود. اما شاید یکی از بازیکنان که با خط خوردنش از ترکیب تیم ملی قبل از بازی در دور رفت با لبنان حواشی را برای تیم ملی ایجاد کرد مهدی طارمی بود.

چگونه حاشیه های ایران در جام جهانی قطر را پیگیری کنیم؟

خبر های پیرامون حضور ایران در جام جهانی یکی از اخباری است که این روز ها و تا شروع مسابقات جام جهانی در 30 آبان در صدر مهم ترین اخبار ورزشی و گاهی غیرورزشی ایران قرار دارد. پس اگر به دنبال پیگیری اخبار و حواشی ایران در جام جهانی قطر هستید ساده ترین راه دنبال کردن اخبار از طریق خبر رسانی های معتبر داخلی و یا از طریق کانال های خبری می باشد.

حاشیه های تیم ملی ایران پس از قرعه کشی جام جهانی قطر

حاشیه های تیم ملی ایران پس از قرعه کشی جام جهانی قطر چه بود؟

یکی از جذاب ترین حاشیه‌های مراسم قرعه‌ کشی جام جهانی قطر حضور علی دایی فوتبالیست سابق ایران به عنوان یکی از دعوت شدگان فیفا به عنوان مهمان ویژه در این مراسم بود. او در کنار دیگر ستاره های فوتبال جهان مثل لوتار ماتئوس آلمانی و کافو برزیلی در این قرعه کشی شرکت داشت. حضور آندرانیک تیموریان در موزیک ویدئوی پخش شده توسط فیفا که به واکنش های جوانمردانه فوتبالیست ها در بازی های جام جهانی پرداخته بود نیز یکی دیگر از این حواشی بود. مهدی مهدوی کیا نیز به عنوان سفیر فیفا در این مراسم حضور داشت.

اما برخی از این حواشی به واکنش‌ ها به قرعه تیم ملی ایران در جام جهانی 2022 قطر بر می گردد، در قرعه کشی جام جهانی قطر که در 12 فروردین برگزار شد، ایران در گروه B قرار گرفت و با تیم های ملی انگلیس و آمریکا هم گروه شد. تیم دیگر هم گروه ایران پس از بازی برنده بازی تیم های ملی اسکاتلند و اوکراین با تیم ملی ولز مشخص خواهد شد.

در خارج از ایران گاردین این گروه را گروهی پیچیده و همچنین دیپلماسی خواند. ماجدی سرپرست فدراسیون فوتبال ایران که در این مراسم نیز حضور داشت، این گروه را گروهی نرمال دانست. برخی دیگر از بازیکنان تیم ملی ایران این گروه را گروهی سخت دانستند و بر داشتن آمادگی مناسب با انجام بازی های تدارکاتی تاکید داشتند.

سوالات متداول

حاشیه های ایران در جام جهانی قطر در مراسم قرعه کشی چه بود؟

یکی از جذاب ترین حاشیه های ایران در جام جهانی قطر حضور علی دایی فوتبالیست سابق ایران به عنوان یکی از دعوت شدگان فیفا به عنوان مهمان ویژه در کنار دیگر ستاره های فوتبال جهان مثل لوتار ماتئوس آلمانی و کافو برزیلی در این مراسم بود.

آیا حاشیه بازی ایران و لبنان در مشهد باعث حذف تیم ملی ایران از جام جهانی می شود؟

ایران قبل از این نیز به دلیل ممانعت از حضور بانوان در ورزشگاه ها توسط فیفا هشدارهایی دریافت کرده است، اما رئیس فیفا محرومیت ایران از جام جهانی را تکذیب کرد و تنها بابت این موضوع از ایران توضیح خواست.

جدیدترین حاشیه های تیم ملی ایران بعد از انجام مراسم قرعه کشی جام جهانی 2022 چیست؟

در پاسخ به اعتراض دستیاران دراگان اسکوچیچ وحید هاشمیان و کریم باقری به فدراسیون فوتبال ایران به علت عدم پرداخت دستمزدشان، فدراسیون اعلام کرده که در حال حاضر پولی برای پرداخت به آن ها ندارد.

Rate this post

mrpool

محقق دیجیتال مارکتینگ هستم. به مدت 12 سال است که زمینه تولید محتوا و ارائه اخبار جدید فعالیت می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا